Kullanıcı mesaj:Leaply

Özür mesajı[kaynağı değiştir]

Merhaba Leaply. Tarafınıza açılmış davadaki üslubunuzla alakalı olan delilleri kuvvetli bulduğumdan dolayı sizin II. Niveles'in kuklası olduğunuzu düşündüm. Dava sonucunda da Niveles trolü ile aranızda teknik çakışma bulunamadığı yazılmış. Dilasariman'ın mesaj sayfasında size yazdıklarımı lütfen göz ardı edin. Bu nedenle bir özür dileme ihtiyacı hissettim. Katkılarınız için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim. Kadıköylümesaj 20.11, 5 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba @Kadıköylü, Dilasariman'ın mesaj sayfasında yazdıkların çok kesin bir üslupla yazılmış olduğu için cevap verme gereksiniminde bulunmuştum, önemli değil. İyi çalışmalar. Leaply 💬 20.22, 5 Temmuz 2021 (UTC)
Nezaketiniz için teşekkür ederim. Kadıköylümesaj 20.26, 5 Temmuz 2021 (UTC)
Rica ederim @Kadıköylü, dediğim gibi önemli değil. İyi Viki'ler : ) Leaply 💬 20.40, 5 Temmuz 2021 (UTC)

Temmuz 2021[kaynağı değiştir]

Bilgilendirme simgesi Vikipedi'ye hoş geldiniz. Herkes ansiklopediye yapıcı katkıda bulunmakta özgürdür fakat diğer kullanıcılarla iletişim kurarken, Kullanıcı_mesaj:Victor Trevor sayfasındakinin aksine, iyi niyet varsaymanız beklenir. Vikipedi'ye katkı yapma hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz karşılama sayfasını inceleyebilirsiniz. Teşekkürler! --Victor Trevor (mesaj) 15.18, 13 Temmuz 2021 (UTC)

Bir ihlal yapmadığımın zahir olduğunu mesaj sayfanızda açıkladım, bu yaptığınız da bana karşı yapmış olduğunuz değişiklik savaşından farksızdır. Ayrıca karşılıklı bir durumda bana ihlal vermenizin doğru olmadığını ve kaldırılması gerektiğini belirtmek isterim. Teşekkürler! @Victor Trevor Leaply 💬 15.20, 13 Temmuz 2021 (UTC)

Dil uzmani adlı kullanıcıdan soru (09.03, 16 Temmuz 2021)[kaynağı değiştir]

Iyi günler, Keskek;

ayni zamanda Ege bölgesinde, Denizli ve civarinda yemek adidir. --Dil uzmani (mesaj) 09.03, 16 Temmuz 2021 (UTC)
Verdiğiniz bilgi için teşekkürler, eşref bir zamanda kullanacağım : ) @Dil uzmani Leaply 💬 16.54, 16 Temmuz 2021 (UTC)

Semerkand TV[kaynağı değiştir]

Her sayfam siliniyor bari Semerkand TV sayfasını silme İsmail 244. (mesaj) 16.47, 16 Temmuz 2021 (UTC)

Maalesef benim takdirimde olan bir konu değil, sizin mesaj sayfanızda belirttiğim gibi kararı hizmetliler verecek. İyi çalışmalar. @İsmail 244. --Leaply 💬 16.52, 16 Temmuz 2021 (UTC)

Bir daha silme[kaynağı değiştir]

Semerkand TV İsmail 244. (mesaj) 17.49, 16 Temmuz 2021 (UTC)

Unesco World Heritage sayfasındaki bilgileri tercüme edip Vikipedi'ye eklemek istiyorum.[kaynağı değiştir]

Merhabalar, yardım sayfasına bıraktığım mesaja yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. İngilizce olan metni Türkçe'ye çevirip yazacağım için olabildiğince kendi cümlelerimi kullanmış olacağım. Ancak buna bir de kaynak eklemem gerekecek ve tercüme ettiğim UNESCO World Heritage Centre sayfasındaki makaleyi kaynak olarak göstereceğim. Bu durumda bu sayfayı tercüme ettiğim gayet kolay bir şekilde görülecek, ki gizlediğim bir şey değil takdir edersiniz ki, o durumda yine telif hakkı açısından sıkıntı olabilir ve emeklerim boşa gidebilir. Bunu sormak istedim size. Şimdiden teşekkürler. AlpUnitatis (mesaj) 17.57, 16 Temmuz 2021 (UTC)

Tekrardan selamlar, @AlpUnitatis. Telif hakkı adı altında bahsettiğimiz olay; herhangi bir siteden aldığınız ve kaynak gösterdiğiniz (sizin için UNESCO World Heritage Centre sayfası) sitedeki yazıları kopyalayıp yapıştırmanızın %'lik oranıdır. Telif hakkı Vikipedi'de %'lik değer ile gösterilmekte ve eğer ki sitede yazanlar ile sizin yazdıklarınız belli oranda aynı ise bu %'lik değer artmaktadır. Sizin tek yapmanız gereken şey, olabildiğince kendi cümlelerinizi kurmak ve bu %'yi minimum seviyede tutmaktır. Ayrıca danışma masasında yazdıklarınızdan gördüğüm kadarıyla, var olan bir madde üzerinde çalışacakmışsınız, bir sakıncası yok ise maddenin ismini belirtebilir misiniz? Son olarak lütfen cesur olun! Leaply 💬 18.44, 16 Temmuz 2021 (UTC)
Merhabalar, yanıtınız için teşekkür ederim. Düzeltmek istediğim sayfa Zeugma sayfası. AlpUnitatis (mesaj) 18.57, 16 Temmuz 2021 (UTC)
Şimdi baktım da, halihazırda Zeugma maddesi tercüme ettiğim makaleye paralel olarak birkaç gün önce düzenlenmiş. Hatta büyük bir kısmını siz eklemişsiniz. Bu durumda ekleyecek çok bir şey yok aslında o yüzden değişiklik yapmam büyük ihtimalle. Ben maddenin eski halini göz önünde bulundurarak böyle bir çalışmaya başladım, ancak görüyorum siz ve diğer kullanıcılar benzer çalışmayı yapıp güncellemişsiniz. AlpUnitatis (mesaj) 19.05, 16 Temmuz 2021 (UTC)
Tekrardan selamlar, @AlpUnitatis. Evet, Zeugma maddesini yakın zamanda elden geçirmiştim. Önceki haline bakacak olursanız, yeni olarak birçok şey eklenmiş durumda. Ayrıca bahsettiğiniz kaynağı galiba madde üzerinde kullanmıştım, kaynakça bölümünden inceleyebilirsiniz. Teşekkürler, iyi çalışmalar. Leaply 💬 19.12, 16 Temmuz 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Articles for Creation Barnstar Hires.png
Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Leaply,
27. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Şablon:Birleşik Krallık, Britanya Taç Toprakları ve Britanya Denizaşırı Toprakları havalimanları maddelerinin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. ----anerka'ya söyleyin 20.05, 16 Temmuz 2021 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Editors Barnstar Hires.png Düzeltmen Yıldızı
Merhaba.Grammy Ödüllerinde yaptığınız değişiklik için teşekkür ederim.Ben tiktokda gördüm ve hemen düzenlemeye geldim gördüm ki siz düzenlemişsiniz.Yapan kişi adına özür dilerim ve teşekkür ederim. Voiddenizz (mesaj) 09.03, 17 Temmuz 2021 (UTC)
Teşekkürler, çok zarifsiniz : ) @Voiddenizz Leaply 💬 09.57, 17 Temmuz 2021 (UTC)

Kullanıcı:Oguzmarangoz[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Victor Trevor. Oluşturduğun Kullanıcı:Oguzmarangoz maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Temizlik işlemi" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --Victor Trevor (mesaj) 14.54, 17 Temmuz 2021 (UTC)

Selam[kaynağı değiştir]

Selam, degisikligime vandalizm amacli degisiklik demissiniz, o kategorinin cikarilmasi gerekmektedir, lutfen degisikligimi geri almayiniz. Bu imzasız yazı 51.255.66.185 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 08.28, 18 Temmuz 2021 (UTC)

Selamlar, yaptığınız değişiklik "yapıcı olmayan" ve "nedensiz içerik silinmesinden" dolayı geri alındı ancak benim değişikliğimi geri almanız ise "vandalizm" amaçlı geri alındı. Ortada yanlış bir durum yok, kategoriyi lütfen çıkarmayın. İyi çalışmalar. @51.255.66.185 Leaply 💬 08.29, 18 Temmuz 2021 (UTC)

Umutyilmaz4448 adlı kullanıcıdan Vikipedi:Madde sihirbazı hakkında soru (11.07, 18 Temmuz 2021)[kaynağı değiştir]

Yeni bir madde oluşturmak istiyorum --Umutyilmaz4448 (mesaj) 11.07, 18 Temmuz 2021 (UTC)

Selamlar, evleviyetle hoş geldiniz. Yeni bir madde oluşturmak için "Vikipedi Madde sihirbazı"ndan veya benim alt sayfam olan "yeni madde" sayfası üzerinden oluşturabilirsiniz ancak benim naçizane önerim "kendi deneme sayfanızdan" başlamanız olacaktır, tercih adınızadır.
Maddenize başlamadan önce ise bu sayfaları okumanızı tavsiye ederim: "Cesur Ol!", "Biçem El Kitabı", "Tarafsız Bakış Açısı". İyi çalışmalar : ) @Umutyilmaz4448 Leaply 💬 13.45, 18 Temmuz 2021 (UTC)

Zeugma maddesindeki ekleme hakkında[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Zeugma maddesine yaptığım eklemeyi onayladığınız ve gerekli gördüğünüz yerlerde düzeltme yaptığınız için teşekkür ederim. Günümüzde nehrin batısında bulunan Selevyaka şehrine Zeugma dendiğini, bunun teknik olarak yanlış olduğunu ve aslında Zeugma'nın nehrin iki yakasındaki ikiz şehirler için kullanılan bir isim olduğunu belirtmek ve Roma Askeri Kampının Apama şehrinde değil de batıdaki Selevkaya şehrinde olduğunu bildirmek için yaptığım değişiklikte bazı ibareler silinmiş. Belirttiğim husus özellikle kaynak aldığım UNESCO World Heritage makalesinde geçiyordu, o yüzden günümüzde Zeugma Antik kenti isminin aslında "Selevkaya" şehrine ait olan kalıntılar yerine kullanıldığının fikrimce makalede yer alması gerekiyor.

Ayrıca UNESCO World Heritage'deki makalede "Seleucia came under the rule of the Commagene Kingdom, and then from 72 CE, it was the major eastern frontier city of the Roman Empire." denmektedir. Ben bunu "M.S 72'den itibaren Roma İmparatorluğu'nun doğu sınırındaki en büyük kenti haline geldi" şeklinde çevirmiştim. Doğudaki en büyük kent veya doğu sınırındaki en büyük kent demek doğru olurdu ancak siz yaptığınız düzeltmede "Roma İmparatorluğunun en büyük kenti konumuna yükselmiştir" yazmışsınız. Bunun doğru olduğunu düşünmüyorum, Zeugma (Daha doğru ismiyle sadece Selevkos Fırates) Roma İmparatorluğunun büyük kentlerinden biri olsa da en büyüğü değildi. İmparatorluğun batısında Zeugma'dan çok çok daha büyük Roma kentleri vardı. O yüzden kanaatimce bu bilginin düzeltilmesi, kentin Romanın doğusundaki en büyük kent olduğu belirtilmesi gereklidir. Yaptığım eklemeleri onayladığınız için tekrar teşekkür ederim. Kolaylıklar. AlpUnitatis (mesaj) 11.23, 19 Temmuz 2021 (UTC)

Selamlar tekrardan @AlpUnitatis. Maddeye yaptığınız ekleme için teşekkür ederim. Ben sadece yazınızda ki yazım hatalarını ve maddenin diğer bölümlerinde bahsedilen yerleri düzenledim. Şimdi ise "doğu" eklemesini yaptım, bu açıklama için teşekkürler. Lütfen yazmış olduğunuz başlığın madde kapsamında olduğunu unutmayın, her başlıkta benzer şeyler yazmak okuyucuları sıkar : )
Bu konudan bağımsız olarak size birşey soracağım. Yazdığınız başlığın tümünü bahsettiğiniz UNESCO kaynağından yazdınız değil mi? İyi çalışmalar : ) Leaply 💬 12.15, 19 Temmuz 2021 (UTC)
Merhabalar. Evet tümünü kaynakçaya eklediğim UNESCO kaynağından yazdım. Teşekkür ederim, size de iyi çalışmalar.AlpUnitatis (mesaj) 18.00, 19 Temmuz 2021 (UTC)