Vikipedi tartışma:Türkçe Vikihaber'i Canlandırma Projesi

Önemli duyuru[kaynağı değiştir]

@Kepler-45b, @Zemxer, @Huluxsi, @Cohephysics, @Kadıköylü,

Öncelikle projeye katılımınız için teşekkür ederim. Fakat bugün bir karar almak durumundayım. Projeyi sonlandırmayı düşünüyorum.

Bizim bu projeye katılım amacımız neydi? "Türkçe Vikihaber'i yeniden açıp aktif hale getirmek" değil miydi? Huluxsi'nin oradaki yorumu beni cidden şaşırttı. Zaten projenin adı "Türkçe Vikihaber'i Canlandırma Projesi" değil miydi?

Bu durum bir doktorun "Ben hastayı tedavi ettim fakat ilacını yazamam" demesi gibi bir şey oluyor. En büyük amacımız projeyi aktif hale getirmek değil miydi?

Köy çeşmesi'ndeki yorumlar ve Huluxsi'nin oradaki yorumu doğrultusunda bu projeyi kapatıyorum. Katılan herkese teşekkür ediyorum...

Ornek11222mesaj 20.31, 7 Şubat 2021 (UTC)

@Ornek11222. Ben Vikihaber'den hiç anlamam. Orada dediğim gibi sadece açılsın diye adımı koydum. Orada katkı sağlayacağımı söylemedim. Köy çeşmesinde de sadece açılması için adımı girdiğimi, açılırsa katkı yapamayacağımı belirtmiştim. Sırf benim bu yorumum için mi kapatıyorsun yani projeyi? hulusi bey hadi bana mesaj at 20.43, 7 Şubat 2021 (UTC)
Zaten ilgisizlikten, diğer bir deyişle "aktif" veri girişi ve değişiklik olmadığı için kapanmıştı proje kısa süre önce. Dolayısıyla ad koyma-koymama meselesi değildi projenin özü. Dr. Coalmesaj 20.51, 7 Şubat 2021 (UTC)
@Huluxsi, projeyi sadece senin yorumundan dolayı kapatmıyorum. Ama oradaki yorumun beni şaşırttı. Zaten projenin hedefi Türkçe Vikihaber'i canlandırmak değil miydi? Ornek11222mesaj 21.08, 7 Şubat 2021 (UTC)
@Ornek11222 Bende zaten canlandırmak için adımı koydum. Sadece katkı yapmayacağımı belirttim. Lütfen anlayın artık. hulusi bey hadi bana mesaj at 21.09, 7 Şubat 2021 (UTC)
@Huluxsi, canlandırma derken projeyi yeniden açıp aktif hale getirmekten bahsediyordum. Ornek11222mesaj 21.33, 7 Şubat 2021 (UTC)
O zaman ben yanlış anlamışım. hulusi bey hadi bana mesaj at 21.35, 7 Şubat 2021 (UTC)
@Ornek11222, öncelikle kusura bakma hayatımda ki yoğunluk sebebiyle Vikitatil yapmaktaydım konuşmalarda aktif olamadım. Şahsi olarak bu projeye katılmamdaki amaç bu projenin tekrar faaliyete geçmesine önayak olmak ve bunun bir parçası olmaktı. Kísaca, sadece katılmak için katılmamıştım. Bu proje kapandığında yapılan yorumları ve kapatılmasındaki gerekçeleri görmüştüm o zaman anonim bir kullanıcıydım ve bir yorum yapmamıştım ve aktif olamasını dilemiştim. Bunlara ek olaraktan, bahsi geçilen Vikipedistin yorumunu görünce bende oldukça şaşırdım. Çünkü sorumluluk sahibi bir yorum değil. Projenin sonlanmasına üzüldüm. Teşekkürler Kolay gelsin... 𝐊𝐞𝐩𝐥𝐞𝐫-𝟒𝟓𝐛 𝖒𝖊𝖘𝖆𝖏 ? 20.54, 7 Şubat 2021 (UTC)

Projenin sonlandırılması hakkında[kaynağı değiştir]

@Kepler-45b, @Zemxer, @Ornek11222, @Cohephysics, @Kadıköylü, VikiHaberin varlığını, kapatılışıyla öğrendim maalesef. Ancak canlandırmaya çalışacak kişi sayısı sadece 5 bile olsa (yazıyla 'beş') bu proje canlanamaz mı? 5 kişi günde 3 haber yazsa günde 15 haber eder. Ayda 450, yılda 4000'in üzerinde haber eder. Zaten vikihaber'de toplam 1000 küsür haber var. Şimdi, o kadar haberi nereden bulacağız diyor olabilirsiniz. Ülke ve dünya gündemi hiç olmadığı kadar yoğun. Bilimsel ve teknolojik atılımlardan geçilmiyor. Koronavirüs ile ilgili haberler de cabası. Yani bana kalırsa bu iş için çok kişiye gerek yok. Sadece özverili ve düzenli katkıda bulunabilecek birkaç kişiye ihtiyaç var. Ve de vikihaber'in duyurulmasına. Umarım vikihaber tekrar açılır. Okuduğunuz için teşekkür ederim.Turk ansiklopedici (mesaj) 11.06, 27 Şubat 2021 (UTC)