Vikipedi:Devriyelik başvurusu

Bu sayfa, FlaggedRevs eklentisini temel alan sürüm kontrolü uygulaması kapsamında değişiklikleri gözden geçirerek onay veya ret işlemi gerçekleştirebilen devriyelik yetkilerini almak için başvuru yapma amacıyla kullanılır. Bu kullanıcı grubu, vandalizm ile mücadeleyi amaçlar ve bu doğrultuda çeşitli haklara sahiptir.

Devriyelik yetkisi, hizmetliler tarafından verilir ve kötüye kullanım durumunda geri alınabilir. Yalnızca değişikliklerinin onay beklemesinden rahatsızlık duyan kullanıcıların beyaz liste grubuna giriş için hizmetlilere başvurması yeterlidir. Vikipedi'de değişiklik yapabilmek için devriye veya beyaz liste üyesi olmak gerekmediği unutulmamalıdır.

Topluluk, devriyelik başvuruları konusunda hizmetliye destek vermek için bilgi ve bulgularını 3 günlük süre içerisinde paylaşabilir ve bu süre sonunda hizmetlinin kararıyla başvuru sonuçlandırılır. Daha önce devriyelik yapıp kendi isteğiyle görevden ayrılmış kullanıcıların başvuruları için bu sürenin beklenmesi gerekli değildir. Eski başvuru ve tartışmalara arşivden, devriyelerin güncel listesine ise buradan ulaşılabilir.


Kullanıcı:ႧႤႧႰႨ ႾႠႰႨ[kaynağı değiştir]

Kendisi, oldukça tecrübeli ve nitelikli katkıları olan bir kullanıcı. Devriyelik, sürekli vandalizmle mücadeleyi gerektiren bir grup değil, o kapasite ve nitelikte olan kullanıcıların yer aldığı bir grup. Kendisi de şahsi görüşüme göre kesinlikle bu kapasite ve nitelikte. Denk geldiği maddelerdeki vandalizmi geri alması ya da olumlu değişiklikleri kabul etmesi, Vikipedi'nin daha iyi yerlere gelmesine katkıda bulunacaktır. Kendisi de uygun görürse, devriye olmasının Vikipedi için hayırlı olacağı kanaatindeyim. NanahuatlEfendim? 19.26, 3 Ağustos 2022 (UTC)Reply[yanıtla]

Ping gitmeyeceği için seslenelim, ႧႤႧႰႨ ႾႠႰႨ-çavdartarlasındakiçocuk 20.22, 3 Ağustos 2022 (UTC)Reply[yanıtla]

Kullanıcı:Delbatros[kaynağı değiştir]

İncelemeye takılan maddeler görüyorum ve bazı maddelerde son zamanlarda çok sayıda yapıcı olmayan, vandallık içeren değişiklikler artmaya başladı (izleme listemdeki maddelerde görüyorum) gerekse kullanıcılarla iletişim kurmayı deneyip yapmaya çalıştığı değişikliğin doğrusunu anlatmaya çalışıyorum (bu aralar pek fazla değişiklikler hakkında iletişime geçemedim) geçmişteki hatalarımdan ders çıkardım yeterince hata yapmamaya dikkat ediyorum bu görevide dikkatli bir şekilde yeniden yapabilirim. Delbatrosmesaj 13.55, 8 Ağustos 2022 (UTC)Reply[yanıtla]