Kullanıcı mesaj:Melissadilara

Vikipedi'ye hoş geldin Melissadilara![kaynağı değiştir]

Bu su soğuk değil. Cesur ol!

56th Academy of Country Music Awards[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben TheFraxdeS. Oluşturduğun 56th Academy of Country Music Awards maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Telif ihlali" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --TheFraxdeS msj için tıkla! 18.29, 21 Nisan 2021 (UTC)

@TheFraxdeS, merhaba, öncelikle sayfanın adında çevrilme sorunu var, onun dışında telif linkine gidildiğinde eşleşen maddelerin albüm ve şarkıcı isimleri olduğu görüleceğinden sorun olmaz diye düşünüyorum. Ek not; direkt olarak ingilizce sayfasından çevrilmiş bir maddedir. Bilgilendirme için teşekkürler. Melissadilara (mesaj) 18.35, 21 Nisan 2021 (UTC)
Merhaba @Melissadilara o zaman Telif hakkı olan yazıları sayfadan çıkarabilirsiniz. Bu sayede sayfa silinmeyecektir. Hizmetliler de gördüğü zaman bu şekilde düşüneceklerdir büyük ihtimalle :) Saygılar. TheFraxdeS msj için tıkla! 18.38, 21 Nisan 2021 (UTC)
Merhaba Melissadilara. Sayfanın adını Türkçeleştirdim. Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman siz de taşıma gerçekleştirebilirsiniz zira üyeliğiniz 1 aylıkmış. Telif ihlalini copyvio aracı ile kontrol ettiğimde şarkı isimlerinden dolayı botun uyarı verdiğini tespit ettim ve etiketleri kaldırdım. Hızlı sil eklerken botun doğru yapıp yapmadığını da kontrol etmek gerekebiliyor bazen, @TheFraxdeS. İyi vikiler herkese. Kadıköylümesaj 18.47, 21 Nisan 2021 (UTC)
Teşekkürler @Kadıköylü --AnimWIKISTAR-laurier-WT.gifTheFraxdeS buyrun? 18.50, 21 Nisan 2021 (UTC)
@Kadıköylü, teşekkürler taşıma ve bilgi için. İyi Vikiler. Melissadilara (mesaj) 18.53, 21 Nisan 2021 (UTC)

Takson çubuğu[kaynağı değiştir]

Selamlar. Bu şablonlara "from" kısmını eklemesen de bu bilgiyi zaten otomatik olarak çektiği için şablon sorunsuz bir şekilde çalışmakta :) Dolayısıyla bunları yapmana gerek yok. İyi günler dilerim. NanahuatlEfendim? 22.13, 21 Nisan 2021 (UTC)

@Nanahuatl Merhaba, takson kodlarının eklenmesinin sebebi, tekil çağırmayı etkinleştirmek içindir. Eğer sınıflandırılan organizmanın adı, kategorisi vb değiştirilirse bağı kopmasın veya farklı bir bağlantıyla bağ kurmasın diye kullanılır. Kendiliğinden getirdiği kısım, arama karşılığını bulmasındandır, ancak karşılık her zaman istenileni getirmeyebilir veya bazen birden fazla da getirebilir :) Melissadilara (mesaj) 22.20, 21 Nisan 2021 (UTC)
Doğru mu anladım emin değilim ama böyle bir değişiklik olduğunda Vikiveri-Vikipedi arasındaki bağlantıdan ötürü her zaman senkronize oluyorlar ve dolayısıyla pratikte herhangi bir sorunla karşılaşılmıyor (dikkatini çeken sorun oldu mu?). NanahuatlEfendim? 22.28, 21 Nisan 2021 (UTC)
Normalde Wikidata üzerinde eksik/hatalı/çevirisiz açılan/bağlantılanan veya eksiklerinden dolayı farklı eklemelere maruz kalan maddeler olabiliyor. Bunların sonucunda da istenilenin dışında veriler gelebiliyor. Linkler ne kadar isimlendirilerek bağlantılanırsa her eşleştirmede, şu an ve ilerleyen zamanlarda daha da sağlıklı oluyor. Bu yüzden önceliğim genelde dış ve kardeş Wiki bağlantılarını düzenlemek aslında. Onları düzenleyebilmek için de dış tanımlayıcılarını eşleştirmek gerekiyor. Bunlar aslında izleme (track) kategorileri için kullanılan düzenlemeler. Şunlar gibi: Kategori:İzleme kategorileri, Kategori:Parametre girilmemiş taksonçubukları Melissadilara (mesaj) 22.42, 21 Nisan 2021 (UTC)

Taksonomi şablonu oluşturma[kaynağı değiştir]

Merhaba, taksonomi şablonu oluşturmak istiyorum Magnoliales takımı ve daha sonrasında zamanla alt sınıflandırmalar için, böylece sınıflandırma bağları kurulabilsin ve çağrıldığında türlerin üstleri otomatik gelebilsin diye. Örneğin Passiflora linda için üstler takso kutuda otomatik gelebilsin diye. Ancak şablon içeriğine yazılacaklar kısmını keşfedemedim. Örnek olarak Magnoliales şablonunu oluşturmak için yapmam veya yazmam gerekenler hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler şimdiden. Melissadilara (mesaj) 13.05, 23 Nisan 2021 (UTC)

Şablon:Otomatik taksonkutu bu işi yapıyor. Dilerseniz onu inceleyin. Kullanımı çok zor değil. Nasıl yapacağınız konusunda yardım isterseniz mesaj gönderebilirsiniz. thecatcherintheryeileti💬 16.17, 23 Nisan 2021 (UTC)
Ek olarak, burayı tıklayıp son üç-dört değişikliği incelerseniz bahsettiğiniz konu ile alakalı olarak bir fikir edinebilirsiniz. thecatcherintheryeileti💬 16.21, 23 Nisan 2021 (UTC) thecatcherintheryeileti💬 16.21, 23 Nisan 2021 (UTC)
Örnek olarak, son değiştirdiğiniz Çarkıfelek maddesine otomatik taksonkutu şablonunu yerleştirdim. Düzenlemeler için Şablon:Amerikan papağanları şablonundaki maddeleri de inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin. thecatcherintheryeileti💬 16.41, 23 Nisan 2021 (UTC)
@Thecatcherintherye. Bağlantıların çoğuna göz gezdirmiştim ancak hata mesajı alıyordum yaparken. Az çok keşfetmeye başladım sanırım. Linklerinize göz attım hızlıca, yardımcı olacak şekildeler. Teşekkürler dönüşününüz için :) Melissadilara (mesaj) 17.34, 23 Nisan 2021 (UTC)
Merhaba @Thecatcherintherye, Muscicapidae için otomatik taksonomi şablonu hazırlamaya çalışıyorum (Şablon:Taksonomi/Passeriformes gibi) ancak "string got nil" hatası alıyorum, yardımcı olabilir misin lütfen?. Girdiklerim: Şablon:Muscicapidae olarak oluşturuyorum. Otomatik taksonkutu - ad= Muscicapidae, sıra=familya, bağ=Muscicapidae, ebeveyn=Passeriformes. Önizleme de eksik takson şablonu diyor, düzenle yazısına basıyorum. Oradan yönlendirdiği sayfada bahsettiğim hatayı veriyor. Başlık Şablon:Taksonomi/Muscicapidae olarak doğru geliyor. Neyi atlıyorum? Melissadilara (mesaj) 16.50, 1 Mayıs 2021 (UTC)
Kaydettikten sonra bu sorun görünmemeli. Ben ekledim. Bakabilirsiniz. Tabi, bu şablonu çalıştırmak için bir üst ailesi olan Şablon:Taksonomi/Muscicapoidea şablonunu da açmak gerekiyordu. Bir de ekleme yapmak istiyorum: Bu şablonları açtıktan sonra ingilizcesine bağlamayı unutmayın. Ayrıca, ebeveyni Passeriformes değilmiş, Muscicapoidea imiş. thecatcherintheryeileti💬 18.29, 1 Mayıs 2021 (UTC)
Teşekkürler cevap için. Ben hata kısmına takıldım, ebeveyne ne yazarsak yazalım normalde hata vermemesi lazım sonuçta sıfır bağlama yapılıyor, yanlış mıyım? Altlarından bir tane bağlamayı deneyeceğim nasılsa bağsız vardır, bakalım dediğiniz gibi olacak mı merak ettim :) Melissadilara (mesaj) 18.37, 1 Mayıs 2021 (UTC)
Kaydetmeden hata almaya takılmayın. Bu hata kaydettikten sonra görülmemeli. Ayrıca, diller arası bağlantıları unutmayın. Çünkü vikiveri'den de veri çekilebileceği durumlar söz konusu olabilmektedir. thecatcherintheryeileti💬 18.47, 1 Mayıs 2021 (UTC)

taslak madde[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Son açtığınız bitki maddelerindeki içerik "X ülkesine özgü bir bitkidir" şeklinde ve bu maddelerin tamamının taslak madde kriterlerimizi karşılamadığından silinmemesi gerekiyor. Bu maddelere en azından tanımlayıcı birer cümle daha eklerseniz sayfaları silinmekten kurtarabilirsiniz. İyi çalışmalar.--Śαвяí¢αи76ileti 08.42, 24 Nisan 2021 (UTC)

Merhaba. Şu an için aynı cinsin bir kaç türünü taslak olarak giriyorum Türkçe parametrelere aşina olmak için. Parça parça eksiklerini gidermeye çalışıyorum kardeş bağlantıları ve onların oradaki bilgilerini de ekleye ekleye. Genellikle tür ayırımları çiçeğin resimlerinden (ufak nüans farklarını görerek) veya yetiştiği bölgelere göre olduğundan başka fazlaca bir ayırımları olmuyor. Ana açıklaması türün cinsinde oluyor genellikle eğer çok büyük değişim yoksa. Bu farkları eklemeye çalışırım olanların. Teşekkürler bilgilendirme için. Melissadilara (mesaj) 11.47, 24 Nisan 2021 (UTC)

İyi vikiler[kaynağı değiştir]

Sevgili Melissadilara, Vikipedi'ye katkılarınız için çok teşekkürler. Covid-19 önlemleri kapsamında pek çoğumuzun evinden çıkmadığı şu dönemi elimizden geldiğince Türkçe Vikipedi'ye katkı için kullanmak en güzel uğraş! Türkçe Vikipedi'nin her alanda uzman kişilerin bilgisine, emeğine çok ihtiyacı var ve katkılarınız çok değerli. Elinize sağlık.

Eğer Vikipedi'ye katkılarınız sırasında sorunuz, yardıma ihtiyaç duyduğunuz bir konu olursa deneyimli bir vikipediste veya Köy Çeşmesi'ne mesaj bırakabilirsiniz. Ayrıca birine hızlıca ulaşabilmek için Wiki-dışı bir ortamı kullanmak isterseniz şu adresteki Telegram grubuna da katılabilirsiniz.

Size Türkçe Vikipedi başta olmak üzere Türkçe özgür bilgi ve içeriğin gelişimi ve desteklenmesi için çalışan Wikimedia Topluluğu Kullanıcı Grubu Türkiye (WMTR) adlı oluşumu da tanıtmak isterim.

WMTR üyeleri üniversiteler, kütüphaneler ve müzelerle çalışarak Vikipedi'yi geliştirmeye, katkıları arttırmaya çalışmakta. Bir süre önce İstanbul'da Salı akşamları düzenli olarak vikipedistler arasında sosyal buluşmalar gerçekleştirilmeye başladı. Şimdi bu buluşmalar çevrimiçi olarak İstanbul ve İstanbul dışından dileyen tüm vikipedistlerin katılımı ile gerçekleşiyor. Müsait olduğunuz bir zaman dilerseniz bu toplantılara da bekleriz. Tarafıma e-posta ile ulaşabilirseniz adresinize davet göndermek isteriz.

Kolay gelsin ve iyi vikiler Face-smile.svg Sakhalinio (mesaj - e-posta) 21.54, 24 Nisan 2021 (UTC)

Teşekkürler @Sakhalinio, hem karşılama hem bilgilendirme hem de değişiklik için. İyi vikiler :) Melissadilara (mesaj) 22.08, 24 Nisan 2021 (UTC)

Diller arası bağlantı[kaynağı değiştir]

Merhaba,

Yukarıda da belirttiğim hususu buradan açıklamak istiyorum. Sanıyorum ki Şablon:Caricaceae şablonunu enwikideki şablonu baz alarak oluşturmak istemişsin. Şimdi yapılacak son bir işlem kaldı. O da dilleri birbirine bağlamak. Ben bu şablonun İngilizcede aynı şekilde yazıldığını tahmin ettiğim için en:Template:Caricaceae sayfasını açtım. Gördüm ki iki şablon da aynı. Şablon:Caricaceae şablonunda sol tarafta Diğer diller yazılı menünün altındaki Bağalantı ekleye basıyorum. Açılan tabloda dil yerine en (çünkü şablonu İngilizceden almıştık) yazıyorum. Sayfa kısmına Template:Caricaceae yazıyorum (Template dahil kopyalayıp yapıştırdım. Şablon olduğu için template'yi de almak şart). Sayfaya bağlantı oluştura basıyorum. Sayfayı yeniden yükle butonuna basınca sol tarafta artık dillerin birbirine bağlanmış olduğu görülüyor. Diğer dillerden aldığınız tüm şablon ya da madde çevirilerinde bu işlemleri yaparak maddeleri diğer dillerdeki bağlantılarına bağlamanız yerinde olacaktır. Kolay gelsin. thecatcherintheryeileti💬 18.40, 1 Mayıs 2021 (UTC)

Başlangıç için açtığınız (ama benim taşıdığım) Bilimsel isimlerine göre yılanlar listesi maddesini İngilizcesi olan en:List of snakes by scientific name maddesine bağlamayı deneyebilirsiniz. thecatcherintheryeileti💬 18.45, 1 Mayıs 2021 (UTC)
Veri bağlantılarını mümkün olduğunca yapıyorum, eğer kafam dağılmadıysa tabi. Zira kuşun wikidata kısmında gereksiz bot sayfa eklentisi vardı, oradan oraya derken arada kaynadı demek ki şablon bağları. Geriye dönüp bakınca düzenliyorum arada toplu olarak. Bilgilendirme ve eklemeler için ayrıca da yardım için tabi ki de teşekkürler :) Bu imzasız yazı Melissadilara (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 18.56, 1 Mayıs 2021 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
neden kimse bu kullanıcıya yıldız vermemiş anlamıyorum. katkılar için teşekkür ediyor, bu yıldızı takdim ediyorum zemheri'ye yaz 22.07, 15 Mayıs 2021 (UTC)

İbp[kaynağı değiştir]

Merhabalar bu haftaki İBP kapsamında yer alan Kore yemekleri listesi maddesini Proje sayfanıza henüz eklememişsiniz hatırlatmak istedim. İyi günler --Anyela. 20.05, 19 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @Anyela23, teşekkürler öncelikle. İBP'ye ilk defa 19. haftada katıldım (adınızı eklemekten başka bir şey yapmayın yazıyordu). Sonrasında farkettim ki proje sayfamıza kendimiz bir şeyler ekliyormuşuz (sanırım). Ancak tam anlamıyla kullanıcı olarak orada neleri nasıl eklediğimizi keşfedemediğimden/bulamadığımdan, son günlere doğru diğer kullanıcıları taklit ettim (hatalı olabilirim yani :) ). 20. hafta ise yine üye oldum ve "Kore yemekleri listesi"ni çevirdim ancak sonrasında gördüm ki kırmızı listeden çıkarılmış. Ben de açıkçası sonrasında bırakıp normalde yaptığım şeylere döndüm. Durum bundan ibaret :)
Liste büyük ihtimalle siz sayfayı açtıktan sonra oluşturuldu yinede emin olmak için Anerka'ya sormak lazım Proje ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa yada yardıma ihtiyacınız olursa sorumlular yazmaktan lütfen çekinmeyin ellerinden gelen yardımı yapacaklardır onlarada sesleniyim burdan hemen @Anerka, @LostMyMind --Anyela. 07.27, 21 Mayıs 2021 (UTC)
Anyela23 seslenme için teşekkürler :) @Melissadilara ilgili maddeyi proje başlangıcından hemen önce oluşturmuşsun, kırmızı listeyi oluşturduğumda zaten açılmış olduğu için listeye eklememişim. Normalde proje başlangıcı itibarıyla yapılan katkıları dikkate alıyoruz, ama arada 45 dk gibi bir fark var. Sen de İBP'de yenisin, geçen hafta da zorlanmana karşın bu hafta da katılmışsın katkı sayfandan kalsın Kore yemekleri listesi uygun bir değerlendirme yapalım @LostMyMind'la konuşup. İyi vikiler :) --anerka'ya söyleyin 07.48, 21 Mayıs 2021 (UTC)
@Anerka +1, aynen katılıyorum, 45 dk fark önemli değil, yeni başlayan bir kullanıcımız olduğun için puanlamaya dahil edilecektir. Sevgiler, --LostMyMind (mesaj) 14.04, 21 Mayıs 2021 (UTC)
@Anerka, @Anyela23 ve @LostMyMind amacım tereddütte kaldığım için bilgilenmekti. Önemli olan katılım sağlayarak yardımcı olmaktı benim açımdan zaten. O yüzden çok sorun değil diğer kısımlar. Hepinize bilgi, ilgi ve zaman ayırdığınız için tekrar teşekkürler. Farklı konularda da karşılaşırız artık diye umuyorum. İyi Vikiler, sevgiler :) Melissadilara (mesaj) 15.27, 21 Mayıs 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Kindness Barnstar Hires.png
Yeni Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Melissadilara,
19. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Açılması istenen bazı maddelerin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında Yeni Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 14.02, 21 Mayıs 2021 (UTC)

ABD mutfağı şablonu[kaynağı değiştir]

Merhaba, inşallah kızmıyorsunuzdur ama şablondaki "Meksika mutfağı"nı "New Mexico mutfağı" olarak değiştirdim. Meksika mutfağının ABD'de bölgesel olması bana garip geldi. Bir de "Onüçüncü Koloni" mutfağını "Onüç Koloni" mutfağına çevirdim Thirteen Colonies'e daha sadık olması için. Şablonunuz için teşekkürler tekrardan! Erman Kuzu (mesaj) 15.41, 22 Mayıs 2021 (UTC)

Merhaba @Erman Kuzu, neden kızayım. Yardımcı olman güzel bir şey :) Tüm sayfaları beraber oluşturmaya çalıştığım için bir ileri bir geri bu ufak tefek kategoriler/şablonlar/eksikler/hatalar/değişecek olanları, varolan sayfa bağlantılarını vs düzenliyorum bir yandan farketmişsindir zaten. Biraz zaman alıyor haliyle. O yüzden güzel bir Viki için ne kadar destek olursa o kadar iyi bence. Teşekkürler :)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Gold medal wikiproject.png
İş Birliği Projesi Haftanın 1.'si ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Melissadilara,
20. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Şablon:Kore mutfağı ve Şablon:Mutfaklar maddelerinin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında İş Birliği Projesi Haftanın 1.'si ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 18.19, 24 Mayıs 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Navy barnstar gold.svg
İleri Seviye Madde Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Melissadilara,
20. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Şablon:Kore mutfağı ve Şablon:Mutfaklar maddelerinin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında İleri Seviye Madde Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 18.19, 24 Mayıs 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Graphic Designer Barnstar Hires.png
Gelişmiş Madde Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Melissadilara,
20. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Şablon:Kore mutfağı ve Şablon:Mutfaklar maddelerinin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında Gelişmiş Madde Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 18.19, 24 Mayıs 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Food Barnstar Hires.png
Yeme-İçme Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Melissadilara,
20. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Şablon:Kore mutfağı ve Şablon:Mutfaklar maddelerinin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında Yeme-İçme Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 18.19, 24 Mayıs 2021 (UTC)

Bir bira da senin için![kaynağı değiştir]

Cheers beer.jpg Şerefe!...
İkramın için teşekkürler Melissadilara, çok naziksin. O halde sen de bana eşlik et diye ben de bunları getireyim. Sevgiler, LostMyMind (mesaj) 14.12, 6 Haziran 2021 (UTC)
Teşekkürler, sağlığımıza içelim o zaman, afiyet olsun :)

Yanında iyi gider![kaynağı değiştir]

Bowl of Popcorn (Unsplash).jpg Biraz patlamış mısır da senin için!
Baktım LostMyMind bira işini halletmiş, ortama patlamış mısır bırakayım dedim, yanında iyi gider :) teşekkürler! --anerka'ya söyleyin 16.40, 6 Haziran 2021 (UTC)
Teşekkürler, bana da bira tabağı getirmek düşer o zaman :) Melissadilara (mesaj) 15.43, 7 Haziran 2021 (UTC)
Biraz da müzik, tamamız o halde :)----anerka'ya söyleyin 17.00, 6 Haziran 2021 (UTC)
Imza.png Tartışma sayfalarına ve/veya diğer kullanıcılara yazdığınız iletilerinizin sonuna dört adet ~ (tilde) işareti eklerseniz, imzanız belirir. Klavyenizdeki (Q/q klavye için) Alt gr+Ü tuşlarına (Mac'te: ⌥ Opt+Ü veya N) birlikte 4 kez basmanız ya da üstteki mavi/gri kutucuklardan üçüncüsüne tıklamanız yeterli. --chansey mesaj? 05.06, 7 Haziran 2021 (UTC)
@Chansey haklısın, arada unutmuşum, işte bunlar hep biradan gelmişken sen de katıl bence :) Melissadilara (mesaj) 15.43, 7 Haziran 2021 (UTC)
Teşekkür ederim, çok naziksiniz. İyi çalışmalar :) chansey mesaj? 16.22, 7 Haziran 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Guestbook barnstar.png
Düzenleme Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Melissadilara,
22. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Kategori:Kaynakları olmayan maddelerin bakımı" konulu projedeki performansınız sonrasında Düzenleme Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. ----anerka'ya söyleyin 19.22, 7 Haziran 2021 (UTC)

Teşekkürler @Anerka. Melissadilara (mesaj) 17.40, 10 Haziran 2021 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Editors Barnstar Hires.png Düzeltmen Yıldızı
Faydalı, gayretli ve nitelikli katkıların için... Tanyel (mesaj) 17.29, 10 Haziran 2021 (UTC)
Teşekkürler @Tanyel :) bu arada seni yakalamaya çalışıyorum İBP 23'de, bilgin olsun :) Melissadilara (mesaj) 17.41, 10 Haziran 2021 (UTC)

Yakalamak mı? Geçmiş gitmişsin bile..:) Kolay gelsin...--Tanyel (mesaj) 04.09, 11 Haziran 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Gold medal wikiproject.png
İş Birliği Projesi Haftanın 1.'si ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Melissadilara,
23. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Kendisine hiç bağlantı verilmemiş (öksüz) maddelerin bakımı" konulu projedeki performansınız sonrasında İş Birliği Projesi Haftanın 1.'si ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. ----anerka'ya söyleyin 12.25, 14 Haziran 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Guestbook barnstar.png
Düzenleme Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Melissadilara,
23. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Kendisine hiç bağlantı verilmemiş (öksüz) maddelerin bakımı" konulu projedeki performansınız sonrasında Düzenleme Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. ----anerka'ya söyleyin 12.25, 14 Haziran 2021 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Tireless Contributor Barnstar Hires.gif Yorulmaz Katılımcı Yıldızı
:) Anyela. 21.24, 15 Haziran 2021 (UTC)
Teşekkür ederim Anyela23 :) Melissadilara (mesaj) 21.28, 15 Haziran 2021 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Surreal Barnstar Hires.png Gerçeküstü Yıldız
Kısa zamanda gerçekleştirdiğiniz nitelikli katkılarınızdan ötürü bu yıldızı size takdim ediyorum. Katkı verme hevesinizin hiç azalmaması dileklerimle... Başarılar! Kadıköylümesaj 21.54, 17 Haziran 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Gold medal wikiproject.png
İş Birliği Projesi Haftanın 1.'si ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Melissadilara,
24. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Marvel Sinematik Evreni sinema oyuncuları listesindeki kırmızı bağlantıların giderilmesi" konulu projedeki performansınız sonrasında İş Birliği Projesi Haftanın 1.'si ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. ----anerka'ya söyleyin 20.39, 22 Haziran 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Graphic Designer Barnstar Hires.png
Gelişmiş Madde Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Melissadilara,
24. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Marvel Sinematik Evreni sinema oyuncuları listesindeki kırmızı bağlantıların giderilmesi" konulu projedeki performansınız sonrasında Gelişmiş Madde Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. ----anerka'ya söyleyin 20.39, 22 Haziran 2021 (UTC)


İş Birliği Projesi ödülü - Sinema Yıldızı[kaynağı değiştir]

Film Barnstar Hires Gold.svg
Sinema Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Melissadilara,
24. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Marvel Sinematik Evreni sinema oyuncuları listesindeki kırmızı bağlantıların giderilmesi" konulu projedeki performansınız sonrasında Sinema Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. ----anerka'ya söyleyin 20.39, 22 Haziran 2021 (UTC)

Taslak maddeler[kaynağı değiştir]

Merhaba. Son işaretlediğiniz HS'de dikkatimi çekti, esasında biz Vikipedi'de anlam bütünlüğü olan tek cümle dahi olsa bunu taslak görebilir ve silmeme yoluna gidebiliriz. Fark ettiyseniz maddeyi M6'dan sildim. Sizden ricam VP:TASLAK kısmını incelemenizdir. M1'den silme işaretlemek (şahsi kanaatimi söylüyorum) en hassas işaretlemelerden birisidir, zira geri alınabilir. Bilgilerinize sunarım. Vincent Vega mesaj? 18.48, 23 Haziran 2021 (UTC)

Öncelikle kullanıcı adın hayırlı olsun :) VP:HS sayfasına göz atmıştım ve arada kalmıştım biraz açıkçası. Bu açıklamayla kafamda oturmuş oldu. Teşekkürler :)

Devriyelik görevinde başarılar![kaynağı değiştir]

Merhaba Melissadilara,

Devriyelik başvurun başarıyla sonuçlandı. Dolayısıyla hem tebrik etmek hem de yararlı bulabileceğin bazı bilgilendirmelerde bulunmak için yazıyorum. Devriye kullanıcı grubu vandalizmle mücadele etmek için oluşturulmuştur ve devriyelerin vandalizm politikasına hakim olmaları beklenir. Bu nedenle özellikle şu iki bölümü yeniden okumanı rica ediyorum:

Vikipedi:Vandalizm#Vandalizm türleri
Kötü niyetli ve zarar vermeyi amaçlayan değişiklikler, reklam, ısrarlı telif hakkı ihlali, kasıtlı olarak uygunsuz kullanıcı adı seçimi gibi örnekler vandalizmdir.
Vikipedi:Vandalizm#Neler vandalizm değildir
Basit denemeler, Vikipedi'yi öğrenmeye yönelik çabalar, tarafsız bakış açısı sorunları, hatalar, inatla yinelenen değişiklikler ve iyi niyetli sayfa boşaltma işlemleri vandalizm değildir.

Artık geri döndür adlı yeni bir düğmeyi kullanabileceksin. Bu düğmenin yalnızca vandalizm kapsamına giren değişiklikler için kullanılabileceğini, içerik anlaşmazlıklarında diğer kullanıcılara karşı kullanımının devriyelik yetkisinin kötüye kullanımı sayıldığını da belirtmek isterim. Tek tıklamayla kullanılabilen bu güçlü işlevin onay istemiyle çalışmasını istersen aşağıdaki seçeneği etkinleştirebilirsin:

  • Tercihler → Görünüm → Gelişmiş seçenekler → işaretli Geri döndür bağlantısına tıklanınca bir onay istemi göster

Bunun dışında aşağıdaki JavaScript betikleri de vandalizmle mücadele konusunda oldukça yararlı olacaktır:

Sürüm Kontrolü uygulaması kapsamında hiç onaydan geçmemiş sayfalar için İncelenmemiş Sayfalar, bir kez onaylandıktan sonra değişiklik geçiren ve yeniden onay veya ret bekleyen sayfalar için Bekleyen Değişiklikler, uygulama ile ilgili istatistikler için ise Doğrulama İstatistikleri sayfalarından yararlanabilirsin.

Başlangıç için bunlar yeterli olacaktır. Lütfen her türlü sorun için mesaj atmaktan çekinme ve cesur ol! --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22.54, 24 Haziran 2021 (UTC)

Teşekkürler sonuçlandırma ve bilgilendirme için @Seksen iki yüz kırk beş. Sevgiler :) Melissadilara (mesaj) 23.02, 24 Haziran 2021 (UTC)
@Seksen iki yüz kırk beş bir sorum var :) İki sayfanın tek başlıkta olması gerektiğini farkettim birini düzenledikten sonra. Sayfaları şablon:birleştir kullanarak birleştirebiliyor muyuz yoksa farklı bir şey mi yapmamız gerekiyor. Konu bahis sayfalar: Keçi balığı ve Barbunyagiller. Melissadilara (mesaj) 23.37, 25 Haziran 2021 (UTC)
Geç cevap için özür dilerim öncelikle. İki sayfa tamamen aynı konuyu kapsıyorsa, birinin içeriğini diğerine aktarmak ve aktarılan sayfaya {{geçmiş birleştir}} şablonu eklemek gerekiyor. Eğer sayfalardan biri, diğerinin alt konusu niteliğindeyse, o zaman başka bir uygulama tavsiye edilebilir, eğer öyleyse onu da aktarayım. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 07.48, 29 Haziran 2021 (UTC)

5000. değişiklik için bir kedy[kaynağı değiştir]

Young cats.jpg

5000 değişiklik için kutlarım. katkı sayısı bakımından geçilmeyi ne kadar istemesem de, ansiklopediyi böyle geliştirenler olduğu için mutlu oluyorum. nice 5 binleree ✌

zemheri'ye yaz 21.23, 28 Haziran 2021 (UTC)

Her ne kadar "dog person" olsam da şöyle bakan ufaklıklara gülümsemeden edemiyorum valla. Teşekkürler :) böyle güzel şeylerde rekabet olunca herkes kazanır ve mutlu olur bence de, nice 5 binlere hep beraber, sevgiler :) Melissadilara (mesaj) 21.37, 28 Haziran 2021 (UTC)

Bilgi kutusu[kaynağı değiştir]

Knk Bilgi kutusu nasıl ekleniyor bilmiyor ben 😂 DisneyTreKs (mesaj) 08.24, 4 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba @DisneyTreKs, bilmemek sorun değil, öğrenmeye çalışmamak sorun :) Bilgi kutuları bir kaç yolla eklenebilir:
  1. Aynı konuda yazılmış başka bir maddenin içine gidip oradaki bilgi kutusunu kopyalayıp, kullanılacak maddeye yapıştırdıktan sonra bilgileri değiştirerek, (örnek olarak, benim eklediğim marvel maddesindeki kutuyu kullanabilirsin mesela)
  2. Bilgi kutusunun adını biliyor/tahmin ediyorsak, değişiklik yaparken üstte açılan Kalın ve eğik yazı.png resimdeki kısımda yapboz parçasına basarak arama kısmına; örneğin: Televizyon bilgi kutusu yazıp, gelen seçeneği seçip, sonraki ekranda gereken bilgileri yazıp ekle tuşuna basarak (en kolayı budur) eklenebilir.
  3. Bir diğer yöntem de bilgi kutuları şablonlardan oluşturulduğundan, başına şablon kelimesini yazıp aratarak, örneğin: Şablon:Televizyon bilgi kutusu gelen sonuçtaki maddede yazanları kopyalayıp, yazacağımız maddeye yapıştırarak.
Bunları denerken maddeyi hemen göndermek yerine Önizlemeyi göster butonuna basarak göndermeden önce nasıl göründüğünü kontrol edebilir, bozukluklar varsa düzeltene kadar uğraşıp bitince Değişiklikleri yayımla ya basarsan daha sağlıklı bir iş elde edersin. Başka sorun veya takıldığın bir yer olursa yazarsın. İyi Vikiler :) Melissadilara (mesaj) 10.45, 4 Temmuz 2021 (UTC)
Bro Bişi Sorcam Benim Oluşturduğum Sayfayı Düzenleyemiyorum Yani Marvel HQ Yi Düzenlemeye Çalışırken Kaydediyorum Çıkış Yapıyorum Vikiden Anonim Olarak Sayfaya Baktığımda Değiştirmemiş halı gözüküyor bunun nedeni ne DisneyTreKs (mesaj) 20.42, 6 Temmuz 2021 (UTC)
Öncelikle knk, bro tarzı hitapları kullanmamanı rica ediyorum. Siz yerine sen kullanılmasını anlarım, tanıdığın birine bro kanka denilmesini de anlarım ancak samimiyet seviyesi zamanla oluşur. Oluşana kadar da bu tarz hitaplar pek uygun düşmüyor bence :).
Bilgi istediğin konuya gelecek olursak, kısacası Vikipedi'yi vandalizmden korumak için. Ayrıntılısı beyaz liste ve üstü kullanıcıların yazdığı yazılar (madde korumada değilse) incelemeden geçmeden görüntülenir. Ancak yeni kullanıcılar ve isimsiz kullanıcıların yaptığı değişikliklerin görünebilmesi için incelemeden geçmesi gerekmekte. İncelendikten sonra (devriyeler ve üstü tarafından) duruma göre görünüme geçer veya geçemeyebilir. Geçememesi; vandalizm, imla, kaynaksız bilgi, yanlış veya kışkırtıcı bilgi, sebepsiz silmeler gibi farklı sebeplerden oluşabilir. Melissadilara (mesaj) 16.24, 7 Temmuz 2021 (UTC)

Kategori tartışma:Kullanıcı üstsimge üyelik şablonları[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Eren456123. Oluşturduğun Kategori tartışma:Kullanıcı üstsimge üyelik şablonları maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Temizlik işlemi" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. ----Eren💬 15.20, 4 Temmuz 2021 (UTC)

Kategorizasyon[kaynağı değiştir]

Merhaba. x çıkışlı y filmleri türü ulamlar mevcut değilse (ya da kısa süre içinde oluşturulmayacaksa) daha kapsayıcı olan onyıl ulamlarını kullanabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 15.54, 4 Temmuz 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Sport of athletics golden barnstar.png
Spor Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Melissadilara,
25. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Şablon:Takım sporları maddelerinin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında Spor Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. ----anerka'ya söyleyin 20.45, 4 Temmuz 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Silver medal wikiproject.png
İş Birliği Projesi Haftanın 2.'si ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Melissadilara,
26. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Anlam ayrımı sayfalarına verilen bağlantıların temizliği" konulu projedeki performansınız sonrasında İş Birliği Projesi Haftanın 2.'si ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. ----anerka'ya söyleyin 08.19, 7 Temmuz 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Guestbook barnstar.png
Düzenleme Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Melissadilara,
26. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Anlam ayrımı sayfalarına verilen bağlantıların temizliği" konulu projedeki performansınız sonrasında Düzenleme Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. ----anerka'ya söyleyin 08.19, 7 Temmuz 2021 (UTC)


Yardumm isteği[kaynağı değiştir]

Selam @Melissadilara dev sekoya ile bir madde açmaya çalıştım ama bilimsel bir milyon şey var. Acaba bir göz atma şansın var mı? ~TywyllwchWyt ti’n meindio siarad Cymraeg efo fi? 10.46, 12 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba @Trwyr Tywyllwch tabi ki de bakarım elimden geldiğince. Şimdilik hızlıca bakayım, bir kaç saat sonra daha dikkatli ilgilenirim :) Melissadilara (mesaj) 15.30, 12 Temmuz 2021 (UTC)
Ahhhh, @Melissadilara şimdiden çok çok çok daha güzel olmuş!! Çook sağol  :) ~TywyllwchWyt ti’n meindio siarad Cymraeg efo fi? 01.46, 13 Temmuz 2021 (UTC)
Biraz düzeltilmesi gerekecek gibi ama idare eder sanırım şimdilik gibi gibi @Trwyr Tywyllwch :) Melissadilara (mesaj) 18.27, 13 Temmuz 2021 (UTC)

Kaliforniya maddelerine katkın için teşekkürler![kaynağı değiştir]

WPCF.svg Kaliforniya Yıldızı
Yardımların için çok teşekkür ederim!
Bu imzasız yazı Trwyr Tywyllwch (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 01.51, 13 Temmuz 2021 (UTC)

Şablon yardımı[kaynağı değiştir]

Merhaba @Sakhalinio, şu şablonu oluşturmaya çalışıyorum ancak hatamı bir türlü ayrıştıramadım, gözümden kaçan şey için yardımcı olabilir misin? Sevgiler :) Melissadilara (mesaj) 11.03, 15 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba sayın Melissadilara, karmaşık şablonlar konusunda çok iyi değilim ama @Superyetkin bu konuda yardımcı olabilecektir diye düşünüyorum. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 11.07, 15 Temmuz 2021 (UTC)
Teşekkürler @Sakhalinio, Superyetkin'i bekleyeyim o zaman :) Bu arada sayfanın görünümün görüntülenebileceği adresi de örnek olarak bırakayım lazım olursa diye Ephedra distachya. Melissadilara (mesaj) 11.12, 15 Temmuz 2021 (UTC)
Ne yaptım ettim hallettim, teşekkürler :) Melissadilara (mesaj) 11.23, 15 Temmuz 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Silver medal wikiproject.png
İş Birliği Projesi Haftanın 2.'si ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Melissadilara,
27. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Şablon:Birleşik Krallık, Britanya Taç Toprakları ve Britanya Denizaşırı Toprakları havalimanları maddelerinin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında İş Birliği Projesi Haftanın 2.'si ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. ----anerka'ya söyleyin 20.02, 16 Temmuz 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

AutomotiveBarnstar Hires.png
Ulaşım Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Melissadilara,
27. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. Şablon:Birleşik Krallık, Britanya Taç Toprakları ve Britanya Denizaşırı Toprakları havalimanları maddelerinin oluşturulması konulu projedeki performansınız sonrasında Ulaşım Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. ----anerka'ya söyleyin 20.02, 16 Temmuz 2021 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Tireless Contributor Barnstar Hires.gif Yorulmaz Katılımcı Yıldızı
Kısa sürede yaptığınız olumlu katkılar ve çeviriler dikkati mi çekmedi değil, yıldız vermemek olmazdı. İyi çalışmalar! Piskevit (mesaj) 20.33, 17 Temmuz 2021 (UTC)
Teşekkür ederim, ben de size yıldız vermek için fikir düşünüyordum, benden önce davrandınız :) Melissadilara (mesaj) 21.13, 17 Temmuz 2021 (UTC)

Kategorilendirme[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Seri bir şekilde birçok hatalı kategori eklemişsiniz, bunların geri alınması gerekmekte. "İçinde liste maddelerine bağlantılar içeren liste maddeleri" için "liste listeleri" kategorisi var. Ancak burada olmaması gereken maddeleri eklemişsiniz. Kategori:Türkiye'nin belediyeleri listeleri varken, hatta Kategori:Belediye listeleri dururken Kategori:Belediyeler listelerini oluşturmuş ve yine aşırı kategori eklemesi yapmışsınız. Seri değişiklikler yapmadan önce biraz bakınmakta ve kontrol etmekte fayda var. İyi günler dilerim. NanahuatlEfendim? 20.53, 18 Temmuz 2021 (UTC)

Bende farkettim senin yarattığın listede bir tanesini, sonrasında bakınmama rağmen farklı maddelerde denk gelince farkettim bazılarını da. Açıkçası ne zaman farkedip uyarırsın diye beklerken geriye dönüp nasıl düzeltebilirim diye durdum düşünüyordum şu an hata yapmadan :) Aslında bakınmıştım ancak ne oldu anlamadım :/ Neyse zararın neresinden dönsek kar. Teşekkür ederim bilgilendirme için :) Melissadilara (mesaj) 20.59, 18 Temmuz 2021 (UTC)
Sevgili @Nanahuatl, sanırım hallettim gibi, 3 tane fazladan açmışım, boşaltıp işaretledim. Tekrar teşekkürler :) Melissadilara (mesaj) 21.19, 18 Temmuz 2021 (UTC)


İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Music barnstar Hires.png
Müzik Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Melissadilara,
28. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Farklı sayfalardan kendisine birçok bağlantı verilmiş müzik maddelerinin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında Müzik Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. ----anerka'ya söyleyin 18.36, 20 Temmuz 2021 (UTC)

Yanık koza[kaynağı değiştir]

68 bölüm sürdü --46.154.242.96 21.35, 20 Temmuz 2021 (UTC)

Dizi hakkında bilgim olmamasına karşın Netflix'e göre 105 bölüm görünüyor, başka bir kaynağa göre 120. En iyisi bilen birisinin düzenlemesi diye düşünüyorum. Melissadilara (mesaj) 22.04, 20 Temmuz 2021 (UTC)

Vikiprojeler hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba @Melissadilara,
Öncelikle bir çok katkıda bulunduğunuz için sizleri tebrik etmeden geçmek olmaz. Yaşam ağacı projesini oluşturarak Vikipedi'de hatrı sayılır bir iz bıraktınız. Bu sebeple sizden yeni bir Vikipedi projesinin nasıl başlatılacağını öğrenmek istiyorum. Nehir Boz ①②⓪⑤'e yazın 18.18, 23 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba @Nehir Boz 1205, öncelikle başlatacağınız projenin varlığı için vikiprojelere, ayrıca üstbilgi edinmek için şuraya bakabilirsiniz. Seçtiğiniz dal tekil mi, bir başka dalın altında mı, içeriğinde neler olacak diye de bir taslak hazırladıysanız kafanızda veya deneme tahtanızda, "Vikiproje sayfa adı" olarak bir başlık oluşturarak içeriğini de zamanla yapabilirsiniz. Yardımcı olabileceğim kısımlarda veya oluşturmada yardımcı olurum paylaşırsanız eğer konu veya başlığı. Sevgiler Melissadilara (mesaj) 18.28, 23 Temmuz 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Articles for Creation Barnstar Hires.png
Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Melissadilara,
29. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Farklı sayfalardan kendisine birçok bağlantı verilmiş sanatla ilişkili maddelerin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 11.36, 27 Temmuz 2021 (UTC)

10 000. değişikliğe özel akrostiş[kaynağı değiştir]

selamlar. 10 bin değişikliğe özel gelmiş geçmiş en ilginç vikisevgi mesajını armağan ediyorum

mutlu olur musun, yazarken
en güzel içerikleri, maddeleri?
inanamıyorum müthiş hızına,
silip süpürüyorsun vandalistleri.
sıkılmıyor musun vikipedi'de
akşamları, gündüzleri, geceleri.
düşünemiyorum hızla yaptığın
ince ince taksonomileri
linné olmalısın bence sen
arayıp bulmuşsun tüm türleri
rengarenk, güzel çiçekleri
alemleri, sınıfları, cinsleri

nice 10 binleree --zemheri'ye yaz 12.09, 27 Temmuz 2021 (UTC)

Çok çok, çok, çok. Bir daha çok teşekkürler zemheri  :). Vikide akrostiş de yazdın ya süpersin :) Melissadilara (mesaj) 15.51, 27 Temmuz 2021 (UTC)
beğenilmesine sevindim ^^ şurada birkaç tane daha var, göz atmak istersen --zemheri'ye yaz 08.32, 28 Temmuz 2021 (UTC)
  • WOW! 10.000 değişiklik! Tebrik ederim. Katkılarının devamı dileğiyle! --Victor Trevor (mesaj) 16.08, 27 Temmuz 2021 (UTC)
Teşekkürler Victor Trevor. Hep beraber nice 10 binlere :) Melissadilara (mesaj) 16.16, 27 Temmuz 2021 (UTC

Tebrikler! bizde 10.000 leri görürüz umarım :)Gollikkk (Mesaj sayfam) 20.58, 27 Temmuz 2021 (UTC)

Teşekkür ederim Gollikkk. Sayıya çok takılmaya gerek yok, kimseyi incitmemişsek ve zarar vermeden bir tane bile yararlı bir şey yapmışsak ne mutlu bize, gerisi hikaye :) Melissadilara (mesaj) 21.04, 27 Temmuz 2021 (UTC)
Merhaba, @Zemxer,
1000. değişikliğe gelince bana da bir akrostiş yazar mısınız? Kullanıcı adımın sonundaki 1205'i önemsemeyin. Nehir Boz ①②⓪⑤'e yazın 13.58, 30 Temmuz 2021 (UTC)
Bence kıramaz yazar sanırım :) Melissadilara (mesaj) 16.37, 30 Temmuz 2021 (UTC)

Bir Gaziantep baklavasıda sizin için :D[kaynağı değiştir]

Baklava - Turkish special, 80-ply.JPEG İnsanlara nasıl VikiSevgi göndereceğimi öğreniyordum. Size göndermek istedim. Yeni kullanıcılara karşı ilginiz için teşekkürler :D Gollikkk 💬 06.56, 29 Temmuz 2021 (UTC)
Çok teşekkürler Gollikkk, hep beraber afiyet olsun :) Melissadilara (mesaj) 15.39, 29 Temmuz 2021 (UTC)