Tartışma:Hormon

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Konseyi           Bu sayfa, şu Vikiprojelerin kapsamında yer almaktadır:
Vikiproje 10K (Bilinmeyen-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 Bilinmeyen  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Vikiproje Kimya (Bilinmeyen-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Kimya maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Kimya kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 Bilinmeyen  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Vikiproje Moleküler ve hücresel biyoloji (Taslak-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Moleküler ve hücresel biyoloji maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Moleküler ve hücresel biyoloji kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Tıp (Taslak-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Tıp maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Tıp kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Başlıksız[kaynağı değiştir]

bildiğimiz gibi hormon testleri, kan testleri vs. testlerde buluna biliyor peki idrardada bulunur mu?Bu imzasız yazı Burcak (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Evet, hormonun cesidine ve kandaki seviyesine gore idrara gecebilir. Ozellikle steroid hormonlari. Eski misir'da hamileligi anlamak icin bayan idrarina bugday tanesi atarlar, tanenin sismesine bakarlardi. Bundan yaklasik 20 yil oncesine kadar, hastanelerde kavanozlarda kurbaga larvalari ile idrara hamilelik testi yapiliyordu. Detaylarini bilen biri girebilir; her hormonu ayri incelemek lazim. Citrat 17:02, 7 Nisan 2006 (UTC)

Telif[kaynağı değiştir]

@Rapsar, İçerikler telifli değildir şu an.--Hakan Duran 18:04, 20 Ocak 2017 (UTC) @Rapsar, nkfu sitesi de zaten izin veren bir site.--Hakan Duran 18:14, 20 Ocak 2017 (UTC)