Tartışma:Nörotransmitter

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Moleküler ve hücresel biyoloji (Taslak-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Moleküler ve hücresel biyoloji maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Moleküler ve hücresel biyoloji kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Tıp (Bilinmeyen-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Tıp maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Tıp kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 Bilinmeyen  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 

Bu başlık "Sinir Aracısı" şeklinde düzeltilmelidir. Bu imzasız yazı 194.27.160.244 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 12 Ekim 2006

Nörotransmitter maddesi son derece önemli bir konu başlığıdır. Bir moleküler biyoloji ve biyokimya uzmanı olarak okuduğum taslak son derece yanlış bilgiler içeren acayip bir metindi. Daha önce hiç yapmamış olmama, herhamgi bir hesabım bulunmamasına ve yazdıklarımın da son derece eksik olacak olmasına rağmen bu başlıkta değişiklik yaptım. Örneğin sinir liflerinde bilginin(!) (sinyal olması gerekir) ışık hızlıyla ilerlediği gibi akıl almaz cümleleri kaldırdım. Bu tür temel öneme sahip maddeleri yazmaları için çeşitli arkadaşlarımı ikna etmeye çalışacağım.

Bu arada madde başlığını "Sinir Aracısı" olarak değiştirilmesinin de yanlış olduğunu düşünüyorum. "Sinir Aracısı" ifadesi ancak bir açıklayıcı olarak kullanılabilecek niteliktedir ve nörotransmitter kelimesinden yönlendirme yapılsa bile, genel kullanımda hiç yeri olmadığından araştırılması / anlaşılması zor bir konu başlığı olacaktır. Bu imzasız yazı 88.231.173.159 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 7 Mayıs 2009

Nörotransmiter Listesi[kaynağı değiştir]

İngilizce Wikipedia’daki tablonun buraya taşınması lazım. Help pleaseWikizeki Zeki Mert Kuku (mesaj) 22.39, 14 Ağustos 2020 (UTC)