Vikipedi:Devriyelik başvurusu

Devriyelik başvurusu

Devriyeler, FlaggedRevs eklentisini temel alan sürüm kontrolü uygulaması kapsamında değişiklikleri gözden geçirerek onay veya ret işlemi gerçekleştirebilen deneyimli kullanıcılardır. Bu kullanıcı grubu, vandalizm ile mücadeleyi amaçlar ve bu doğrultuda çeşitli haklara sahiptir.

Devriyelik yetkisi, hizmetliler tarafından verilir ve kötüye kullanım durumunda geri alınabilir. Yalnızca değişikliklerinin onay beklemesinden rahatsızlık duyan kullanıcıların beyaz liste grubuna giriş için hizmetlilere başvurması yeterlidir. Vikipedi'de değişiklik yapabilmek için devriye veya beyaz liste üyesi olmak gerekmediği unutulmamalıdır.

Topluluk, devriyelik başvuruları konusunda hizmetliye destek vermek için bilgi ve bulgularını 3 günlük süre içerisinde paylaşabilir ve bu süre sonunda hizmetlinin kararıyla başvuru sonuçlandırılır. Daha önce devriyelik yapıp kendi isteğiyle görevden ayrılmış kullanıcıların başvuruları için bu sürenin beklenmesi gerekli değildir. Eski başvuru ve tartışmalara arşivden ulaşılabilir. Devriyelerin güncel listesine ise buradan ulaşılabilir.
Kullanıcı:Güncelleyici Adam[kaynağı değiştir]

Öncelikle, merhabalar. İyi vikiler diliyorum. 7 yıl 1 ay önce vikipediye katıldım. Ve genellikle futbol konusunda hemen hemen insanların transfer veya vb. konuları resmileştiğinde kaynak gösterek duyurmaya çalıştım ve genellikle anında duyurdum, güncelledim. Kendi mesleğim haricinde (Mimarlık) ekran olarak Vikipedi hep 2. bilgisayarımda açık kaldı. Devriyelik başvuru ekranını görüncede.. Özetle, güvenilir olan bu Özgür Ansiklopedide artık Devriye haklarına başvurmam gerektiğini düşündüm. Saygılarımla, iyi vikiler. Günceller 17.51, 6 Eylül 2021 (UTC)

  • Elimizde vandalizmle savaşma bulgusu yok, geri almalarınızı artırmanızı öneriyorum.--Kadıköylü Mesaj 17.53, 6 Eylül 2021 (UTC)
  • Yetersiz buluyorum.S.Y ✉  09.37, 7 Eylül 2021 (UTC)
  • VP:V'yi anladığınızı gösteren bazı geri almalar yapmanızı öneririm. --Assyrtiko (mesaj) 21.27, 8 Eylül 2021 (UTC)

Kullanıcı:Fatih Müftüoğlugil[kaynağı değiştir]

Uzun zamandır hesabım olmasa da Vikipedi'yi uzun yıllardır takip ederim. Yazı yazmaya başladığım zamandan bu yana dikkatimi çeken en önemli unsur Devriye sayısındaki yetersizlik. Başlıca makalelerin sürekli kontrolden geçtiğini söyleyebilirim evet ama özellikle kenarda köşede kalmış makalelerin aylarca onay beklediği oluyor. Özellikle sürekli güncellenmesi gereken Türkiye İş Bankası Modern Klasikler dizisi veya İthaki Bilimkurgu Klasikleri dizisi gibi makalelerde sıkıntılar yaşanıyor. Dolayısıyla kriterlerinizi düşürmeniz Türk Vikipedi'sinin iyiliği için naçizane tavsiyemdir. Başvurumun onaylanmayacağını bilsem de yine de özellikle bu gibi durumlardan ötürü Devriye olmaya adayım. Fatih Müftüoğlugil 15.06, 8 Eylül 2021 (UTC)

Fatih Müftüoğlugil (mesaj) 12.08, 8 Eylül 2021 (UTC)

Yorum Yorum Vandalizmle mücadelenizi artırdıktan sonra tekrar başvurmanızı tavsiye ediyorum. 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 12.15, 8 Eylül 2021 (UTC)
Yorum Yorum Geri alma işlemleriniz oldukça az. Katkılarınızı arttırıp tekrar başvurabilirsiniz. -- Efe7961 (mesaj) 19.18, 8 Eylül 2021 (UTC)

Kullanıcı:HayırSeverBirey[kaynağı değiştir]

Merhaba, vandalizmle daha fazla mücadele etmek için devriyelik haklarına sahip olmak istiyorum. HayırSeverBirey (buyrun¿) 16.18, 16 Eylül 2021 (UTC)

Yorum Yorum Geri almaları mevcut, değişiklik özetlerine biraz dikkat edebilirsiniz. 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 13.08, 17 Eylül 2021 (UTC)
Sorun görünmüyor. Hayırlı olsun.--Kadıköylü Mesaj 10.42, 19 Eylül 2021 (UTC)
Yorum Yorum VP:V politikasını anlamış görünüyor. Şimdiden hayırlı olsun. Efe7961 (mesaj) 11.02, 19 Eylül 2021 (UTC)

Kullanıcı:EfekanX[kaynağı değiştir]

Öncelikle herkese merhaba, belirli sayfa tiplerinde (örn. dizi sayfalarında, oyuncu sayfalarında, siyasi parti sayfalarında) ardı arkası kesilemeyen bir değişiklik silsilesi bulunuyor aynı zamanda bu değişiklikler vandalizm içeriyor. Bu sayfalardaki karışıklığı çözmek, vandalizm ile daha fazla mücahadele etmek ve diğer devriye üyelerine yardımcı olmak için devriyelik hakkına sahip olmak istiyorum. İyi çalışmalar dilerim. EfekanX (mesaj) 12.45, 17 Eylül 2021 (UTC)

Yorum Yorum Vandalizmle mücadelenizi artırdıktan sonra tekrar başvurmanızı tavsiye ediyorum. 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 13.07, 17 Eylül 2021 (UTC)
Sorun görünmüyor. Hayırlısı olsun.--Kadıköylü Mesaj 10.44, 19 Eylül 2021 (UTC)