Kullanıcı mesaj:Eren456123

Bugün: 23 Haziran 2021 Çarşamba
Saat: 21:54

Sayfanın en üstüne git
Sayfanın en altına git

LemuSigorta[kaynağı değiştir]

Ben anlayamadım neden problem oluyor aynı sekılde farklı firmalarında bu şekilde sayfaları var biz sayfa açmak isteyincemi sorun oluyor ? --M.HakanYilmaz (mesaj) 19.11, 17 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba @M.HakanYilmaz, açmış olduğunuz LemuSigorta adlı madde VP:KD kriterlerini karşılamıyor, ingilizce yazılmış ve reklam amaçlı oluşturulduğunu düşünüyorum (çünkü reklam diliyle yazılmıştı). Ayrıca madde ile ilgili bir kaynak da bulamadım, maalesef. Bu yüzden silinmesinin daha doğru olduğunu düşünüyorum. --Eren💬 19.16, 17 Haziran 2021 (UTC)

LemuSigorta[kaynağı değiştir]

Eren bey o zaman bana yardımcı olurmusunuz başka firmalar da aynı şeyi yapmışlar bizde firma bilgilerimizi yayınlamak istiyoruz. Örneğin bakın lütfen [[1]] Bu imzasız yazı M.HakanYilmaz (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 19.26, 17 Haziran 2021 (UTC)

Askeri Sınıflar Sayfası'yla İlgili[kaynağı değiştir]

Esenlikler. Geçtiğimiz gün "Askeri sınıflar" adında bir madde oluşturdum. Tüm dünya ordularında standart olan askeri sınıfları şematize edilmiş bir biçimde TSK mevzuatını kaynak alarak bir liste biçiminde maddeye ekleyip halihazırda sayfası olan sınıflara da bağlantılar verdim ancak mevzuat tek olduğu için bu konuyla ilgili içerik üretmiş başka bir internet sitesinde de aynı liste mevcut ve sistem madde içeriğini o siteden aldığımı düşünüyor. Askeri sınıfların hangileri olduğunun bilgisi herkes tarafından bilindiği ve sabit olduğu için bu bilginin telifinin olması da, söz konusu madde bir liste maddesi olduğundan içeriği kendi cümlelerimle yeniden yazmam da mümkün değil. Bu gerekçelerle telif hakkı ihlali nedeniyle madden silinmesinin yanlış olacağı görüşündeyim. Konyevi (mesaj) 18.41, 18 Haziran 2021 (UTC)

Sayın @Konyevi, maddedeki hızlı sil şablonunu çıkartıp bekletmeli sil uyguladım, maddedeki bazı telif ihlali yaratan bölümleri silmeniz gerekiyor (hepsini silmenize gerek yok). --Eren💬 08.46, 19 Haziran 2021 (UTC)

Celâl Soycan[kaynağı değiştir]

Eren merhaba Ben Metin Cengiz. Ortada bir telif hakkı ihlali yok. Şöyle ki, ilk önce siirden.net'ten (ki benim sitemdir) kopyalayıp aldığım metni yapıştırdığım için o not çıktı. Sonra, Celâl Soycan hakkındaki maddede yazılı metni, kendisi arkadaşım olduğu için kendisine sorarak oluşturdum. Yani siirden.net'teki metin ile buradaki metin aynı değil. kaldı ki siirden.net'teki bütün metinler bana aittir. sizden ricam daha sonra geliştireceğim bu sayfaya çok emek verdik, o notunuzu geri almanız. sevgiyle

Metin Cengiz Bu imzasız yazı Metin Cengiz (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 09.14, 19 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba @Metin Cengiz, telif ihlali yaratan bölümleri kaldırdığınız için sil şablonunu kaldırdım. --Eren💬 12.41, 19 Haziran 2021 (UTC)

Telif hakkı[kaynağı değiştir]

Merhaba. Ben Clerkofwiki. Kalsül endoskopi başlığında telif hakkı ihlali olduğu gerçeği yansıtmamaktadır. Ben bizzat kendim maddeyi Vikipedi çeviri aracıyla İngilizceden Türkçeye çevirdim. Yani hiçbir siteden alıntı yapmadım. Gereğinin yapılmasını arz ederim. İyi çalışmalar. Bu imzasız yazı Clerkofwiki (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 09.17, 19 Haziran 2021 (UTC)

@Clerkofwiki, kusura bakmayın linke bakmadan telif ihlali uyarısını gördüğüm için sil şablonu eklemiştim, geri aldım. --Eren💬 12.38, 19 Haziran 2021 (UTC)

Askeri Telif Hakkı İhlali Uyarısı[kaynağı değiştir]

Yeniden esenlikler. Attığım mesaja yazmış olduğunuz yanıta nasıl yanıt vereceğimi sistemden bulamadım o yüzden yeni bir mesaj atıyorum öncelikle bunun için kusuruma bakmayın. İkincisi sanırım meramımı tam olarak açıklayamadım biraz daha açmak isterim. Sayfanın bir bölümünü silmem mümkün değil çünkü askeri sınıflar dünyanın bütün ordularında o listedeki sınıflardan müteşekkildir. Yani maddede sileceğim her bir sınıf maddede eksik bilgi olmasına yol açacaktır. Askeri sınıfların hangileri olduğu mevzuatta yazıyor. Sistemin %78 telif ihlali bulduğu sitede de aynı liste var oluşturduğum maddede de aynı liste var çünkü sınıflar değişmiyor. O site de mevzuata bakarak yazmış ben de mevzuata bakarak yazdım. O siteden ayrı olarak ben bir de askeri sınıflar için şema oluşturup Commons aracılığıyla maddeye ekledim. Bir örnekle durumu anlatmam gerekirse bu liste maddesine telif ihlali iddiasında bulunulması Türkiye'deki göller maddesine aynı göllerin adları başka bir sitede de yazıyor diye telif hakkı ihlali ithamında bulunulmasına benziyor. Göller değişmediği için bu konuda içerik ve bilgi sabit ve kim yazarsa yazsın aynı şeyi yazmak zorunda. Askeri sınıfların hangileri olduğu da sabit olduğundan bu konuyla ilgili kim bir şey yazmak istese aynı şeyi yazmak durumunda kalacaktır. Konyevi (mesaj) 21.33, 19 Haziran 2021 (UTC)

Amasya köyleri[kaynağı değiştir]

Selamlar Eren hocam. Siz olmayınca Amasya köyleri öksüz kaldı :)--Śαвяí¢αи76ileti 08.10, 20 Haziran 2021 (UTC)

@Sabri76, kusura bakmayın hocam şu aralar pek zamanım olmuyor zamanım oldukça bakmaya çalışacağım. --Eren💬 08.37, 20 Haziran 2021 (UTC)

Askeri sınıflar sayfası hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio, Askeri sınıflar sayfasındaki bilgiler telif ihlali yaratıyor. Bu yüzden maddeye hs şablonu koymuştum, ancak sayfayı oluşturan kullanıcı itiraz edince hs şablonunu kaldırıp bs şablonu koydum, ancak kullanıcı yeniden itiraz etti ve bu sefer tam olarak ne yapabileceğimi bilmiyorum. Çünkü kullanıcı maddedeki bilgilerin değiştirilemeyeceğini söylüyor, bu durumda maddedeki bs şablonunu kaldırmalı mıyım yoksa maddeye silinmesi için hs şablonu mu koymalıyım bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. --Eren💬 14.12, 20 Haziran 2021 (UTC)

Merhaba Eren456123, aslında bende kullanıcı ile mesaj sayfası üzerinden yazışmıştım. Bence o mesajda da yazdığım gibi birleştirilmesi daha uygun olacaktır. SAS'a taşıtıp, sayfaların birleştirilmesi gerektiğini yapmanız daha uygun olabilir. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 16.57, 20 Haziran 2021 (UTC)

selam[kaynağı değiştir]

sizinle iletişime geçebilir miyim sormam gereken sorular var Baznx (mesaj) 08.46, 23 Haziran 2021 (UTC)

@Baznx, kusura bakmayın mesajınızı görmemişim. Bu arada bana merak ettiğiniz şeyleri sorabilirsiniz. --Eren💬 18.04, 23 Haziran 2021 (UTC)