Vikipedi:Günün kaliteli maddesi

Günün Kaliteli Maddesi

Bu yıldız, Vikipedi'deki kaliteli içeriği sembolize eder.

Anasayfa, kaliteli maddelerden birinin sergilendiği bir bölüme sahiptir. Bu bölümde, okuyuculara Vikipedi'nin ürettiği nitelikli içerik örnekleri sergilenmektedir. Bu ayın anasayfaya çıkan seçkin madde listesi buradan görülebilir.

Maddenin anasayfaya çıkabilmesi için kaliteli madde statüsünde olması gerekmektedir (herhangi bir maddeyi aday göstermek için bkz: Vikipedi:Kaliteli madde adayları). Kaliteli madde statüsü alan maddeler, seçilme sıralarına göre kronolojik olarak anasayfaya çıkarlar.

Seçkin içerik sorumluları, anasayfaya çıkacak olan maddelerin düzeninden ve sistemin sağlıklı işleyişinden sorumludur. Konuyla ilgili bilgi almak veya herhangi bir sorun bildirmek için lütfen sorumluların sayfasına mesaj bırakın.

Kaliteli madde araçları:

İlişkili sayfalar:

Günün kaliteli maddesi arşivi
2021: Ocak - Şubat - Mart - Nisan - Mayıs - Haziran - Temmuz - Ağustos - Eylül - Ekim - Kasım - Aralık


Bugün 20 Ocak 2022, Perşembe (Yılın 3. haftası); şu an saat 15.52 UTC


Bu sayfa için önbelleği boşaltınAnasayfa önbelleğini boşaltın.

Bugünün kaliteli maddesi

Madonna Rebel Heart Tour 2015 - Stockholm (23051472299) (cropped).jpg
"Miles Away", Amerikalı şarkıcı Madonna'nın 2008'de yayımlanan on birinci stüdyo albümü Hard Candy'de yer alan bir şarkıdır. Haziran 2008'de Japonya'da tanıtım single'ı olarak yayımlandı ve bir Fuji Television dizisi olan Change'in tema müziği olarak kullanıldı. 17 Ekim 2008'de Warner Bros. Records tarafından albümün üçüncü ve son single'ı olarak yayımlandı. Şarkı, daha sonra şarkıcının 2009 çıkışlı Celebration adlı derleme albümüne de dâhil edildi.

Madonna, Justin Timberlake, Timbaland ve Nate "Danja" Hills tarafından yazılan "Miles Away", elektronik bir baladdır. Madonna'ya göre otobiyografik olan şarkı, şarkıcının o zamanki kocası Guy Ritchie'den esinlenmiştir. Sözler, uzak mesafeli ilişkileri ele almaktadır. Genel olarak müzik eleştirmenlerinden olumlu tepkiler alan şarkı; Çek Cumhuriyeti, Hollanda, İspanya, Japonya, Macaristan, Slovakya ve Türkiye'deki listelerde ilk ona girerken pek çok ülkede ilk kırka girmeyi başardı. (Devamı...)

Yarının kaliteli maddesi

Britney Spears.jpg
Greatest Hits: My Prerogative, şarkıcı Britney Spears'ın en iyi video kliplerinin yer aldığı bir DVD derlemesidir. 9 Kasım 2004'te Jive Records tarafından yayımlandı ve aynı adlı albüme eşlik etti. Koleksiyon, Spears'ın 1998 ile 2004 yılları arasında çektiği tüm video klipleri ve "Outrageous" klibinin çekimlerinden yayımlanmamış görüntüleri içermektedir. Albüm ayrıca kliplerin alternatif versiyonlarının daha önce görülmemiş görüntülerini barındırmaktadır.

Ses ve görüntü kalitesini övdükleri DVD için olumlu yorumlar yapan eleştirmenler, Britney Spears'ı mükemmel bir video sanatçısı olarak değerlendirdi. Greatest Hits: My Prerogative, DVD listelerine Avustralya'da bir numaradan, Macaristan'da iki numaradan girdi; ABD'de Billboard'un Top Music Videos listesine ise dokuzuncu sıradan giriş yaptı. Albüm ayrıca ABD, Arjantin ve Avustralya'da iki platin sertifika ile ödüllendirildi. (Devamı...)