Umutsuz Ev Kadınları karakterleri listesi

Dizinin ABD'de çekilen özgün sürümü için Umutsuz Ev Kadınları (dizi, ABD) maddesine bakınız.
Umutsuzevkadınları3.sezon.jpg

Bu, Umutsuz Ev Kadınları'ndaki karakterlerin bir listesidir. Umutsuz Ev Kadınları Med Yapım tarafından Kanal D için yapılan drama, komedi türünde televizyon dizisi. Dizi Desperate Housewives adlı ABD dizisinden uyarlanılmıştır.Dizinin başrollerinde Bennu Yıldırımlar, Songül Öden, Ceyda Düvenci,Özge Özder ve Deniz Uğur oynamaktadır.Dizi 2 Ekim 2011'de yayın hayatına başladı.1.sezonun ardından Handan karakterini canlandıran Melda Arat diziden ayrılmıştır.2. Sezon 11 Ekim 2012'de yayın hayatına geçmiştir. 55. bölümünden itibaren kanal değiştirip FOX'da yayına başladı.FOX'a geçtikten sonra yayın günü haftada 2'ye çıkarılmıştır. Her Cumartesi-Pazar 19.45'te yayınlanmaya başlamıştır. Ayrıca dizinin süreside kısalmıştır. 90 dakikadan 45 dakikaya düşmüştür. FOX, Mayıs ayında dizinin 3. sezonu için 39 bölümlük bir anlaşma yapmıştır.3.sezonda dizinin yayın tarihi ve saat'i değişmiştir. Çarşamba-Perşembe akşamları 22:15'te ekranlara gelmektedir.Ayrıca 3.sezonda diziye birçok yeni oyuncu katılmıştır. Evrim Solmaz'ın diziden ayrılmasıyla yerine Deniz Uğur katılmıştır. Ayrıca Erkan Bektaş, Rüzgar Aksoy ve birçok oyuncu diziye yeni sezonda dahil olmuştur.Dizi 130.bölümüne kadar Çarşamba-Perşembe 22:15'te yayınlanıyordu fakat alınan karar üzerine 131.bölümden itibaren yayın günü sadece Perşembe akşamı saati ise 20:30 olarak değiştirildi.Ayrıca 135. bölümde Hakan Eratik, 137. bölümde Didem Taslan kadroya dahil olacaktır.

Ana karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Oyuncu Sezonlar Orijinalde Canlandırdığı Karakter Bölüm sayısı
Yasemin Kalyoncu Songül Öden 1-2-3 Susan Mayer Delfino 154
Yakın zamanda kendisini aldatan eşi Kenan’dan ayrıldı. Modelistlik yaparak geçiniyor.Genellikle çizimlerini evde yapıyor.Güzel fakat gösterişten uzak, spor giyimli, yaşına göre genç gösteren bir kadın.Yardımsever ve güvenilir.Bazen iyi niyetten ziyade saflığa varan sakarlıkları ile başına olur olmaz işler açıyor.Elinde olmadan yanlış anlaşıldığı ya da zor duruma düştüğü durumlar oluyor. Sebep olduğu basit olayları düzeltmeye çalışmaktan çok gizlemeyi yeğliyor.Bu durum da işlerin daha fazla büyümesine ve karışık bir hal almasına neden oluyor. Kızı Gamze ile ilişkileri anne kız ilişkisinden öte,iki can yoldaşı gibi.Karşılaştığı zorluklarla baş etmeyi sakar davranışlarından sıyrılmayı çoğunlukla kızı sayesinde başarıyor.Uzun zamandır kalbi boş.Eşinin kendisini genç bir kızla aldatmasını hala kabullenemedi.Zaman zaman eski anıları depreşiyor.Mahalleye yeni taşınan Sinan’ı gördükçe kalbi çarpıyor.Fakat Sinan ile ilgilenen bir tek o değil! Mahallenin şen dulu Emel de Sinan’ın dikkatini çekmek için hayli çaba harcıyor.Rakibi Emel ile karşılaştırıldığında Yasemin’in fazla şansı yok gibi.Ancak tam da bu onu sempatik ve sıcak kılıyor.Daha sonra Sinan'ın kalbini kazanmayı başarıyor.Onunla evlendi ve ondan Çınar Hakkı isimli bir çocuğu oldu. Aradan 5 yıl geçmişti Yasemin Sinan'dan boşanmıştır.Zor zamanlarında hep yanında olan Mehmet'e karşı ilgi duymuştur fakat imkânları bir aşk yaşamaya imkân tanımaz.Orijinaldeki Susan Delfino karakterini canlandırmaktadır.
Elif Uzun Ceyda Düvenci 1-2-3 Lynette Scavo 154
38-40 yaşlarında.Kariyerini geride bırakmış.Hiperaktif çocuklarıyla uğraşırken dağınık saçları, özensiz kıyafetleri, yorgunluktan şişmiş gözleriyle hayattan bezmiş bir görüntüye sahip.Tıbbi mümessil olan eşi çok yoğun çalışıyor,sürekli şehir şehir geziyor.Elif ise çocuklarıyla tek başına uğraşmaktan, onların canavarca yaramazlıklarından nefes almaya vakit bulamıyor. Elif çocuk sahibi olmadan önce bankada çalışıyordu.Mesleğinde hırslı ve başarılıydı, herkes kısa zamanda müdür olacağına kesin gözüyle bakıyordu.İlk çocuğuna hamile iken eşinin ısrarıyla mesleğini bıraktı, peş peşe doğan çocuklarından sonra da dönmeye ne zaman ne de fırsat bulabildi.Çocuklarla uğraşmanın iş hayatından daha zor olduğuna inanıyor.Zaman zaman kariyerini yarım bırakmış olmanın burukluğunu yaşıyor.Çocuklarını kontrol etmekte, onlar üzerinde otorite sağlamakta zorlanıyor.Fakat kolay pes etmeyen, karşılaştığı sorunlarla mücadele etmeyi bilen güçlü bir yapıya sahip.Çocuklarını zapt edebilmek için alışılmadık yöntemlere başvurduğu da oluyor.Sonradan kanser olup bir süre sonra kanseri atlatmıştır.Aradan 5 yıl geçmiş Elif'in afacanları koca delikanlı olmuşlardır.Ergenlik dönemindeki çocuklar haylazlık peşinde koşuyorlardır.Elif onları disipline etmekte zorlanır.Ömer'in de desteğini alabilmek için ilginç bir yöntem dener.Orijinaldeki Lynette Scavo karakterini canlandırmaktadır.
Nermin Seçkinoğlu Bennu Yıldırımlar 1-2-3 Bree Van de Kamp 150
Mükemmelliğe ve kusursuzluğa odaklı karakteri dış görünümüne de yansıyor.Ev kadını olmasına rağmen, her an ciddi iş toplantılarına katılacakmışçasına tertipli ve düzenli giyiniyor. Kocası Behçet(40), oğlu Kerem (17), kızı İrem (15) ile oldukça mutlu bir aile tablosu resmediyorlar.Fakat Nermin’in vazgeçemediği takıntıları var: ev işlerine olan düşkünlük, aşırı temizlik titizlik, doğal ve sağlıklı beslenme hassasiyeti, simetri ve düzen takıntısı...Tüm bunlar kocasının ve çocuklarının hayatını kabusa çeviriyor.Mahallenin en eski sakinlerinden.Komşuları/arkadaşları onu mükemmeliyetçi, dominant,disiplinli,aklı başında,hayat tecrübesi geniş, ev ve yemek işlerinde becerikli, nerede nasıl davranılacağını iyi bilen,kuralları ve prensipleri olan,otoriter bir kadın olarak tanıyor.Çoğunlukla arkadaş grubu içinde son sözü o söyler.Diğer kadınlar onun fikirlerine önem verir.Her şeyi kontrol altında tutmaya, insanları ve olayları yönetmeye, yönlendirmeye çabalar.İyi niyetli ve yardımsever olmasına rağmen kendi amaçları uğruna küçük ve kurnazca planlar yapar.Yüzünün hiç değişmeyen robotsu ifadesi,sakin ve soğuk görüntüsü mutlu ya da mutsuz olduğuna dair pek ipucu vermez.Duygusuz gibidir.Gözünden yaş akarken bile gözlerini kırpıştırmayacak kadar donuk ve ifadesiz.Temizlik ve düzen takıntısı her an her yerde kendini gösterir. Hayatının en can alıcı mevzularıyla uğraştığı zamanlarda bile bu takıntılarını bastıramaz. Bazen gözü tavandaki bir lekeye bazen de kopuk bir gömlek düğmesine takılır, bunları düşünürken hayattan ve zamandan adeta kopar, uzaklaşır.Eşi Behçet’in yediği, içtiği, giyindiği her şeye karışmayı adet edinmiş, bir çocukla ilgilenir gibi.Çocuklarıyla ilişkileri de hayli problemli.Otoriter ve dediğim dedikçi yapısını muhafaza etmekte kararlı.Sonra eski nişanlısı Kadir gelir Behçet'i zehirleyerek öldürür ama bir süre sonra Nermin Kadir'i ölüme terkeder.Ardından Nermin'in kızı İrem yeni komşu Adalet'in oğlu ile kaçar Nermin akıl hastanesine yatar orada Altay ile tanışıp evlenirler .İrem Emel'in yeğeninden hamile kalır ama oğlan kaçınca bebek onunmuş gibi gösterip bebeği nüfusuna alır.Aradan 5 yıl geçmiş Nermin anlı şanlı bir şef olmuştur.Suzan ile ortak kurdukları yemek şirketinde işleri büyütmüş hatta kendi adıyla bir yemek şirketi bile kurmuştur.Nermin'in patronluğundan bunalan Suzan işlerini bozmaya yeltenir 3.sezonun 2.kısmında Uğur Nermin'e şantaj yapar ve Gülşah'a kayınvalidesi Mukaddes hanıma oğlunun çarptığını söyler.Ve Altay dan boşanır.3.sezonun son kısımında ise Gülşah'ın eski kocasını öldürmekle suçlanır.Orijinaldeki Bree Van de Kamp karakterini canlandırmaktadır.
Gülşah Taşdelen Deniz Uğur 3 Gabrielle Solis 70
Kudret'in Zeliş'ten sonraki karısı.Kudret ile mutlu mesut yaşıyorlar.Hatta kızları bile var.Fakat kızının kilo problemi var.Ve kızıyla kilosu yüzünden dalga geçilmesinden çok büyük rahatsızlık duyar.Kudret'ten gizli onu zayıflatmaya kalkışır fakat eline yüzüne bulaştırır.Kudretten olan küçük kızı Dilara nın hastanede karıştırıldığını öğrenince Biyolojik kızını aramaya başlamıştır.Orijinaldeki Gabrielle Solis karakterini canlandırmaktadır.
Emel Özge Özder 1-2-3 Edie Britt(1-123)

Renee Perry(123-154)

144
30-35 arası.İki evlilik yapmış.İlk kocasından ayrılmış, ikincisi vefat etmiş.Kocasından kalan bir maaşı var, aynı zamanda bir çağrı merkezinde operatör veya bir telefon şirketinde santral memuru olarak çalışıyor.Yeniden evlenmek istiyor.Koca adaylarını değerlendiriyor.Son gözdesi mahalleye yeni taşınan Sinan(Serhat Tutumluer).Rakibi Yasemin’e karşı acımasız.Bir gün Yasemin bir şey duyar Emel eve bir erkek atmıştır.Yasemin hemen Sinan'dan şüphelenir.Ve o gece Emel'e şeker alma bahanesi ile gider.Gittiğinde ise kapı açıktır içeri girer.Ve bir talihsizlik sonucu Emel'in evi kül olur.Emel artık Sevim'in evinde kalmaktadır.Sevim Emel'i eve aldığına Emel ise Sevim'in evinde kalmayı hiç istemez ama Emel'in gidecek yeri yoktur.Emel'in evi yandıktan birkaç gün sonra Sevim'le birlikte Emel'in kül olmuş evine giderler altın ve kıymetli bir şeyler bulmak amacıyla. Hiçbir şey bulamazlar fakat Sevim bir tas bulmuştur ve tasın Yasemin'in olduğunu kavrar.Hiç boş durmayıp şantaj eder Yasemin'i.Yasemin'de dayanamaz ve tası gizlice alır ve yok eder.Ve bir gün Sevim ortalıklardan kaybolur.Çünkü Cemil onu öldürmüştür.Ve bir ormana gömmüştür.Polisler cesedi bir köpek sayesinde bulmuşlardır.Emel bunu duyduğunda yıkılır.Sevim'in ablası Suna gelir mahalleye.Komşular ve en başta Emel Suna'nın Sevim'in cenazesini,kırkını,yedisini okutturmadığına şaşar kalırlar.En başta Emel.O da kızlara ben gidip mezarında Kur'an'ını okutacağım sizde benle gelin der kimse kabul etmez Yasemin'de kabul etmez fakat sonra Emel'e eşlik eder.Trafik yüzünden mezara geç kalırlar.Akşamleyin kavuşurlar.Hoca gittikten sonra Yasemin Emel'e evini yaktığını söyler.Emel de onu oracıkta pataklamaya başlar.Ve Yasemin'e beni de aranıza alın der.Yasemin'de kabul eder.Ve Emel Yasemin'in eski kocası Kenan ile birlikte olmaya başlar.Yasemin bunu duyduğunda küplere biner.Aslında Kenan Yasemin'i istiyordur.Bir gece Kenan Yasemin'in kapısına dayanır.Ve orada bayılır.Yasemin'de ne yapsın,evine alır.Emel'de bir şeyler sezmeye başlar.Yasemin ve Kenan'ın birlikte olduğunu sanır.Ve bir dedektif tutar.Dedektif Yasemin ve Kenan'ın konuşmalarını kaydeder.Sinan o sırada dedektife neden böyle bir şey yaptığını sorar.Sinan en sonunda adama sinirlenir ve döver.Dedektif konuşmaları Sinan ve Yasemin'e dinletir.Yasemin tamamen yanlış anlaşılma olduğunu söyler.Dedektif sadece bir şartla kasedi verecektir para karşılığında.Mebla'da yüksek olunca Yasemin ne yapacağını bilmez.Sonunda mektup yazmakta karar kılar.Ertesi gün Gamze mektubu postaneye bırakmıştır.Sinan Yasemin'e dedektifle anlaştığını ve dedektifin kayıtları Emel'e vermeyeceğini söylemiştir.Yasemin için artık çok geçtir çünkü mektupta Kenan'ın Emel'e evlenme teklifi ettiği o gece Yasemin'in evinde olduğu yazıyordur.Fakat Yasemin o mektubu alacaktır.Yasemin sokakta postacıyı bekler ve postacı tam Emel'in evine girerken postacıyı bahçeye davet eder ve ona çay ikram eder ve adama tuvalet ihtiyacınız var mı diye sorar adamda yanlış anlar.1 kaç saat sonra adam hala tuvaletten çıkmamıştır o sırada Yasemin Emel'e yazdığı mektubu alır.Yasemin adamı merak eder ve tuvalet kapısını tıklatır yatak odasına bakınca adam yatağın üzerinde yarı çıplak bir şekilde yatıyordur.O sırada Gamze gelir.Yasemin ona gelme der.Gamze'de kendilerine gelen postalara bakar ve Emel'e gidecek postayı bulur ve postacının çantasına geri atar.Mektubu okuyan Emel içinde kin biriktirir.Ve o gece Yasemin Sinan'a gider.Kapı açılmayınca Yasemin evine geri döner.Tamda döndüğü sırada Cemil Yasemin'i köşeye sıkıştırır Sinan ile bir olup oğlunu kaçırdığını söyler.Birden Yasemin'in evinden dumanlar çıkar ve camlar çatlar artık çok geçtir.Emel Yasemin'in evini yakmıştır.Yasemin Nermin'in evinde kalır.İtfaiyeci Yasemin'e evinin kundaklandığını söyler.Yasemin Emel'den şüphelenir ve sorar Emel'de evet der.Yasemin bunu ortaya çıkaracaktır.Kendince bir plan kurar.Yasemin göğsüne koyduğu kayıt cihazı ile Emel'e evini yaktığını itiraf ettirir.Emel'de bunu anlar ve o sırada bulundukları parktaki süs havuzunun içine düşerler.Emel kafasını havuz'un duvarına çarpar ve hastanede 1 kaç gün yatar.Sinan koma'ya girdiği zamanlarda onun yanına gitmişti ve Sinan o sırada komadan çıktı.O sırada Yasemin Kenan'la bir pansiyon'da kalıyorardı.Ve o günden sonra Yasemin'i çok zor günler bekliyordu.En başta zaten Yasemin yanında idi.Hiçbir gün yanından ayrılmamış.Her şeyini her hizmetini görmüştü Sinan'ın.Fakat Emel Yasemin için Sinan'a öyle şeyler anlatıyordu ki..En sonunda Sinan her şeyi a-dan z-ye hatırladı.Ve ardından Yasemin ile evlendiler.Emel yeğeni' Arda Nermin'in kızı ile basmıştı ve Yasemin'de vardı yanında.Ve ardından Nermin'in kızı hamile olduğunu öğrenmiş Nermin'de kızını ablasına yollayıp hamile olan kendiymiş gibi göstermişti.Emel'de bunu öğrenmiş'ti ve Nermin'e şantaj uyguladı.Nermin'de artık dayanamayıp herkese anlattı hamile olmadığını.Zeliş Kudret ile boşanmıştı.Emel'de bu fırsatı değerlendirip Kudret ile birlikte yaşamaya başlamıştı.Zeliş ile Kudret hala birbirlerini seviyorlardı oysaki.Zeliş kendi düğününün davetiyesini dağıttı zaman Emel balkonda Zeliş aşağıda idi.Ve tüm mahallenin önünde birbirlerine girdiler.Ardından Zeliş ile Kudret tekrar birbirlerine aşık olduklarını analyıp evlenmişlerdi.Aradan geçen 5 yılda Emel yine hiç ama hiç değişmemiş hakkında pek fazla bir şey bilmediği Yavuz'ile hemencecik evlenmiş ve Gül Çıkmazı'na geri dönmüştür.Yavuz'un gizli gündeminden ve intikam planlarından elbette ki habersizdir.Evlendikten birkaç ay sonra Yavuz un sırrını öğrenir.Kavga ederler .Emel dışarı kaçar .Ama arabasıyla elektrik direğine çarpar ve komaya girer.O komadayken Yavuz Yasemin den intikam alacakken kendini vurmuş ve ölmüştür.Emel komadan çıktıktan sonra Macide teyzenin evine taşınır.Orijinaldeki Edie Williams(Britt) karakterini 123.bölüme kadar canlandırmıştır. 124.bölümden itibaren ise Renee Perry karakterini canlandırmaktadır.
Suzan Tülay Günal 2-3 Katherine Mayfair 63
Bir zamanlar teyzesi ile Gül Çıkmazı'nda oturuyordu.Ondan önce ise kocası tarafından her gün öldüresiye şiddet gördüğü için kızı işe birlikte teyzesinin yanına gelmişti.Bir gün teyzesi'nin tahlili için hastaneye gitmişlerdi kızını Macide Hanım'a bırakmışlardı.Geri dönüşte Macide Hanım tarafından Feyyaz'ın eve gelip kızına bisiklet ve bebek getirdiğini öğrenmişti. Ardından o gece Feyyaz kapıya dayanmıştı.Teyzesi polis çağırmak istedi ama Suzan izin vermedi kızının yanına gidip Feyyaz'ın getirdiği oyuncak bebeği dolabın üstüne koydu.İçeri girdiğinde Feyyaz Suzan'in teyzesi ile boğuşuyordu.Kadını yere itti ve Suzan'dan kızını vermesini istedi.Suzan ise kızını vermemekte ısrarcıydı Feyyaz birden Suzan'a tokat attı ve Suzan'da Feyyaz'ın kafasına vazo ile vurdu.Feyyaz evi terk etti.Birkaç zaman sonra Suzan'ın kızının odasından bir çığlık sesi geldi kız dolabın altında kalmıştı.Cesedi gömdüler.Olaydan sonra İzmir'e taşındı.Hastanede çocuk servisinde ölen kızına benzeyen bir çocuk vardı annesini babasını kaybetmişti.Onu hastaneden kaçırıp ölen kızının kimliğini verdi.Sonra Enver ile tanıştı ve evlendiler.Bütün bunlardan epey bir zaman sonra tekrar Gül Çıkmazı'na taşındılar.Suzan'da Nermin gibi marifetliydi.Arada sırada gerilimler yaşadılar.Enver'in takıntılı eski sevgilisi geri dönmüştü.Suzan onu görünce tokadı patlattı.Nermin bunu görünce kadını evine aldı.Kadın kendini Nermin'in mutfağı'na kilitledi.Enver'in gelmesini istiyordu.Enver geldi ve dışarı çıkmasını istedi Suzan kadına kızdı ve kadın Suzan'ın orada olduğunu öğrenince resmen deliye döndü ve ocağın gözlerini açtı gaz kokusu duyuldu.Enver ile Altay(Nermin'in yeni kocası) kapıyı kırmaya çalıştılar kadın kibritle mutfağı yerle bir etti.Artık Nermin geçici bir süreliğinde Yaseminde kalmak zorundaydı.Suzan Nermin'e kadının Enver hastası olduğunu söyledi Nermin'de bunu kabul etti ve kadının Enver'in sırtında et beni olduğunu saçmaladığını söyledi.Gerçektende Enver'in sırtında et beni vardı ve Suzan Enver'i evden kovdu. Yasemin'de tesadüfen Suzan'ın eski sırlarının peşine düşmüştü.Bu sayede Zeliş'in o sıradaki eski kocası Kudret kör kalmıştı,Zeliş'in yeni kocası belediye başkanı Haluk Bey Feyyaz tarafından öldürülmüş,bunlardan önce ise Yasemin ve yeni komşu Burcu rehin alınmıştı.Feyyaz Suzan'ın peşindeydi ve Yasemin tarafından nerede yaşadığını öğrenmişti.Nazlı eskileri sorduğunda Suzan ona gerçekleri anlatmıyordu.Feyyaz bir gün kızı sandığı Nazlı ile tanışmıştı.Nazlı artık Feyyaz ile gizli gizli görüşüyordu.Suzan onları görmüştü.Feyyaz bir video kaseti sayesinde Nazlı'nın kızı olmadığını öğrendi.Nazlı'nın resitali esnasında Feyyaz Enver'i kaçırdı ona kızına ne olduğunu soruyordu hem de dövüyordu.Enver'den ses soluk gelmiyordu.Feyyaz öldü sanıp Suzan'ı evinde silahla tehdit ediyordu kızına ne olduğunu soruyordu.Yasemin'de tesadüfen içeri girdi ve o da işin içine girmiş oldu.Kudret'in teyzesinin kızı da Zeliş tarafından ele koyulan parasını almıştı ve dışarı çıktığında Zeliş'in çağırdığı polisi görünce o da Suzan'ın evine girdi ve Feyyaz silahı ile kızı öldürdü.Enver uyanıp bir adamın arabasını kaçırıp eve geliyordu.O sırada Feyyaz silahı Yasemin'e doğrultarak Suzan'a kızına ne olduğunu anlatmazsa Yasemin'i öldüreceğini söylüyordu.Suzan mecburen her şeyi anlattı.Kanıt olarak kızının can verdiği odadaki izi gösterdi.O gün Burcu ile Bora'nın düğünü vardır.Tüm mahalleli Suzan'ın evinin önündedir.Enver hemen eve girer ve sesi duyan Feyyaz onun yanına gider ve boğuşurlar.Feyyaz Yasemin'in ellerini bağlamıştır Suzan'ın yardımıyla çözerler.Bu sırada Feyyaz yere yığılır ve silahı yere düşer Suzan yerdeki silahı alır ve Feyyaz 'a doğrultur Yasemin ise gider polisi çağırır.Mahalleli ise Yasemin'i merak etmektedir.Suzan Feyyaz'ı silahla öldürür.Yasemin Feyyaz'ı görür ve dışarı çıkar.Yasemin kızlara olan biteni anlatır aklında bir fikir vardır.Polis herkesten Suzan ile ilgili bilgi alır ve Suzan nefsi müdafaa'dan hapse girmez.5 yıl sonra daha kötü bir kadın olmuş Yasemin ile düşman olmuştur.Yasemin ve Buse yi vurmak istemiştir ama polisler gelir.Suzanı tutuklarlar ama akıl sağlığının yerinde olmadığı ispatlanır.Akıl hastanesine yatırılır.Orijinaldeki Katherine Mayfair karakterini canlandırmaktadır.

Yardımcı Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Oyuncu Sezonlar Orijinalde Canlandırdığı Karakter Bölüm sayısı
Kudret Taşdelen Cenk Ertan 1-2-3 Carlos Solis 150
Zeliş'in kocası.Egeli,sonradan zengin olmuş bir ailenin küçük oğlu.Çocukluğu yoksul geçmiş, on altı on yedi yaşındayken aile belini doğrultunca o da para yüzü görmüş.Arabayla hız yapmak,pavyon âlemlerine takılmak gibi alışkanlıklar edinmiş. Konforuna düşkün.Her şeyi parayla satın alacağını düşünüyor.Aşırı kıskanç ama karısını aldatmaktan çekinmiyor.Sonra Zeliş ten boşanıp Gülşahla evlenmiş 2 tane çocukları olmuştur.Ama sonradan birinin hastanede başka bir bebek ile karıştığını öğrenir.Orijinaldeki Carlos Solis karakterini canlandırmaktadır.
Ömer Uzun Devrim Özder Akın 1-2-3 Tom Scavo 154
Elif’in kocası.Tıbbi mümessil.Karısını çok seviyor,ona düşkün.Tam bir aile babası.Çok yoğun çalışıyor. İl il dolaşıyor.Orijinaldeki Tom Scavo karakterini canlandırmaktadır.
Sinan Kalyoncu Serhat Tutumluer 1-2-3 Mike Delfino 150
40 yaşında.Yakışıklı,çekici,kibar.Mahalleye gizli bir amaç için taşındı fakat kendisini elektrik mühendisi olarak tanıttı.Handan’ın ölümüyle ilgili bazı sırların peşinde.Orijinaldeki Mike Delfino karakterini canlandırmaktadır
Behçet Erdal Bilingen 1 Rex van de Kamp 23
Nermin’in kocası.Doktor.Kendisine ait küçük bir muayenehanesi var.Karısının takıntılarından, her şeyi kontrol etme isteğinden fazlasıyla bunalmış durumda.Nermin’den ayrılmak istiyor.Bir zaman mahalleye eşinin eski nişanlısı Kadir gelmişti Kadir eczacı idi.Kadir'in Nermin'de gözü olduğunu düşünüyordu.Hiç de yanılmamıştı gerçekten Kadir'in Nermin'de gözü vardı.Behçet o sıralar hastaydı.Nermin'de ilaçları Kadir'den alıyordu.Kadir'in Nermin'e yanlış ilaç verdiğinden habersizdi.Nermin'de Behçet'te habersizdi tüm bunlardan.Ve bir gün Behçet artık dayanamadı ve öldü.Behçet'in annesi Nermin'in Behçet'i zehirlediğini söylüyordu.Behçet'i otopsi için mezarından çıkarttılar ve otopsi sonucu zehirlendiği meydana çıktı.Kadir kendi eczanesi'ne Nermin'i çağırmıştı Kadir karşısında bir sürü ilaç içmiş ve Nermin'e Behçet'i zehirlediğini itiraf etmiş asıl suçlu ortaya çıkmıştı.Orijinaldeki Rex Van de Kamp karakterini canlandırmaktadır.
Handan Melda Arat 1 Mary Alice Young 5
Cemilin karısı Mert'in annesi Bir sabah intihar eder ve arkadaşları neden intihar ettiğini anlamaya çalışırken kendi hayatları da karışır.ün evine bir hastası gelir.Elinde bebeği ile.Handan'dan para ister ama Handan vermez çünkü kız uyuşturucu bağımlısıdır ve para ile gidip uyuşturucu alacaktır.Handan para vermemede kız para istemede ısrarcıdır tam kapıdan çıktığı sırada kadın:Çocuğumu sana vereceğim fakat sen bana para verirsen.Der.Handan'da bu teklifi Cemil istemesede kabul eder.1 hafta sonra Figen hastaneye kaldırılır.Handan'ın hastanedeki hemşire arkadaşı Suna(Dedikoducu Sevim'in ablası)Bu kadının bebeği nerede? sorusunu sorar.Ve o sırada Handan'ın gözü bir resme gider.Suna'nın ablasının fotoğrafına Küçükyalı'da çekilen fotoğrafa.Artık Handan için yeni bir hayat başlamıştır Suna'nın ablasının oturduğu sokağa taşınırlar.Ayrıca taşınmadan önce yani Ankara'da otururken Handan kendi adını ve bebeğinin adını değiştirir.Kendi adı önceden Sevda,bebeğin adı ise Figen'in taktığı adla Derya'idi ama artık Mert'tir.Ve bir akşam Figen bebeğini almak üzere Handan'a gelir.Handan onun uyuşturucu kullandığını ve bebeği ona veremeyeceğini söyler.Figen ise artık uyuşturucu kullanmayı bıraktığını söyler.Handan'da bunu inkar eder yalan söylüyorsun der.Ardından evde birbirleri ile kavga ettikleri sırada Handan bıçak ile Figen'i öldürür.Handan Cemil'e onun uyuşturucu kullandığını söylemişti fakat kızın kolunda iğne vb. bir iz yoktu.Figen doğru söylemişti artık uyuşturucu kullanmıyordu artık.Fakat Handan buna inanmamış işler bir cinayete kadar sürüklenmişti.Ve cesedi bir sandık ile bahçelerindeki ağacın dibine gömerler.Handan intihar ettikten sonra Cemil sandığı göle atar polisler araştırma yaparlar ve Cemil'in katil olduğu anlaşılır ve Cemil hapse atılır.Bebek aslında Sinan ve Figen bebeğidir.Yani Sinan Yasemin'den çok uzun bir süre önce Figen diye biri ile evli ve çocuğu vardır.Orijinaldeki Mary Alice Young karakterini 23 bölüm boyunca gerekli olan bölümlerde oynamış 23.bölüm sonunda diziden ayrılmıştır.
Cemil Metin Büktel 1-2-3 Paul Young 54
Handan’ın kocası.Oğlu Mert (Batuhan Karacakaya) ile yaşıyor.Sert bir mizaca sahip.Duygularını saklayan, soğuk bir yapısı var.Karısının ölümünden sonra şüphe uyandıran davranışları dikkatleri üstüne çekiyor.Figen'i öldürdüğü için hapse girmiştir.Suna kendi parmağını kesmiştir ama suçu Cemile atar bir ceza daha almış olur.9 ay sonra çıkıp Sinan'ı öldürmeye karar verir ama yanlışlıkla Yasemin vurulur ve tekrar hapse girer.Hapisten çıkar ve Gül Çıkmazında yaşadığı trajedinin sorumlularının yakasına yapışmak için geri döner. Orijinaldeki Paul Young karakterini canlandırmıştır.
Sevim İncilay Şahin 1 Martha Huber 11
50’li yaşlarda.Dedikoducu,kurnaz,uyanık,çıkarcı,fitneci.Mahallede olup biteni takip eden ve laf dağıtan bir kadın. Emekli maaşıyla geçiniyor, yalnız yaşıyor.Handan'a şantaj yapıp ölmesine sebep olduğu için Cemil tarafından öldürülmüştür.Orijinaldeki Martha Huber karakterini canlandırmıştır.
Suna Şenay Aksoy 1-3 Felicia Tilman 40
Sevim'in ablası Sevim öldükten sonra Sevim'in katilini bulmak için Gül Çıkmazı'na taşınmıştır.Cemil'i hiç sevmez.Onun Sevim'i öldürdüğünü düşünür.Ama Cemil onun deli olduğunu söyler.Ve sonunda Cemil'in,Sevim'in katilinin olduğunu kanıtlamıştır bu uğurda parmağından olmuştur.Kendinin parmağını kestiği ortaya çıkınca hapse girmiştir.Hapishanede intikam planları kurup Kızı İnci'nin Cemil'le evlenmesini sağlamıştır.Orijinaldeki Felicia Tilman karakterini canlandırmıştır.
Kenan İlker Kurt 1-2 Karl Mayer 51
Yasemin’i genç bir kıza aşık olarak terk eden eski koca.Şimdi nişanlısı olan Sibel’le gençlik aşkı yaşar gibi gezip tozuyorlar.Bu da Yasemin’i delirtiyor.Nafaka konusunda ihmalkâr.Kızı Gamze ile ilişkisi de çok sağlam sayılmaz.Orijinaldeki Karl Mayer karakterini 2 sezon boyunca gerekli bölümlerde oynamış ve diziden ayrılmıştır.
Mert Batuhan Karacakaya 1-2 Zach Young 52
Cemil ve Handan'ın oğulları.Aslında oğulları değil.Çünkü;Handan'ın eskiden çocuğu olmuyordu ve bir çocuğu olmasını çok istiyordu.O zamanlarda bir hastahanede çalışıyordu.Bir gün evine bir hastası gelir.Elinde bebeği ile.Handan'dan para ister ama Handan vermez çünkü kız uyuşturucu bağımlısıdır ve para ile gidip uyuşturucu alacaktır.Handan para vermemede kız para istemede ısrarcıdır tam kapıdan çıktığı sırada kadın:Çocuğumu sana vereceğim fakat sen bana para verirsen.Der.Handan'da bu teklifi Cemil istemesede kabul eder.1 hafta sonra Figen hastaneye kaldırılır.Handan'ın hastanedeki hemşire arkadaşı Suna(Dedikoducu Sevim'in ablası)Bu kadının bebeği nerede? sorusunu sorar.Ve o sırada Handan'ın gözü bir resme gider.Suna'nın ablasının fotoğrafına Küçükyalı'da çekilen fotoğrafa.Artık Handan için yeni bir hayat başlamıştır Suna'nın ablasının oturduğu sokağa taşınırlar.Ayrıca taşınmadan önce yani Ankara'da otururken Handan kendi adını ve bebeğinin adını değiştirir.Kendi adı önceden Sevda,bebeğin adı ise Figen'in taktığı adla Derya'idi ama artık Mert'tir.Ve bir akşam Figen bebeğini almak üzere Handan'a gelir.Handan onun uyuşturucu kullandığını ve bebeği ona veremeyeceğini söyler.Figen ise artık uyuşturucu kullanmayı bıraktığını söyler.Handan'da bunu inkar eder yalan söylüyorsun der.Ardından evde birbirleri ile kavga ettikleri sırada Handan bıçak ile Figen'i öldürür.Handan Cemil'e onun uyuşturucu kullandığını söylemişti fakat kızın kolunda iğne vb. bir iz yoktu.Figen doğru söylemişti artık uyuşturucu kullanmıyordu artık.Fakat Handan buna inanmamış işler bir cinayete kadar sürüklenmişti.Ve cesedi bir sandık ile bahçelerindeki ağacın dibine gömerler.Handan intihar ettikten sonra Cemil sandığı göle atar polisler araştırma yaparlar ve Cemil'in katil olduğu anlaşılır ve Cemil hapse atılır.Bebek aslında Sinan ve Figen bebeğidir.Yani Sinan Yasemin'den çok uzun bir süre önce Figen diye biri ile evli ve çocuğu vardır.Orijinaldeki Zach Young karakterini canlandırmıştır.
İrem İpek Özağan 1-2-3 Danielle Van de Kamp 144
Nermin'in baş belası kızı. Babası ölmüştür ve annesi ve abisiyle sürekli bir tartışma içindedir. Emel'in yeğeninden hamile kalınca kimsenin öğrenmemesi için bir süre teyzesinde kalır ve ardından yurt dışına gönderilir. Ama orada Marc adında birine aşık olur ve evlenmeye karar verirler. Başlarda çocuğu kabullenmese de sonradan onu kabullenir ve Marc'la birlikte Amerika'ya götürmeye karar verirler.Orijinaldeki Danielle Van De Kamp karakterini canlandırmıştır.
Gamze Ece Hakim 1-2-3 Julie Mayer 144
Yasemin'in akıllı mı akıllı biricik kızı.İlk eşi Kenan'dan.Üniversiteye gidiyor.Annesi onun doktor olmasını istiyor.Yasemin bazen Aynı halalarına çekmiş babasına çekmiş diyor.Yasemin'in bazı konularda ilk danıştığı kişi.Orijinaldeki Julie Mayer karakterini canlandırmıştır.
Macide Seval Gökçe 1-2-3 Ms.McCluskey 120
Gül Çıkmazı'nda oturuyor.Mizacı biraz serttir.Ve huy olarak Sevim'e çok az da olsa benzer.Elif'in çocukları onun kapı süsünü çalmış Macide'nin öğrenmesi üzere Elif'in aşırı derecede utanmasına sebep olmuştur.Ve Macide herkese bunu yaymıştır Elif'in ondan aldığı öc çok ağır olmuştur.Sonra çocuklar ondan özür dilemiştir.Bir oğlunu kaybetmiştir.Ardından Emel ile tanışıp kaynaşırlar Emel'in kocasınan şüphelenmiş adamın peşine düşmüştür fakat bir sonuca ulaşamamış ve Yavuz'la birbirlerine düşman olmuşlardır fakat sonunda Yavuz'un planları açığa çıkmıştır.Fakat o sırada Emel komadadır.Sonra öğrenir ve onunla birlikte oturduğu evi Emel satışa verir ve Macide'nin yanına taşınır.Onunla birlikte yaşarlar.Fakat arada sırada didiştikleri de olur.Orijinaldeki Ms. McCluskey karakterini canlandırmaktadır.
Sarp Hakan Eratik 3 Ben Faulkner 20
Müteahhit'tir.Gül Çıkmazı'na taşınması Sinan için çok iyi olmuştur evdeki elektrikleri ona tamir etmiş ve Sinan'a kendi büyük bir projesinde elektrik işlerini onun yapmasını istemiştir.Taşınması sadece Sinan için değil Emel içinde iyi olmuştur.Emel ilk anda adamı avuçlarının içine almak ister planlarına başlar ve Sarp'ın bir huzurevinde yaşlılara yardım ettiğini öğrenir.Ve kısa bir aradan sonra sokağa geri dönen Macide'ye karşı hiç olmadığı kadar iyi davranmaya ve adamın gözüne girmeye çalışır hatta girer.Fakat Sarp Emel'i biraz aşırı bulur ve ona bundan bahsetmez onunla dalga geçmeye başlar.Onu yemeğe çağırır fakat yemeğin huzurevinde yeneceğini anlayınca Emel,Sarp'a yaşlılardan hoşlanmadığını ve bunun sebebini anlatır.Ve ikilinin ilk ortak noktası açığa çıkar ikisi de çok sevdiği büyüklerini kaybetmiştir.Orijinaldeki Ben Faulkner karakterini canlandırmaktadır.