Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Raci Pişmişoğlu

Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 14.40, 14 Ağustos 2021 (UTC)

Raci Pişmişoğlu[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

Maddenin kayda değerlik konusunda değerlendirilmesi amacıyla SAS adaylığı açılmıştır. Kadıköylümesaj 13.47, 17 Temmuz 2021 (UTC)

  • Kalsın Kalsın Kendisi birçok kayda değer kişi ile çalışmış ve kayda değer Yeni Türkü grubunun eski üyelerinden. Ek olarak maddede okuduğum kadarıyla iki farklı projenin müzik direktörlüğünü yapmış, farklı ülkelerde ve şehirlerde çalışmalar yapmış, İstanbul Bilgi Üniversitesi eğitim kadrosunda 6 yıl çalışmış, şu anda ise yine müzik direktörlüğünü üstlendiği bir grup ile birlikte Bodrum Caz Festivali'nde çalmış. Ki hepsini geçtim müzisyenler için olan kayda değerlik kriterlerinde aranan koşul en az bir tanesini karşılaması oluyor, bunu ise Yeni Türkü grubunun eski üyesi olması ile karşılıyor. İyi çalışmalar. --Leaply 💬 20.25, 18 Temmuz 2021 (UTC)
    @Leaply, bağımsız ve güvenilir kaynak gösterin bana. Kaynak yoksa kayda değerlik ispatlanamaz. Sadece kayda değer bir grubun eski üyesi denerek KD kabul edilemez. Kadıköylümesaj 14.44, 19 Temmuz 2021 (UTC)
@Kadıköylü yanlış anlamayın beni gerçekten size karşı cephe aldığımdan değil ama cidden şu tavra hiç gerek yok. Geçende aynı tavrı sergilediniz, hoş muydu ufak tartışma? değildi. Sizden ricam biraz daha sakin olun.--Madrox❯❯❯ mesaj? 11.52, 26 Temmuz 2021 (UTC)
@Madrox, merhaba. Geçenki tartışmada biraz gerilmiştik, ben özürümü ifade ettim, tartışma kapandı :) Hatta mesajımı görebilmeniz için size seslendim. Bu SAS’ta Leaply’e mesaj yazarken gayet sakindim. Buradaki iletişimde ses tonu gibi unsurlar olmadığı için yanlış anlaşılmalar olabiliyor. Bir ara mesajlarıma sert olmadığını belli etmek amacıyla gülücük koysam mı diye düşündüm ama buna da karşı çıkanlar var. Artık koyacağım mecburen çünkü üslubum ünlem işareti kullanmamama rağmen sert olarak anlaşılıyor, bunu istemiyorum. İnsanları kırmayı hiçbir şekilde de istemem :) Nazik olmayı her zaman her şeyin üstünde tutarım. Neyse, umarım size kendimi açıklayabilmişimdir. Teşekkürler, iyi çalışmalar.—-Kadıköylümesaj 12.50, 26 Temmuz 2021 (UTC)
Merhaba @Kadıköylü, bir kriterin yeterli olduğundan bahsetmiştim buna bilâkis şuan detaylı kaynak araştırması yapamayacağımı üzülerek belirtmek isterim. İyi çalışmalar : ) Leaply 💬 17.33, 26 Temmuz 2021 (UTC)
  • Kalsın Kalsın Önemli sanatçıların önemli albümlerine katkı sunmuş bir müzisyendir. http://www.discogs.com/artist/1080950-Raci-Pişmişoğlu Oda TV kendisiyle uzun bir röportaj gerçekleştirmiş.--Metakafa (mesaj) 16.22, 1 Ağustos 2021 (UTC)
    Discogs güvenilir kaynak değildir, @Metakafa. Kadıköylümesaj 16.26, 1 Ağustos 2021 (UTC)
  • Silinsin Silinsin Kişi hakkında bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmamakta. Röpörtajlar birincil kaynak sayılır ve KD'liğe katkıda bulunmaz. Minuettemesaj 16.06, 4 Ağustos 2021 (UTC)
  • Silinsin Silinsin KD'liğe katkıda bulunabilecek bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmamakta. — Pamfilyalı 💬 22.45, 4 Ağustos 2021 (UTC)
  • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Kişi VP:MÜZİK'de müzisyenler için belirtilmiş kayda değerlilik kriterini sağlıyor. Yönerge aynen şöyle diyor: "Vikipedi'de bulunan müzisyenler veya müzik grupları aşağıdaki kriterlerden en az birini sağlıyorsa kayda değer oldukları kabul edilir" Şimdi yönergenin maddelerine bakalım. "Madde 5: Grubun bir üyesi daha evvel veya daha sonra kayda değer sayılabilecek bir grubun üyesi olmuş olmalı." Kişi Yeni Türkü üyesi olarak bu kriteri fazlasıyla karşılıyor. Kişinin Yeni Türkü üyesi olması ile ilgili bağımsız kaynak göster diye bir soru gelebilir :) Yabancı bir kitap Syf 616 2000 yılındaki şu haber Hurriyet. Sevgiler --Assyrtiko (mesaj) 03.31, 7 Ağustos 2021 (UTC)

@Leaply, @Assyrtiko: VP:MÜZİK'teki bahsettiğiniz kriter bireylerin kayda değerliğini ispat etmek için kullanılamıyor, yalnızca grupları bağlayan bir kriter ("Grubun bir üyesi..."). Örneğin Nirvana'nın ardından şimdi Foo Fighters yeni kurulmuş olsa bu kriter doğrultusunda otomatik KD kabul edeceğiz, zira kriter "daha önce/daha sonra KD grupta yer almış olan üyesi varsa grup direkt KD'dir" şeklinde. Ancak bireylerle ilgisi yok, bu nedenle de şu an kapatsam bu tartışmadaki yorumlarınızı gözardı etmem gerekecek. Yanlış anlaşılma olduğundan, tekrar bir değerlendirmenizde fayda olacağını düşünüyorum. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 23.58, 12 Ağustos 2021 (UTC)

@Seksen iki yüz kırk beş Teşekkürler Seksen, yorumumu bugün revize ederim.--Assyrtiko (mesaj) 06.24, 13 Ağustos 2021 (UTC)
@Seksen iki yüz kırk beş açıklama için teşekkürler, yazım Assyrtiko'ya istinaden yenilenmiştir. --Leaply 💬 08.20, 13 Ağustos 2021 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.