Kullanıcı mesaj:Victor Trevor

Yazdırılabilir sürüm artık desteklenmiyor ve görüntü oluşturma hataları olabilir. Lütfen tarayıcı yer işaretlerinizi güncelleyin ve bunun yerine varsayılan tarayıcı yazdırma işlevini kullanın.
Arşiv

Posta

Victor selamlar, göndermiş olduğunu belirttiğin postayı tekrar yönlendirebilir misin? e.c. 09.12, 1 Temmuz 2021 (UTC)

Yönlendirdim, teşekkür ederim, @Elmacenderesi. --Victor Trevor (mesaj) 19.56, 1 Temmuz 2021 (UTC)

ikinciyeni.com

Selam Victor, ikinciyeni.com sayfası ile ilgili reklam kriterlerine uyduğu gerekçesiyle silindiğini belirttiğin bir mesaj aldım. Konuyla ilgili destek olabilir misin? İkinciyeni.com bir reklam içeriği değildir. Anadolu Grup ve Çelik Motor şirketler grubuna ait bir araç kiralama şirketi olarak tanımlanmaktadır. Bu sayfayı yeniden nasıl yayımlatabilirim? Nihanboyar (mesaj) 15.10, 5 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, @Nihanboyar. Vikipedi'ye eklenen içerikler bağımsız ve güvenilir kaynak eklenerek tarafsız bakış açısıyla yazılmalıdır. Söz konusu madde, reklam biçiminde yazıldığı için bir hizmetli tarafından silinmiştir. Maddelerin Vikipedi'de varlığını koruması, kayda değerlik standartlarımıza uygun olarak gerçekleşmektedir. Maddelerin oluşturma sürecinde madde sihirbazı kullanılabilir. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 15.57, 5 Temmuz 2021 (UTC)

Selam Victor, ikinciyeni.com sayfasını ikinci kez oluşturdum ve kaynakçalarımı ekledim. Konuyla ilgili destek olabilir misin? İkinciyeni.com bir reklam içeriği değildir. Anadolu Grup ve Çelik Motor şirketler grubuna ait bir araç kiralama şirketi olarak tanımlanmaktadır. Bu sayfanın silinmemesi için nasıl bir yol izlemem gerektiğini söyler misin_ Nihanboyar (mesaj) 15.10, 5 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, @Nihanboyar. Düzenlemeleriniz için teşekkürler. Reklam biçimindeki üslubun düzeltilmesi nedeniyle hızlı sil etiketini çıkarttım. Maddeye güvenilir ve bağımsız kaynaklar eklenerek kayda değerliği tespit edilmeli. --Victor Trevor (mesaj) 09.14, 14 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba Victor, ikinciyeni.com, MOOV ve Garenta sayfalarında yaptığım değişiklikler bulunuyor. Yaklaşık 5 gündür değişiklikler kontrol edilmedi. Sayfaların güncellenip, yayımlanması için desteğini rica ederim. Nihanboyar (mesaj) 07.14, 16 Temmuz 2021 (UTC)

İçeriğin Vikipedi'den kaldırılması

Merhabalar; İçeriğin asıl kaynağı size ait değilse nasıl başka kaynaklardan alıp içeriği kendi cümlelerinizi katarak düzeltiyorunuz? Bakın ben şahsım olarak adımın ve yaşantımdaki bazı olayların sizin platformunuzda yayınlamasını istemiyorum. İçerikte bulunan doğum tarihi, yaş, evlenme durumları, iş deneyimleri ve tüm içeriğin hakkı bana aittir. Umarım anlatabiliyorum.

Siz eğer başka sitelerden içerik alıp onların kaynağının doğru olduğunu bilmeden yayınlıyor ve kendinizce içerik katıyorsanız suç işliyorsunuz. Sizce buradaki içerikler doğru mu? Belki aldığınız kaynak bana iftira atıyor? Bakın Ben sadece bu platformda yer almak istemiyorum. Bu benim en doğal hakkım. Bundan doğal ne olabilir. Sizi istemediğiniz bir evde tutabilirler mi? Bir kere buraya biz seni soktuk artık bizim malımızsın mı diyorsunuz? Benim burada olmamım size bir faydası yok ama benim çocuklarım için zararı çok. Diğer sitelerdeki içeriklerin kaldırılması içinde unutulma hakkımı kullanıp içeriklerin kaldırılması için talepte bulunduk. Sizden de ricada bulunduk.

Benim sizin kanun ya da TCK yer almayan kurallarınızı okumaya ihtiyacım yok. O kurallar sizi bağlar. Bana ait olan hiç bir içeriği bağlamaz. Ve beni de bağlamaz. Çünkü içeriği ben kendi rızamla girmedim. Hiç bir sözleşmeyi onaylamadım. İçeriği siz girdiniz ya da başka kaynaktan iyin almadan yayınladınız. Beni hiç bir şey için zorlayamazsınız.

Madem özgür bir platformsunuz neden beni engelliyorsunuz? Neden Kaynağı değiştirmeme izin vermiyorsunuz? Uğraşmak istemiyorsunuz?

İçeriğin vikipedi den kaldırılmasını talep ediyorum. Bu imzasız yazı Oylum Talu (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 12.05, 6 Temmuz 2021 (UTC)

Tekrardan merhaba, @Oylum Talu. Bağımsız ve güvenilir kaynaklar göz önüne alınarak ve eklenen cümlelerde referans (kaynak) gösterilerek Vikipedi'ye ekleme yapılmaktadır --ancak bu durum, eklenen tüm bilgilerin doğruluğunun kesin olduğunu göstermez. Yaşayan insan biyografileri politikasına aykırı olan ve/veya doğrulanabilirlik açısından sorunlu olan içerikler silinmektedir. Vikipedi'ye eklenen tümcelerde kaynak gösterilmesi gerektiği gibi, yaşayan insanlarla ilgili maddelerde zayıf veya iftira niteliğinde olan eklemelerin ivedilikle silinmesi gerekmektedir; bağımsız ve güvenilir kaynaklar kaynak gösterilerek yapılan eklemelerin, ne olursa olsun, silinmesi mümkün değil. Eklenen bilgilerin doğruluğu ve kaynaklar hakkında yorum yapmak için ilgili maddenin tartışma sayfasını kullanmalısınız. Buraya eklendiniz, çünkü ekleyen kullanıcı tarafından kayda değerlik standartlarımızı karşıladığınız düşünüldü ve hakkınızda yeterli olduğu düşünüldüğü kadarıyla kaynak vardı.
Google arama sonuçlarında Vikipedi, öne çıkmaktadır ve bu bilgilerin düzeltilmesi, yalnızca Vikipedi'nin düzenlenmesiyle gerçekleşmemektedir. Google'ın pek çok kaynağı mevcut ve bazı bilgiler, Vikipedi'den güncellenmesine rağmen Google Bilgi Paneli'nden güncellenmeyebilir: detaylı bilgi için Google'ı Vikipedi sayesinde düzeltilemeyeceği hakkında yazılmış bir denemeyi okuyabilirsiniz. Vikipedi, Amerikan Federal ve Kaliforniya Eyalet Yasaları'na tabiidir ve -daha önce de bir hizmetli tarafından belirtildiği üzere- konuyla ilgili endişeleriniz için vakfın yasal departmanıyla iletişime geçmelisiniz.
Bir diğer konu, şu anda "Yaşayan bir tanınmış kişi"nin adını ("Oylum Talu") kullanıyorsunuz ve Oylum Talu olduğunuzu öne sürüyorsunuz; bu bilginin doğruluğunun kesinleşmesi adına resmî e-posta adresinizden OTRS'ye (gönüllü iletişim ekibi) açıklayıcı bir e-posta göndermelisiniz. Oylum Talu olduğunuzun doğrulanmaması hâlinde Vikipedi'de düzenleme yapmanız engellenebilir. --Victor Trevor (mesaj) 12.57, 6 Temmuz 2021 (UTC)

Bot isteği

Merhabalar. Yozgat'taki Aydıncık, Çekerek ve Kadışehri ilçelerinin tüm köyleri Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde kalıyor. Acaba bu ilçelere ait köylerin bilgi kutularındaki İç Anadolu Bölgesi ifadesini düzeltebilir misiniz?--Śαвяí¢αи76ileti 21.12, 6 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, @Sabri76. 86 sayfada düzenleme yapıldı. İyi çalışmalar dilerim. --Victor Trevor (mesaj) 21.35, 6 Temmuz 2021 (UTC)

Hata

Botunuz kısa çizgiyi uzun çizgi ile değiştiriyor. Bir de belki çalışma etiketi olan sayfalarda işlem yapmamak üzere ayarlamayı değerlendirebilirsiniz.--Sayginerv-posta 06.01, 8 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, @Sayginer. Düzeltmenin yanlış olduğundan emin değilim. Ayrıca düzenleme listeme baktım, bu şekilde bir düzenleme tanımlamamışım. AWB'de yer alan "Apply general fixes" kutucuğunun aktif olmasıyla birlikte liste dışı düzenlemeler yapılabiliyor ve kutu, çeşitli sayfalardan veri alıyor (ör). Çalışma olan sayfalarda düzenleme yapılmaması için birkaç kutucuğu aktifleştireceğim. Teşekkür ederim, iyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 08.43, 8 Temmuz 2021 (UTC)
Teşekkürler. Ben eminim. Türkçede, İngilizcenin aksine, ilgili durumda uzun çizgi değil kısa çizgi kullanılıyor. Sizin komutlarınızdan değil de başka bir noktadan kaynaklanıyorsa da orayı düzeltelim.--Sayginerv-posta 08.49, 8 Temmuz 2021 (UTC)
Rica ederim, @Sayginer. Şu anda yerel AWB sayfalarından görüldüğü kadarıyla rename template parameters, template redirects ve typos betiklerinde kısa-uzun çizgi ile bir ekleme yapılmamış, ilgili verilerin küreselden alınıyor olma ihtimali var mı? @ToprakM, @Khutuck. --Victor Trevor (mesaj) 09.46, 8 Temmuz 2021 (UTC)
Galiba şurada bashedilen olay. Kullanıcıya yükleniyor ayarlardan düzeltmek.--Sayginerv-posta 10.54, 8 Temmuz 2021 (UTC)
Tekrardan merhaba, @Sayginer. Bağlantı için teşekkürler. VT Bot, çalışma şablonu olan sayfalarda düzenleme yapmayacak ve kısa çizgileri uzun çizgi ile değiştirmek için çaba harcamayacak. --Victor Trevor (mesaj) 08.14, 9 Temmuz 2021 (UTC)

Nasrah Nefer adlı kullanıcıdan soru (09.38, 11 Temmuz 2021)

Merhaba, size iyi günler diliyorum. Benim adımda bir sayfa yazmak arz ediyorum. Ressamım www.nasrahnefer.art Senerler önçe sordum, beni interesan buldular, fakat ödül almadığım için resmi bir kişi olarak kabul etmediler. Arada birkaç ödül aldım, bir Art Grup oluşturdum, Franziska Pietsch ile kitabımız var. Beni kabul ederseniz çok sevinirim ve yarım etmenizi riça ediyorum. saygılarımla Nasrah Nefer --Nasrah Nefer (mesaj) 09.38, 11 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, teşekkür ederim, @Nasrah Nefer.
Vikipedi, bağımsız ve güvenilir kaynaklar eklenerek, tarafsız bakış açısı gözetilerek kayda değer maddelerin oluşturulduğu bir internet sitesidir. Vikipedi'ye eklenen kişilerde, politika çerçevesinde belirli kriterler aranır ve bu kriterlerin bazılarına sahip olmak, burada yer almayı garantilememektedir. Oluşturacağınız maddenin kriterlerimizi karşıladığını ve reklam biçiminde yazılmadığını düşünüyorsanız, maddeyi yayımlayabilirsiniz. --Victor Trevor (mesaj) 14.32, 11 Temmuz 2021 (UTC)

Renixpolat adlı kullanıcıdan Kullanıcı:Renixpolat/deneme tahtası hakkında soru (20.57, 11 Temmuz 2021)

Hack olmak istiyorum --Renixpolat (mesaj) 20.57, 11 Temmuz 2021 (UTC)

Akbak

Banka hesap numarası calima yada elle gecirme Renixpolat (mesaj) 21.00, 11 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, @Renixpolat. Şu anda Vikipedi'de bulunuyorsunuz. Lütfen bu bağlamda soru sormaya çalışın. Teşekkürler. --Victor Trevor (mesaj) 07.16, 12 Temmuz 2021 (UTC)

Hırsınız ve hızınız

Kaynak bulunmayan Bilim ve Endüstri Müzesi (Tampa) maddenize kaynaksız şablonu eklememin 7-8 dakika ardından maddelerimi inceleyip düzenlevari şablonlar koymanız hiç etik değil, haber vermek istedim. Keşke bu incelemeleri daha önceden yapıp bir çatışma ve irtica yaratmasaydınız. Sonradan kaynak eklemenize sevindim : ) Leaply 💬 15.01, 13 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, @Leaply. Vikipedi'nin beş taşından birisi olan tartışma kurallarına uyulması, nezakete ve görgü kurallarına önem vermeyi ve gözetilmesini gerektirir. Politikalar ve yönergeler, iyi niyet varsayılması ve içerik üzerine yorum yapılması gerektiğini açıklar. İyi niyet varsayılması, pek çok açıdan önemlidir ve aksi bir durumda sağlıklı tartışma ortamının oluşturulması engellenir. Belirttiğiniz detaylara katılmak mümkün değil. Teşekkürler, iyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 15.15, 13 Temmuz 2021 (UTC)
Öyle düşünmediğimi yukarıda belirttim ayrıca yeni bir kullanıcıya yazarmış gibi yazmanız da hoş değil, bağlantılarınızdan haberdarım. Yaptığınıza gelecek olursak inkar edilemeyecek düzeyde zahir, aksini iddia etmeniz aksini kanıtlamaz. Teşekkürler, iyi çalışmalar. @Victor Trevor Leaply 💬 15.17, 13 Temmuz 2021 (UTC)

Diyar Yaman adlı kullanıcıdan soru (12.04, 14 Temmuz 2021)

Öncelikle merhaba ben Dam hakkında deneme tahtasında bir yazı yazdım bunu silmek yada paylaşmak diğer kullanıcıların görüp görmediğini hatalı olup olmadığına bakabilirmisiniz?.Bide nasıl sileceğimi bilmiyorum bunu da bana öğretebilirmisinz?.Sizden haber bekliyorum. Çünkü yaptığımın hatalı bir paylaşım olmasını yada insanları yanlış yönlendirmek istemiyorum bir göz atma ihtimaliniz var mı? --Diyar Yaman (mesaj) 12.04, 14 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, @Diyar Yaman. Öncelikle katkılarınız için teşekkür ederim. Belirttiğiniz maddeyi kişisel deneme sayfasında yayımladığınız görülmektedir ve siz ya da deneme sayfanızı görüntüleyen kullanıcılar (herkes değil) tarafından erişilmesi olasıdır. Deneme sayfasındaki maddeleri herkese açık bir şekilde yayımlamak için ilgili sıkça sorulan soruya göz atabilirsiniz (yeni başlık bölümünde yazan 'Kullanıcı' yazısını '(Madde)' olarak değiştirmeyi unutmayın). Deneme sayfanızda yer alan yazıları Vikipedi'de herkese açık bir şekilde paylaştıktan sonra deneme sayfanızın en üstüne {{Sil|Kullanıcı talebi}} yazarak deneme tahtanızın (ya da kendi kullanıcı sayfanızda yayımlayacağınız diğer sayfaların) silinmesini sağlayabilirsiniz.
Vikipedi'de yayımlamayı düşündüğünüz "Dam" konulu maddeyi, deneme sayfanızda okudum ve bazı eklenen içeriklerin diğer sitelerden kopyalandığı gördüm. Bu durum, telif hakkı ihlali olarak algılanır ve telif hakkı saklı içerikler Vikipedi'de yer almamaktadır. Bağımsız ve güvenilir kaynaklar göstererek, cümleleri kendimiz yazmak zorundayız ve diğer sitelerde yazılmış cümleleri kopyala-yapıştır yöntemiyle Vikipedi'de yayımlayamayız. Bununla birlikte, düzenleme yaptığınız madde VP:SÖZLÜK kapsamında görülebilir ve kardeş proje olan Vikisözlük'te yayımlanması gerektiği söz konusu olabilir. Aklınıza takılan her türlü soruyu çekinmeden iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim. --Victor Trevor (mesaj) 13.11, 14 Temmuz 2021 (UTC)

Vedik astroloji

Merhabalar,

Vedik astroloji sayafası vedik astrolog Şebnem EKşib ve vedik astrolog Hakan Kalkan'ın internet sitelerinde paylaştığı anonim bilgiler ile kendilerinden alınan izinlerle oluşturulmuştur.Sayfayı onaylamanızı rica ederim.Ayrıca sayın Şbenem Ekşib ve sayın Hakan Kalkan da kendileri için wikipedia sayfası açmak istemektedir.Her iki astrolog için de isterseniz size detaylı bilgi sunabilirim.

saygılar.78.180.2.48 16.34, 14 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba. Lütfen şu ve şu sayfayı inceleyiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 10.15, 15 Temmuz 2021 (UTC)

Kayda değerlik

Merhaba. Küçük bir sorum olacak; 5 adet yayınlanmış kitabı olan ve ulusal - tarafsız haber kaynaklarında bir çok haberi bulunan bir kişi için "Kayda değerlik (kişiler)" kıstasını nasıl kanıtlayabiliriz? Nitekim bu maddedeki yeterlilikleri sağladığına kanaat getirip hazırladım. :) Kazajuan (mesaj) 15.50, 16 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, @Kazajuan. Çalışma için teşekkürler. Kriterlerimiz gereğince doğrulanabilirlik bağlamında bağımsız ve güvenilir kaynaklar ekleyerek. --Victor Trevor (mesaj) 15.59, 16 Temmuz 2021 (UTC)
Peki İHA, Hürriyet Gazetesi, CNN Türk, Medyatava, Türkiye Gazetesi, D&R... gibi kaynaklar değerlendirmeye tabi mi? Yoksa güvenilmez olarak mı nitelendiriliyor? Kazajuan (mesaj) 16.24, 16 Temmuz 2021 (UTC)
@Kazajuan: D&R haricindeki kaynakların bağımsız ve güvenilir olduğunu sanıyorum --oldukça fazla atıfta bulunuluyor. D&R hakkında bir bilgim yok. --Victor Trevor (mesaj) 16.48, 16 Temmuz 2021 (UTC)
Bu kaynakların da destekleyeceği şekilde Emre Tuncer maddesi oluşturuldu. Hatta sizin uyarınız üzerine kitap kaynakları da ekledim. Desteğinizi rica edebilir miyim lütfen? Kazajuan (mesaj) 22.19, 16 Temmuz 2021 (UTC)
Tekrardan merhaba, @Kazajuan. Konuyla ilgili ilk yorumumda ekleyeceğim birkaç detay daha vardı, fakat mesajı yazdığım zaman diliminde uygun değildim ve bu vesileyle ekleyemedim. Şimdi eklemek isterim: Kayda değerliğin belirlenmesi sürecinde, "Aşağıdaki kriterleri sağlayan bir kişinin genel olarak kayda değer olduğu kabul edilir. Ancak, bu kriterlerin sağlanamaması bu kişinin ansiklopedide yer almaması gerektiğinin kesin delili sayılmamalıdır ve bu kriterlerin bir veya birkaçının sağlanması da kişinin yer almasını garantilemez." adlı alıntıya binaen kesin bir saptamanın mümkün olamayacağı yazılmıştır. Bahsettiğiniz madde, "yaratıcı meslekler" kategorisindedir ve orada yer alan ölçütlere ek olarak genel kayda değerlik kriterlerinin sağlanması gerekir. Madde, bir devriye tarafından VP:HS#M6 gerekçesiyle silinmesi için işaretlenmiştir ve söz konusu kişiyle ilgili kayda değerlik bulgularınız, ilgili maddenin tartışma sayfasına, kişinin karşıladığı kriterlerden ve gösterilen kaynaklardan bahsedilerek eklenmelidir. Değerlendirmeyi yapacak hizmetli, görüşlerinizi dikkate alacaktır. Düzenlemeleriniz için teşekkürler. İyi çalışmalar dilerim. --Victor Trevor (mesaj) 08.13, 17 Temmuz 2021 (UTC)

Kayda değer olmayan madde

Merhabalar Victor,

Girdiğim madde kayda değer madde olarak işaretlenmiş. Romanların buraya eklenebilmesi için nasıl özelliklere sahip olmalılar?

Teşekkürler, Bu imzasız yazı Aduludag (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 16.26, 16 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, @Aduludag. Katkıda bulunduğunuz için teşekkürler. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. --Victor Trevor (mesaj) 16.31, 16 Temmuz 2021 (UTC)

Güvenilir Kaynaklar İle Oluşturulan İçerik

Merhaba Victor Trevor, işaretlemiş olduğunuz yazıyı kaynaklar ekleyerek sadeleştirip düzenledik. Yeniden inceleme yapabilir misiniz? Dopinghafiza (mesaj) 12.22, 17 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, @Dopinghafiza. Gerekçeyi güncelledim. Kayda değerlik hakkında bilgi almak adına şu sayfayı inceleyebilirsiniz. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 12.45, 17 Temmuz 2021 (UTC)

Bir yıldız da sizin için!

Barnstar of Reversion Hires.png Anti-Vandalizm Yıldızı
İkidir geri al işlemlerimiz çakışıyor :)) Anyela. 12.10, 18 Temmuz 2021 (UTC)
Teşekkür ederim, @Anyela23. Biraz yavaş olmalıyım sanırım. :) --Victor Trevor (mesaj) 12.12, 18 Temmuz 2021 (UTC)

Telif Hakkı İhlali hakkında

Telif ihlali yaptığımı düşündüğün için sayfamı şikayet etmişsin. Semra Dereli benim, yazdığım tüm bilgiler şahsıma aittir. Dolayısıyla burada paylaştığım şahsi bilgilerim için telif hakkı ihlali yapmış olamam. Kimlik doğrulaması yapmak isterseniz yapabilirsiniz. --Tailwindyflyer (mesaj) 16.06, 18 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, @Tailwindyflyer. Terminolojik bir düzeltme yapmak isterim: sayfayı şikâyet etmekten ziyade silinmesi için etiketledim. Diğer sitelerden kopyala-yapıştır yöntemiyle alınan içerikler Vikipedi'ye yayımlanamaz, ancak bazı istisnalar vardır: metin sahibi (ya da site), metin içerisindeki tüm haklardan feragat ederek, ilgili içeriğin Creative Commons BY-SA 3.0 lisansı altında yayımlanmasını kabul edebilir ve resmî e-posta adresinden OTRS'ye açıklayıcı bir mesaj göndererek içeriğin Vikipedi'de yayımlanmasını mümkün kılabilir. Bir başka kaynaktan doğrudan alınmış her türlü içerik, OTRS tarafından doğrulanmadan Vikipedi'de yayımlanmamaktadır (adil kullanım konusunda işleyiş farklıdır).
Bir diğer konu, Vikipedi'de kayda değer ve doğrulanabilir konular yer almaktadır. Oluşturduğunuz madde, bir akademisyen ile ilgilidir ve akademisyenlere özgü kayda değerlik ölçütleri bulunmaktadır. Kriterlerimizi karşılamayan içerikler silinmektedir ve metin üzerindeki tüm haklardan vazgeçtiğinizi OTRS'ye bildirmeniz, burada yer alacağınızı garantilememektedir. Bununla birlikte, otobiyografi konulu yönergede, kişilerin kendileriyle ilgili madde oluşturmasıyla ilgili başlığa dikkat edebilirsiniz. Aklınıza takılan kısım olursa belirtmekten çekinmeyin lütfen. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 16.30, 18 Temmuz 2021 (UTC)

Victor, Terminolojik düzeltme için teşekkür ederim. Vikipedi terminolojisine hakim değilim, hesabımı açalı sadece birkaç saat oldu. Bu konuda destek almaya da ihtiyacım olacağını fark etmiş olmalısın. Akademisyen ölçütleriyle ilgili önerini dikkate alarak ilgili sayfayı inceledim. Ölçüt maddelerin 1,2,3,7,8,9 numaralı olanlarına sahip olan bir kişi olarak bu sayfayı açmakta hata yapmış olmuyorum. Sadece akademisyen olarak değerlendirilip yayınlanmış 4 edebiyat eseri, 1 akademik kitapla yazar ve şair kimliğimi yok saymamak gerektiğine inanıyorum. Başka sitelerden kopyala yapıştır yapılması hususunda yazdığına şunu eklemek isterim: biyografi içerikleri sabittir, insanın hayatındaki gerçekler değişmez. Bu bilgileri www.semradereli.com'da bulabilirsin çünkü şahsi web sitemin yönetici panelini ben yönetmekteyim. Bu noktada da bana web sitemi sayfada kaynak olarak belirtebileceğimi önermen daha pozitif bir yaklaşım olmaz mıydı? Sayfamın silinmesini istemiyorum. Bu konudaki destek ve önerilere açığım. --Tailwindyflyer (mesaj) 17.00, 18 Temmuz 2021 (UTC)

Rica ederim. Hoş geldiniz, @Tailwindyflyer. Bahsettiğiniz madde, 4 farklı kaynaktan (%50'nin üstünde bir benzerlik oranıyla) alınarak yayımlanmıştır ve bu durum, kaynak göstermeyle çözülecek bir sorun değil. Oluşturduğunuz maddenin Vikipedi'de varlığını sürdürebilmesi için çeşitli seçenekler bulunuyor:
  • Cümleleri kendi cümlelerinizle yazıp, atıfta bulunmak.
  • Telif ihlali içeren cümleleri kaldırmak.
  • OTRS'ye -söz konusu metin üzerindeki haklardan feragat ettiğinizi belirten- açıklayıcı bir e-posta göndermek.
Victor Trevor (mesaj) 17.18, 18 Temmuz 2021 (UTC)

VT Bot

Merhaba, Setsuko Hara sayfasında VT Bot kaynakçası olan sayfaya bir daha kaynakça eklemiş. Haber vereyim dedim. İyi vikiler --Kirazcicegi34 (mesaj) 04.31, 19 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, @Kirazcicegi34. Haber verdiğin için teşekkürler. Kaynakça modülünün betiği, şurada yer alıyor. Modülü geliştiren kullanıcıya hatayı bildirdim, ilgileneceği söyledi. --Victor Trevor (mesaj) 07.15, 19 Temmuz 2021 (UTC)

Bir yıldız da sizin için!

Barnstar of Reversion Hires.png Anti-Vandalizm Yıldızı
Bazı anonim kullanıcıların kendi çıkarları için yaptığı değişikliklere bakarken hep sizi gördüm.Çok hızlısınız.Kendi adıma teşekkür ederim! Voiddenizz (mesaj) 15.43, 19 Temmuz 2021 (UTC)
Teşekkürler, @Voiddenizz. İyi çalışmalar dilerim. --Victor Trevor (mesaj) 15.47, 19 Temmuz 2021 (UTC)

Miraheze

merhaba Miraheze ye bakarmısınız? Bu imzasız yazı 5.176.150.243 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 16.17, 20 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba. Maddenin konusu, görünüşe göre, bağımsız ve güvenilir kaynaklar tarafından konu edilmemiş. Kayda değerlik ölçütlerimizin herhangi bir tanesini karşıladığını belirleyemedim. Bu nedenle VP:HS#M6 gerekçesiyle hızlı silme prosedürünü uygulayacağım. Hizmetliler, maddeyi inceledikten sonra -maddenin hızlı silinmesinin mümkün olup olmadığı hakkında- karar verecek. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 16.31, 20 Temmuz 2021 (UTC)

İyi günler

İyi günler sizden yardım alabilirmiyim kullanıcı sayfama kısa bir alıntı eklemek istiyorum sistem izin vermiyor nasıl ekleyebilirim acaba sağlıkla kalın Bendejman (mesaj) 20.54, 20 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, @Bendejman. Daha önce iki farklı alıntı şablonu kullanmıştım. Birincisinin görünüme kullanıcı sayfamdan bakabilirsiniz. Bu alıntıda cümle, sadece ekranın ortasına yerleştiriliyor. İkinci alıntı modelinde cümleye tırnak ekleniyor.
  • {{center|"An empire toppled by its enemies can rise again. But one which crumbles from within? That's dead... forever." —[[Helmut Zemo]]}}
  • {{cquote|"Şimdiki zaman onlara ait olabilir; ama gelecek, ki ben hep bunun için çalıştım, bana ait." —'''[[Nikola Tesla]]'''|sign=|source=}}
Görünüm
"An empire toppled by its enemies can rise again. But one which crumbles from within? That's dead... forever." —Helmut Zemo
Victor Trevor (mesaj) 21.12, 20 Temmuz 2021 (UTC)
Senin dediğin gibi yapıyorum 'olası reklam olarak tanımlandı' uyarısı veriyor zahmet olmazsa senin ekleme şansın varmı
Sadece bunu eklersen çok sevinirim sağlıkla kalın Bendejman (mesaj) 21.26, 20 Temmuz 2021 (UTC)
Ekledim. Teşekkür ederim, @Bendejman. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 21.28, 20 Temmuz 2021 (UTC)
Teşekkürler Yardımınız için Bendejman (mesaj) 21.30, 20 Temmuz 2021 (UTC)

Portuy adlı kullanıcıdan soru (09.10, 22 Temmuz 2021)

ben yazıda değişiklik yaptığımda sadece oturum açmış vikipedi kullanıcıları o değişiklikleri görebiliyor nasıl o değişiklikleri oturum açmamış kullanıcılarda görebilir --Portuy (mesaj) 09.10, 22 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, @Portuy. Beyaz liste haklarına sahip olmayan kullanıcıların yaptığı düzenlemeler, sürüm kontrolü kapsamında devriyeler tarafından kontrol edilerek onay ya da ret verilerek işaretlenmektedir. İncelenen sürümler, okuyucuya direkt olarak gösterilmektedir ve değişikliklerin kontrol edilme süresi değişkenlik gösterebilir. Şu anda yaptığınız değişiklikler, kontrole tabiidir. Bir süre yapıcı düzenlemelerde bulunmanız hâlinde beyaz liste grubuna alınarak, değişikliklerinizın *daha önce kontrol edilmemiş bir değişiklik yoksa* otomatik olarak onaylanması mümkündür. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 17.30, 23 Temmuz 2021 (UTC)

AKSOYBİLAL adlı kullanıcıdan soru (08.29, 23 Temmuz 2021)

Merhaba, vikipedia da yazı yazdığımız bölüme youtube da yayınladığımız video nun adresini vermek istiyorum, mümkün mü? Selamlar --AKSOYBİLAL (mesaj) 08.29, 23 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, @AKSOYBİLAL. Video kaynaklarının atıfta bulunulması için içeriğin telif hakkı sahibi tarafından yayımlanmış olması ya da onun tarafından izin verildiğinin belirtilerek eklenmesi gerekmektedir --Creative Commons BY-SA 3.0 lisansıyla yayımlanan videolar özgürce kullanılabilmektedir. İngilizce Vikipedi'deki denemeye göre video bağlantılarının iki farklı kullanımı bulunuyor: Cümlelerde kullanım ve maddelerdeki "Dış bağlantılar" bölümüne ekleme. Video kaynaklarının -kaynak gösterme anlamında- maddelere eklenmesi için güvenilir ve bağımsız olması gözetilerek eklenmesi gerektiği belirtilmiştir. Herkesin bir YouTube kanalı açabilme ihtimali göz önüne alınarak, birincil kaynak olarak eklenen bilginin ikincil bir kaynak tarafından doğrulanabilir olması önemlidir; bu sayede özgün araştırma engellenmiş olur. YouTube gibi sitelere eklenen içeriklerin editöryel gözetime tabii olmadıklarından dolayı videoyu yükleyen kullanıcının güvenilirliğine dikkat etmelisiniz.
Bir video kaynağının dış bağlantılar başlığında kullanılması, bir sitenin ya da bir ürünün tanıtım amacıyla reklam bağlantısı olarak verilmemesini gerektirmektedir. Bu tarz bağlantıların yalnızca ilgili Vikipedi maddesiyle ilişkili resmî bir site ya da kanal olduğu belirtilerek eklenmesi mümkündür. Aklınıza takılan bir kısım olursa belirtin lütfen. --Victor Trevor (mesaj) 21.49, 24 Temmuz 2021 (UTC)

Onur Ustaoğlu maddesini silmeyin

Victor Trevor Onur Ustaoğlu maddesinin wikipedia da kalması için ne yapmam gerek yani kaç kitap çıkarmam. kaç sene gazetecilik yapmam gerek. bir çok kaynak var. bir çok güzel iş yaptım. daha nasıl ispatlayacağım wikipedia ya bu maddeyi silmeyelim lütfen Onurustaoglu (mesaj) 20.56, 23 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, @Onurustaoglu. Görünüşe göre sorunuz, @Kadıköylü tarafından yanıtlanmış. Belirttiğiniz madde, topluluk tarafından değerlendirilmek üzere SAS'a çıkarılmış ve konuyla ilgili görüşlerimizi adaylık sayfasında açıklamamız yerinde olacaktır. İyi çalışmalar dilerim. --Victor Trevor (mesaj) 21.54, 24 Temmuz 2021 (UTC)

@Victor Trevor. Merhaba çok teşekkürler. Onurustaoglu (mesaj) 08.46, 25 Temmuz 2021 (UTC)

JohnnyTED281'den rica

Merhaba, siz benim yarattığım Teknik Yapı ve DAP Yapı vikipedi sayfalarına kaynak uyarısı, ayrıca benim yarattığım Sinpaş GYO vikipedi sayfasına da "kayda değer olmayan madde" sebebiyle hızlı silme adayı yaptığınız gözüküyor. Bunun ben yanlış bir karar olduğunu düşünüyorum. İlk önce, bunun gibi büyük şirketler "kayda değer olmayan" değildir. İkincisi, 3 vikipedi sayfasında da düzgün olarak kendi sitelerinden kaynak belirttim. Bu yüzden ben bu kararların yanlış olduğunu düşünüyorum, kararlarınızı geri almanızı arz ediyorum. Bu imzasız yazı JohnnyTED281 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 09.47, 25 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, @JohnnyTED281. Olumlu düzenlemeleriniz için teşekkürler. Vikipedi'de kayda değerlik ölçütleri bulunmaktadır ve maddelerden, bu kriterleri karşılamasını bekleriz --karşılamaması durumunda maddeleri sileriz ya da birleştiririz: maddelerin rutin olarak silinmesinin yanı sıra birçoğu ilgili maddenin bir parçası olarak Vikipedi'de varlığını korumaktadır. Oluşturmuş olduğunuz maddeler hakkında internet üzerinde kaynakların ("Sinpaş GYO" hariç) bulunması ve şirketlere özgü kayda değerlik kriterlerinin karşılanması ihtimalini göz önüne alarak hızlı silme yerine bekletmeli sil prosedürünü uygulamayı seçtim. Bu süreçte güvenilir ve bağımsız kaynaklar eklenerek, maddenin kayda değerliğinin tespit edilmesi gerekmektedir.
Tümcelerin sonunda atıfta bulunduğumuz kaynaklar birincil kaynak ise bunların ikincil kaynaklar tarafından doğrulanabilir olması gerekmektedir ve bu önemlidir. Eklenen bilgilerin ikincil kaynaklar tarafından doğrulanabilir olmasına dikkat edilmeli. Bununla beraber, reklam biçiminde yazılmış ve bir markanın ya da ürünün tanımı amacıyla hazırlanmış maddeler, Vikipedi için uygun değildir. Anlamadığınız noktaları belirtmekten çekinmeyin lütfen. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 11.31, 25 Temmuz 2021 (UTC)

Yeniden merhabalar, @Victor Trevor. Dediğiniz gibi Teknik Yapı, Sinpaş GYO ve DAP Yapı vikipedi sayfalarındaki reklam türü açıklamaları sildim ve daha fazla kaynak ile detay ekledim. Verdiğiniz şartlara uyduğumdan ötürü vikipedi sayfalarındaki uyarıların kaldırılmasını öneririm. Saygılarımla. Bu imzasız yazı JohnnyTED281 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 14.59, 25 Temmuz 2021 (UTC)

Tekrardan merhaba, @JohnnyTED281. Düzenlemeler için teşekkürler. Bir maddenin gerekçesini düzenledim; diğer maddeye eklediğim bekletmeli sil şablonunu silip, internet üzerinde birden fazla kaynak olması nedeniyle kayda değerlik etiketi ekledim. --Victor Trevor (mesaj) 15.36, 26 Temmuz 2021 (UTC)

Krm.ertgrl adlı kullanıcıdan soru

Merhaba ben lise öğrencisiyim, benim biri patentli olmak üzere birçok alanda toplam da dokuz adet patent başvuruları süren icadım var ayrıca bazıları toplumsal faydaya sahip. Kendime ait sayfa oluştursam silinme ihtimali var mı? Örneğin: ABD'de bana benzer birçok genç var ve en.wikide hesapları bulunmakta benim de olsa bir problem yaratır mı? Kaynak olarak patent başvurularının URL'sini eklerim. ABD patent kaynakça örnekleri gibi. Kendime ait site de bulunmaktadır.Bu genç mucit örnekleri bizim tr.wikide de olsa iyi olmaz mı? Bana bu konuda destek olursanız mutlu olurum. Krm.ertgrl (mesaj) 10.17, 25 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, @Krm.ertgrl. Hoş geldiniz. Çalışmalarınız için teşekkürler. Vikipedi'de çeşitli kayda değerlik politikaları vardır ve eklenen maddelerin kriterlerimize uymasını bekleriz. Bağımsız ve güvenilir kaynaklar tarafından konu edildiğinize, doğrulanabilir olduğunuza ve kriterlerimizi karşıladığınıza inanıyorsanız, maddenizi -madde sihirbazı aracılığıyla- oluşturabilirsiniz. Kendiniz hakkında yazı yazmayı planlıyorsanız, otobiyografi sayfasını incelemenizi tavsiye ederim. Bununla birlikte, icatlarınızın Vikipedi'ye eklenmesi hakkında bir not düşmek isterim:
Yeni bir fikir veya metot öne süren yeni bir çalışmanın ilk olarak Vikipedi'de yayımlanması durumunda politikamız, -Nobel düzeyinde bir çalışma olsa dahi- Vikipedi'de yer almaması gerektiğini söylüyor. Yaptığınız bilimsel çalışmalar, öncelikle bağımsız ve güvenilir kaynaklar tarafından konu edilmeli ve daha sonra tarafsız bir şekilde yazılarak Vikipedi'ye eklenmelidir. --Victor Trevor (mesaj) 12.00, 25 Temmuz 2021 (UTC)

Hızlı Silinme Maddesi

Merhaba, Tuğkan Gönültaş adlı oluştruduğum maddeyi Hızlı Silinmeye Aday olarak işaretlemişsiniz. Bunun nedeni Hızlı Silinme maddelerinden Önemsiz gerçek kişilerle ilgili maddeler ise buna cevabım Tuğkan Gönültaş biraz araştırma yaparsanız Türkiye yayıncılığında başı çeken ünlü birisi. Bende onun hakkında bir sayfa oluşturmak istedim. Bu madde hızlı silinmeye aday değildir. Eğer nedeni yukarıda belirttiğim gibi değilse lütfen sebebini söylermisiniz?TheRPacK (mesaj) 15.05, 26 Temmuz 2021 (UTC)

Merhaba, @TheRPacK. Topluluk tarafından yapılan iki tartışmada (1, 2) bildirilen görüşlere dayandırarak maddenin kayda değerlik standartlarımıza uygun olmadığı belirlenmiş olup, en son 17 Haziran 2021'de silinmiştir. --Victor Trevor (mesaj) 15.23, 26 Temmuz 2021 (UTC)
Merhaba, @Victor Trevor Konuya bakarsanız artık yeterli bir kaynak sunduğumu düşünüyorum. Şahsın kendi ağzından anlattığı videolar kaynakta bulunuyor. İyi günler. TheRPacK (mesaj) 06.18, 27 Temmuz 2021 (UTC)

Tarafsız Bakış Açısıyla ilgili

Merhaba, birkaç gün önce Roma İmparatorluğu maddesinde Dünya'nın en önemli imparatorluklarından biri olduğunu belirten bir değişiklik yapmıştım ama bunun ilgili kısmını Tba'ya uygun olmadığını belirterek değiştirdiniz. Bu Tba'ya uygunsuz değildir çünkü tarihle ilgili çoğu sayfada benzer anlatımlara rastlamak mümkündür örneğin: Hannibal Barca maddesinde "Tüm zamanların en büyük askeri dehalarından biri olarak kabul edilen Hannibal" ifadesi mevcut ve diğer devriyeler ve topluluk tarafından onaylı bir ifade. Yani eğer ki önem belirten söz grupları tarafsız bakış açısına aykırı olarak algılanmıyor ise, neden söz konusu değişikliğin ilgili kısmını eski haline getirdiniz? İyi günler :) TheHectorDave (mesaj) 08.45, 27 Temmuz 2021 (UTC)