4Story

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
4Story
Int 4Story 1367x680 Logo.jpg
Yayımcı(lar) Gameforge AG
Dağıtıcı(lar) Gameforge
Yapımcı(lar) Int Zemi
Tasarımcı(lar) Int Zemi
Sürüm 5.0.1
Platform(lar) PC
Çıkış tarih(ler)i 2008
Tür(ler)i MMORPG
Biçim(ler) Fare, Klavye
Sistem gereksinimleri

Windows 2000/XP/Vista Pentium 4 2.0 GHZ işlemci, 1GB ram, DirectX 9 ekran kartı 512mb , 7 GB HDD boş alan

4Story, Int Zemi Interactive tarafından hazırlanan ve Gameforge tarafından yayınlanan bir MMORPG oyunudur. Oyunda "Derion", "Valorian" ve ''Gor'' olmak üzere 3 imparatorluk vardır. Oyunun yeni yaması ile 80 seviye ve üstü oyuncular için özel bir imparatorluk olan 'Gor' oyuna gelmiştir. Oyunda 6 farklı sınıf ve 3 farklı ırk vardır. Bu sınıflar savaşçı, okçu, düzenbaz, büyücü, rahip ve çağırıcıdır, ırklar ise insan, feline ve peridir. [kaynak belirtilmeli]

Oyunda kale fetihleri, cennet bahçesi savaşları ve dünyalar savaşı gibi çoklu savaşlar olmaktadır. Oyundaki eşyalar +28 seviyesine kadar yükseltilebilir ve +17 seviyesinden sonra zırh ve silahların efektleri ışıksız, fırtına mavisi, yıldırım, doğa yeşili, su, buz, karanlık gibi renklere dönüşmektedir.

Oyunda altın kazanmak ve karakteri güçlendirmek için birçok yol vardır. Lanetli Ork Avı, Cehennem Labirenti ve Marduk Yuvası, Dünyalar Savaşları, Arena ve Muharebe Alanları gibi birçok özellik mevcuttur. Oyundaki seviye sınırı 140 dır. Ancak üst seviye sınırı oyun görevlilerinde 200'e kadar çıkmaktadır.