Kullanıcı mesaj:LostMyMind

Haziran[kaynağı değiştir]

SL kriterleri[kaynağı değiştir]

Kolay gelsin, Vikipedi:Seçkin liste kriterleri'nde kırmızı bağlantılar ile ilgili bir kriter yokta kullanıcıların adaylık yorumlarında kırmızı bağlantı olan liste adayları hakkında yorum yaptıklarını gördüm de seçkin listelerde hiç bir kırmızı bağlantı olmamasımı gerekiyor. OvalThunder9💬 10.41, 4 Haziran 2021 (UTC)

Sevgili @OvalThunder9, hem dediğin SL kriterlerinde hem de SM kriterlerinde hiç bir kırmızı bağlantı olmaması şeklinde bir kriter yok, hatta "Maddede yer alan tüm kırmızı bağlantıların açılması, maddenin anlaşılmasında sıkıntı yaşanmadığı sürece aranmamalıdır." şeklinde bir not da yer alıyor. Kırmızı bağlantıların hiç olmaması gibi bir beklenti yok, ancak çok fazla kırmızı bağlantı olması, maddenin anlaşılırlığını etkileyen bağlantıların kırmızı olması, bunlar genellikle okunurluğu etkiliyor ve yorum bildiren kullanıcıların önerileri doğrultusunda genellikle bunların giderilmesi isteniyor ve düzeltme için de bekleniyor. Tam SL ihraç ederken mesajın geldiği için ek olarak belirteyim, az önce ihraç edilen 9 SL'nin kaynak ve güncellik sorunu da bulunuyor. Sevgilerimle, --LostMyMind (mesaj) 10.57, 4 Haziran 2021 (UTC)
Anladım teşekkürler. OvalThunder9💬 11.01, 4 Haziran 2021 (UTC)

{{Doğruluk}} [kaynağı değiştir]

Merhaba, @LostMyMind, puanlaman için çok teşekkür ederim. Sadece tek bir sorum vardı. İki maddedeki bilgiler, benim kullandığım kaynakla çelişmekte. En azından bariz bir şekilde (Açıklama: diğer maddelerde bulduğum bazı bilgiler kullandığım kaynaklarda yoktu ama bunları flag etmedim; iki madde güvenilir kaynaklardan epey uzak bilgiler taşımakta) {{Doğruluk}} şablonu ekledim ama başka yapmam gerek bir şey var mı? Vikipedi'de bununla ilgili açıklama bulamadım. Erman Kuzu (mesaj) 12.44, 4 Haziran 2021 (UTC)

Rica ederim @Erman Kuzu, ben doğrulukla ilgili değerlendirme yapmadım açıkçası, maddelere kaynak eklenip eklenmediğine baktım sadece İBP kapsamında. Eğer maddelerdeki bilgiler kaynaktakilerle çelişiyorsa güvenilir kaynaktaki bilgiyi referans alarak maddedeki hatalı bilgileri çıkarmak veya düzeltmek en doğrusu olacaktır. Sevgilerimle, --LostMyMind (mesaj) 12.48, 4 Haziran 2021 (UTC)
Tamamdır, teşekkürler. Şimdilik belki tartışma sayfasına yazıyım. Başkasının yazdığını silmek biraz ters geldi. Erman Kuzu (mesaj) 12.50, 4 Haziran 2021 (UTC)
@Erman Kuzu, Vikipedi:Cesur ol ve Vikipedi:Cesur ol, geri al, tartış döngüsü sayfalarına göz atabilirsin. Güvenilir kaynağa dayanarak yapacağın her düzenleme Viki için kazançtır. Eğer emin değilsen tabii ki öncelikle tartışıp çıkan sonuca göre hareket etmekte fayda var, ancak bilgilerin doğruluğundan eminsen çekinmeden düzelt bence, hatalı olduğunu düşünen varsa o tartışma açsın :) --LostMyMind (mesaj) 12.54, 4 Haziran 2021 (UTC)

"...'de COVID-19 pandemisi" sayfaları[kaynağı değiştir]

Merhabalar LostMyMind, Almanya'da COVID-19 pandemisi ve Amerika Birleşik Devletleri'nde COVID-19 pandemisi sayfaları uzun zamandır hata veriyor. Birkaç haftadır herhangi bir düzelme yok. İlgilenme imkanın var mı? Nevmit ☛☛ mesaj 21.10, 4 Haziran 2021 (UTC)

@LostMyMind bu arada COVID-19 pandemisi sayısal bilgileri/veri, COVID-19 pandemisi sayısal bilgileri/belge ve Ülke nüfusları 2020/veri şablonlarında Curaçao'nun alpha-2 ve alpha-3 kodunu düzenledim. Nevmit ☛☛ mesaj 18.54, 5 Haziran 2021 (UTC)
@Nevmit, Curaçao için kod düzenlemesini yaptım ben de güncelleme kısmında. Teşekkürler bilgi verdiğin için.
@Tekask1903, Şablon:COVID-19 pandemisi verileri/Almanya tablo ve grafikler şablonunda sözdizim hatası veriyor, ben düzeltemedim, sebebini anlamadım, sen bakabilir misin sana zahmet?
Sevgiler, iyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 07.58, 6 Haziran 2021 (UTC)
Düzelttim. :) --Tekask1903mesaj 15.12, 6 Haziran 2021 (UTC)
Eline sağlık @Tekask1903, çok teşekkürler. LostMyMind (mesaj) 15.21, 6 Haziran 2021 (UTC)

Biliyor muydunuz? bölümüne ekleme yapmak[kaynağı değiştir]

Selamlar tekrar, bir kaç bir şey eklemek istiyordum ama bunu yapmak için gerekli proccess'i anlatan bir sayfa bulamadım. Eklemeyi düşündüğüm şeylerin bir örneği olarak: tam wording'ini bilmiyorum ama "22 yaşındaki bir üniversite öğrencisi Japon anayasasının kadınlarla ilgili bölümünü tek başına yazdı" tarzı bir şey ["Beate Sirota Gordon, the daughter of Russian Jewish parents who at 22 almost single-handedly wrote women’s rights into the Constitution of modern Japan" Erman Kuzu (mesaj) 08.35, 5 Haziran 2021 (UTC)

@Erman Kuzu, Vikipedi:Biliyor muydunuz? kısmında kurallar vs bilgiler mevcut. Ancak şu şekilde bir durum var, biliyor muydunuz cümleleri için şu an daha önceden seçilmiş, halihazırda mevcut olan cümleleri kullanıyoruz. Yenilerinin ne şekilde belirleneceği ile ilgili bazı ek kararlara ihtiyacımız var, henüz onların nasıl olacağı belirlenmiş değil. @Vito Genovese, @Nanahuatl, bu işlere pek vakit ayıramadım, yeni cümleler konusunda sizin ekleyeceğiniz birşey varsa diye seslendim. Sevgiler, iyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 08.02, 6 Haziran 2021 (UTC)
Erman Kuzu, @LostMyMind, bu kısım ana sayfaya alındı ama nasıl işleyeceği, kimlerin sorumluluk alacağı vs belirlenmedi. O zaman da demiştim, bu şekilde bir sistem oturtmadan böyle girişimler verimsiz olur diye. LostMyMind kişisel olarak sorumluluk almasa bu kısım yürümeyecek ya da ite kaka yürüyecek, görünen köy kılavuz istemez. Bir sistem belirlendiği takdirde sorumluluk alabileceğimi belirtmiştim ama sistem olmadığına göre almak da istemiyorum. NanahuatlEfendim? 08.47, 6 Haziran 2021 (UTC)
@LostMyMind, @Nanahuatl cevabınız için teşekkürler. Zaten şu anda Japon anayasa maddesinde bu bilgi mevcut değil. (Daha yazmadım) Erman Kuzu (mesaj) 15.15, 6 Haziran 2021 (UTC)
@Erman Kuzu, şimdilik bu böyle beklemede kalsın, sürecin nasıl işleyeceği belirlendiği zaman bunu da aday gösterirsin ve o zaman ele alırız. Sevgiler, LostMyMind (mesaj) 15.22, 6 Haziran 2021 (UTC)
@LostMyMind Mantıklı bir karar. Teşekkürler :) Erman Kuzu (mesaj) 15.38, 6 Haziran 2021 (UTC)

Bir bira da sizin için![kaynağı değiştir]

Export hell seidel steiner.png Afiyet olsun
Geçerken bir bira bırakayım dedim, afiyet olsun :) Melissadilara (mesaj) 12.40, 6 Haziran 2021 (UTC)

On Yıllık Topluma Katılım Daveti[kaynağı değiştir]

Ten Year Society.svg

Sevgili LostMyMind,

Vikipedi projelerine yaptığınız on yılı aşkın sürelik katkınızdan dolayı sizi resmi olmayan On Yıllık Toplum grubuna katılmaya davet ediyorum.

Melissadilara (mesaj) 22.55, 6 Haziran 2021 (UTC)

hizmet alimi[kaynağı değiştir]

merhaba vikipedi sayfa acma hizmetinizden faydalanmak istiyorum [email protected] ulasabilirsiniz

213.74.84.43 23.45, 13 Haziran 2021 (UTC)
O şekilde bir hizmetimiz söz konusu değildir. Zaten ansiklopedik olmayan içerikler eklense bile Vikipedide kabul görmez ve silinir. VP:Reklam ve VP:Kayda değerlik bölümlerine göz atabilirsiniz. --LostMyMind (mesaj) 03.58, 14 Haziran 2021 (UTC)

mail adresi[kaynağı değiştir]

Merhabalar, mail adresinizi [email protected] dan bize iletirseniz konuyla ilgili sizinle gorusebiliriz. 213.74.85.53 11.12, 14 Haziran 2021 (UTC)

Teşekkürler ancak dediğim gibi o şekilde bir çalışmam yok ve ilgilenmiyorum. Üstte verdiğim bağlantılara da göz attığınızı umuyorum. Vikipedi bir ansiklopedidir, tanıtım veya reklam yapma yeri değildir. İyi günler diliyorum. --LostMyMind (mesaj) 11.25, 14 Haziran 2021 (UTC)

gorusmek uzere![kaynağı değiştir]

anliyorum o zaman son girdiginiz sayfalarin hicbirinde reklam beyan etmediginizi de buradan yazili olarak bildirdiginiz icin tesekkur ederiz.

Bir Yıldız da Senin İçin[kaynağı değiştir]

Copyeditor Barnstar Hires.png Redaktör Yıldızı
Bir sürü maddeyi usanmadan kontrol ettiğin için teşekkürler :) Melissadilara (mesaj) 20.41, 17 Haziran 2021 (UTC)


Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Wikipediaya katkılarınız için teşekkürler. EkonomiUzmanı (mesaj) 16.14, 19 Haziran 2021 (UTC)