Umutsuz Ev Kadınları (3. sezon)

Umutsuz Ev Kadınları
3. sezon
Umutsuzevkadınları3.sezon.jpg
Ülke  Türkiye
Bölüm sayısı 74
Yayın
Kanal

Kanal D (2011-2013)

FOX (2013-19 Haziran 2014)
Orijinal yayın tarihi 11 Eylül 2013
Sezon kronolojisi
← Önceki
2. sezon
Umutsuz Ev Kadınları bölümleri

Umutsuz Ev Kadınları dizisinin üçüncü sezonu. Aynı zamanda dizinin final sezonudur. Med Yapım tarafından Kanal D için yapılan drama, komedi türünde televizyon dizisi. İlk bölümü 2 Ekim 2011 tarihinde yayınlanmıştır. Dizi Desperate Housewives adlı ABD dizisinden uyarlanmıştır. Dizinin başrollerinde Bennu Yıldırımlar, Songül Öden, Ceyda Düvenci, Özge Özder ve Deniz Uğur oynamıştır. 2. Sezon 11 Ekim 2012'de yayın hayatına geçmiştir. 55. bölümünden itibaren kanal değiştirip FOX'da yayına başladı. FOX'a geçtikten sonra yayın günü haftada 2'ye çıkarılmıştır. Her Cumartesi-Pazar 19.45'te yayınlanmaya başlamıştır. Ayrıca dizinin süresi de kısalmıştır. 90 dakikadan 45 dakikaya düşmüştür, Mayıs ayında dizinin 3. sezonu için 39 bölümlük bir anlaşma yapmıştır. 3. sezonda dizinin yayın tarihi ve saat'i değişmiştir. Çarşamba-Perşembe akşamları 22:15'te ekranlara gelmektedir. Ayrıca 3. sezonda diziye birçok yeni oyuncu katılmıştır. Evrim Solmaz'ın diziden ayrılmasıyla yerine Deniz Uğur katılmıştır. Ayrıca Erkan Bektaş, Rüzgar Aksoy ve birçok oyuncu diziye yeni sezonda dahil olmuştur. Dizi 130. bölümüne kadar Çarşamba-Perşembe 22.15'te yayınlanıyordu, fakat alınan karar üzerine 131. bölümden itibaren yayın günü sadece Perşembe akşamı, saati ise 20:30 olarak değiştirildi ve her hafta 2 bölüm peş peşe yayınlanmaya başlandı. Ayrıca 135. bölümde Hakan Eratik (Sarp), 137. bölümde ise Didem Taslan (Neşe), kadroya dahil olmuştur. Dizi, 19 Haziran 2014'te final bölümü ile ekranlara veda etmiştir.

Hikâye[değiştir | kaynağı değiştir]

Gül Çıkmazı Sokağı'nda yaşayan Handan bir sabah intihar eder.Yakın arkadaşları intiharın ardındaki sır perdesini açığa çıkarmaya çalışırken kendi hayatları karmaşık bir hal alır.

Aradan geçen beş koca yıl Gül Çıkmazı’nda çok şeyi değiştirmiştir.Yasemin zor zamanlarında kendisine destek olan Mehmet’e ilgi duymuştur ancak şartları bir aşk yaşamaya imkân tanımaz.Elif ergenlik çağındaki oğullarını disiplin etmekte zorlanır. Ömer’in desteğini alabilmek için ilginç bir yöntem dener.Kudret yeni eşi Gülşah ve kızlarıyla mutlu bir aile hayatı sürmektedir.Gülşah kızının kilosuyla dalga geçilmesinden rahatsızdır,Kudret’ten gizli onu zayıflatmaya kalkışır ama eline yüzüne bulaştırır.Nermin Suzan’la ortak kurduğu yemek şirketinde işleri büyütmüş ve kendi adıyla bir yemek kitabı bile çıkarmıştır.Nermin’in patronluğundan rahatsız olan Suzan onun işlerini bozmaya çalışır.Emel yeni tanıştığı ve hakkında pek bir şey bilmediği Yavuz’la evlenmiş ve Gül Çıkmazı’na tekrar dönmüştür.Yavuz’un gizli gündeminden ve intikam planlarından elbette ki habersizdir.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Yasemin Anday Kalyoncu (Songül Öden)(1-):Yakın zamanda kendisini aldatan eşi Kenan’dan ayrıldı. Modelistlik yaparak geçiniyor.Genellikle çizimlerini evde yapıyor.Güzel fakat gösterişten uzak, spor giyimli, yaşına göre genç gösteren bir kadın.Yardımsever ve güvenilir.Bazen iyi niyetten ziyade saflığa varan sakarlıkları ile başına olur olmaz işler açıyor.Elinde olmadan yanlış anlaşıldığı ya da zor duruma düştüğü durumlar oluyor. Sebep olduğu basit olayları düzeltmeye çalışmaktan çok gizlemeyi yeğliyor.Bu durum da işlerin daha fazla büyümesine ve karışık bir hal almasına neden oluyor. Kızı Gamze ile ilişkileri anne kız ilişkisinden öte,iki can yoldaşı gibi.Karşılaştığı zorluklarla baş etmeyi sakar davranışlarından sıyrılmayı çoğunlukla kızı sayesinde başarıyor.Uzun zamandır kalbi boş.Eşinin kendisini genç bir kızla aldatmasını hala kabullenemedi.Zaman zaman eski anıları depreşiyor.Mahalleye yeni taşınan Sinan’ı gördükçe kalbi çarpıyor.Fakat Sinan ile ilgilenen bir tek o değil! Mahallenin şen dulu Emel de Sinan’ın dikkatini çekmek için hayli çaba harcıyor.Rakibi Emel ile karşılaştırıldığında Yasemin’in fazla şansı yok gibi.Ancak tam da bu onu sempatik ve sıcak Daha sonra Sinan'ın kalbini kazanmayı başarıyor.Onunla evlendi ve ondan Çınar Hakkı isimli bir çocuğu oldu. Aradan 5 yıl geçmişti Yasemin Sinan'dan boşanmıştır.Zor zamanlarında hep yanında olan Mehmet'e karşı ilgi duymuştur fakat imkânları bir aşk yaşamaya imkân tanımaz.Orijinaldeki Susan Delfino karakterini canlandırmaktadır.
 • Elif Uzun (Ceyda Düvenci)(1-):38-40 yaşlarında.Kariyerini geride bırakmış.Hiperaktif çocuklarıyla uğraşırken dağınık saçları, özensiz kıyafetleri, yorgunluktan şişmiş gözleriyle hayattan bezmiş bir görüntüye sahip.Tıbbi mümessil olan eşi çok yoğun çalışıyor,sürekli şehir şehir geziyor.Elif ise çocuklarıyla tek başına uğraşmaktan, onların canavarca yaramazlıklarından nefes almaya vakit bulamıyor. Elif çocuk sahibi olmadan önce bankada çalışıyordu.Mesleğinde hırslı ve başarılıydı, herkes kısa zamanda müdür olacağına kesin gözüyle bakıyordu.İlk çocuğuna hamile iken eşinin ısrarıyla mesleğini bıraktı, peş peşe doğan çocuklarından sonra da dönmeye ne zaman ne de fırsat bulabildi.Çocuklarla uğraşmanın iş hayatından daha zor olduğuna inanıyor.Zaman zaman kariyerini yarım bırakmış olmanın burukluğunu yaşıyor.Çocuklarını kontrol etmekte, onlar üzerinde otorite sağlamakta zorlanıyor.Fakat kolay pes etmeyen, karşılaştığı sorunlarla mücadele etmeyi bilen güçlü bir yapıya sahip.Çocuklarını zapt edebilmek için alışılmadık yöntemlere başvurduğu da Sonradan kanser olup bir süre sonra kanseri atlatmıştır.Aradan 5 yıl geçmiş Elif'in afacanları koca delikanlı olmuşlardır.Ergenlik dönemindeki çocuklar haylazlık peşinde koşuyorlardır.Elif onları disipline etmekte zorlanır.Ömer'in de desteğini alabilmek için ilginç bir yöntem dener.Orijinaldeki Lynette Scavo karakterini canlandırmaktadır.
 • Nermin Seçkinoğlu (Bennu Yıldırımlar))1-):Mükemmelliğe ve kusursuzluğa odaklı karakteri dış görünümüne de yansıyor.Ev kadını olmasına rağmen, her an ciddi iş toplantılarına katılacakmışçasına tertipli ve düzenli giyiniyor. Kocası Behçet(40), oğlu Kerem (17), kızı İrem (15) ile oldukça mutlu bir aile tablosu resmediyorlar.Fakat Nermin’in vazgeçemediği takıntıları var: ev işlerine olan düşkünlük, aşırı temizlik titizlik, doğal ve sağlıklı beslenme hassasiyeti, simetri ve düzen takıntısı...Tüm bunlar kocasının ve çocuklarının hayatını kabusa çeviriyor.Mahallenin en eski sakinlerinden.Komşuları/arkadaşları onu mükemmeliyetçi, dominant,disiplinli,aklı başında,hayat tecrübesi geniş, ev ve yemek işlerinde becerikli, nerede nasıl davranılacağını iyi bilen,kuralları ve prensipleri olan,otoriter bir kadın olarak tanıyor.Çoğunlukla arkadaş grubu içinde son sözü o söyler.Diğer kadınlar onun fikirlerine önem verir.Her şeyi kontrol altında tutmaya, insanları ve olayları yönetmeye, yönlendirmeye çabalar.İyi niyetli ve yardımsever olmasına rağmen kendi amaçları uğruna küçük ve kurnazca planlar yapar.Yüzünün hiç değişmeyen robotsu ifadesi,sakin ve soğuk görüntüsü mutlu ya da mutsuz olduğuna dair pek ipucu vermez.Duygusuz gibidir.Gözünden yaş akarken bile gözlerini kırpıştırmayacak kadar donuk ve ifadesiz.Temizlik ve düzen takıntısı her an her yerde kendini gösterir. Hayatının en can alıcı mevzularıyla uğraştığı zamanlarda bile bu takıntılarını bastıramaz. Bazen gözü tavandaki bir lekeye bazen de kopuk bir gömlek düğmesine takılır, bunları düşünürken hayattan ve zamandan adeta kopar, uzaklaşır.Eşi Behçet’in yediği, içtiği, giyindiği her şeye karışmayı adet edinmiş, bir çocukla ilgilenir gibi.Çocuklarıyla ilişkileri de hayli problemli.Otoriter ve dediğim dedikçi yapısını muhafaza etmekte kararlı. Sonra eski nişanlısı Kadir gelir Behçet'i zehirleyerek öldürür ama bir süre sonra Nermin Kadir'i ölüme terkeder.Ardından Nermin'in kızı İrem yeni komşu Adalet'in oğlu ile kaçar Nermin akıl hastanesine yatar orada Altay ile tanışıp evlenirler .İrem Emel'in yeğeninden hamile kalır ama oğlan kaçınca bebek onunmuş gibi gösterip bebeği nüfusuna alır.Aradan 5 yıl geçmiş Nermin anlı şanlı bir şef olmuştur.Suzan ile ortak kurdukları yemek şirketinde işleri büyütmüş hatta kendi adıyla bir yemek şirketi bile kurmuştur.Nermin'in patronluğundan bunalan Suzan işlerini bozmaya yeltenir 3.sezonun 2.kısmında Uğur Nermin'e şantaj yapar ve Gülşah'a kayınvalidesi Mukaddes hanıma oğlunun çarpdığını söyler.Ve Altay dan boşanır.Orijinaldeki Bree Van de Kamp karakterini canlandırmaktadır.
 • Gülşah Taşdelen (Deniz Uğur)(81-):Kudret'in Zeliş'ten sonraki karısı.Kudret ile mutlu mesut yaşıyorlar.Hatta kızları bile var.Fakat kızının kilo problemi var.Ve kızıyla kilosu yüzünden dalga geçilmesinden çok büyük rahatsızlık duyar.Kudret'ten gizli onu zayıflatmaya kalkışır fakat eline yüzüne bulaştırır.Kudretten olan küçük kızı Dilara nın hastanede karıştırıldığını öğrenince Biyolojik kızını aramaya başlamıştır.Orijinaldeki Gabrielle Solis karakterini canlandırmaktadır.
 • Emel Soylu Bingöl (Özge Özder)(1-):30-35 arası.İki evlilik yapmış.İlk kocasından ayrılmış, ikincisi vefat etmiş.Kocasından kalan bir maaşı var, aynı zamanda bir çağrı merkezinde operatör veya bir telefon şirketinde santral memuru olarak çalışıyor.Yeniden evlenmek istiyor.Koca adaylarını değerlendiriyor.Son gözdesi mahalleye yeni taşınan Sinan(Serhat Tutumluer).Rakibi Yasemin’e karşı acımasız.Bir gün Yasemin bir şey duyar Emel eve bir erkek atmıştır.Yasemin hemen Sinan'dan şüphelenir.Ve o gece Emel'e şeker alma bahanesi ile gider.Gittiğinde ise kapı açıktır içeri girer.Ve bir talihsizlik sonucu Emel'in evi kül olur.Emel artık Sevim'in evinde kalmaktadır.Sevim Emel'i eve aldığına Emel ise Sevim'in evinde kalmayı hiç istemez ama Emel'in gidecek yeri yoktur.Emel'in evi yandıktan birkaç gün sonra Sevim'le birlikte Emel'in kül olmuş evine giderler altın ve kıymetli bir şeyler bulmak amacıyla. Hiçbir şey bulamazlar fakat Sevim bir tas bulmuştur ve tasın Yasemin'in olduğunu kavrar.Hiç boş durmayıp şantaj eder Yasemin'i.Yasemin'de dayanamaz ve tası gizlice alır ve yok eder.Ve bir gün Sevim ortalıklardan kaybolur.Çünkü Cemil onu öldürmüştür.Ve bir ormana gömmüştür.Polisler cesedi bir köpek sayesinde bulmuşlardır.Emel bunu duyduğunda yıkılır.Sevim'in ablası Suna gelir mahalleye.Komşular ve en başta Emel Suna'nın Sevim'in cenazesini,kırkını,yedisini okutturmadığına şaşar kalırlar.En başta Emel.O da kızlara ben gidip mezarında Kur'an'ını okutacağım sizde benle gelin der kimse kabul etmez Yasemin'de kabul etmez fakat sonra Emel'e eşlik eder.Trafik yüzünden mezara geç kalırlar.Akşamleyin kavuşurlar.Hoca gittikten sonra Yasemin Emel'e evini yaktığını söyler.Emel de onu oracıkta pataklamaya başlar.Ve Yasemin'e beni de aranıza alın der.Yasemin'de kabul eder.Ve Emel Yasemin'in eski kocası Kenan ile birlikte olmaya başlar.Yasemin bunu duyduğunda küplere biner.Aslında Kenan Yasemin'i istiyordur.Bir gece Kenan Yasemin'in kapısına dayanır.Ve orada bayılır.Yasemin'de ne yapsın,evine alır.Emel'de bir şeyler sezmeye başlar.Yasemin ve Kenan'ın birlikte olduğunu sanır.Ve bir dedektif tutar.Dedektif Yasemin ve Kenan'ın konuşmalarını kaydeder.Sinan o sırada dedektife neden böyle bir şey yaptığını sorar.Sinan en sonunda adama sinirlenir ve döver.Dedektif konuşmaları Sinan ve Yasemin'e dinletir.Yasemin tamamen yanlış anlaşılma olduğunu söyler.Dedektif sadece bir şartla kasedi verecektir para karşılığında.Mebla'da yüksek olunca Yasemin ne yapacağını bilmez.Sonunda mektup yazmakta karar kılar.Ertesi gün Gamze mektubu postane'ye bırakmıştır.Sinan Yasemin'e dedektifle anlaştığını ve dedektifin kayıtları Emel'e vermeyeceğini söylemiştir.Yasemin için artık çok geçtir çünkü mektupta Kenan'ın Emel'e evlenme teklifi ettiği o gece Yasemin'in evinde olduğu yazıyordur.Fakat Yasemin o mektubu alacaktır.Yasemin sokakta postacıyı bekler ve postacı tam Emel'in evine girerken postacıyı bahçeye davet eder ve ona çay ikram eder ve adama tuvalet ihtiyacınız var mı diye sorar adamda yanlış anlar.1 kaç saat sonra adam hala tuvaletten çıkmamıştır o sırada Yasemin Emel'e yazdığı mektubu alır.Yasemin adamı merak eder ve tuvalet kapısını tıklatır yatak odasına bakınca adam yatağın üzerinde yarı çıplak bir şekilde yatıyordur.O sırada Gamze gelir.Yasemin ona gelme der.Gamze'de kendilerine gelen postalara bakar ve Emel'e gidecek postayı bulur ve postacının çantasına geri atar.Mektubu okuyan Emel içinde kin biriktirir.Ve o gece Yasemin Sinan'a gider.Kapı açılmayınca Yasemin evine geri döner.Tamda döndüğü sırada Cemil Yasemin'i köşeye sıkıştırır Sinan ile bir olup oğlunu kaçırdığını söyler.Birden Yasemin'in evinden dumanlar çıkar ve camlar çatlar artık çok geçtir.Emel Yasemin'in evini yakmıştır.Yasemin Nermin'in evinde kalır.İtfaiyeci Yasemin'e evinin kundaklandığını söyler.Yasemin Emel'den şüphelenir ve sorar Emel'de evet der.Yasemin bunu ortaya çıkaracaktır.Kendince bir plan kurar.Yasemin göğsüne koyduğu kayıt cihazı ile Emel'e evini yaktığını itiraf ettirir.Emel'de bunu anlar ve o sırada bulundukları parktaki süs havuzunun içine düşerler.Emel kafasını havuz'un duvarına çarpar ve hastanede 1 kaç gün yatar.Sinan koma'ya girdiği zamanlarda onun yanına gitmişti ve Sinan o sırada komadan çıktı.O sırada Yasemin Kenan'la bir pansiyon'da kalıyorardı.Ve o günden sonra Yasemin'i çok zor günler bekliyordu.En başta zaten Yasemin yanında idi.Hiçbir gün yanından ayrılmamış.Her şeyini her hizmetini görmüştü Sinan'ın.Fakat Emel Yasemin için Sinan'a öyle şeyler anlatıyordu ki..En sonunda Sinan her şeyi a-dan z-ye hatırladı.Ve ardından Yasemin ile evlendiler.Emel yeğeni' Arda Nermin'in kızı ile basmıştı ve Yasemin'de vardı yanında.Ve ardından Nermin'in kızı hamile olduğunu öğrenmiş Nermin'de kızını ablasına yollayıp hamile olan kendiymiş gibi göstermişti.Emel'de bunu öğrenmiş'ti ve Nermin'e şantaj uyguladı.Nermin'de artık dayanamayıp herkese anlattı hamile olmadığını.Zeliş Kudret ile boşanmıştı.Emel'de bu fırsatı değerlendirip Kudret ile birlikte yaşamaya başlamıştı.Zeliş ile Kudret hala birbirlerini seviyorlardı oysaki.Zeliş kendi düğününün davetiyesini dağıttı zaman Emel balkonda Zeliş aşağıda idi.Ve tüm mahallenin önünde birbirlerine girdiler.Ardından Zeliş ile Kudret tekrar birbirlerine aşık olduklarını analyıp evlenmişlerdi.Aradan geçen 5 yılda Emel yine hiç ama hiç değişmemiş hakkında pek fazla bir şey bilmediği Yavuz'ile hemencecik evlenmiş ve Gül Çıkmazı'na geri dönmüştür.Yavuz'un gizli gündeminden ve intikam planlarından elbette ki habersizdir.Evlendikten birkaç ay sonra Yavuz un sırrını öğrenir.Kavga ederler .Emel dışarı kaçar .Ama arabasıyla elektrik direğine çarpar ve komaya girer.O komadayken Yavuz Yasemin den intikam alacakken kendini vurmuş ve ölmüştür.Emel komadan çıktıktan sonra Macide teyzenin evine taşınır.Orijinaldeki Edie Williams(Britt) karakterini 123.bölüme kadar canlandırmıştır. 124.bölümden itibaren ise Renee Perry karakterini canlandırmaktadır.

Yardımcı Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Kudret Taşdelen (Cenk Ertan)(1-):Zeliş'in kocası.Egeli,sonradan zengin olmuş bir ailenin küçük oğlu.Çocukluğu yoksul geçmiş, on altı on yedi yaşındayken aile belini doğrultunca o da para yüzü görmüş.Arabayla hız yapmak,pavyon âlemlerine takılmak gibi alışkanlıklar edinmiş. Konforuna düşkün.Her şeyi parayla satın alacağını düşünüyor.Aşırı kıskanç ama karısını aldatmaktan çekinmiyor.Sonra Zeliş ten boşanıp Gülşahla evlenmiş 2 tane çocukları olmuştur.Ama sonradan birinin hastanede başka bir bebek ile karıştığını öğrenir.Orijinaldeki Carlos Solis karakterini canlandırmaktadır.
 • Ömer Uzun (Devrim Özder Akın)(1-):Elif’in kocası.Tıbbi mümessil.Karısını çok seviyor,ona düşkün.Tam bir aile babası.Çok yoğun çalışıyor. İl il dolaşıyor.Orijinaldeki Tom Scavo karakterini canlandırmaktadır.
 • Sinan Kalyoncu (Serhat Tutumluer)(1-):40 yaşında.Yakışıklı,çekici,kibar.Mahalleye gizli bir amaç için taşındı fakat kendisini elektrik mühendisi olarak tanıttı.Handan’ın ölümüyle ilgili bazı sırların peşinde.Orijinaldeki Mike Delfino karakterini canlandırmaktadır.
 • Cemil Günsü (Metin Büktel)(1-37/47-50 121-):Handan’ın kocası.Oğlu Mert (Batuhan Karacakaya) ile yaşıyor.Sert bir mizaca sahip.Duygularını saklayan, soğuk bir yapısı var.Karısının ölümünden sonra şüphe uyandıran davranışları dikkatleri üstüne çekiyor.Figen'i öldürdüğü için hapse girmiştir.Suna kendi parmağını kesmiştir ama suçu Cemile atar bir ceza daha almış olur.9 ay sonra çıkıp Sinan'ı öldürmeye karar verir ama yanlışlıkla Yasemin vurulur ve tekrar hapse girer.Hapisten çıkar ve Gül Çıkmazında yaşadığı trajedinin sorumlularının yakasına yapışmak için geri döner. Orijinaldeki Paul Young karakterini canlandırmıştır.
 • Suna (Şenay Aksoy) (11-37 121-): Sevim'in ablası Sevim öldükten sonra Sevim'in katilini bulmak için Gül Çıkmazı'na taşınmıştır.Cemil'i hiç sevmez.Onun Sevim'i öldürdüğünü düşünür.Ama Cemil onun deli olduğunu söyler.Ve sonunda Cemil'in,Sevim'in katilinin olduğunu kanıtlamıştır bu uğurda parmağından olmuştur.Kendinin parmağını kestiği ortaya çıkınca hapse girmiştir.Hapishanede intikam planları kurup Kızı İnci'nin Cemil'le evlenmesini sağlamıştır.Orijinaldeki Felicia Tilman karakterini canlandırmıştır.
 • Macide (Seval Gökçe) (14-154):Gül Çıkmazı'nda oturuyor.Mizacı biraz serttir.Ve huy olarak Sevim'e çok az da olsa benzer.Elif'in çocukları onun kapı süsünü çalmış Macide'nin öğrenmesi üzere Elif'in aşırı derecede utanmasına sebep olmuştur.Ve Macide herkese bunu yaymıştır Elif'in ondan aldığı öc çok ağır olmuştur.Sonra çocuklar ondan özür dilemiştir.Bir oğlunu kaybetmiştir.Ardından Emel ile tanışıp kaynaşırlar Emel'in kocasınan şüphelenmiş adamın peşine düşmüştür fakat bir sonuca ulaşamamış ve Yavuz'la birbirlerine düşman olmuşlardır fakat sonunda Yavuz'un planları açığa çıkmıştır.Fakat o sırada Emel komadadır.Sonra öğrenir ve onunla birlikte oturduğu evi Emel satışa verir ve Macide'nin yanına taşınır.Onunla birlikte yaşarlar.Fakat arada sırada didiştikleri de olur.3.sezonun son kısmında kansere yakalanmış ve ölmüştür.Orijinaldeki Ms. McCluskey karakterini canlandırmıştır.
 • Sarp Bingöl (Hakan Eratik) (136-154):Müteahhit'tir.Gül Çıkmazı'na taşınması Sinan için çok iyi olmuştur evdeki elektrikleri ona tamir etmiş ve Sinan'a kendi büyük bir projesinde elektrik işlerini onun yapmasını istemiştir.Taşınması sadece Sinan için değil Emel içinde iyi olmuştur.Emel ilk anda adamı avuçlarının içine almak ister planlarına başlar ve Sarp'ın bir huzurevinde yaşlılara yardım ettiğini öğrenir.Ve kısa bir aradan sonra sokağa geri dönen Macide'ye karşı hiç olmadığı kadar iyi davranmaya ve adamın gözüne girmeye çalışır hatta girer.Fakat Sarp Emel'i biraz aşırı bulur ve ona bundan bahsetmez onunla dalga geçmeye başlar.Onu yemeğe çağırır fakat yemeğin huzurevinde yeneceğini anlayınca Emel,Sarp'a yaşlılardan hoşlanmadığını ve bunun sebebini anlatır.Ve ikilinin ilk ortak noktası açığa çıkar ikisi de çok sevdiği büyüklerini kaybetmiştir.Orijinaldeki Ben Faulkner karakterini canlandırmıştır
 • İrem (İpek Özağan):Nermin'in baş belası kızı. Babası ölmüştür ve annesi ve abisiyle sürekli bir tartışma içindedir. Emel'in yeğeninden hamile kalınca kimsenin öğrenmemesi için bir süre teyzesinde kalır ve ardından yurt dışına gönderilir. Ama orada Marc adında birine aşık olur ve evlenmeye karar verirler. Başlarda çocuğu kabullenmese de sonradan onu kabullenir ve Marc'la birlikte Amerika'ya götürmeye karar verirler.Orijinaldeki Danielle Van De Kamp karakterini canlandırmıştır.
 • Gamze (Ece Hakim)(1-):Yasemin'in akıllı mı akıllı biricik kızı.İlk eşi Kenan'dan.Üniversiteye gidiyor.Annesi onun doktor olmasını istiyor.Yasemin bazen Aynı halalarına çekmiş babasına çekmiş diyor.Yasemin'in bazı konularda ilk danıştığı kişi.Orijinaldeki Julie Mayer karakterini canlandırmıştır.

Yapım[değiştir | kaynağı değiştir]

Çekim yerleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Umutsuz Ev Kadınları,İstanbul Küçükyalı semtinin Gül Çıkmazı Sokağı'nda çekiliyor.Sokakta sadece birkaç ev var.Yavaş yavaş silinmye yüz tutmuş mahalle yaşamı dizide yer alıyor.Bu sokakta her sokakta olduğu gibi balkonlardan aşağı halılar silkeleniyor,dedikodular yapılıyor hadi şimdi bakalım burası nasıl bir yermiş.Hemen girişte sağda yer alan 2 katlı pembe evin ilk katında Yasemin, kocası Sinan, oğlu Çınar Hakkı ve kızı Gamze ile birlikte yaşıyor.Onun çaprazında Yer alan beyaz, 3 katlı apartmanın ilk katında mahallenin ayaklı gazetesi merhume Sevim Hanım üst katında ise Yasemin'in kocası Sinan oturuyordu.Fakat Sinan Yasemin'in evinde oturuyor çünkü evlendiler.Bu evin hemen yanında bulunan mavi 2 katlı ev eskiden Handan'ın evi idi.Ardından o eve Altay'ın eski eşi Arzu ardından eskiden de burada oturmuş olan Suzan taşındı.Sokağın en sonundaki evin ilk katında ise mahallenin şen dulu Emel oturuyordu ta ki Yasemin evini yakana dek.Yasemin' in evinin hemen yanındaki kırmızı-beyaz 4 katlı apartmanın 2. katında Elif, onun hemen üstünde Nermin yaşıyor.Nermin'in mutfağındaki patlamadan sonra o kat harabeye dönmüştü,fakat Nermin geçici bir süreliğine Yasemin'de kalmıştı.Şu an o kat yenilenmiş vaziyette ve Nermin evine yerleşmiş durumda.O evin hemen yanında Zeliş ile kocası Kudret ikamet ediyor.Evleri sarı renkli ve 2 katlı dubleks bir ev.Sokak yeşilliği bol çiçekli böcekli bir sokak.Aydınlatması normal uzun demir lambalarla sağlıyor.1 adet konteyner bulunmakta.Yasemin'in evinin hemen önünde, Sevim Hanım'ın ise evinin yanında duvarla çevrili bir ağaçlık var.Yasemin'in evinin bahçesi var.Bahçesinde bir masa ve sandalyeler var arada sırada kızlarla oturup bir şeyler kaynatıyorlar.Nermin'in evinin tam önü bahçe.Sarmaşıklarla kaplı duvarla çevrili.Zeliş'in evinin önü ise taşlı.Suzan'ın evinin girişinde bahçe.Çiçek yetiştirmeyi seven Suzan'ın bahçesi çiçeklerle ve saksılarla dolu bahçe duvarının üstü ise mor sümbüllerle dolu.Onun bahçesinde de masa sandalye var.Handan'ın da dediği gibi Burası Gül Çıkmazı.Bütün çıkmaz sokaklar gibi bizim sokağa da kimsenin yolu tesadüfen düşmez.Ya bir işiniz vardır.Ya da benim gibi burada yaşıyorsunuzdur...

Seslendirme[değiştir | kaynağı değiştir]

1. bölüm'de intihar eden dizinin en önemli karakteri Handan'ın seslendirmesini Tilbe Saran yapmaktadır.

 Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]