Vikipedi:İş birliği projesi/Sorumlular

Good Article collaboration.svg


İş birliği projesi

"Birlikten kuvvet doğar"

İş birliği projesi, Vikipedi topluluğunun her hafta belli bir konu üzerinde iş birliği yaparak çalışmasından meydana gelen bir projedir. Her haftanın ilk günü başlayan proje, haftanın son gününde tamamlanır ve proje kapsamında yapılan katkılar, proje sorumluları tarafından değerlendirilerek puanlanır. Yapılan puanlamalar sonucunda kullanıcılar, haftalık ve yıllık olarak Vikipedi içerisinde çeşitli ödüllerin sahibi olurlar ve bu ödüllerle yıllık bir ödül koleksiyonu oluştururlar.

İş birliği projesine katılmak için kullanıcı adınızı katılımcılar ve sıralama kısmına, proje kapsamında yaptığınız değişiklikleri de katkı sayfanıza eklemek yeterli olacaktır. Projeyle ilgili herhangi bir konuda yardım isteyen kullanıcılar, tartışma sayfasına veya proje sorumlularının (Anerka, Vikipolimer ve LostMyMind) mesaj sayfasına mesaj bırakabilirler. Diğer taraftan, siz de ilerisi için proje önerebilir ya da öneriler için görüş belirtebilirsiniz.

Barnstar of Diligence Hires.svg Ödüller (kazananlar) Human-applications-office.svg Haftalık maraton GA candidate.svg Bir proje önerin! Gnome-applications-office.svg Arşiv

İş birliği projesi sorumluluğu, iş birliği projesini yeniden etkin duruma getirmek için Aralık 2009'da Vito Genovese tarafından ortaya atılmış bir sistemdir. Bu sistem zaman içinde değişikliklere uğrayarak şu anki hâlini almıştır. Bu sorumluluk devriyelik gibi bir kullanıcı grubu değildir lakin bu sorumlular yine de topluluğun onayından geçer. İş birliği projesi sorumlusunun görevleri aşağıdaki gibidir:

  • Projelerde puanlama yapmak. Sorumlu projedeki görevin tam olarak yerine getirildiğinden emin olmalıdır. Mesela açılan yeni maddelerde düzensiz maddeler kabul edilmemelidir. Sorumlu puanlama sırasında yapılan katkının yeterli olmadığını düşünürse katkıyı reddedebilir.
  • Projeyi seçmek. Vikipedi:İş birliği projesi/Proje önerileri sayfası, bu iş için tavsiye niteliğindedir ve bu sayfaya öncelik verilmelidir. Yine de, sorumlu kendi inisiyatifiyle projeyi öneri olmadan belirleyebilir.
  • Sayfaları güncel tutmak. Sorumlular maraton, koleksiyon, ödül arşivi gibi her hafta güncellenmesi gereken yerleri güncel tutmalıdır.
  • Daha detaylı bilgi için birlikte çalışma rehberi'ne bakınız. İletişim için kullanılan panoyu izleme listenize eklemeyi de unutmayınız.

  1. ^ Etkinlik sütunu, sorumluların son 30 gün içinde proje kapsamında gerçekleştirdiği faaliyetlere göre etkinlik durumunu göstermektedir.

Sorumluluk başvuruları (başvuru ekleyin)[kaynağı değiştir]

Arşivdeki adaylıklara bakabilirsiniz. Arşiv sayfalarında değişiklik yapmayınız!

Kadı[kaynağı değiştir]

Boş vakitlerim sebebiyle VP:İBP'de aktif olmaya başladım. 12 Eylül 2022'ye kadar bu göreve İBP'lere yardımcı olmak gayesiyle talibim. Kadı Mesaj 15.13, 7 Ağustos 2022 (UTC)Reply[yanıtla]

Destek Destek. bu sorumluluğu başarılı şekilde yapabileceğini düşünüyorum.--CanQui es-tu? 17.53, 14 Ağustos 2022 (UTC)Reply[yanıtla]
Destek Destek--Anyela. 13.21, 15 Ağustos 2022 (UTC)Reply[yanıtla]
Destek Destek
𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 13.33, 15 Ağustos 2022 (UTC)Reply[yanıtla]
Destek Destek--VikiOKO 13.46, 16 Ağustos 2022 (UTC)Reply[yanıtla]
Destek Destek--Axis (mesaj) 11.13, 17 Ağustos 2022 (UTC)Reply[yanıtla]

Mustafa MVC[kaynağı değiştir]

Hali hazırda İBP'ye katılım gerçekleştiriyorum. İşleyişi hakkında da bilgi sahibiyim. Yardımcı olmak isterim.

Mustafa MVC 15.20, 7 Ağustos 2022 (UTC)Reply[yanıtla]

@LostMyMind ve @Vikipolimer gelecek hafta sorumlular arasında yer almak isterim. Mustafa MVC 01.49, 14 Ağustos 2022 (UTC)Reply[yanıtla]

Karşı Karşı. Kendim de ibp sorumlusu olduğum için, görüş bildirecek diğer kişilere olumsuz etki etme ihtimalinden dolayı görüş bildirmemeyi düşünüyordum ancak yukarıda bana seslenildiği için belirtme ihtiyacı duydum. İbp sorumluluğu için hazır olmadığını düşünüyorum. --LostMyMind (mesaj) 17.49, 14 Ağustos 2022 (UTC)Reply[yanıtla]

Karşı Karşı--Anyela. 13.21, 15 Ağustos 2022 (UTC)Reply[yanıtla]
Karşı Karşı
𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 13.33, 15 Ağustos 2022 (UTC)Reply[yanıtla]
Karşı Karşı--Axis (mesaj) 11.14, 17 Ağustos 2022 (UTC)Reply[yanıtla]